Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2013

Zkušenosti a rady: Letní pozdravení

Po pěti letech na mateřské dovolené dofukuji duše. Přesněji duše od zaprášeného horského kola. Vyrážím hledat hulák, kozičky, bzí, habzinu, smradlavku, zebrový květ, hural, smradinky, černou bzinku, jidášovy uši, psí bez, smradlavý bez, bezinky… Krásnou bylinu lidového léčitelství s českým názvem černý bez, latinsky Sambucus nigra.

Keř roste až do výšky sedmi metrů. Vyskytuje se na lesních mýtinách, v roklích, na mezích, u cest, na loukách a polích. Kamarádce Kristýně roste přímo na zahradě. Já to štěstí nemám, a tak si pracovní kalhoty s dlouhými nohavicemi ošetřuji od kolen dolů lihovým preparátem ANTIINSEKT SPRAY, trošku do vlasů a ještě malinko na ruce, a vyrážím. Díky rozprašovači je aplikace velice jednoduchá. Klíšťata, komáři a jiný obtížný hmyz nebudou mít šanci mě okusovat. Horské kolo repelentem neošetřuji, minulo by se to svým účinkem. Mám s sebou dvě látkové tašky a ostré nůžky. Ostré jsou, protože mi včera rozšmikly bříško na prstu levého ukazováčku, když jsem, holka šikovná, přestřihávala šňůrku od nechtěné visačky na nových botách. Levandulový éterický olej extra zastavil krvácení v mžiku a rána se krásně zatahovala před mýma vykulenýma očima a otevřenou pusou. Stará Blažková by mi mohla ten výraz v obličeji závidět.

Je začátek června. Dlouho nepršelo, sluníčko krásně hřeje. Cestou-necestou, polem-nepolem, šinu si to za černým bezem. Na kole si vrním blahem. V hlavě mi to bez přestávky šrotuje o tom, jak bude bez hezky vysušený. Kdyby byla velká ranní rosa, příp. po dešti, odložila bych sběr květenství černého bezu na jindy. Z navlhlého bezu by nebylo nic, neboť by zhnědl a mohla bych ho vyhodit.

Jéééé a po pravé straně už na mě pokukuje černý bez, hmmm, je to fešák. Seskakuji z kola, vše si připravuji. Nůžkami opatrně odstřihávám celé květenství a květy ukládám do bavlněné tašky. Fantazii se meze nekladou, květenství se může ukládat např. do koše, kbelíku, mísy, papírové krabice… Lituji, že s sebou nemám štafle. Hodilo by se i horolezecké nádobíčko. Lano na přitáhnutí větví níž a skobu k jejich zajištění k zemi, to bych měla ruce volné a mohla sbírat výše, výše, nejvýše. Očešu několik keřů a hurá s plnými taškami cestou-necestou, polem-nepolem domů. V hlavě mi to bez přestávky šrotuje o tom, že až bude droga po třech dnech na dobře větrané půdě vysušená, zdrhám květy, aby se zbavily silných stopek. Dětem bude čajík s medem a citrónem pomáhat v období podzimních plískanic při nachlazení, respiračním onemocnění, při chřipce, angíně, kašli, rýmě, zánětu dutin apod. Skvěle stimuluje i pocení, čímž dokáže snižovat teplotu. Pomáhá zbavit se usazeného sekretu v dýchacích cestách, zlepšuje vykašlávání a usnadňuje dýchání. Výbornou kombinací je v bylinné směsi s lipovým květem, podbělem, diviznou, kopřivou a jitrocelem. Tělo dokáže zbavit usazených toxinů, především kyseliny močové. Je výbornou prevencí a léčbou neduhů, jako je revma a dna, což by mohlo pomoci našemu dědečkovi, který bude čajík taktéž poctivě popíjet.

Večer cítím jemné pálení na červených ramenech. Jasínko, že jsem si zapomněla pokožku ošetřit opalovacím olejem firmy Aromaterapie Karel Hadek. Důležité je, že pro takovéto „tupoňky“, vyvinul Karel Hadek novinku LECISON. Jedná se o lecitinový balzám s Aloe Vera, který pokožku ošetřuje, uklidňuje a regeneruje. Lahvička s rozprašovačem v sobě ukrývá preparát, který vyvolá příjemně chladivý pocit, má velice jemnou vůni a zanechává pokožku hedvábnou. Pomohl mi excelentně. Zde nemohu více dodat, snad už jen, kdo umí, ten umí a kdo neumí, ten čumí a já mám vykulené oči z důlků, div mi nevypadnou.

