Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 01/2014

Aromafauna: Aromaterapie jako základ zdraví zvířat

O Aromafaunějsem se poprvé dozvěděla v katalogu Karla Hadka, kde byly prezentovány nové přípravky AromaFauna pro zvířata. Již delší dobu jsem hledala pro svou prodejnu chovatelských potřeb přípravky, které by splňovaly veškeré nároky na složení, funkčnost a zároveň cenu. Tak, aby se jimi dala nahradit veškerá chemie, která se do zvířat dostává zejména ve formě vnějších i vnitřních antiparazitik, veterinárních léků a kosmetických přípravků. Všichni, kdo máme doma psa či kočku, každoročně řešíme problematiku sezónních ektoparazitů, zejména klíšťat a blech. Když v letošním roce začala sezona těchto cizopasníků, chodilo ke mně stále více klientů, kteří si stěžovali na nákladnost, nefunkčnost a vedlejší negativní účinky přípravků zakoupených u veterináře. K popisovaným vedlejším účinkům patřila zejména malátnost, nechutenství, apatie, otoky krku po antiparazitárních obojcích apod. Podotýkám, že se jednalo o několik klientů nezávisle na sobě, jež s tímto problémem od veterináře přisli. Do té doby jsem sice na prodejně měla k dispozici bylinková antiparazitika, avšak účinek byl velice slabý, takřka žádný. A tak mi nezbývalo, než hledat dál a najít něco, co bude fungovat, a zároveň nebude zatěžovat tělo. S aromaterapií od Karla Hadka jsem měla do té doby jen pozitivní zkušenosti a to mě utvrdilo v tom, že bych chtěla vyzkoušet aromaterapii také pro zvířata, eventuálně ji poskytnout dál koncovým zákazníkům nejen u mě na prodejně.

V červnu roku 2013 jsem se zúčastnila prvního semináře na téma AromaFauna, kde jsem se dozvěděla spoustu užitečného a odjížděla s předvědčením, že „do toho jdu“, a ještě ten večer jsem udělala první objednávku. Hlavní pro mě byl Fauna Spot a Insektin, kterými jsem potřebovala uspokojit zákazníky řešící momentální problém s klíšťaty a blechami. Po jednoduchém nastínění informací o těchto přípravcích se zákazníci jen hrnuli a hlavní byl fakt, že se vraceli spokojení a doporučili přípravky dál. Jelikož je součástí naší prodejny také psí salon, dalším krokem bylo vysvětlování, proč koupat zvířata v mycích olejích namísto šamponů. Tzn. proč koupat v bylinkách a ne v chemii, na což si lidé relativně rychle zvykli... Speciální funkční přípravky typu Fauna Celibat, Urinstop, Fauna Otis, Fauna Rinis apod., si své koncové zákazníky našly v podstatě samy, jelikož se jedná o přípravky, pro které si chovatelé chodí cíleně. Stačilo pouze vysvětlit přednosti fyziologických funkčních přípravků oproti chemickým.

Než jsem ovšem Aromafaunu začala nabízet dál, vyzkoušeli jsme přípravky nejprve sami. Ať už přímo na vlastních zvířatech, či prostřednictvím rodiny, přátel, apod. Stejně tak, jako doporučuji kvalitní krmivo, které mám vyzkoušené osobně na našich zvířatech, doporučuji také tyto přípravky na základě zkušeností osobních či přátel, neb zkušenosti mluví za vše. V létě se na mne obrátila kamarádka, která řešila problém holého papouška. Jednalo se o samičku kakarikiho, která po odchovaných mláďatech na jaře ztratila téměř všechno peří, chuť k jídlu a nechtěla létat. Vyzkoušela se hromada přípravků, ale stav se nelepšil. Doporučila jsem jí tehdy přípravek Fauna Parrot a výsledkem byl děkovný e-mail plný spokojenosti, jelikož samička po 6 týdnech aplikace zcela obrostla, začala sama jíst, dostala znovu chuť létat a celkově ji to povzbudilo. Osobně máme kromě přípravků od AromaFauny, jež jsme zkoušeli zejména na našich psech, vyzkoušený MOLUSAN, když se přítelově 6leté dceři osypalo celé tělo moluskami. Názory doktorů se různily a jediným možným řešením se zdálo mechanické odstranění. Do toho se však nikomu nechtělo, jelikož to není nic příjemného pro nás dospělé, natož pro 6letou holčičku. Tehdy mě jako poslední možnost napadlo zabrousit na stránky Karla Hadka, kde jsem objevila MOLUSAN. Po aplikaci MOLUSANU začaly molusky během jednoho týdne postupně mizet, až se během jednoho měsíce ztratily z celého těla, a měli jsme vyhráno.

Za zmínku zde stojí také dezinfekční přípravky, které najdou uplatnění v každé domácnosti. Fauna Desinf používáme na desinfekci pelíšků, klecí, terárií apod. Aroma Sanitol je hlavním pomocníkem při vytírání, praní i celkovém úklidu (naředěný v rozprašovači). Lze ho použít jako účinnou, avšak šetrnou dezinfekci celého prostředí, která zároveň krásně provoní celou místnost.

