Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 01/2014

Hadkovske zamyšlení

Jak to bylo...

 

Vážený pane Hadku,

přes svoji kamarádku jsem dlouhá léta nakupovala kosmetiku původně od firmy Cosmetic Karl Hadek, později se firma přejmenovala na Cosmetic Karl Hadek International. Následně jste dle informací od firmy z Ústí odešel do důchodu a vše prodal paní Skopalové. Došlo i k dalšímu přejmenování firmy na ATOK International. Před nedávnem jsem na jedné internetové diskusi ke svému údivu zjistila, že je to s tím odchodem do důchodu nějaké divné, neboť je zde další firma, která se ohání Vaším jménem, dokonce má i Vaše jméno ve svém logu. Byla bych velice ráda, kdybyste mi napsal, jak se věci opravdu mají.

Hana P.

 

Milá paní Hanko,

o této věci jsem se zmiňoval již několikráte v dřívějších vydáních časopisu Aromaterapie. Původní firma se opravdu jmenovala Cosmetic Karl Hadek. Hlavně pak díky chybě německého grafika pana Schweigera, který připravoval podklady pro tiskaře, a české jméno Karel si prostě poněmčil. Chybu jsem zjistil, až když byly tiskopisy a etikety, vše i s logem, hotovy. Vzhledem k tomu, že jsem neměl dostatek finančních prostředků na tisk „bezchybných“ potřebností, jsem s touto chybou prostě žil. To se psal rok 1983 a záležitost se v té době týkala jen a jen Německa. Po pádu bolševického režimu v tehdejším Československu jsem přišel i na český trh. I zde bylo původně vše pod označením Cosmetic Karl Hadek. Na trh přišla kosmetika původně dovážená z Německa pod značkou (logem) 365. Později došlo k výrobě v tehdejším Československu, a tyto výrobky dostaly ode mě označení AÖK, což byla zkratka slov Aromatherapeutische Öl Cosmetic. Tato značka se však dostala do konfliktu s jinou chráněnou značkou (AOK), a proto muselo dojít ke změně na AtÖK. Pak přišly události, kdy došlo k založení nové firmy, Cosmetic Karl Hadek International a původní firma šla do likvidace. Jedinou společnicí nové firmy se stala paní Skopalová, vzhledem k tomu že já jsem zůstal společníkem firmy, která šla do likvidace. Po uplynutí určité doby jsme se měli stát opětovnými spolu-společníky nové firmy. K tomuto již nedošlo, paní Skopalová mi sdělila, že nemá potřebu se se mnou dělit. Nějakou dobu odebírala ještě od mé německé firmy suroviny, mnohé si však pořizovala sama, mimo moji kvalitativní kontrolu. Nezbylo tedy, než začít znova, a tak vznikla nová firma Aromaterapie Karel Hadek se sídlem v Uherském Brodě, později ve Stříbře.

Taktéž vznikla nová loga, jak firemní, tak pro kosmetické preparáty. Firma AKH dostala do vínku vylepšené receptury, které vznikaly až po odchodu z Ústí nad Labem, např. preparáty naprosto bez chemických konzervantů, jakož i mnohé novinky. Zde bych rád jmenoval lecitinové preparáty, Lipio Séra, krémy série Leciderma, masážní speciality CAYATHERM, či DR. VOŠTĚP. V současné době je logo a používáno výhradně firmou 1. Aromaterapeutická KH a. s., která používá i další odvozená loga, a to pro kosmetiku určenou našim kamarádům ze říše zvířat a pro říši rostlinnou. Původní logo Cosmetic Karl Hadek , které vzniklo v Německu, v grafickém studiu pana Schweigera, který k němu má i autorská práva, bylo vázáno na firmu Cosmetic Karl Hadek. Zde byla přihláška podána již 26. 5. 1994. Tento údaj si lze ověřit na: http://isdv.upv.cz/portal/pls/portal/portlets.ozs.det?pozk= 43258&plan=cs.

