Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2013

Poradna

Dobrý den, pane Hadku,

nedávno jsem se setkala s poměrně podle mého předpojatým názorem na třezalkový olej. Řekla bych, že se informace dnes předávají, aniž by se o nich přemýšlelo, aniž by se dávaly do souvislostí...,

a vzniká tak podhoubí pro mýty. Mám s třezalkovým olejem velmi dobré zkušenosti již několik let, kromě mne a blízké rodiny jsem ho doporučila mnoha jiným lidem. Za ta léta jsem zatím nikdy neviděla a neslyšela jediný nežádoucí jev po jeho aplikaci. Přesto se k němu váže poměrně úzkostné varování před vedlejšími účinky.

Se vší úctou k starým tradicím a zkušenostem bylinářů bych ráda dala prostor faktům. Takže koho se ptát, než Vás, který se bylinnou kosmetikou a preparáty zabýváte tolik let.

Jak je to tedy s eventuálními toxickými účinky třezalkového oleje? 

Moc děkuji za odpověď.

MUDr. Gabriela Rečlová,
homeopatická poradna, Pardubice

 

Milá paní doktorko,

děkuji Vám za Váš mail, který mi udělal radost. A to hned dvojnásobnou. Přišel od lékařky a týká se třezalky. Jednu věc máme společnou, to uvedu hned v úvodu. S třezalkou pracuji již více než 40 let, a ta potvora ne a ne vyvolat nějakou tu toxickou, fototoxickou, či jen nežádoucí negativní reakci.

Doslova "závidím" těm, kteří o toxicitě třezalky píší. Nejspíše to bude tím, že s ní nejen nepracují, ale zřejmě ji ještě v životě ani neviděli. Ale to nic, já taky kdysi ve škole opisoval a nepřemýšlel! Víte, život sám mi již kolikráte naznačil, že právě neznalost může být až smrtelně "toxická". :-)

Když jsem s třezalkou začínal, něco jsem si přečetl, a tak jsem to i dělal. Třezalkový čaj jsem po deseti minutách scedil, a on byl žlutý.

Ani jako chemika mě nenapadlo, že účinnou složkou je červené rostlinné barvivo. Ani po dvou měsících pití tohoto "nesmyslu" nedošlo k fotosenzibilizaci ani jiným proklamovaným účinkům.

Vzhledem k vrozené lenivosti, se mi nechtělo 3x denně připravovat onen nápoj, a tak mě napadlo udělat si jej do termosky. Ověřil jsem si, že třezalka neobsahuje žádné termolabilní složky. Když jsem si pak ráno nalil čaj, který jsem si připravil předchozí večer, lezly mi oči z důlků, cože červeného z termosky vytéká.

Teprve v tuto chvíli sepnul mozek chemika a prozradil mi, že hypericin je těžko rozpustný a doba vyluhování 10 minut je tudíž proklatě krátká. Taktéž třezalkový olej macerovaný dle receptur "význačných" léčitelů 1 týden až 10 dní je absurdně krátká. V takto vyzískaném oleji pak může působit nikoli třezalkový komplex, ale jen a jen třezalková víra…

Další publikovanou absurditou je sklenice (průhledná) v době macerace vystavená na slunci. Procházející UV-záření poškozuje jak macerační olej (peroxidační procesy), tak i chemismus účinných látek samotné třezalky. Mnozí "třezalkologové" ani v nejmenším netuší, že fotosenzibilizace je cosi jiného nežli fototoxicita a tak plkají a plkají... Zde se zamýšlím nad "vědeckou" prací o toxicitě pitné vody při denním pitném režimu 5 × 50 litrů... :-)

Já sám jsem se mazal svým vlastním třezalkovým olejem a dokonce ani zde nedošlo k fotosenzibilizaci pokožky. Ignorantka jedna kožená, odmítala se spálit po aplikaci zmíněného oleje. A to jsem celkem světlý typ, kde by to neměl být problém. Pokud tedy chceme fotosenzibilizaci vyvolat (z terapeutických důvodů), je nezbytně nutné vnitřní užívání třezalky, a to ve značných dávkách!

