Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 3/2015

Zkušenosti a rady: Sluneční alergie?

 

Letos v červnu jsem byla na dovolené v Tunisu a užívala jsem si sluníčka, moře a všeho, co se tam nabízelo.

 

Jelikož jsem byla vybavena vynikajícími výrobky Karla Hadka, byla jsem si jistá, že dovolenou prožiji bez jakýchkoliv problémů. O všem, co vždy vozím s sebou, jsem už psala v minulém čísle Aromaterapie v textu,Aby dovolená nebolela“, takže to nebudu znovu vypisovat.

 

Zmíním jen OPALOVACÍ OLEJE SPF 10, který používám první tři dny a SPF 6 na ostatní dny, jelikož se dobře opaluji. Díky těmto olejům jsem se opět krásně opálila bez sebemenších náznaků zarudnutí a toto opálení mi vydrželo do dnešních dnů a určitě mi ještě dlouho vydrží tak, jak tomu bylo po loňské dovolené u moře. Protože výrobkům Karel Hadek věřím a mám je velice ráda, mám pocit, že by o nich měl vědět každý, a proto o nich mluvím.

 

V hotelu, kde jsem byla ubytovaná, byli i mladí lidé – slečna s přítelem. Po třech dnech dostala slečna,sluneční alergii. Nemohla tomu uvěřit, protože se natírala přípravkem s ochranným faktorem č. 50! Tak zarudlou a pupínky posetou pokožku jsem ještě neviděla. Požádala mě o radu a pomoc a byla hodně zoufalá. Řekla jsem jí, že nejprve, co bych na jejím místě udělala, bych se přípravkem s faktorem č. 50 nenatírala. Na uklidnění pokožky jsem jí dala EO LEVANDULE a INTIMISS. Na užití ještě 3× denně HOŘEC v tobolce, jelikož jakýkoliv projev na kůži je záležitost jater. (Tobolky jsou v nabídce výrobků Karel Hadek.) Játra potřebují pro svou správnou funkci hořčinu, proto HOŘEC. Karel Hadek doporučuje pampelišku, která je rovněž vynikající na podporu správné funkce jater. Každý si opět může vybrat, co mu bude vyhovovat. Také jsem jí doporučila, ať jí hodně mrkve, aby pokožka měla dostatek vitamínu A.

 

Po této,léčbě, se již druhý den pokožka slečně zklidnila a přestalo i svědění. Další den to bylo zase mnohem lepší a třetí den už mohla slečna opět na sluníčko a žádná, sluneční alergie, se již nekonala. Úsudek si udělejte sami. Jestli to byla sluneční alergie, nebo reakce pokožky na přípravek s ochranným faktorem č. 50… Když si uvědomíte, že máme svůj ochranný faktor někdo 15 min., někdo 30 min., tak při 15min. bychom museli být nepřetržitě na sluníčku 12,5 hod. (15 min. × fa č. 50), při 30 min. to je 25 hod. (30 min x fa č. 50)!!!

 

Jelikož i tito mladí lidé měli v mobilu internet, tak se hned začali o výrobky Karel Hadek zajímat a velice je oslovily opalovací oleje… Opět se potvrdilo známé přísloví: Kdo je připraven, není zaskočen.

 

Kolarčíková Vlastimila, kosmetička, aromaterapeutka

603 286 335 / vlastimilakolarcikova@seznam.cz

Úvodní slovo Karla Hadka

Otázku, co je to aromaterapie, dostávám od začátku, kdy jsem se jí začal zajímat. Na samém počátku byla odpověď zcela jednoduchá. Někde jsem si přečetl, že je to léčení vůněmi, a tak jsem onu frázi i jistou dobu papouškoval. Čistě teoreticky by se význam tohoto slova mohl takto vysvětlovat.

Novinky: Kurz AROMATERAPIE V PRAXI, co si pod tím představit?

Vážené kolegyně a kolegové aromaterapeuti, protože se často ptáte, co dalšího ze světa aromaterapie se můžete dozvědět na kurzu Aromaterapie v praxi, připravili jsme pro Vás krátký náhled tohoto kurzu.

Slovo odborníka: Meduňkové oleje

Jak již sám název článku napovídá, jedná se o množné číslo. Aby to čtenář měl trochu jednodušší, hned v úvodu uvedu, že pojednání bude o dvou meduňkových olejích. Byť ono se vlastně vůbec nejedná o dva meduňkové oleje, ale o jeden „pravý“, jednodruhový meduňkový, latinské označení Melissa officinalis.

