Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 3/2015

Novinky: Kurz AROMATERAPIE V PRAXI, co si pod tím představit?

 

Vážené kolegyně a kolegové aromaterapeuti, protože se často ptáte, co dalšího ze světa aromaterapie se můžete dozvědět na kurzu Aromaterapie v praxi, připravili jsme pro Vás krátký náhled tohoto kurzu.

 

Ti z Vás, kteří jste po základním a pokračovacím kurzu nabyli pocitu, že aromaterapie je studium na celý život, nezoufejte :-). V kurzu Aromaterapie v praxi se Vám dostane informací, které konkrétně potřebujete ke svojí práci (maséři, kosmetičky, pedikérky…), nebo Vás zajímají jako laika, abyste mohli dělat dobře pleti, tělu i duši nejen Vy sami, ale pomáhat tak i Vašim blízkým doma.

 

Každý tento kurz se odvíjí trochu jinak, v návaznosti na to, jaké publikum zájemců se sejde. Přednášku vede paní Míša Švorcová, kurz trvá dva dny. Po daném úvodu, kterým se naváže na předchozí dva kurzy, základní a pokračovací (tyto je vhodné před praktickým kurzem absolvovat), následuje přednáška směrovaná především jako odpovědi na Vaše konkrétní dotazy. Dotazů bývá hodně a většinou jsou dále rozvíjeny dalšími dotazy ostatních posluchačů.

 

Teorie bývá samozřejmě doplněna o možnost vyzkoušet si aromaterapeutické výrobky AKH jak Vašimi čichovými buňkami, tak i možností pocítit je na vlastní pleti. Součástí kurzu je i praxe, většinou kosmetické ošetření nebo různé druhy masáží. Tato část bývá velmi přínosná, dozvíte se během ní hodně užitečných informací a uvidíte i si vyzkoušíte v praxi, jak s výrobky KH pracovat. Jak se jejich použití liší od ostatní kosmetiky, jak je aplikovat na pleť Vašich zákazníků, jaké množství je dostačující pro jejich účinnost, jaké základní přípravky si pořídit, pokud s praxí teprve začínáte, jak lze výrobky použít i pro jiné účely, než pro které jsou předurčeny…

 

S paní Švorcovou bude Vaše dotazy zodpovídat i pomocný lektor z praxe, kosmetička nebo masér. Nejbližším kurzem bude Aromaterapie v praxi 24.–25. 10. 2015, místem konání je Brno, pořadatelé Johana a Pavel Vozdekovi, www.kurzynow.cz. V případě Vašeho zájmu o absolvování kurzů se, prosím, obracejte přímo na organizátory.

 

Během kurzu si budeme vyměňovat informace vzájemně. Vaše zkušenosti jsou pro nás velice přínosné. I my se učíme od Vás, neboť Váš zájem a Vaše dotazy nás podněcují k další práci. Nebojte se dozvědět se více a nebojte se začít s aromaterapeutickými výrobky pracovat, je to práce krásná, voňavá, smysluplná.

 

Na setkání na kurzu v Brně se spolu s Míšou Švorcovou a Johankou Vozdekovou těší kosmetička, masérka Ivana Pešková. Ivana Pešková, peskova@karelhadek.cz

Úvodní slovo Karla Hadka

Otázku, co je to aromaterapie, dostávám od začátku, kdy jsem se jí začal zajímat. Na samém počátku byla odpověď zcela jednoduchá. Někde jsem si přečetl, že je to léčení vůněmi, a tak jsem onu frázi i jistou dobu papouškoval. Čistě teoreticky by se význam tohoto slova mohl takto vysvětlovat.

Novinky: Kurz AROMATERAPIE V PRAXI, co si pod tím představit?

Vážené kolegyně a kolegové aromaterapeuti, protože se často ptáte, co dalšího ze světa aromaterapie se můžete dozvědět na kurzu Aromaterapie v praxi, připravili jsme pro Vás krátký náhled tohoto kurzu.

Slovo odborníka: Meduňkové oleje

Jak již sám název článku napovídá, jedná se o množné číslo. Aby to čtenář měl trochu jednodušší, hned v úvodu uvedu, že pojednání bude o dvou meduňkových olejích. Byť ono se vlastně vůbec nejedná o dva meduňkové oleje, ale o jeden „pravý“, jednodruhový meduňkový, latinské označení Melissa officinalis.