Vzhledem k rozdílné individuální vnímavosti jsou i zde podstatné rozdíly. A tak bez nároku na přesnost uvádím, že denní terapeutická dávka drogy v práškovém stavu může začínat někde u 1 000 mg. Zde však je nezbytně nutná dostatečně dlouhá kumulace účinných složek v těle uživatele (6 týdnů), a pak může začít fungovat jako psychotonikum. Pro účely fotosenzibilizace by byla nutná denní aplikace cca 1 500 až 2 000 mg drogy (možná i více) v práškovém stavu, po dobu min. 4 týdnů.

Já sám na sobě, coby pokusném králíčkovi (ochránci zvířat mi to jistě prominou), aplikuji od února 2013 tobolky vlastní výroby, z vlastního sběru třezalky (pouze poupata a list) 2x denně 330 mg. Mám príma náladu, ale ani tyto dávky ani při letním opalování fotosenzibilizaci ještě nevyvolaly!  

A fototoxicita? Slibuji, že až ji jednou objevím, zcela jistě Vám to nezapomenu napsat. Mám ale vážné obavy, dokonce daleko za hranicí s jistotou, že takovéto sdělení nikdy nevznikne. 

Výjimkou by snad mohlo být jen datum 1. dubna, kteréhokoli roku. 

Přeji Vám hezký zbytek dne.

Karel Hadek



Dobrý den, pane Hadku,

mám na Vás dotaz ohledně olejíčku Candisan. Tento rok mám za sebou několik prodělaných poševních mykóz. Vždy jsem byla léčena různými přípravky, které mi předepsal gynekolog, ale po přeléčení jak partnera, tak i mě samotné se mykóza stále vrací. Před měsícem jsem dokonce měla zánět močového měchýře, který jsem vyléčila dvěma baleními antibiotik. Měsíc na to se mi zánět močového měchýře opět objevil. Takže opět jsem se léčila antibiotiky. Nyní mám pocit, že mám opět mykózu. Začala jsem zavádět tampony s Candisanem.

Chci se zeptat, kolikrát denně si mohu tampon zavádět a kolik kapek. Dávám tak pět kapek dvakrát denně a tampon zavedu na 2 hodiny, ale mám však pocit, že to nestačí, že pořád kvasinky mám nebo jsem možná netrpělivá. Předem Vám děkuji za radu, jak Candisan dávkovat.

S pozdravem
Ivana Z.

 

Milá paní Ivano,

i když jsem mykózu na "vlastní kůži" nezažil, od zákaznic vím, že přemnožení těchto kvasinek v pochvě je velice nepříjemné, a to nejen pro Vás samotnou, ale i pro Vašeho partnera.

Při přemnožení mohou kvasinky působit problémy nejen na pohlavních orgánech, ale stejně tak i v močových cestách. Důležitou roli zde samozřejmě hraje i psychika. Zde doporučuji dopřát léčbě dostatek času a obrnit se značnou dávkou trpělivosti. Léčba antibiotiky, na něž mnohdy vzniká rezistence, je pro mykózu maximálně tak „kyselý bonbón“. Je všeobecně známo, že antibiotika mohou narušit střevní mikroflóru, a následně tak velice negativně ovlivnit imunitní systém. Tomu by odpovídalo i to, co sama popisujte.

Zde doporučuji nechat udělat výtěry, jejich kultivaci a následné posouzení, zda nemáte plísně v trávicím traktu. Z trávicího traktu vystupují plísně análním otvorem a nelze se divit, že se záhy objeví na vnějších pohlavních orgánech a s postupem času i v pochvě.

Vzniká začarovaný kruh, ze kterého se pak jen těžko hledá úniku. To první, co bych Vám doporučil, je eleutherococcový extrakt, který je vhodný na posílení imunity. Ten taktéž napomáhá optimalizaci funkcí tělesných orgánů. Dávkování u dospělého člověka je 3krát denně 15 kapek. Informace o eleutherococcu najdete na našem webu. V hlavní nabídce proklikněte "ke stažení" a objeví se vám brožura eleutherococc. Tu si můžete přečíst, příp. vytisknout.

