Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 01/2014

Zkušenosti a rady: Z krásného výletu

Přišla zima, za oknem jsou bílé třpytící se závěje, mráz barví tváře do červena a doma panuje hřejivé aroma zázvorového čaje. Za zimních večerů je velmi příjemné si zavzpomínat na dobrodružství.

Tento podzim jsme s přítelem navštívili Čechy. Kromě všeho možného jsme se rozhodili navštívit přátele v Plzni. Ještě doma jsem se těšila, jak si nakoupím spoustu voňavých kelímků Karla Hadka a proto, když jsem zjistila, že se jeho aromatický dům (výrobna jeho úžasných produktů) nachází kousek od Plzně, prostě jsem nemohla nenavštívit to kouzelné místo.

Jak je známo, aromatický dvůr Karla Hadka se nachází na místečku s názvem Kšice, poblíž města Stříbro. Ze Stříbra do Kšic jsme se s přítelem dostali stopem. Jak se ukázalo, zastavil nám soused Karla Hadka.

Dvůr aromaterapie prostě září. Jemně žluté stěny a prostory, světlo a lehká, příjemná vůně. Na prostorném zápraží se dvěma gauči a malým stolečkem nás uvítal sám Karel. Upřímně, nebyla jsem na takové setkání úplně připravená. Dostalo mě to do rozpaků, a tak jsem si začala zabraně prohlížet katalog, který jsem dostala. S Karlem si hlavně povídal můj přítel. Občas jsem vykoukla zpoza katalogu a ptala se na hloupé, jak se mi teď zdá, otázky. Karel mi doporučil několik krémů, které mi pomohly v mém boji o krásu.

Sám Karel mi připadal moc sympatický. Naštěstí není podobný ani Santa Clausovi ani kouzelné víle, neživí se jen nektarem z květů a nespí v oblacích. Je velmi aktivní, činorodý, společenský. Připadá mi, že snad ani ve spánku nepřestává přemýšlet o své práci.

Navštívili jsme kancelář Karla Hadka, účtárnu a nevelký sklad již připravené produkce. Všude to vře prací. Zdá se, že Karel nakazí svou energií všechny kolem.

 

Vybrala jsem si následující produkty AKH:

Obličejový krém TANADERM – tento krém mi pomáhá v boji s různými pupínky a záněty, kterých jsem měla na pokožce opravdu hodně. Samozřejmě, že to není zázračný krém, který jednou nanesete na obličej, a všechno se spraví. V boji o krásu pleti hraje velmi důležitou roli zdravý životní styl, krém Tanaderm je však výborný pomocník. Moje pleť se teď cítí i vypadá nádherně!

Krém na ruce SHEADERM TH – díky tomuto krému jsem zapomněla na dermatitidu, která mi ničila ruce hned, jak nastoupí zima.

Santalový hydrofilní olej – úžasný mycí prostředek. Po jeho použití nemáte takový hrozný pocit suché, stáhnuté pleti. Pokožka je měkká a jemná.

Hydrofilní olej pro ženy HY-INTIMA – jemná, čistá kůže a žádný nežádoucí zápach.

Tonikum z měsíčku lékařského – někdy si pleť jen opláchnu a použiji toto tonikum. A pleť se cítí krásně!

Nosní olej DONOSOL – teď už rýma v naší rodině nemá místo!

Éterický olej LEVANDULE EXTRA

Éterický olej CITRONOVÝ OLEJ EXTRA

MANDLOVÝ OLEJ

Éterické a základové oleje používám za kosmetickými účely. Levandulový olej mám obzvlášť ráda.

 

A nesmím zapomenout na nádhernou vůni všech přípravků. Samozřejmě, každý má své miláčky. Mými jsou krém TANADERM a levandulový olej, vždyť díky nim už nemám akné! Jsem velmi spokojená s tím, jak dlouho mi všechny přípravky vydrží. Například hydrofilní mycí olej (100 ml) jsem začala používat před dvěma měsíci a zatím jsem vypotřebovala jen 2/3 lahvičky (umývám se 2x denně).

