Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 01/2014

Novinky: Monika Mannová – distribútor AKH a Aromafauna v SR

Svojim povolaním som reportérka, televízna moderátorka, autorka a dramaturgička programov. Vyštudovala som žurnalistiku. Pracovala som ako investigatívna reportérka, spravodajkyňa i moderátorka vo veľkých i menších televíziách. Vytvorila som niekoľko dokumentov. Animujem a kreslím.

Možno sa pýtate, ako som sa teda dostala k aromaterapii, k jej propagácii a predaju?

Ona si ma vlastne raz našla sama. S prípravkami aromaterapie, vtedy ešte AOK, som sa po prvýkrát stretla na jednom televíznom workshope, kde ich používala moja spolubývajúca, kolegyňa – redaktorka z inej televízie. Krásne voňali, na moju citlivú, suchú a alergickú pleť mi robili neuveriteľne dobre a pôsobili na mňa ako zázračné balzamy. Bola to láska na prvý pohľad a odvtedy som už inú kozmetiku používať nechcela, aj keď som si ju zháňala niekedy dosť ťažko... Mala som šťastie na pani kozmetičku, ktorá s prípravkami pracovala a odporučila mi vždy krémiky „na mieru“. Peknú pleť a mladý vzhľad – to som mala akosi v popise práce. Často som účinkovala na TV-obrazovke (dodnes v niektorých programoch účinkujem) a s aromaterapiou od pana Karla Hadka nebolo ťažké ostať pekná a pôsobiť mlado. Odvtedy uplynulo asi 15 rokov a s Aromaterapiou Karel Hadek ma spája oveľa viac ako moja kozmetická kapsa a obsah na mojej poličke v kúpeľni... (Že ju používa i celá moja rodina, asi nemusím zdôrazňovať).

Pred 4 rokmi sa mi v hlave zrodila myšlienka na vlastnú reláciu, ktorá by pravdivo hovorila o tom, čo je zdravé, aj o škodlivých veciach vo svete, v ktorom žijeme. Oslovila som pana Hadka, či by mi pred kamerou neodpovedal na pár otázok. Tušila som, že je dobrý rozprávač i sympatický človek, samozrejme skvelý odborník... Ale aj tak ma prekvapil: nielenže súhlasil, ale neváhal merať vyše 400 km do Bratislavy a ako hosť mojej relácie bol naozaj úžasný. Výsledkom bola séria pútavých rozhovorov, ktoré sa v mojej relácii – relácii Zdravo – stali veľmi obľúbené. A nielen to. Vďaka pánovi Hadkovi mohla relácia pokračovať, začala sa naša úspešná spolupráca.

A tak sa spojila moja profesia reportérky s aromaterapiou.

Natočili sme potom ešte ďaľšie 3 série rozhovorov. Tá posledná sa týkala už i AromaFauny – aromaterapie pre starostlivosť o zvieratká. Vďaka nej som spoznala ďaľšieho úžasného človeka a skvelú odborníčku – Mišku Švorcovú, a pridala k svojej novinárskej práci príspevky o zvieratách. Vznikla rubrika Fauna, kde si nájdu užitočné infomácie majitelia zvierat.

Dnes sa relácia Zdravo vysiela vo všetkých regionálnych televíziách na Slovensku a je veľmi obľúbená. Vďaka nej sa o Aromaterapii Karel Hadek a Aromaterapii Fauna dozvedá postupne čoraz viac ľudí – od Bratislavy až po Košice.

Pracovať pre niečo, čomu veríte, nie je ťažké. Je to radosť. A takú radosť som pocítila, keď vedenie firmy prijalo moju ponuku – starať sa o distribúciu prípravkov AKH na Slovensku. Samozrejme, znamená to pre mňa aj veľa sa učiť: o komunikácii so zákazníkmi, o obchode, o samotných prípravkoch. Je to pre mňa nový zaujímavý svet a musím povedať – stále viac sa mi v ňom páči. Nie sú v ňom žiadne intrigy politikov, ani stresy pri výrobe televízneho spotu, ktorý už zajtra každý zabudne... Je to priame, pravdivé, reálne, človek vidí výsledok a komunikuje s ľuďmi, ktorým môže poradiť alebo pomôcť. Na druhej strane komunikuje s odborníkmi, ktorí dobre rozumejú prírode a zdraviu. Je to spolupráca na dobrej veci, ktorá sa chváli sama.

O AromaFaune mnohí počuli len málo. Tí, ktorí ju poznajú, však na ňu nedajú dopustiť a pre svoje zvieratká radi objednávajú tieto skvelé prípravky.

Pracujem na niekoľkých projektoch naraz. Už čoskoro budú mať slovenskí zákazníci k dispozícii nový slovenský e-shop – internetový predaj – ktorý bude ponúkať výrobky z ponuky Aromaterapie Karel Hadek aj Aromaterapie Fauna. Postupne vytvárám medzisklad produktov v Bratislave a zákazníci sa takto budú môcť dostať k ponuke aj osobne – a na druhej strane pri zasielaní tovaru nebudú dlho čakať. V priebehu nasledujúcich mesiacov sa otvorí centrum Aromaterapie Karel Hadek a AromaFauny v Bratislave, kde bude možný aj priamy odber tovaru.