Pokud by se u Vás jednalo o plísně v trávicím traktu, zde bych Vám rád doporučil směs éterických olejů CANDIÖL, který má protiplísňové účinky. Užívat jej můžete 3 až 5krát denně, a to 3 kapky CANDIÖLU. CANDIÖL je při plísňových onemocněních trávicího traktu nutno nakapat přímo do úst, smíchat se slinami a pomalu polykat, a to po dobu třech měsíců! Popsaná forma aplikace je nezbytně nutná proto, aby došlo k likvidaci plísňových zárodků již v ústní dutině. Candiöl má silnou, ostrou, až pálivou chuť, ale věřte, že pomáhá. Více méně je to jen a jen otázka pár dnů, než si na něj jeden zvykne.

Následně pak jeden měsíc užívejte vnitřně éterický olej z jalovcových bobulí extra. Užívání je stejné jako u CANDIÖLU, 1 - 3 kapky nakapat přímo do úst, a to 3krát denně.

Dále pak doporučuji konzumaci pampeliškových listů. Vzhledem  k tomu, že v současné době rostou pampeliškové listy jako o závod, dopřejte si minimálně 10 pampeliškových listů, 3krát denně. Bylo by dobré si pampeliškový list nasbírat a nasušit i na zimu. Pampeliška obsahuje hořčiny, které jsou velice účinné proti plísním, krom toho je bohatá na vlákninu, která mechanicky čistí i střevní stěny, a napomáhá tak k likvidaci plísní i mechanicky.

Pojednání o hygieně intimních partií bych začal od samého začátku, a to preparátem HY-INTIMA. Jedná se o mycí olej pro omývání intimních partií u žen. Neobsahuje žádné tenzidy, konzervační látky, barviva, ani jiné nežádoucí složky. Udržuje přirozenou mikroflóru sliznic pohlavních orgánů.

Co se užívání CANDISAN týká, doporučuji ho aplikovat na tampón v množství zhruba 5 kapek a zavést do pochvy. Výměna se potom řídí intenzitou výtoku. Pokud je výtok silný, je nutná i častá výměna tampónu. Pokud ho budete používat již jako prevenci, nebo na doléčení, pak stačí 1 krát za den. Zde bych označil Candisan díky technice použití jako preparát na den.

Dále bych Vám doporučil další specialitu, preparát FEMISHEA. Jedná se o balzám, který má protiplísňové, protizánětlivé a regenerační účinky. Tento preparát se zavádí do pochvy, kde se tělesným teplem rozpustí. Zde lze říci, že se jedná o noční specialitu, tedy pro použití v poloze vleže.

No a co se problémů zánětů močového měchýře týká, doporučuji jalovcovou kúru. V úvahu přichází JALOVCOVÝ OLEJ EXTRA a doporučil bych dávkování 3 kapky 3krát denně. Lze jej kapat jak přímo do úst, smíchat se slinami a polykat, tak i na "tabletu" z měkkého pečiva, případně nakapat do kapslí, které se nachází v nabídce firmy AKH. Jalovcový olej působí v dolních močových cestách jako širokospektrální antibiotikum, byť s antibiotiky nemá naprosto nic společného. Kúra se provádí jeden měsíc, potom se jalovcový olej vysadí a na měsíc, za stejného dávkování nahradí olejem čajovníkovým. Po měsíci se vysadí čajovník a nahradí znova jalovcem.

Vyléčení nebývá problém, bohužel ale velice často dochází k recidivám, jak jste již na vlastní kůži, pardon, na vlastní močový měchýř, poznala. A to je důvod, proč mít jalovec stále při ruce. Pokud se nanovo objeví náznaky, většinou již postačí jen měsíční jalovcová kúra. Ona nežádoucí „věrnost“ se samozřejmě týká i výše zmíněných plísňových problémů. Takže před každým stojí vlastně hned dva úkoly. Jedním je vyléčit se, a tím druhým pak dbát na prevenci, aby se zabránilo reinfekcím.