Čistě náhodou jsem se po letech dozvěděl, že si ho paní Skopalová nechala převést jako svůj duchovní majetek na „svoji“ firmu. Pokud Vás celá historie opravdu zajímá, doporučuji Vám přečíst si příspěvky i ve starších číslech časopisu Aromaterapie. Nepředpokládám, že byste je měla k dispozici v tištěné formě, ale najdete je na našem webu v elektronické podobě. V AT 1/2007 na str. 3 - 5 článek Není „hadek“ jako Hadek. V AT 2–3/2007 str. 3 a 4 „Lehké šimrání u žaludku“ a str. 5 a 6 „Advokátka“. AT 4/2007 „Interwiew“, str. 31 -32, dále str. 33 a 34 článek „Re..akce…“, AT 1/2008 str. 35 a 36 „Není vtip jako vtip“.

Budu rád, pokud Vám a možná i mnohým dalším poslouží tyto informace „od pramene“, aby nebylo třeba tápat v různých diskuzích na webech. Konec konců až do dnešních dnů se na mě každou chvíli někdo obrací s podobným dotazem. Někdy si i stěžují, že jsem jim nedal vědět, že s ústeckým ATOKem nemám nic společného…

Karel Hadek

Úvodní slovo Karla Hadka

Hned druhý den po Mikuláši se pro mě počasí podstatně zlepšilo. Štědrý večer + 22 °C, Silvestr + 23 °C, samozřejmě, že ve stínu, modrá obloha bez mráčku, jen ten vítr občas pozlobil. Nic však nebránilo tomu, abych v závětří vystavoval tělo sluníčku v naději, že za odměnu vyrobí dostatek vitamínu D čili serotoninu. Hnědnoucí pokožka jistě také není k zahození. Občasné nutné zchlazení nabízela zhruba 22 °C „chladná“ voda Rudého moře.

Novinky: Šalvěj muškátová

Hned v úvodu bych rád uvedl, že občas se můžeme dočíst, že šalvějový olej (Salvia officinalis) a olej muškátové šalvěje (Salvia sclarea) jsou si podobné. Jako u většiny konstatování, je to otázka úhlu pohledu. A tak pro začátek budu souhlasit. Ano, oba oleje jsou si podobné. Oba mají v názvu slovo šalvěj a oba jsou tekuté… Tím ale ona „podobnost“ končí. Zásadní rozdíl bude zřejmý, pokud se podíváme na složení obou olejů.

Novinky: Nosní aplikátor

Na žádost našich zákazníků zařazujeme do prodeje nosní aplikátor.

Novinky: Příjemná změna pro maminky a jejich ratolesti

Počínaje tímto vydáním časopisu je nachystaná změna pro všechny maminky. Díky Vašim postřehům, nápadům a dotazům jsme se rozhodli nepatrně zamíchat obsahem Vaší oblíbené BABY SADY, kód 2729.

Novinka: PLANT-PROTECTOR

Rád bych Vám představil výjimečný přípravek. Jedná se o pomocný prostředek PLANT-PROTECTOR, který je určen pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům.

Novinky: Monika Mannová – distribútor AKH a Aromafauna v SR

Svojim povolaním som reportérka, televízna moderátorka, autorka a dramaturgička programov. Vyštudovala som žurnalistiku. Pracovala som ako investigatívna reportérka, spravodajkyňa i moderátorka vo veľkých i menších televíziách. Vytvorila som niekoľko dokumentov. Animujem a kreslím.

Novinky: Karel Hadek v Rusku

Jméno Karla Hadka v Rusku poprvé zaznělo už před 15 lety. V té době se zájem o aromaterapii začínal teprve probouzet. Objevili se podnikatelé, kteří začali kupovat preparáty Karla Hadka v Čechách a dováželi je do Ruska, aby uspokojili potřeby nadšenců pro přírodní kosmetiku.

Slovo odborníka: Zimní svědivost

V chladné části roku se vždy množí dotazy týkající se zvýšené svědivosti pokožky a možnosti se této nepříjemnosti zbavit.

Slovo odborníka: Jak se zbavit vaginálních mykóz jednou provždy

Kdybych si směla k péči o tělo vybrat jen jeden jediný kosmetický výrobek, jsem si jistá, že by to byl intimní mycí olej HY-INTIMA.