Jsem velmi spokojena! Velké díky!

Anastasia Smirnova

Úvodní slovo Karla Hadka

Hned druhý den po Mikuláši se pro mě počasí podstatně zlepšilo. Štědrý večer + 22 °C, Silvestr + 23 °C, samozřejmě, že ve stínu, modrá obloha bez mráčku, jen ten vítr občas pozlobil. Nic však nebránilo tomu, abych v závětří vystavoval tělo sluníčku v naději, že za odměnu vyrobí dostatek vitamínu D čili serotoninu. Hnědnoucí pokožka jistě také není k zahození. Občasné nutné zchlazení nabízela zhruba 22 °C „chladná“ voda Rudého moře.

Novinky: Šalvěj muškátová

Hned v úvodu bych rád uvedl, že občas se můžeme dočíst, že šalvějový olej (Salvia officinalis) a olej muškátové šalvěje (Salvia sclarea) jsou si podobné. Jako u většiny konstatování, je to otázka úhlu pohledu. A tak pro začátek budu souhlasit. Ano, oba oleje jsou si podobné. Oba mají v názvu slovo šalvěj a oba jsou tekuté… Tím ale ona „podobnost“ končí. Zásadní rozdíl bude zřejmý, pokud se podíváme na složení obou olejů.

Novinky: Nosní aplikátor

Na žádost našich zákazníků zařazujeme do prodeje nosní aplikátor.

Novinky: Příjemná změna pro maminky a jejich ratolesti

Počínaje tímto vydáním časopisu je nachystaná změna pro všechny maminky. Díky Vašim postřehům, nápadům a dotazům jsme se rozhodli nepatrně zamíchat obsahem Vaší oblíbené BABY SADY, kód 2729.

Novinka: PLANT-PROTECTOR

Rád bych Vám představil výjimečný přípravek. Jedná se o pomocný prostředek PLANT-PROTECTOR, který je určen pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům.

Novinky: Monika Mannová – distribútor AKH a Aromafauna v SR

Svojim povolaním som reportérka, televízna moderátorka, autorka a dramaturgička programov. Vyštudovala som žurnalistiku. Pracovala som ako investigatívna reportérka, spravodajkyňa i moderátorka vo veľkých i menších televíziách. Vytvorila som niekoľko dokumentov. Animujem a kreslím.

Novinky: Karel Hadek v Rusku

Jméno Karla Hadka v Rusku poprvé zaznělo už před 15 lety. V té době se zájem o aromaterapii začínal teprve probouzet. Objevili se podnikatelé, kteří začali kupovat preparáty Karla Hadka v Čechách a dováželi je do Ruska, aby uspokojili potřeby nadšenců pro přírodní kosmetiku.

Slovo odborníka: Zimní svědivost

V chladné části roku se vždy množí dotazy týkající se zvýšené svědivosti pokožky a možnosti se této nepříjemnosti zbavit.

Slovo odborníka: Jak se zbavit vaginálních mykóz jednou provždy

Kdybych si směla k péči o tělo vybrat jen jeden jediný kosmetický výrobek, jsem si jistá, že by to byl intimní mycí olej HY-INTIMA.

Slovo odborníka: Chvála levanduli – éterický zázrak nejen na popáleniny

V poslední době mám ráda vůni levandule, a tak jsem si ji koupila do „domácí lékárničky“, jak už nám na kurzu aromaterapie před lety radil Karel Hadek. Netrvalo dlouho, a našla svoje uplatnění.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

před 14 dny jsem nechala na dermatologii dceři diagnostikovat molusky a většinu z nich ihned také "seškrábnout". Bolestivý zákrok a následné komplikované hojení ale byly úplně zbytečné. Bohužel dcerka, lékařka ani já jsme totiž nepostřehly všechny molusky, až doma jsme objevily další a představa druhého „krvavého masakru” mě přiměla pátrat a dopátrat se Vašeho výrobku.