Slovo odborníka: Bambucké léto

Jak již sám titulek napovídá, pojednání bude o bambuckém másle a letošním horkém létu. Pro ty, kdož se zajímají o nabídku preparátů s logem KH, jistě není žádným tajemstvím, že bambucké máslo je nejen vynikající, ale i relativně levná surovina. Zajímavé je pro kosmetiku hlavně svým složením.

Slovo odborníka: Emulgátory

Tento článek má vlastně svůj původ v poradně. Přesto, že firemní poradna slouží výhradně kosmetickému a zdravotnímu poradenství, nezřídka se stává, že přichází i dotazy, z nichž je zřejmé, že tázající si poradnu plete se vzdělávacím zařízením.

Slovo Odborníka: Přírodní kosmetika?

Jak všeobecně známo, různých kosmetik máme „nepřeberné množství“. Začal bych asi přírodní a pokračoval přes biokosmetiku k léčebné kosmetice, následně komerční, hypoalergenní.

Posezónní ošetřování pokožky

Letošní doslova tropické léto příležitostmi k pobytu v přírodě rozhodně nešetřilo. Sluníčko často nejen hřálo, ale doslova peklo.

Rafinované dotazy

Na nedostatek dotazů do poradny si rozhodně stěžovat nemohu. Nutno konstatovat, že jsou velice různé. Bez sebemenšího nároku na úplnost bych je dělil na seriózní a věcné, křišťálovo‑koulové, vzdělávací a rafinované.

Meridiánové masáže a aromaterapie: ELEMENT KOV

Element Kov navazuje v Pentagramu dle čínské medicíny na element Země. Vztahuje se k období podzimu a je spojen s nastolením řádu, vyhraněností. Kov, který je obsažen v hornině, je podporován energií předcházející pozdně letní Země. Kov bude podporovat svou energií následující zimní element Vodu. Tak je to dáno Pentagramem, tzn. spojením všech pěti elementů do jednoho celku.

Zpívali a tančili jsme s ORANGE SANITOLEM

V červnu se v Seči u Chrudimi konal 3. ročník Festivalu rozličné hudby SEČ CAMP FEST. Pořádají ho naši kamarádi a kolegové ze spřáteleného salonu Jirka s Hankou, kteří kromě toho, že jsou výborní hudebníci, jsou i výborní maséři.

Hadka prostě baštíme I.

Již mnohokrát se v jednotlivých Aromkách objevily i netradiční způsoby užívání preparátů Aromaterapie Karel Hadek.

Zkušenosti a rady: Sluneční alergie?

Letos v červnu jsem byla na dovolené v Tunisu a užívala jsem si sluníčka, moře a všeho, co se tam nabízelo.

Přivoňme si k životu! Aneb aromaterapie trochu jinak…

Čich je prvotní směrovka našeho života! Rozhlédněme se kolem sebe… Voní nám partner? Práce? Voníme sami sobě? Voní nám život?

Růže damascénská – Rosa damascena „Královna květin“

Symbol čisté lásky a důvěry, podporuje a uzdravuje nejhlubší roviny ženství, esence ŽENY KRÁLOVNY.

Koutek pro maminky: Festival Mateřství v Klatovech

Ku příležitosti Dne mateřství, který se slaví 2. neděli v květnu, proběhl 10. května 2015 v Klatovech v rodinném centru Beruška další ročník Festivalu mateřství.

AromaFlora: Ošetřování brambor na uskladnění

Blíží se čas sklízení a uskladňování vypěstovaných plodin, a tak by možná bylo dobré si říct něco o uskladňování brambor.

Na vlnách AromaFauny a AromaFlory

V květnu jsem se zúčastnila jednodenního kurzu AromaFauny v Pardubicích. Hlavní náplní kurzu bylo seznámení s veterinárními aromaterapeutickými výrobky pro zvířata. Názornou ukázku mytí těmito výrobky provedla na pejscích Shih‑tzu zkušená majitelka psího salónu paní Daniela Čermáková. Kurz samotný vedla paní Michaela Švorcová.

FAUNA DESINF – vynikající na hot‑spot

Hot‑spot je akutní mokvavý zánět kůže. Vzniká během několika hodin jako důsledek intenzivního svědění a následného drbání nebo okusování.

MULTIFUNKČNÍ BALZÁM

… je opravdu multifunkční. Prioritně byl vytvořen na ošetřování svědivé šupinkovité pokožky u našich zvířecích kamarádů. Během používání se osvědčil na ošetřování jizev, drobných poranění i zánětlivých procesů.