Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 3/2015

Na vlnách AromaFauny a AromaFlory

 

V květnu jsem se zúčastnila jednodenního kurzu AromaFauny v Pardubicích. Hlavní náplní kurzu bylo seznámení s veterinárními aromaterapeutickými výrobky pro zvířata. Názornou ukázku mytí těmito výrobky provedla na pejscích Shih‑tzu zkušená majitelka psího salónu paní Daniela Čermáková. Kurz samotný vedla paní Michaela Švorcová.

 

Příjemně mě překvapila nejen hojná účast profesionálů, hlavně lidí z psích salonů, ale i náplň kurzu – teorie s praxí se příjemně doplňovaly, a tak nedalo mnoho práce sledovat souvislosti a chápat informace, které přicházely. Zaujala mě šíře nabízených výrobků: pro představu zmíním třeba olej při páchnoucím dechu pejska FAUNA ORAL, při zubním kamenu FAUNA DENTOL, prostředky na ošetření uší a nosu, tlapek, speciální výrobky jako FAUNA CELIBAT pro háravé feny, výrobky proti parazitům a mycí oleje.

 

Pro lidi, kteří jsou zvyklí používat standardní zvířecí kosmetiku, tedy ne na přírodní bázi, bylo překvapením, že k dosažení dobrého vzhledu psí srsti stačí mnohem méně prostředků, než jsou zvyklí. A tak když si vezme člověk tužku do ruky a začne počítat, na jak dlouho mu vydrží výrobek AromaFauny a jakého výsledku dosáhne třeba jen mycím olejem, vyjde brzy najevo, že ve srovnání s jinými výrobci ušetří. A to nemluvím o psychickém a fyzickém stavu zvířete. V těle se mu neusazují žádné nezdravé chemické látky, které mohou dráždit nejen zvíře samotné, ale mohou vyvolávat i alergické reakce lidí kolem něj. Při používání aromaterapeutických výrobků se zvířata stávají uvolněnější a spokojenější.

 

Zpět ale ke kurzu v Pardubicích. Myslím, že nepřeháním, když řeknu, že se každý těšil nebo byl alespoň zvědavý na ukázku mytí. Pejsek Shih‑ tzu byl hotová modelka a vypadalo to, že mu zájem obecenstva dělá dobře. Sama za sebe mohu říci, že jsem byla dost překvapená tím, jak dobře mycí olej pouští nečistoty. Vanička se špinavou vodou, ve které pejsek stál, neustále poutala naše zraky. Po koupeli nastalo fénování a česání. Tehdy se začaly objevovat otázky typu: „To nepoužíváte žádný rozčesávač?“ Paní Daniela Čermáková trpělivě a se zájmem zodpovídala naše otázky. Na srst po umytí nic nepoužila. A světe, div se, rozčesala ji bez problémů! O jemnosti srsti jsme se také osobně přesvědčili – zkrátka jsme si ji osahali. Byla jemná a ladně splývala kolem pejskova těla. Po koupeli mě zaujalo, pro mě důležité, chování zvířete – pejsek vesele cupital sem a tam, byl viditelně dobře naladěný, nikde se neškrábal, nekousal, zkrátka působil velmi spokojeně.

 

Myslím, že kurz AromaFauny a ukázka mytí lidi inspirovala a ukázala jim nové možnosti, jak o zvíře pečovat. AromaFauna je podle mě pro opravdové milovníky zvířat, pro lidi, kterým záleží na celkovém zdraví a spokojenosti jejich zvířecího společníka.

 

Teď ovšem odbočím od AromaFauny a zmíním se o AromaFloře, která si v naší domácnosti získala také své místo. Koncem dubna jsem si ze zvědavosti zakoupila INSECT‑STOP. Začátkem června už se naskytla situace, kdy jsme ho mohli použít. Přiznám se, že patřím mezi „nevěřící Tomáše“, kteří když nevidí něco na vlastní oči, nevyzkouší to, nehodlají pět ódy. K vyzkoušení INSECT‑STOPU jsem přistupovala s lehkou nedůvěrou, protože vím, jak jsou škůdci odolní a jen tak se svého zdroje obživy nevzdávají. INSECT‑STOP jsme začátkem června použili na keř ibišku, který napadly mšice a vysávaly ještě malinké květní pupeny, dále na víno, které v té době mělo malé zelené kuličky hroznů, na kterých se usadili malí černí brouci a začali s vinobraním. Do třetice jsme použili INSECT‑STOP na rostliny paprik, které v té době ještě neměly plody a vypadalo to, že je tento rok ani mít nebudou. Jejich listy byly pokroucené a některé z nich nahnědlé, jakoby spálené. Jelikož se rostliny většinu dne na přímém slunci nenacházejí, bylo nemožné, aby je spálilo slunce. Namíchali jsme podle návodu přírodní postřik z INSECT‑STOPU a obešli tato tři místa. Po dva nebo tři večery jsme rostliny a keř postříkali. A výsledek? Mšice vyschly, černí brouci zmizeli neznámo kam, listy paprik se vzpamatovaly a „narovnaly“. S potěšením teď sklízíme. Zajímavé je, že se na těchto rostlinách už žádní nevyžádaní návštěvníci neobjevili, takže nulová recidiva. Tímto děkuji za prima výrobek a jen tak dál.

