Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 01/2014

AromaFauna: Děkuji...

Milá Míšo,

již čtvrtým rokem pracuji s úžasnou a pro mě jedinou kosmetikou pro naše zvířecí mazlíčky, s kosmetikou AROMAFAUNA.

Chtěla bych Ti touto cestou poděkovat za to, že jsi vytvořila kosmetiku, která nejenom úžasně pečuje o srst, ale řeší i spoustu zdravotních problémů. Před čtyřmi lety jsem si nevěděla rady s Danettkou, mojí psí slečnou, neustále se drbala, až do krve. Vyzkoušeli jsme hodně kosmetiky, i veterinární, a žádné zlepšení. Kamarádka mi dala kontakt na Tebe, prý ať zkusím bylinky. No taky jsem zkoušela, teď už vím, že ne vše, na čem je napsáno přírodní, jsou bylinky... Moc jsem nevěřila. V rukou jsem držela dva zelené katalogy aromaterapeutické kosmetiky AKH pana Karla Hadka, pročítala jsem, hledala něco pro zvířátka, a nic!!! Vzpomínám na náš první rozhovor, vysvětlení po telefonu mi nestačilo, a tak jsme se domluvily na semináři.

Až tam jsem pochopila, proč mi kamarádka dala katalogy kosmetiky pana Karla Hadka. AROMAFAUNA je nedílnou součástí kosmetiky AKH Karla Hadka. Super „spojení” Hadek-Švorcová. Hadkovy bylinky a Míšo, Tvé znalosti o potřebách zvířat. Jela jsem na seminář kosmetiky pro zvířata a poznala jsem kosmetiku, která tu je již spoustu let. Člověk nemá v životě ničeho litovat, ale já lituji, že jsem ji nepoznala dříve. Spoustu věcí bych řešila voňavěji a lépe a spousta zdravotních problémů by nebyla. Kdo tuto kosmetiku znal, chápu, že v ní koupal a ošetřoval i své zvířecí mazlíčky. Dělala bych to také, kdybych ji znala, a vůbec by mi nevadilo, že na mycím oleji na vlasy by bylo napsáno, že je i na psa. Ale je dobře, že jste vytvořili kosmetiku AROMAFAUNA a já mohu zákazníkům představovat kosmetiku pro zvířátka.

Zpočátku jsem nechápala – tenzidy, olej, voda, éterické oleje, ukázka koupání, nepění to? A jenom mycí olej stačí? Nic víc nepotřebuji? Domů jsem přijela s mycím olejem a hlavou jak „pátrací balon”. Hned jsem Danettku vykoupala, srst úžasná, jemná, lesklá a opravdu stačil jen mycí olej, žádný kondicionér, rozčesávač. Danettka vypadala spokojeně, žádné drbání. Čekala jsem, co bude v noci, kdy to bylo nejhorší. A opět žádné drbání, spokojeně spala. Chtěla jsem vědět víc, znovu slyšet o bylinkách, a tak jsme se domluvily na dalším semináři. Od té doby vlastně jenom v Libchavách proběhlo osm seminářů, kurzů a konzultací, přibývají stále noví lidé, mnozí se vrací a stejně jako já, Míšo, obdivujeme Tě, za Tvé znalosti o bylinkách, zkušenosti, rady.

Děkuji, že jsi vždy reagovala na potřeby našich zvířecích miláčků a zákazníků a vlastně jsi nám vyráběla a vyrábíš preparáty přímo „na tělo”, pomohla jsi nám vždy s problémem zdravotním, ale i výstavním. Připravila jsi balzámy, vosky, repelenty, dezinfekce, preparáty pro háravé feny, proti okusování, občůrávání, a mnoho dalších. A další nápady na Tebe chystáme. :-)

Děkuji, že jsem mohla i spoustu preparátů s Tebou „testovat” jak na sobě a rodině, tak i na zvířátkách, a být u vzniku preparátů a říci jak se mi to zdá a jak to „funguje”. I zákazníci mého salonu se vždy těší na nový preparát a společně diskutujeme, jak voní, jaká je po něm srst.

Nezapomenutelně úsměvné bylo pro mne testování Endoparazinu na mé rodině, hlavně na synovi, který si stěžoval, že nemůže v práci komunikovat s lidmi, že jde z něho česnek. Děkuji, že jsi stálý poradce na telefonu a díky Tobě a Tvým bylinkám jsem mohla pomoci spoustě zvířátkům od ekzémů, lupů, parazitů, zánětu oušek, hotspotů, k urychlení pooperačních stavů posílením imunity a rychlejšímu hojení jizev pomocí balzámů. Spokojenost majitelů pejsků a jejich „díky” je pro mě největší odměnou. Jinak se shodují, že jsi je mycími oleji pěkně rozmazlila, neboť nemusí česat, když se srst jejich miláčků necuchá.