V mailu Vám doporučuji směsi éterických olejů CANDIÖL, CANDISAN, a éterický olej z jalovcových bobulí extra. Bohužel, od 1. 12. 2012, jsme jako firma povinni k éterickým olejům přikládat bezpečnostní listy. Toto je příkaz Evropské unie. V bezpečnostním listu jsou bohužel údaje, které jsou hloupé, nesmyslné a lživé. V únorovém vydání časopisu Aromaterapie (1/2013) na str. 9 až 12 si můžete přečíst moje osobní vyjádření, které má i odpovídající titulek: „Budeme vás strašit, budeme vám lhát“. Pokud byste neměla uvedený časopis k dispozici v tištěné formě, nejdete ho na našem webu ve formátu PDF. A tak nezbývá než doporučit nevěnovat euroblábolům v bezpečnostních listech pozornost.

Karel Hadek



Dobrý den vážený pane Hádku,

bylo by možné vyrobit tělový olej na povadlou, povislou a uvolněnou kůži na stehnech /a nejen tam :-) / pro dámy kolem 50 let?

Předem Vám děkuji za odpověď a přeji krásné letní dny.
Adéla

 

Milá paní Adélo,

děkuji Vám za Váš mail i důvěru, se kterou se na mě se svým dotazem obracíte.

Prevenci projevů stárnutí pleti je třeba praktikovat již od mládí, a to jak kvalitními kosmetickými preparáty a pravidelnou kosmetickou péčí, kterou naše firma v podobě speciálních preparátů nabízí, tak i pohybovou aktivitou. Formu pohybové aktivity ponechám na Vašem výběru. Z preparátů bych Vám na Vaše " problémy" doporučil k vyzkoušení program Cellu-Therap, který byl speciálně vyroben pro pokožku postiženou celulitidou. Jako první bych Vám k "ochutnání" doporučil koupelový olej CELLU-THERAP, který skvělým způsobem prokrvuje, aktivuje tok lymfatických tekutin, aktivně napomáhá vylučování toxických produktů látkové výměny z těla. Nutno zmínit i jeho regenerační účinky. Do koupelové lázně přidáte 1 - 2 polévkové lžíce preparátu CELLU-THERAP. Pokožku těla doporučuji masírovat koupelovým kartáčem. Doba aktivní relaxace ve vaně by měla být nejméně 20 minut. Samozřejmě, že si délku lázně můžete prodloužit podle Vašich časových možností, chuti a nálady.

V letních měsících, kdy ani já sám koupele ve vaně zrovna nemusím, doporučuji sprchovací olej CELLU-THERAP, který Vaši pokožku bude taktéž hýčkat. Po krátkém osprchování, zvlhčení pokožky těla, nanesete na pokožku několik kapek sprchovacího oleje, který lehce vtíráte do pokožky. Vzniklou emulzi necháte chvíli působit a následně opláchnete. Během aplikace nevzniká pěna, ale mléčná emulze. Další krok je jen na Vás, zda si z naší nabídky zvolíte masážní olej CELLU-THERAP, nebo masážní krém CELLU-THERAP. Masážní olej se prezentuje výbornou roztíratelností a vstřebatelností. Použít jej můžete k masáži celého těla, která by měla trvat dostatečně dlouho. Zvýšenou pozornost věnujte "postiženým" partiím. Účinnost lze umocnit 30 - 60 minutovým zábalem do potravinářské fólie. Zde je vhodný i masážní krém CELLU-THERAP, který má též vynikající regenerační schopnosti.

Aplikace je jednoduchá. Na "postižená" místa pokožky nanesete dostatečné množství preparátu, který vmasírujete. Na našich webových stránkách najdete i „seznamovací“ balení  CELLU-THERAP, které se skládá ze čtyř testerů – koupelového oleje 20 ml, sprchovacího oleje 20 ml, masážního oleje 20 ml a masážního krému 5 ml.

Ještě bych rád doplnil, že je důležitá strava a vyváženost v jídelníčku a ono stále se opakující – cvičit, cvičit, cvičit. Chápu, že pro ženu zralého věku může být povadlá kůže velice nepříjemná. Věřím, že program Cellu-Therap podá pomocnou ruku.