 

Zdraví a hezký podzim přeje,

 

Milena Nováková,
distributorka v Nizozemí a Belgii

Úvodní slovo Karla Hadka

Otázku, co je to aromaterapie, dostávám od začátku, kdy jsem se jí začal zajímat. Na samém počátku byla odpověď zcela jednoduchá. Někde jsem si přečetl, že je to léčení vůněmi, a tak jsem onu frázi i jistou dobu papouškoval. Čistě teoreticky by se význam tohoto slova mohl takto vysvětlovat.

Novinky: Kurz AROMATERAPIE V PRAXI, co si pod tím představit?

Vážené kolegyně a kolegové aromaterapeuti, protože se často ptáte, co dalšího ze světa aromaterapie se můžete dozvědět na kurzu Aromaterapie v praxi, připravili jsme pro Vás krátký náhled tohoto kurzu.

Slovo odborníka: Meduňkové oleje

Jak již sám název článku napovídá, jedná se o množné číslo. Aby to čtenář měl trochu jednodušší, hned v úvodu uvedu, že pojednání bude o dvou meduňkových olejích. Byť ono se vlastně vůbec nejedná o dva meduňkové oleje, ale o jeden „pravý“, jednodruhový meduňkový, latinské označení Melissa officinalis.

Slovo odborníka: Bambucké léto

Jak již sám titulek napovídá, pojednání bude o bambuckém másle a letošním horkém létu. Pro ty, kdož se zajímají o nabídku preparátů s logem KH, jistě není žádným tajemstvím, že bambucké máslo je nejen vynikající, ale i relativně levná surovina. Zajímavé je pro kosmetiku hlavně svým složením.

Slovo odborníka: Emulgátory

Tento článek má vlastně svůj původ v poradně. Přesto, že firemní poradna slouží výhradně kosmetickému a zdravotnímu poradenství, nezřídka se stává, že přichází i dotazy, z nichž je zřejmé, že tázající si poradnu plete se vzdělávacím zařízením.

Slovo Odborníka: Přírodní kosmetika?

Jak všeobecně známo, různých kosmetik máme „nepřeberné množství“. Začal bych asi přírodní a pokračoval přes biokosmetiku k léčebné kosmetice, následně komerční, hypoalergenní.

Posezónní ošetřování pokožky

Letošní doslova tropické léto příležitostmi k pobytu v přírodě rozhodně nešetřilo. Sluníčko často nejen hřálo, ale doslova peklo.

Rafinované dotazy

Na nedostatek dotazů do poradny si rozhodně stěžovat nemohu. Nutno konstatovat, že jsou velice různé. Bez sebemenšího nároku na úplnost bych je dělil na seriózní a věcné, křišťálovo‑koulové, vzdělávací a rafinované.

Meridiánové masáže a aromaterapie: ELEMENT KOV

Element Kov navazuje v Pentagramu dle čínské medicíny na element Země. Vztahuje se k období podzimu a je spojen s nastolením řádu, vyhraněností. Kov, který je obsažen v hornině, je podporován energií předcházející pozdně letní Země. Kov bude podporovat svou energií následující zimní element Vodu. Tak je to dáno Pentagramem, tzn. spojením všech pěti elementů do jednoho celku.

Zpívali a tančili jsme s ORANGE SANITOLEM

V červnu se v Seči u Chrudimi konal 3. ročník Festivalu rozličné hudby SEČ CAMP FEST. Pořádají ho naši kamarádi a kolegové ze spřáteleného salonu Jirka s Hankou, kteří kromě toho, že jsou výborní hudebníci, jsou i výborní maséři.

Hadka prostě baštíme I.

Již mnohokrát se v jednotlivých Aromkách objevily i netradiční způsoby užívání preparátů Aromaterapie Karel Hadek.

Zkušenosti a rady: Sluneční alergie?

Letos v červnu jsem byla na dovolené v Tunisu a užívala jsem si sluníčka, moře a všeho, co se tam nabízelo.

Přivoňme si k životu! Aneb aromaterapie trochu jinak…

Čich je prvotní směrovka našeho života! Rozhlédněme se kolem sebe… Voní nám partner? Práce? Voníme sami sobě? Voní nám život?

Růže damascénská – Rosa damascena „Královna květin“

Symbol čisté lásky a důvěry, podporuje a uzdravuje nejhlubší roviny ženství, esence ŽENY KRÁLOVNY.

Koutek pro maminky: Festival Mateřství v Klatovech

Ku příležitosti Dne mateřství, který se slaví 2. neděli v květnu, proběhl 10. května 2015 v Klatovech v rodinném centru Beruška další ročník Festivalu mateřství.

AromaFlora: Ošetřování brambor na uskladnění

Blíží se čas sklízení a uskladňování vypěstovaných plodin, a tak by možná bylo dobré si říct něco o uskladňování brambor.

Na vlnách AromaFauny a AromaFlory

V květnu jsem se zúčastnila jednodenního kurzu AromaFauny v Pardubicích. Hlavní náplní kurzu bylo seznámení s veterinárními aromaterapeutickými výrobky pro zvířata. Názornou ukázku mytí těmito výrobky provedla na pejscích Shih‑tzu zkušená majitelka psího salónu paní Daniela Čermáková. Kurz samotný vedla paní Michaela Švorcová.

FAUNA DESINF – vynikající na hot‑spot

Hot‑spot je akutní mokvavý zánět kůže. Vzniká během několika hodin jako důsledek intenzivního svědění a následného drbání nebo okusování.

MULTIFUNKČNÍ BALZÁM

… je opravdu multifunkční. Prioritně byl vytvořen na ošetřování svědivé šupinkovité pokožky u našich zvířecích kamarádů. Během používání se osvědčil na ošetřování jizev, drobných poranění i zánětlivých procesů.