Slovo odborníka: Bambucké léto

Jak již sám titulek napovídá, pojednání bude o bambuckém másle a letošním horkém létu. Pro ty, kdož se zajímají o nabídku preparátů s logem KH, jistě není žádným tajemstvím, že bambucké máslo je nejen vynikající, ale i relativně levná surovina. Zajímavé je pro kosmetiku hlavně svým složením.

Slovo odborníka: Emulgátory

Tento článek má vlastně svůj původ v poradně. Přesto, že firemní poradna slouží výhradně kosmetickému a zdravotnímu poradenství, nezřídka se stává, že přichází i dotazy, z nichž je zřejmé, že tázající si poradnu plete se vzdělávacím zařízením.

Slovo Odborníka: Přírodní kosmetika?

Jak všeobecně známo, různých kosmetik máme „nepřeberné množství“. Začal bych asi přírodní a pokračoval přes biokosmetiku k léčebné kosmetice, následně komerční, hypoalergenní.

Posezónní ošetřování pokožky

Letošní doslova tropické léto příležitostmi k pobytu v přírodě rozhodně nešetřilo. Sluníčko často nejen hřálo, ale doslova peklo.

Rafinované dotazy

Na nedostatek dotazů do poradny si rozhodně stěžovat nemohu. Nutno konstatovat, že jsou velice různé. Bez sebemenšího nároku na úplnost bych je dělil na seriózní a věcné, křišťálovo‑koulové, vzdělávací a rafinované.

Meridiánové masáže a aromaterapie: ELEMENT KOV

Element Kov navazuje v Pentagramu dle čínské medicíny na element Země. Vztahuje se k období podzimu a je spojen s nastolením řádu, vyhraněností. Kov, který je obsažen v hornině, je podporován energií předcházející pozdně letní Země. Kov bude podporovat svou energií následující zimní element Vodu. Tak je to dáno Pentagramem, tzn. spojením všech pěti elementů do jednoho celku.

Zpívali a tančili jsme s ORANGE SANITOLEM

V červnu se v Seči u Chrudimi konal 3. ročník Festivalu rozličné hudby SEČ CAMP FEST. Pořádají ho naši kamarádi a kolegové ze spřáteleného salonu Jirka s Hankou, kteří kromě toho, že jsou výborní hudebníci, jsou i výborní maséři.

Hadka prostě baštíme I.

Již mnohokrát se v jednotlivých Aromkách objevily i netradiční způsoby užívání preparátů Aromaterapie Karel Hadek.

Zkušenosti a rady: Sluneční alergie?

Letos v červnu jsem byla na dovolené v Tunisu a užívala jsem si sluníčka, moře a všeho, co se tam nabízelo.

Přivoňme si k životu! Aneb aromaterapie trochu jinak…

Čich je prvotní směrovka našeho života! Rozhlédněme se kolem sebe… Voní nám partner? Práce? Voníme sami sobě? Voní nám život?

Růže damascénská – Rosa damascena „Královna květin“

Symbol čisté lásky a důvěry, podporuje a uzdravuje nejhlubší roviny ženství, esence ŽENY KRÁLOVNY.

Koutek pro maminky: Festival Mateřství v Klatovech

Ku příležitosti Dne mateřství, který se slaví 2. neděli v květnu, proběhl 10. května 2015 v Klatovech v rodinném centru Beruška další ročník Festivalu mateřství.

AromaFlora: Ošetřování brambor na uskladnění

Blíží se čas sklízení a uskladňování vypěstovaných plodin, a tak by možná bylo dobré si říct něco o uskladňování brambor.

Na vlnách AromaFauny a AromaFlory

V květnu jsem se zúčastnila jednodenního kurzu AromaFauny v Pardubicích. Hlavní náplní kurzu bylo seznámení s veterinárními aromaterapeutickými výrobky pro zvířata. Názornou ukázku mytí těmito výrobky provedla na pejscích Shih‑tzu zkušená majitelka psího salónu paní Daniela Čermáková. Kurz samotný vedla paní Michaela Švorcová.

FAUNA DESINF – vynikající na hot‑spot

Hot‑spot je akutní mokvavý zánět kůže. Vzniká během několika hodin jako důsledek intenzivního svědění a následného drbání nebo okusování.

MULTIFUNKČNÍ BALZÁM

… je opravdu multifunkční. Prioritně byl vytvořen na ošetřování svědivé šupinkovité pokožky u našich zvířecích kamarádů. Během používání se osvědčil na ošetřování jizev, drobných poranění i zánětlivých procesů.