Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 01/2014

Novinky: Příjemná změna pro maminky a jejich ratolesti

Počínaje tímto vydáním časopisu je nachystaná změna pro všechny maminky. Díky Vašim postřehům, nápadům a dotazům jsme se rozhodli nepatrně zamíchat obsahem Vaší oblíbené BABY SADY, kód 2729.

S touto sadou jste, drahé maminky, velmi často objednávaly také INTIMISS, který je osvědčeným přípravkem při intimních potížích. Jeho použití je ovšem mnohem širší, je vhodný též pro svědivou a šupinkovitou pokožku. Vyznamenal se též při problémech s opruzeninami našich nejmenších. Věříme, že doplnění tohoto výrobku do této sady bude vítanou změnou. INTIMISS nahradí v sadě HY-INTIMU, která je sice též doporučována i pro použití na citlivé partie našich dětiček, ovšem INTIMISSEM lze účinně ošetřovat právě zmiňované opruzeniny, které jsou mnohem častějším problémem.

Jiné velké změny nebyly potřeba. Snad jen design této sady byl doladěn tak, abychom mohli tuto změnu provést. Věříme, že nová dárková krabička bude neméně stejně oblíbená jako ta dosavadní.

A Vy, milí zákazníci, kteří s touto sadou ještě nemáte žádné zkušenosti, dovolte, abychom letmo představili také ostatní preparáty, námi doporučované na použití pro dětská tělíčka.

BABY L – 5 ml, kód 2035 – Speciální krém určený pro každodenní použití na citlivou dětskou pokožku, vhodný zejména k ošetření po koupeli. Vyznačuje se příjemnou konzistencí a vůní levandule.

BABY K – 5 ml, kód 2034 – Krém, obsahující prvotřídní olej z heřmánku, je určen pro každodenní použití na dětskou pokožku od nejútlejšího věku, ale i na pokožku předškoláků či školáků. A to zejména pro své regenerační a uklidňující vlastnosti. Je určen pro celodenní používání, ovšem oblíben je – soudě dle Vašich ohlasů – také jako ošetření po koupeli.

MANDLOVÝ dětský umývací olej – 20 ml, kód 1207 – Díky konzistenci podobné jako u sprchovacích olejů lze tento olej použít k mytí dětské citlivé, nebo rovněž zánětlivé pokožky. Vhodný je též k omývání obličeje. Směs použitých éterických olejů je známá svými uklidňujícími, protizánětlivými a antiseptickými účinky. Přípravek napomáhá zklidnit podráždění.

HEŘMÁNKOVÝ dětský koupelový olej – 20 ml, kód 1005 – Velmi jemný koupelový olej, určený pro suchou a přecitlivělou pokožku miminek, ale i maminek.

Masážní olej FENYKLOVÝ – 20ml kód 2709 – Velice oblíbený masážní olej, který pomáhá odstranit nepříjemné nadýmání, tolik časté u novorozeňat. Díky své konzistenci a obsaženým složkám bývá masáž tímto olejem dětičkám velmi příjemná a má uklidňující účinky.

DĚTSKÝ masážní olej – 20 ml, kód 2708 – Masážní olejíček určený k použití po koupeli, který umocňuje příjemné chvíle, z dotyku rukou rodičů na pokožce našich nejmenších. Jedná se o bezvodý preparát, čímž se stává nepostradatelným zejména v zimním období.

NOSNÍ OLEJ BABY – 20 ml, kód 1602 – Přípravek určený pro každodenní použití pro ošetření dětských nosíků. Díky obsahu mandlového a třezalkového oleje spolu s éterickými oleji z heřmánku a levandule je účinnost tohoto preparátu vynikající. Nosní olej baby je vhodný nejen jako prevence nachlazení, ale také k účinnému odstranění následků nachlazení nebo i k ošetření pokožky v okolí nosu.