Poskytuji poradenství v chovu zvířat se specializací na kynologii. Denně se setkávám s nejrůznějšími příběhy majitelů nejen čtyřnohých miláčků, které se týkají zdravotního stavu jejich zvířete. Často opakované návštěvy u veterináře, léčba, která je finančně i časově náročná, řeší však důsledky, nikoliv příčinu zdravotního problému. A tak se na mne obracejí lidé, jež vystřídali celou řadu veterinářů, avšak konečný výsledek je často stejný. Ať už se jedná o záněty zvukovodu či očí, zubní kámen, dermatitidy nebo problémy pohybového aparátu. Problém je i v častém podávání antibiotik, kortikoidů, antihistaminik, apod. Situace se většinou opakuje, nasazení antibiotik, kortikoidů atd., zvíře se zlepší a zdá se vyléčené, léky se vysadí, ovšem zanedlouho je tu problém znovu a často přejde do chronického stavu. Vše se dnes řeší pomocí chemie. Ať už se budeme bavit o chorobách těla či psychiky, kosmetice, čisticích přípravcích, žijeme v době, kdy většina z nás řeší vše pomocí chemie. Záměrně píši „většina“ z nás, jelikož stoupá procento lidí, kteří už mají chemie dost, a chtějí nejen svoje problémy, ale také problémy zvířecích členů své rodiny řešit jinou cestou. A tak se dostáváme k tématu přírodních léčivých přípravků. Je trochu problém, že dnes máme boom s přírodními přípravky, a tak je na trhu celá řada výrobců kosmetiky, léků, vitaminů a dalších věcí, jež svoje přípravky označují jako přírodní, bio apod. Skutečností je však mnohdy to, že se nejen nejedná o čistě přírodní preparáty, ale mnohdy se vysokou cenou platí reklama a nikoliv funkčnost přípravku. Proto jsou lidé k přírodním přípravkům často skeptičtí. Ovšem co se týče AromaFauny, jedná se o funkční fyziologické přípravky, které zároveň vzhledem ke své koncentraci nejsou nijak extra nákladné. Po vyzkoušení jakéholiv přípravku od AromaFauny, se zákazníci vracejí spokojeni a zajímají se o její další produkty, které doporučují dál svým známým. Hlavním posláním AromaFauny je pozitivní vliv na fyzickou, ale také psychickou pohodu zvířat. Proto se Aromafauna stala hlavní myšlenkou naší prodejny a získává si mezi našimi klienty stále více a více příznivců.

Ing. Klára Jandová

Zoo Iguana, Mariánské Lázně / www.zooiguana.blog.cz 

Úvodní slovo Karla Hadka

Hned druhý den po Mikuláši se pro mě počasí podstatně zlepšilo. Štědrý večer + 22 °C, Silvestr + 23 °C, samozřejmě, že ve stínu, modrá obloha bez mráčku, jen ten vítr občas pozlobil. Nic však nebránilo tomu, abych v závětří vystavoval tělo sluníčku v naději, že za odměnu vyrobí dostatek vitamínu D čili serotoninu. Hnědnoucí pokožka jistě také není k zahození. Občasné nutné zchlazení nabízela zhruba 22 °C „chladná“ voda Rudého moře.

Novinky: Šalvěj muškátová

Hned v úvodu bych rád uvedl, že občas se můžeme dočíst, že šalvějový olej (Salvia officinalis) a olej muškátové šalvěje (Salvia sclarea) jsou si podobné. Jako u většiny konstatování, je to otázka úhlu pohledu. A tak pro začátek budu souhlasit. Ano, oba oleje jsou si podobné. Oba mají v názvu slovo šalvěj a oba jsou tekuté… Tím ale ona „podobnost“ končí. Zásadní rozdíl bude zřejmý, pokud se podíváme na složení obou olejů.

Novinky: Nosní aplikátor

Na žádost našich zákazníků zařazujeme do prodeje nosní aplikátor.

Novinky: Příjemná změna pro maminky a jejich ratolesti

Počínaje tímto vydáním časopisu je nachystaná změna pro všechny maminky. Díky Vašim postřehům, nápadům a dotazům jsme se rozhodli nepatrně zamíchat obsahem Vaší oblíbené BABY SADY, kód 2729.

Novinka: PLANT-PROTECTOR

Rád bych Vám představil výjimečný přípravek. Jedná se o pomocný prostředek PLANT-PROTECTOR, který je určen pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům.

Novinky: Monika Mannová – distribútor AKH a Aromafauna v SR

Svojim povolaním som reportérka, televízna moderátorka, autorka a dramaturgička programov. Vyštudovala som žurnalistiku. Pracovala som ako investigatívna reportérka, spravodajkyňa i moderátorka vo veľkých i menších televíziách. Vytvorila som niekoľko dokumentov. Animujem a kreslím.

Novinky: Karel Hadek v Rusku

Jméno Karla Hadka v Rusku poprvé zaznělo už před 15 lety. V té době se zájem o aromaterapii začínal teprve probouzet. Objevili se podnikatelé, kteří začali kupovat preparáty Karla Hadka v Čechách a dováželi je do Ruska, aby uspokojili potřeby nadšenců pro přírodní kosmetiku.