Také děkuji za mého „aromašampiona” Artíčka, díky jednoduché úpravě v bylinkách jsou pro nás výstavy opravdu výlety a ne stres z rozčesávání a používání spousty chemie. Také díky Tvé kosmetice můžeme i v dlouhé srsti chodit denně na procházku a na zahradu. Právě na výstavách nás oslovuje spousta lidiček a obdivuje Artíkovu srst. A tak dokazujeme, že i v bylinkách se dá vystavovat a vyhrávat.

Děkuji, že můj psí salon krásně voní bylinkami a zákazníci jsou spokojení.

Díky Danettce jsem poznala paní Švorcovou a pana Hadka, prošla jsem všemi semináři a obdivuji znalosti Vás obou. AKH AROMAFAUNA je pro mě jedinou kosmetikou pro nás, lidi i zvířátka, a já Tobě a panu Hadkovi moc děkuji a těším se na další spolupráci.

Daniela Čermáková, www.danetta.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Hned druhý den po Mikuláši se pro mě počasí podstatně zlepšilo. Štědrý večer + 22 °C, Silvestr + 23 °C, samozřejmě, že ve stínu, modrá obloha bez mráčku, jen ten vítr občas pozlobil. Nic však nebránilo tomu, abych v závětří vystavoval tělo sluníčku v naději, že za odměnu vyrobí dostatek vitamínu D čili serotoninu. Hnědnoucí pokožka jistě také není k zahození. Občasné nutné zchlazení nabízela zhruba 22 °C „chladná“ voda Rudého moře.

Novinky: Šalvěj muškátová

Hned v úvodu bych rád uvedl, že občas se můžeme dočíst, že šalvějový olej (Salvia officinalis) a olej muškátové šalvěje (Salvia sclarea) jsou si podobné. Jako u většiny konstatování, je to otázka úhlu pohledu. A tak pro začátek budu souhlasit. Ano, oba oleje jsou si podobné. Oba mají v názvu slovo šalvěj a oba jsou tekuté… Tím ale ona „podobnost“ končí. Zásadní rozdíl bude zřejmý, pokud se podíváme na složení obou olejů.

Novinky: Nosní aplikátor

Na žádost našich zákazníků zařazujeme do prodeje nosní aplikátor.

Novinky: Příjemná změna pro maminky a jejich ratolesti

Počínaje tímto vydáním časopisu je nachystaná změna pro všechny maminky. Díky Vašim postřehům, nápadům a dotazům jsme se rozhodli nepatrně zamíchat obsahem Vaší oblíbené BABY SADY, kód 2729.

Novinka: PLANT-PROTECTOR

Rád bych Vám představil výjimečný přípravek. Jedná se o pomocný prostředek PLANT-PROTECTOR, který je určen pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům.

Novinky: Monika Mannová – distribútor AKH a Aromafauna v SR

Svojim povolaním som reportérka, televízna moderátorka, autorka a dramaturgička programov. Vyštudovala som žurnalistiku. Pracovala som ako investigatívna reportérka, spravodajkyňa i moderátorka vo veľkých i menších televíziách. Vytvorila som niekoľko dokumentov. Animujem a kreslím.

Novinky: Karel Hadek v Rusku

Jméno Karla Hadka v Rusku poprvé zaznělo už před 15 lety. V té době se zájem o aromaterapii začínal teprve probouzet. Objevili se podnikatelé, kteří začali kupovat preparáty Karla Hadka v Čechách a dováželi je do Ruska, aby uspokojili potřeby nadšenců pro přírodní kosmetiku.

Slovo odborníka: Zimní svědivost

V chladné části roku se vždy množí dotazy týkající se zvýšené svědivosti pokožky a možnosti se této nepříjemnosti zbavit.

Slovo odborníka: Jak se zbavit vaginálních mykóz jednou provždy

Kdybych si směla k péči o tělo vybrat jen jeden jediný kosmetický výrobek, jsem si jistá, že by to byl intimní mycí olej HY-INTIMA.