Věřím, že tuto změnu uvítáte a že novější sada baby se stane též oblíbenou. Rovněž bychom si moc přáli, aby účinky našich preparátů vedly ke spokojenosti nejen Vás, ale i těch nejmenších, pro které byly tyto preparáty speciálně vyvinuty.

Jitka Dvořáková

Úvodní slovo Karla Hadka

Hned druhý den po Mikuláši se pro mě počasí podstatně zlepšilo. Štědrý večer + 22 °C, Silvestr + 23 °C, samozřejmě, že ve stínu, modrá obloha bez mráčku, jen ten vítr občas pozlobil. Nic však nebránilo tomu, abych v závětří vystavoval tělo sluníčku v naději, že za odměnu vyrobí dostatek vitamínu D čili serotoninu. Hnědnoucí pokožka jistě také není k zahození. Občasné nutné zchlazení nabízela zhruba 22 °C „chladná“ voda Rudého moře.

Novinky: Šalvěj muškátová

Hned v úvodu bych rád uvedl, že občas se můžeme dočíst, že šalvějový olej (Salvia officinalis) a olej muškátové šalvěje (Salvia sclarea) jsou si podobné. Jako u většiny konstatování, je to otázka úhlu pohledu. A tak pro začátek budu souhlasit. Ano, oba oleje jsou si podobné. Oba mají v názvu slovo šalvěj a oba jsou tekuté… Tím ale ona „podobnost“ končí. Zásadní rozdíl bude zřejmý, pokud se podíváme na složení obou olejů.

Novinky: Nosní aplikátor

Na žádost našich zákazníků zařazujeme do prodeje nosní aplikátor.

Novinky: Příjemná změna pro maminky a jejich ratolesti

Počínaje tímto vydáním časopisu je nachystaná změna pro všechny maminky. Díky Vašim postřehům, nápadům a dotazům jsme se rozhodli nepatrně zamíchat obsahem Vaší oblíbené BABY SADY, kód 2729.

Novinka: PLANT-PROTECTOR

Rád bych Vám představil výjimečný přípravek. Jedná se o pomocný prostředek PLANT-PROTECTOR, který je určen pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům.

Novinky: Monika Mannová – distribútor AKH a Aromafauna v SR

Svojim povolaním som reportérka, televízna moderátorka, autorka a dramaturgička programov. Vyštudovala som žurnalistiku. Pracovala som ako investigatívna reportérka, spravodajkyňa i moderátorka vo veľkých i menších televíziách. Vytvorila som niekoľko dokumentov. Animujem a kreslím.

Novinky: Karel Hadek v Rusku

Jméno Karla Hadka v Rusku poprvé zaznělo už před 15 lety. V té době se zájem o aromaterapii začínal teprve probouzet. Objevili se podnikatelé, kteří začali kupovat preparáty Karla Hadka v Čechách a dováželi je do Ruska, aby uspokojili potřeby nadšenců pro přírodní kosmetiku.

Slovo odborníka: Zimní svědivost

V chladné části roku se vždy množí dotazy týkající se zvýšené svědivosti pokožky a možnosti se této nepříjemnosti zbavit.

Slovo odborníka: Jak se zbavit vaginálních mykóz jednou provždy

Kdybych si směla k péči o tělo vybrat jen jeden jediný kosmetický výrobek, jsem si jistá, že by to byl intimní mycí olej HY-INTIMA.

Slovo odborníka: Chvála levanduli – éterický zázrak nejen na popáleniny

V poslední době mám ráda vůni levandule, a tak jsem si ji koupila do „domácí lékárničky“, jak už nám na kurzu aromaterapie před lety radil Karel Hadek. Netrvalo dlouho, a našla svoje uplatnění.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

před 14 dny jsem nechala na dermatologii dceři diagnostikovat molusky a většinu z nich ihned také "seškrábnout". Bolestivý zákrok a následné komplikované hojení ale byly úplně zbytečné. Bohužel dcerka, lékařka ani já jsme totiž nepostřehly všechny molusky, až doma jsme objevily další a představa druhého „krvavého masakru” mě přiměla pátrat a dopátrat se Vašeho výrobku.