Budu rád, pokud Vám bude moje odpověď alespoň trošku užitečná. Přeji Vám hezký zbytek slunečného letního dne.

Karel Hadek



Dobrý den,

prosím o radu, mám problémy s kůží. Na čele a na hlavě se mi dělají červená kola a poslední dobou (asi měsíc) to mám na celém čele. Byl jsem už u 3 kožních lékařů a každý mně dal nějakou mast, po které se to vždy zhoršilo. Až teď poslední lékařka mně řekla, že je to růžovka. Vyhledal jsem si to na internetu a odpovídá to tomu, co tam popisují. Katalog mám, ale nevím co si objednat.

Děkuji! S pozdravem Karel T.


Milý pane Karle,

k Vašemu dotazu bych rád uvedl, že na ošetření chronického zánětu kůže na hlavě, tedy Rosaceu – česky řečeno růžovku, nelze předem nic zaručit, zde je nutno zkoušet, co bude Vám individuálně nejvíce vyhovovat. Zde je nutné začít již u mytí. Doporučit mohu hydrofilní olej z růžového dřeva.

Rozhodně bych doporučil vyhýbat se slunci a používat přípravky s vyšším ochranným faktorem. Z naší nabídky jsou velice vhodné pro letní ošetření a ochranu opalovací oleje. Takto postiženou pokožku doporučuji dobře chránit jak v zimě, tak i za mrazivého počasí. K vyzkoušení na běžné každodenní ošetření bych Vám rád doporučil uklidňující a současně protizánětlivé preparáty. Např. LEVANDULOVÝ krém, který výborně uklidní citlivou, podrážděnou a zánětlivou pokožku. Alternativně lze doporučit balzám INTIMISS, který skvěle regeneruje a aktivuje činnost buněk pokožky. K ošetření pokožky by mohla být vhodná i třezalková specialita s názvem JOSHEA. Jedná se o speciální balzám pro péči o pokožku s kožními nedostatky. Vhodný a výborný je i TŘEZALKOVÝ OLEJ M/10. Dalším možným pomocníkem je regenerační krém TANADERM, který má silné antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Pomocnou ruku může podat i speciální balzám BORO-BORO, který má vliv na jemné prokrvení pokožky, kterou zjemní a pěstí a brání vzniku zánětů. Nevylučuji ani možnost zvolit regenerační přípravek Lipio-sérum HEŘMÁNEK, který má protizánětlivé účinky a zarudlou pleť zklidní.

Budu rád, pokud mi dáte vědět, jak Vaše pokožka na doporučené preparáty reaguje. Individuální vnímavost, hlavně u velmi citlivých typů pleti, předem nelze odhadnout. V případě, že ke zlepšení nedojde, napište mi e-mail, zašlete, prosím, fotodokumentaci a společně budeme hledat vhodné řešení Vašeho problému.

Karel Hadek



Dobrý den,

dostanu u vás nějaké vůně do vysavače?

Děkuji. Lenka H.

 

Milá paní Lenko,

děkuji Vám za Váš mail i zaslaný dotaz.

Jako „vůni“ do vysavače lze použít mnohé éterické oleje s tím, že bych vždy upřednostňoval ty, které nejen voní, ale mají i silné antibakteriální účinky. Dalším kritériem pro jejich volbu by měla být i jejich příznivá cena. I takovýchto olejů je celkem široká paleta. Do této skupiny patří například olej TYMIÁNOVÝ (v tomto případě světlý) a POMERANČOVÝ. Dále bych jmenoval cenově příznivé: EUKALYPTUS, CITRONOVOU TRÁVU, ROZMARÝN, HŘEBÍČEK, BOROVICI a MÁTU PEPRNOU.