Slovo odborníka: Zimní svědivost

V chladné části roku se vždy množí dotazy týkající se zvýšené svědivosti pokožky a možnosti se této nepříjemnosti zbavit.

Slovo odborníka: Jak se zbavit vaginálních mykóz jednou provždy

Kdybych si směla k péči o tělo vybrat jen jeden jediný kosmetický výrobek, jsem si jistá, že by to byl intimní mycí olej HY-INTIMA.

Slovo odborníka: Chvála levanduli – éterický zázrak nejen na popáleniny

V poslední době mám ráda vůni levandule, a tak jsem si ji koupila do „domácí lékárničky“, jak už nám na kurzu aromaterapie před lety radil Karel Hadek. Netrvalo dlouho, a našla svoje uplatnění.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

před 14 dny jsem nechala na dermatologii dceři diagnostikovat molusky a většinu z nich ihned také "seškrábnout". Bolestivý zákrok a následné komplikované hojení ale byly úplně zbytečné. Bohužel dcerka, lékařka ani já jsme totiž nepostřehly všechny molusky, až doma jsme objevily další a představa druhého „krvavého masakru” mě přiměla pátrat a dopátrat se Vašeho výrobku.

Zkušenosti a rady: Z krásného výletu

Přišla zima, za oknem jsou bílé třpytící se závěje, mráz barví tváře do červena a doma panuje hřejivé aroma zázvorového čaje. Za zimních večerů je velmi příjemné si zavzpomínat na dobrodružství.

Zkušenosti a rady: Fotodokumentace

To snad není možné?! Jak rychle to zabralo a to zlepšení! Musím napsat panu Hadkovi a poděkovat mu. Ale jak dokázat, že preparát viditelně pomohl a podělit se (co nejlépe) o svou zkušeností s ostatními?

Zkušenosti a rady: Krásné vlasy bez šampónu

Ty máš tak krásné vlasy. Tak tuhle větu slýchám v poslední době velmi často. Důvodů to může mít víc, od složení stravy, přes dědičné dispozice, po kvalitní péči a nůžky mojí skvělé kadeřnice. Jsem ale přesvědčena, že nemalou roli hraje také pravidelné používání mycího oleje na vlasy.

Zkušenosti a rady: Vánoční dárek

Dobrý den, před Vánocemi jsem spolu s vyřízenou objednávkou dostala od Vás dárek – CITRONOVOU pleťovou vodu. Nejprve jsem netušila, jaké by pro mě mohlo být její využití, ale ten den mě zrovna v práci dost bolely křečové žíly a neměla jsem už nic, čím bych je ošetřila, a tak z „nouze” jsem vyzkoušela tu citronovou vodu a byla velice mile překvapena – ne sice velkým, ale přece jen stahujícím účinkem.

Zkušenosti a rady: Na kožní problémy Sheaderm a Desinfi

Mám dobrou zprávu a naději pro ty, kteří mají kožní problém, jako jsem měla já.

Zkušenosti a rady: Těhotenství a aromaterapie

V době očekávání miminka se pro nastávající maminku mění svět, její dosavadní život. Pro mnohé maminky se život otočí „naruby“. Nechci, aby to vyznělo nevhodně, ale těhotenství je pro organismus ženy veliký zvrat, obrat. Myslím tím hormonální změny, tělesné změny, psychické změny.

Zkušenosti a rady: Měsíček lékařský – Calendula officinalis

Měsíček patří k nejznámějším a nejúspěšnějším drogám. Příznivě působí na činnost jater, žlučníku, žaludku a dvanácterníku. Používá se i při léčbě astmatu, kašle, bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i venkovní záněty. Zlepšuje práci srdce při mírném snížení krevního tlaku.

Hadkovske zamyšlení

Jak to bylo...

Poradna

Koutek pro maminky: Pro maminky

V našem Baby clubu Nekky ve Zlíně, pořádáme nejen kurzy plavání a cvičení, ale i kurzy pro budoucí maminky. Kurz Péče o dítě je zaměřen především na praktickou ukázku, jak zvládat slasti a strasti spojené s každodenním režimem. Maminky si vyzkouší zvedání, nošení, polohování miminka, základy první pomoci.

Kurzy: Račí údolí v Rychlebských horách – Jeseníky

Již třetím rokem pro vás připravujeme kurzy aromaterapie v malebném prostředí magických Rychlebských hor v Račím údolí u Javorníku.

Aromafauna: Aromaterapie jako základ zdraví zvířat

O Aromafauně jsem se poprvé dozvěděla v katalogu Karla Hadka, kde byly prezentovány nové přípravky AromaFauna pro zvířata. Již delší dobu jsem hledala pro svou prodejnu chovatelských potřeb přípravky, které by splňovaly veškeré nároky na složení, funkčnost a zároveň cenu.

AromaFauna: Děkuji...

Milá Míšo, již čtvrtým rokem pracuji s úžasnou a pro mě jedinou kosmetikou pro naše zvířecí mazlíčky, s kosmetikou AROMAFAUNA.