Zkušenosti a rady: Z krásného výletu

Přišla zima, za oknem jsou bílé třpytící se závěje, mráz barví tváře do červena a doma panuje hřejivé aroma zázvorového čaje. Za zimních večerů je velmi příjemné si zavzpomínat na dobrodružství.

Zkušenosti a rady: Fotodokumentace

To snad není možné?! Jak rychle to zabralo a to zlepšení! Musím napsat panu Hadkovi a poděkovat mu. Ale jak dokázat, že preparát viditelně pomohl a podělit se (co nejlépe) o svou zkušeností s ostatními?

Zkušenosti a rady: Krásné vlasy bez šampónu

Ty máš tak krásné vlasy. Tak tuhle větu slýchám v poslední době velmi často. Důvodů to může mít víc, od složení stravy, přes dědičné dispozice, po kvalitní péči a nůžky mojí skvělé kadeřnice. Jsem ale přesvědčena, že nemalou roli hraje také pravidelné používání mycího oleje na vlasy.

Zkušenosti a rady: Vánoční dárek

Dobrý den, před Vánocemi jsem spolu s vyřízenou objednávkou dostala od Vás dárek – CITRONOVOU pleťovou vodu. Nejprve jsem netušila, jaké by pro mě mohlo být její využití, ale ten den mě zrovna v práci dost bolely křečové žíly a neměla jsem už nic, čím bych je ošetřila, a tak z „nouze” jsem vyzkoušela tu citronovou vodu a byla velice mile překvapena – ne sice velkým, ale přece jen stahujícím účinkem.

Zkušenosti a rady: Na kožní problémy Sheaderm a Desinfi

Mám dobrou zprávu a naději pro ty, kteří mají kožní problém, jako jsem měla já.

Zkušenosti a rady: Těhotenství a aromaterapie

V době očekávání miminka se pro nastávající maminku mění svět, její dosavadní život. Pro mnohé maminky se život otočí „naruby“. Nechci, aby to vyznělo nevhodně, ale těhotenství je pro organismus ženy veliký zvrat, obrat. Myslím tím hormonální změny, tělesné změny, psychické změny.

Zkušenosti a rady: Měsíček lékařský – Calendula officinalis

Měsíček patří k nejznámějším a nejúspěšnějším drogám. Příznivě působí na činnost jater, žlučníku, žaludku a dvanácterníku. Používá se i při léčbě astmatu, kašle, bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i venkovní záněty. Zlepšuje práci srdce při mírném snížení krevního tlaku.

Hadkovske zamyšlení

Jak to bylo...

Poradna

Koutek pro maminky: Pro maminky

V našem Baby clubu Nekky ve Zlíně, pořádáme nejen kurzy plavání a cvičení, ale i kurzy pro budoucí maminky. Kurz Péče o dítě je zaměřen především na praktickou ukázku, jak zvládat slasti a strasti spojené s každodenním režimem. Maminky si vyzkouší zvedání, nošení, polohování miminka, základy první pomoci.

Kurzy: Račí údolí v Rychlebských horách – Jeseníky

Již třetím rokem pro vás připravujeme kurzy aromaterapie v malebném prostředí magických Rychlebských hor v Račím údolí u Javorníku.

Aromafauna: Aromaterapie jako základ zdraví zvířat

O Aromafauně jsem se poprvé dozvěděla v katalogu Karla Hadka, kde byly prezentovány nové přípravky AromaFauna pro zvířata. Již delší dobu jsem hledala pro svou prodejnu chovatelských potřeb přípravky, které by splňovaly veškeré nároky na složení, funkčnost a zároveň cenu.

AromaFauna: Děkuji...

Milá Míšo, již čtvrtým rokem pracuji s úžasnou a pro mě jedinou kosmetikou pro naše zvířecí mazlíčky, s kosmetikou AROMAFAUNA.