Ve sběrné nádobě na prach se shromažďují nejen mechanické nečistoty, ale i mikroby, roztoče, plísně a podobná nepříjemná, jakož i nežádoucí havěť. Proto považuji za vhodné vložit do sběrné nádoby kousek buničiny, či bavlněný hadřík pokapaný směsí éterických olejů. Při provozu vysavače tak má vycházející vzduch nejen příjemnou vůni, ale dochází i k likvidaci patogenních mikroorganismů uvnitř sběrné nádoby. Považuji to za ukázku, jak lze i zde spojit příjemné s užitečným.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď alespoň trošku zpříjemní úklidové práce.

Karel Hadek



Dobrý den,

mohu vás poprosit o informaci, zda je zubní olej ze 7 bylin vhodný pro dvouleté dítě?

Předem děkuji za odpověď.

Jana L.

 

Milá paní Jano,

ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN je specialita na krvácení a záněty dásní. Ty se pak mohou projevit z mnoha důvodů, jedním z nich může být i používání pěnivých (tenzidových) zubních past. V principu by jej i tak malé děcko mohlo používat, ale zcela jistě nemá jmenované problémy. Dále bych pak konstatoval, že pro dvouleté dítě je i příliš „silný“, má dost ostrou chuť.

Pro malé děti byl vyvinut speciální preparát pro účely ústní hygieny a jmenuje se BABY-DENT. U těch nejmenších s ním lze potírat dásně v době, kdy se začínají prořezávat první zuby. Lze jej ale použít i pro běžné čištění. Zubní kartáček pak můžete odmašťovat běžnými prostředky, které jinak používáte na umytí nádobí. Zde je pak nezbytně nutné kartáček řádně vypláchnout tekoucí, čistou vodou. U malých dětí přichází v úvahu i další specialita, KARIOSAN. Tento olej neobsahuje éterický olej z máty peprné, ale máty kadeřavé a má jemnou, chuť která je i pro malé děti příjemná. Volbu a rozhodnutí, který z preparátů zvolíte, po nechávám jen a jen na Vás.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude alespoň trošku užitečná.

Přeji Vám hezký zbytek dne.

Karel Hadek


Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní tropické letní dny jsou již nenávratnou minulostí. A tak se těším nadějí, že krásné, slunečné i teplé babí léto, dříve než se ujme vlády chladný podzim, je ještě před námi. S tím chladným podzimem to až zase tak horké nebude. Krom nepřesných předpovědí počasí nás čekají i volby. Vzniká otázka, volby čeho.

Novinky: Nová řada AROMAFLORA

V předešlém čísle časopisu Aromaterapie jsme vás informovali o vzniku nové „kosmetické“ řady nesoucí název AromaFlora. Jedná se o „kosmetiku“ na ošetřování rostlin.

Novinky: Pentagramové novinky

S končícím létem a návratem do „normálního“ denního dění vám přinášíme nové vůně. Pentagramové směsi a parfémy rozšíří rodinu našich výrobků. Jde tedy o pět parfémů a pět směsí éterických olejů.

Slovo odborníka: Hoří

Mnohé se dá podchytit statisticky. Statistiku o výskytu bradavic nejspíše nikdy nikdo dle mého nedělal, a tak se pouze spoléhám na fakt, že časté dotazy směřované na poradnu, jak bradavice likvidovat, svědčí o tom, že i tento problém je pro mnohé aktuální celoročně.

Slovo odborníka: Kosmetika a antikosmetika

Milí čtenáři časopisu Aromaterapie, ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, jak vznikl můj hluboký zájem o kosmetiku, a následně i aromaterapii.

Slovo odborníka: Podzim jako pozvánka do lékárny? Nikoliv!

Letošní léto bylo velmi extrémní a nabízí se otázka: „Co můžeme čekat od podzimu?“ Tak to snad ví opravdu jen Bůh… Předpovědi počasí příliš nevychází, ty dlouhodobé už vůbec ne. Věřme však tomu, že – podle starých tradic – po létě přichází podzim.

Zkušenosti a rady: Čtvrtletní těšení

Dobrý den, přiznám se, že se vždy celkem těším na novinky, které se objevují pravidelně s každou novou Aromaterapií, ale musím říct, že květnové novinky mě opravdu nadchly. Zamilovala jsem si je hned po prvním namazání.