O výrobkoch AKH a ich účinkoch sa na Slovensku budú môcť dozvedieť zákazníci nielen z relácie Zdravo, ale aj z časopisov, s ktorými plánujem spoluprácu. V priebehu roka sa budem usilovať zorganizovať prednášky pre kozmetičky, ktoré s aromaterapiou pracujú. Je to veda i umenie, ktorému sa dá učiť – a vo firme AKH vedomosti a dobré rady prinášajú skutoční odborníci. Dúfam, že sa ich skúsenosti takto budú odovzdávať ďalej i na Slovensku. Už teraz tu pôsobí viac odborníčok, ktoré s aromaterapiou pracujú dlhé roky a majú svoje pravidelné zákazníčky. Budem rada, ak sa podarí pre prácu s kvalitnými surovinami a prípravkami získať ďaľších odborníkov.

To boli len stručne moje predstavy, verím, že sa v nasledujúcich mesiacoch naplní aspoň časť z nich a teším sa, že Slováci budú hádam aj vďaka tomu mať lepší prístup ku skvelej aromaterapii z dielne AKH a AromaFauny.

„Príroda vymyslela liek na všetko.“ Tento výrok sa mi zdal vždy pravdivý, hádam už odkedy som o ľudskom živote a zdraví začala premýšľať. Aj keď nás zo všetkých strán svojimi reklamami valcujú veľkí a bohatí výrobcovia chemického a kozmetického priemyslu... Som pozitívny človek a viem, že pravdivé a dobré si svoju cestu vždy nájde. V duchovnom aj v materiálnom svete.

Preto verím i poctivej a kvalitnej rade výrobkov, ktoré vznikajú pod značkou AKH a Aromaterapie Fauna a bude mi cťou na Slovensku podporiť ich predaj.

Mgr. Monika Mannová, www.aromaterapie.sk
+421 911 557 756 (0911 557 756) / m.mannova@gmail.com
Hlaváčikova 4, 84105 Bratislava

 

Článek byl ke dni 10. 3. 2014 upraven redakční radou společnosti 1. AROMATERAPEUTICKÁ KH a.s

Úvodní slovo Karla Hadka

Hned druhý den po Mikuláši se pro mě počasí podstatně zlepšilo. Štědrý večer + 22 °C, Silvestr + 23 °C, samozřejmě, že ve stínu, modrá obloha bez mráčku, jen ten vítr občas pozlobil. Nic však nebránilo tomu, abych v závětří vystavoval tělo sluníčku v naději, že za odměnu vyrobí dostatek vitamínu D čili serotoninu. Hnědnoucí pokožka jistě také není k zahození. Občasné nutné zchlazení nabízela zhruba 22 °C „chladná“ voda Rudého moře.

Novinky: Šalvěj muškátová

Hned v úvodu bych rád uvedl, že občas se můžeme dočíst, že šalvějový olej (Salvia officinalis) a olej muškátové šalvěje (Salvia sclarea) jsou si podobné. Jako u většiny konstatování, je to otázka úhlu pohledu. A tak pro začátek budu souhlasit. Ano, oba oleje jsou si podobné. Oba mají v názvu slovo šalvěj a oba jsou tekuté… Tím ale ona „podobnost“ končí. Zásadní rozdíl bude zřejmý, pokud se podíváme na složení obou olejů.

Novinky: Nosní aplikátor

Na žádost našich zákazníků zařazujeme do prodeje nosní aplikátor.

Novinky: Příjemná změna pro maminky a jejich ratolesti

Počínaje tímto vydáním časopisu je nachystaná změna pro všechny maminky. Díky Vašim postřehům, nápadům a dotazům jsme se rozhodli nepatrně zamíchat obsahem Vaší oblíbené BABY SADY, kód 2729.

Novinka: PLANT-PROTECTOR

Rád bych Vám představil výjimečný přípravek. Jedná se o pomocný prostředek PLANT-PROTECTOR, který je určen pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům.

Novinky: Monika Mannová – distribútor AKH a Aromafauna v SR

Svojim povolaním som reportérka, televízna moderátorka, autorka a dramaturgička programov. Vyštudovala som žurnalistiku. Pracovala som ako investigatívna reportérka, spravodajkyňa i moderátorka vo veľkých i menších televíziách. Vytvorila som niekoľko dokumentov. Animujem a kreslím.

Novinky: Karel Hadek v Rusku

Jméno Karla Hadka v Rusku poprvé zaznělo už před 15 lety. V té době se zájem o aromaterapii začínal teprve probouzet. Objevili se podnikatelé, kteří začali kupovat preparáty Karla Hadka v Čechách a dováželi je do Ruska, aby uspokojili potřeby nadšenců pro přírodní kosmetiku.