Slovo odborníka: Chvála levanduli – éterický zázrak nejen na popáleniny

V poslední době mám ráda vůni levandule, a tak jsem si ji koupila do „domácí lékárničky“, jak už nám na kurzu aromaterapie před lety radil Karel Hadek. Netrvalo dlouho, a našla svoje uplatnění.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

před 14 dny jsem nechala na dermatologii dceři diagnostikovat molusky a většinu z nich ihned také "seškrábnout". Bolestivý zákrok a následné komplikované hojení ale byly úplně zbytečné. Bohužel dcerka, lékařka ani já jsme totiž nepostřehly všechny molusky, až doma jsme objevily další a představa druhého „krvavého masakru” mě přiměla pátrat a dopátrat se Vašeho výrobku.

Zkušenosti a rady: Z krásného výletu

Přišla zima, za oknem jsou bílé třpytící se závěje, mráz barví tváře do červena a doma panuje hřejivé aroma zázvorového čaje. Za zimních večerů je velmi příjemné si zavzpomínat na dobrodružství.

Zkušenosti a rady: Fotodokumentace

To snad není možné?! Jak rychle to zabralo a to zlepšení! Musím napsat panu Hadkovi a poděkovat mu. Ale jak dokázat, že preparát viditelně pomohl a podělit se (co nejlépe) o svou zkušeností s ostatními?

Zkušenosti a rady: Krásné vlasy bez šampónu

Ty máš tak krásné vlasy. Tak tuhle větu slýchám v poslední době velmi často. Důvodů to může mít víc, od složení stravy, přes dědičné dispozice, po kvalitní péči a nůžky mojí skvělé kadeřnice. Jsem ale přesvědčena, že nemalou roli hraje také pravidelné používání mycího oleje na vlasy.

Zkušenosti a rady: Vánoční dárek

Dobrý den, před Vánocemi jsem spolu s vyřízenou objednávkou dostala od Vás dárek – CITRONOVOU pleťovou vodu. Nejprve jsem netušila, jaké by pro mě mohlo být její využití, ale ten den mě zrovna v práci dost bolely křečové žíly a neměla jsem už nic, čím bych je ošetřila, a tak z „nouze” jsem vyzkoušela tu citronovou vodu a byla velice mile překvapena – ne sice velkým, ale přece jen stahujícím účinkem.

Zkušenosti a rady: Na kožní problémy Sheaderm a Desinfi

Mám dobrou zprávu a naději pro ty, kteří mají kožní problém, jako jsem měla já.

Zkušenosti a rady: Těhotenství a aromaterapie

V době očekávání miminka se pro nastávající maminku mění svět, její dosavadní život. Pro mnohé maminky se život otočí „naruby“. Nechci, aby to vyznělo nevhodně, ale těhotenství je pro organismus ženy veliký zvrat, obrat. Myslím tím hormonální změny, tělesné změny, psychické změny.

Zkušenosti a rady: Měsíček lékařský – Calendula officinalis

Měsíček patří k nejznámějším a nejúspěšnějším drogám. Příznivě působí na činnost jater, žlučníku, žaludku a dvanácterníku. Používá se i při léčbě astmatu, kašle, bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i venkovní záněty. Zlepšuje práci srdce při mírném snížení krevního tlaku.

Hadkovske zamyšlení

Jak to bylo...

Poradna

Koutek pro maminky: Pro maminky

V našem Baby clubu Nekky ve Zlíně, pořádáme nejen kurzy plavání a cvičení, ale i kurzy pro budoucí maminky. Kurz Péče o dítě je zaměřen především na praktickou ukázku, jak zvládat slasti a strasti spojené s každodenním režimem. Maminky si vyzkouší zvedání, nošení, polohování miminka, základy první pomoci.

Kurzy: Račí údolí v Rychlebských horách – Jeseníky

Již třetím rokem pro vás připravujeme kurzy aromaterapie v malebném prostředí magických Rychlebských hor v Račím údolí u Javorníku.

Aromafauna: Aromaterapie jako základ zdraví zvířat

O Aromafauně jsem se poprvé dozvěděla v katalogu Karla Hadka, kde byly prezentovány nové přípravky AromaFauna pro zvířata. Již delší dobu jsem hledala pro svou prodejnu chovatelských potřeb přípravky, které by splňovaly veškeré nároky na složení, funkčnost a zároveň cenu.

AromaFauna: Děkuji...

Milá Míšo, již čtvrtým rokem pracuji s úžasnou a pro mě jedinou kosmetikou pro naše zvířecí mazlíčky, s kosmetikou AROMAFAUNA.