Zkušenosti a rady: Nejen atopický ekzém

Tímhle dopisem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši vstřícnost a ochotu pomoct při nějakém zdravotním problému, který sužoval mě a mé blízké. Máte opravdu kvalitní preparáty, které opravdu fungují, a celá rodina je s nimi velice spokojená.

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Vážená paní Švorcová, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši pomoc a rady při vytváření aromalampy Nefertum. Společně s panem Lačíkem jste udělali kus práce a aromalampa Nefertum je naprosto skvělá.

Zkušenosti a rady: Afty

Pálí, bolí, řežou, jsou nepříjemné, a nejen při líbání v ústní dutině nežádoucí. Kdo si přečetl nadpis, ví, že se jedná o nepříjemnou lumpárnu jménem afty.

Zkušenosti a rady: Přítel Candiöl

Candiöl lze doslova a do písmene označit jako multifunkční specialitu firmy. Tento preparát najdete na webu www.karelhadek. eu pod kódem výrobku 4209.

Zkušenosti a rady: Letní pozdravení

Po pěti letech na mateřské dovolené dofukuji duše. Přesněji duše od zaprášeného horského kola. Vyrážím hledat hulák, kozičky, bzí, habzinu, smradlavku, zebrový květ, hural, smradinky, černou bzinku, jidášovy uši, psí bez, smradlavý bez, bezinky… Krásnou bylinu lidového léčitelství s českým názvem černý bez, latinsky Sambucus nigra.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer, pane Hadku,

chtěla jsem Vám poděkovat za radu a chci se podělit o zkušenosti. Musím poděkovat především za krém JOSHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

myslím, že je čas, abych Vám napsala svoje zkušenosti s Vašimi preparáty, které jste mi věnoval k vyzkoušení. Oba preparáty mají okamžitý úlevný účinek, zmizí veškerá svědivost a pokožku krásně zklidní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

předem Vás srdečně zdravím a ještě jednou děkuji za úžasný kurz, který proběhl tento víkend.

Zkušenosti a rady: Pampeliška

Jmenuji se Jiří Malý a jsem redaktorem voňavého časopisu „Květy kolem nás“. Dnes si můžete vychutnat milý rozhovor, který se uskutečnil koncem června s velice sympatickou, usměvavou, chytrou a krásnou Pampeliškou, která mě jemně polechtala na mé pohodlné šedé kůře mozkové. Věřím, že tento rozhovor bude alespoň trošku užitečný i vám.

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Když mi bylo 15 let a puberta řádila v plném rozsahu, mé spolužačky se trápily s nevzhlednými „beďary“ na obličeji. Ve vymačkávání nacucaných uhříků se mohly na chodbách školy či dívčím WC pořádat závody.

Zkušenosti a rady: Voňavé pohlazení

Nový školní rok už otevřel svoji náruč dokořán. Malé děti uvítala ve školkách barevná výzdoba a po prázdninách odpočaté paní učitelky s úsměvem na líčkách.

Poradna

Koutek pro maminky: Šedé zoubky

Jednoho loňského rána jsme zjistili, že našemu, tehdy pětiletému synovi zcela zešedly všechny zoubky. Stalo se tak během několika hodin a šedá pokrývka se nevyhnula v zásadě žádnému zoubku...

Koutek pro maminky: ZKUŠENOST NAD ZLATO

Vážená paní Švorcová, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s vaším výrobkem FEMISHEA.

AromaFauna: Poslední šance, zázrak

Milá paní Švorcová, nejprve bych Vám chtěla za vše moc a moc poděkovat a složit obrovskou poklonu. Troufám si napsat, že se s naším pejskem děje malý zázrak, a to díky Vám.

AromaFauna: Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

Pracuji s Aromaterapií Karel Hadek 21 let jako kosmetička. Je mi 51 let a myslím, že jsem toho v životě viděla a slyšela dost. Líbí se mi, jak se v poslední době začíná kritizovat chemie v potravinách a jejich kvalita, totéž by mělo být i v kosmetice, potravinových doplňcích, a také zdravotnictví a veterinární péči!