Slovo odborníka: Zimní svědivost

V chladné části roku se vždy množí dotazy týkající se zvýšené svědivosti pokožky a možnosti se této nepříjemnosti zbavit.

Slovo odborníka: Jak se zbavit vaginálních mykóz jednou provždy

Kdybych si směla k péči o tělo vybrat jen jeden jediný kosmetický výrobek, jsem si jistá, že by to byl intimní mycí olej HY-INTIMA.

Slovo odborníka: Chvála levanduli – éterický zázrak nejen na popáleniny

V poslední době mám ráda vůni levandule, a tak jsem si ji koupila do „domácí lékárničky“, jak už nám na kurzu aromaterapie před lety radil Karel Hadek. Netrvalo dlouho, a našla svoje uplatnění.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

před 14 dny jsem nechala na dermatologii dceři diagnostikovat molusky a většinu z nich ihned také "seškrábnout". Bolestivý zákrok a následné komplikované hojení ale byly úplně zbytečné. Bohužel dcerka, lékařka ani já jsme totiž nepostřehly všechny molusky, až doma jsme objevily další a představa druhého „krvavého masakru” mě přiměla pátrat a dopátrat se Vašeho výrobku.

Zkušenosti a rady: Z krásného výletu

Přišla zima, za oknem jsou bílé třpytící se závěje, mráz barví tváře do červena a doma panuje hřejivé aroma zázvorového čaje. Za zimních večerů je velmi příjemné si zavzpomínat na dobrodružství.

Zkušenosti a rady: Fotodokumentace

To snad není možné?! Jak rychle to zabralo a to zlepšení! Musím napsat panu Hadkovi a poděkovat mu. Ale jak dokázat, že preparát viditelně pomohl a podělit se (co nejlépe) o svou zkušeností s ostatními?

Zkušenosti a rady: Krásné vlasy bez šampónu

Ty máš tak krásné vlasy. Tak tuhle větu slýchám v poslední době velmi často. Důvodů to může mít víc, od složení stravy, přes dědičné dispozice, po kvalitní péči a nůžky mojí skvělé kadeřnice. Jsem ale přesvědčena, že nemalou roli hraje také pravidelné používání mycího oleje na vlasy.

Zkušenosti a rady: Vánoční dárek

Dobrý den, před Vánocemi jsem spolu s vyřízenou objednávkou dostala od Vás dárek – CITRONOVOU pleťovou vodu. Nejprve jsem netušila, jaké by pro mě mohlo být její využití, ale ten den mě zrovna v práci dost bolely křečové žíly a neměla jsem už nic, čím bych je ošetřila, a tak z „nouze” jsem vyzkoušela tu citronovou vodu a byla velice mile překvapena – ne sice velkým, ale přece jen stahujícím účinkem.

Zkušenosti a rady: Na kožní problémy Sheaderm a Desinfi

Mám dobrou zprávu a naději pro ty, kteří mají kožní problém, jako jsem měla já.

Zkušenosti a rady: Těhotenství a aromaterapie

V době očekávání miminka se pro nastávající maminku mění svět, její dosavadní život. Pro mnohé maminky se život otočí „naruby“. Nechci, aby to vyznělo nevhodně, ale těhotenství je pro organismus ženy veliký zvrat, obrat. Myslím tím hormonální změny, tělesné změny, psychické změny.

Zkušenosti a rady: Měsíček lékařský – Calendula officinalis

Měsíček patří k nejznámějším a nejúspěšnějším drogám. Příznivě působí na činnost jater, žlučníku, žaludku a dvanácterníku. Používá se i při léčbě astmatu, kašle, bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i venkovní záněty. Zlepšuje práci srdce při mírném snížení krevního tlaku.

Hadkovske zamyšlení

Jak to bylo...

Poradna

Koutek pro maminky: Pro maminky

V našem Baby clubu Nekky ve Zlíně, pořádáme nejen kurzy plavání a cvičení, ale i kurzy pro budoucí maminky. Kurz Péče o dítě je zaměřen především na praktickou ukázku, jak zvládat slasti a strasti spojené s každodenním režimem. Maminky si vyzkouší zvedání, nošení, polohování miminka, základy první pomoci.

Kurzy: Račí údolí v Rychlebských horách – Jeseníky

Již třetím rokem pro vás připravujeme kurzy aromaterapie v malebném prostředí magických Rychlebských hor v Račím údolí u Javorníku.

Aromafauna: Aromaterapie jako základ zdraví zvířat

O Aromafauně jsem se poprvé dozvěděla v katalogu Karla Hadka, kde byly prezentovány nové přípravky AromaFauna pro zvířata. Již delší dobu jsem hledala pro svou prodejnu chovatelských potřeb přípravky, které by splňovaly veškeré nároky na složení, funkčnost a zároveň cenu.

AromaFauna: Děkuji...

Milá Míšo, již čtvrtým rokem pracuji s úžasnou a pro mě jedinou kosmetikou pro naše zvířecí mazlíčky, s kosmetikou AROMAFAUNA.