Zkušenosti a rady: Z krásného výletu

Přišla zima, za oknem jsou bílé třpytící se závěje, mráz barví tváře do červena a doma panuje hřejivé aroma zázvorového čaje. Za zimních večerů je velmi příjemné si zavzpomínat na dobrodružství.

Zkušenosti a rady: Fotodokumentace

To snad není možné?! Jak rychle to zabralo a to zlepšení! Musím napsat panu Hadkovi a poděkovat mu. Ale jak dokázat, že preparát viditelně pomohl a podělit se (co nejlépe) o svou zkušeností s ostatními?

Zkušenosti a rady: Krásné vlasy bez šampónu

Ty máš tak krásné vlasy. Tak tuhle větu slýchám v poslední době velmi často. Důvodů to může mít víc, od složení stravy, přes dědičné dispozice, po kvalitní péči a nůžky mojí skvělé kadeřnice. Jsem ale přesvědčena, že nemalou roli hraje také pravidelné používání mycího oleje na vlasy.

Zkušenosti a rady: Vánoční dárek

Dobrý den, před Vánocemi jsem spolu s vyřízenou objednávkou dostala od Vás dárek – CITRONOVOU pleťovou vodu. Nejprve jsem netušila, jaké by pro mě mohlo být její využití, ale ten den mě zrovna v práci dost bolely křečové žíly a neměla jsem už nic, čím bych je ošetřila, a tak z „nouze” jsem vyzkoušela tu citronovou vodu a byla velice mile překvapena – ne sice velkým, ale přece jen stahujícím účinkem.

Zkušenosti a rady: Na kožní problémy Sheaderm a Desinfi

Mám dobrou zprávu a naději pro ty, kteří mají kožní problém, jako jsem měla já.

Zkušenosti a rady: Těhotenství a aromaterapie

V době očekávání miminka se pro nastávající maminku mění svět, její dosavadní život. Pro mnohé maminky se život otočí „naruby“. Nechci, aby to vyznělo nevhodně, ale těhotenství je pro organismus ženy veliký zvrat, obrat. Myslím tím hormonální změny, tělesné změny, psychické změny.

Zkušenosti a rady: Měsíček lékařský – Calendula officinalis

Měsíček patří k nejznámějším a nejúspěšnějším drogám. Příznivě působí na činnost jater, žlučníku, žaludku a dvanácterníku. Používá se i při léčbě astmatu, kašle, bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i venkovní záněty. Zlepšuje práci srdce při mírném snížení krevního tlaku.

Hadkovske zamyšlení

Jak to bylo...

Poradna

Koutek pro maminky: Pro maminky

V našem Baby clubu Nekky ve Zlíně, pořádáme nejen kurzy plavání a cvičení, ale i kurzy pro budoucí maminky. Kurz Péče o dítě je zaměřen především na praktickou ukázku, jak zvládat slasti a strasti spojené s každodenním režimem. Maminky si vyzkouší zvedání, nošení, polohování miminka, základy první pomoci.

Kurzy: Račí údolí v Rychlebských horách – Jeseníky

Již třetím rokem pro vás připravujeme kurzy aromaterapie v malebném prostředí magických Rychlebských hor v Račím údolí u Javorníku.

Aromafauna: Aromaterapie jako základ zdraví zvířat

O Aromafauně jsem se poprvé dozvěděla v katalogu Karla Hadka, kde byly prezentovány nové přípravky AromaFauna pro zvířata. Již delší dobu jsem hledala pro svou prodejnu chovatelských potřeb přípravky, které by splňovaly veškeré nároky na složení, funkčnost a zároveň cenu.

AromaFauna: Děkuji...

Milá Míšo, již čtvrtým rokem pracuji s úžasnou a pro mě jedinou kosmetikou pro naše zvířecí mazlíčky, s kosmetikou AROMAFAUNA.