Slovo odborníka: Chvála levanduli – éterický zázrak nejen na popáleniny

V poslední době mám ráda vůni levandule, a tak jsem si ji koupila do „domácí lékárničky“, jak už nám na kurzu aromaterapie před lety radil Karel Hadek. Netrvalo dlouho, a našla svoje uplatnění.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

před 14 dny jsem nechala na dermatologii dceři diagnostikovat molusky a většinu z nich ihned také "seškrábnout". Bolestivý zákrok a následné komplikované hojení ale byly úplně zbytečné. Bohužel dcerka, lékařka ani já jsme totiž nepostřehly všechny molusky, až doma jsme objevily další a představa druhého „krvavého masakru” mě přiměla pátrat a dopátrat se Vašeho výrobku.

Zkušenosti a rady: Z krásného výletu

Přišla zima, za oknem jsou bílé třpytící se závěje, mráz barví tváře do červena a doma panuje hřejivé aroma zázvorového čaje. Za zimních večerů je velmi příjemné si zavzpomínat na dobrodružství.

Zkušenosti a rady: Fotodokumentace

To snad není možné?! Jak rychle to zabralo a to zlepšení! Musím napsat panu Hadkovi a poděkovat mu. Ale jak dokázat, že preparát viditelně pomohl a podělit se (co nejlépe) o svou zkušeností s ostatními?

Zkušenosti a rady: Krásné vlasy bez šampónu

Ty máš tak krásné vlasy. Tak tuhle větu slýchám v poslední době velmi často. Důvodů to může mít víc, od složení stravy, přes dědičné dispozice, po kvalitní péči a nůžky mojí skvělé kadeřnice. Jsem ale přesvědčena, že nemalou roli hraje také pravidelné používání mycího oleje na vlasy.

Zkušenosti a rady: Vánoční dárek

Dobrý den, před Vánocemi jsem spolu s vyřízenou objednávkou dostala od Vás dárek – CITRONOVOU pleťovou vodu. Nejprve jsem netušila, jaké by pro mě mohlo být její využití, ale ten den mě zrovna v práci dost bolely křečové žíly a neměla jsem už nic, čím bych je ošetřila, a tak z „nouze” jsem vyzkoušela tu citronovou vodu a byla velice mile překvapena – ne sice velkým, ale přece jen stahujícím účinkem.

Zkušenosti a rady: Na kožní problémy Sheaderm a Desinfi

Mám dobrou zprávu a naději pro ty, kteří mají kožní problém, jako jsem měla já.

Zkušenosti a rady: Těhotenství a aromaterapie

V době očekávání miminka se pro nastávající maminku mění svět, její dosavadní život. Pro mnohé maminky se život otočí „naruby“. Nechci, aby to vyznělo nevhodně, ale těhotenství je pro organismus ženy veliký zvrat, obrat. Myslím tím hormonální změny, tělesné změny, psychické změny.

Zkušenosti a rady: Měsíček lékařský – Calendula officinalis

Měsíček patří k nejznámějším a nejúspěšnějším drogám. Příznivě působí na činnost jater, žlučníku, žaludku a dvanácterníku. Používá se i při léčbě astmatu, kašle, bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i venkovní záněty. Zlepšuje práci srdce při mírném snížení krevního tlaku.

Hadkovske zamyšlení

Jak to bylo...

Poradna

Koutek pro maminky: Pro maminky

V našem Baby clubu Nekky ve Zlíně, pořádáme nejen kurzy plavání a cvičení, ale i kurzy pro budoucí maminky. Kurz Péče o dítě je zaměřen především na praktickou ukázku, jak zvládat slasti a strasti spojené s každodenním režimem. Maminky si vyzkouší zvedání, nošení, polohování miminka, základy první pomoci.

Kurzy: Račí údolí v Rychlebských horách – Jeseníky

Již třetím rokem pro vás připravujeme kurzy aromaterapie v malebném prostředí magických Rychlebských hor v Račím údolí u Javorníku.

Aromafauna: Aromaterapie jako základ zdraví zvířat

O Aromafauně jsem se poprvé dozvěděla v katalogu Karla Hadka, kde byly prezentovány nové přípravky AromaFauna pro zvířata. Již delší dobu jsem hledala pro svou prodejnu chovatelských potřeb přípravky, které by splňovaly veškeré nároky na složení, funkčnost a zároveň cenu.

AromaFauna: Děkuji...

Milá Míšo, již čtvrtým rokem pracuji s úžasnou a pro mě jedinou kosmetikou pro naše zvířecí mazlíčky, s kosmetikou AROMAFAUNA.