Všem čtenářům časopisu Aromaterapie přeji hezký den s úsměvem.

Iveta S.

Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní tropické letní dny jsou již nenávratnou minulostí. A tak se těším nadějí, že krásné, slunečné i teplé babí léto, dříve než se ujme vlády chladný podzim, je ještě před námi. S tím chladným podzimem to až zase tak horké nebude. Krom nepřesných předpovědí počasí nás čekají i volby. Vzniká otázka, volby čeho.

Novinky: Nová řada AROMAFLORA

V předešlém čísle časopisu Aromaterapie jsme vás informovali o vzniku nové „kosmetické“ řady nesoucí název AromaFlora. Jedná se o „kosmetiku“ na ošetřování rostlin.

Novinky: Pentagramové novinky

S končícím létem a návratem do „normálního“ denního dění vám přinášíme nové vůně. Pentagramové směsi a parfémy rozšíří rodinu našich výrobků. Jde tedy o pět parfémů a pět směsí éterických olejů.

Slovo odborníka: Hoří

Mnohé se dá podchytit statisticky. Statistiku o výskytu bradavic nejspíše nikdy nikdo dle mého nedělal, a tak se pouze spoléhám na fakt, že časté dotazy směřované na poradnu, jak bradavice likvidovat, svědčí o tom, že i tento problém je pro mnohé aktuální celoročně.

Slovo odborníka: Kosmetika a antikosmetika

Milí čtenáři časopisu Aromaterapie, ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, jak vznikl můj hluboký zájem o kosmetiku, a následně i aromaterapii.

Slovo odborníka: Podzim jako pozvánka do lékárny? Nikoliv!

Letošní léto bylo velmi extrémní a nabízí se otázka: „Co můžeme čekat od podzimu?“ Tak to snad ví opravdu jen Bůh… Předpovědi počasí příliš nevychází, ty dlouhodobé už vůbec ne. Věřme však tomu, že – podle starých tradic – po létě přichází podzim.

Zkušenosti a rady: Čtvrtletní těšení

Dobrý den, přiznám se, že se vždy celkem těším na novinky, které se objevují pravidelně s každou novou Aromaterapií, ale musím říct, že květnové novinky mě opravdu nadchly. Zamilovala jsem si je hned po prvním namazání.

Zkušenosti a rady: Nejen atopický ekzém

Tímhle dopisem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši vstřícnost a ochotu pomoct při nějakém zdravotním problému, který sužoval mě a mé blízké. Máte opravdu kvalitní preparáty, které opravdu fungují, a celá rodina je s nimi velice spokojená.

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Vážená paní Švorcová, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši pomoc a rady při vytváření aromalampy Nefertum. Společně s panem Lačíkem jste udělali kus práce a aromalampa Nefertum je naprosto skvělá.

Zkušenosti a rady: Afty

Pálí, bolí, řežou, jsou nepříjemné, a nejen při líbání v ústní dutině nežádoucí. Kdo si přečetl nadpis, ví, že se jedná o nepříjemnou lumpárnu jménem afty.

Zkušenosti a rady: Přítel Candiöl

Candiöl lze doslova a do písmene označit jako multifunkční specialitu firmy. Tento preparát najdete na webu www.karelhadek. eu pod kódem výrobku 4209.

Zkušenosti a rady: Letní pozdravení

Po pěti letech na mateřské dovolené dofukuji duše. Přesněji duše od zaprášeného horského kola. Vyrážím hledat hulák, kozičky, bzí, habzinu, smradlavku, zebrový květ, hural, smradinky, černou bzinku, jidášovy uši, psí bez, smradlavý bez, bezinky… Krásnou bylinu lidového léčitelství s českým názvem černý bez, latinsky Sambucus nigra.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer, pane Hadku,

chtěla jsem Vám poděkovat za radu a chci se podělit o zkušenosti. Musím poděkovat především za krém JOSHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

myslím, že je čas, abych Vám napsala svoje zkušenosti s Vašimi preparáty, které jste mi věnoval k vyzkoušení. Oba preparáty mají okamžitý úlevný účinek, zmizí veškerá svědivost a pokožku krásně zklidní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

předem Vás srdečně zdravím a ještě jednou děkuji za úžasný kurz, který proběhl tento víkend.

Zkušenosti a rady: Pampeliška

Jmenuji se Jiří Malý a jsem redaktorem voňavého časopisu „Květy kolem nás“. Dnes si můžete vychutnat milý rozhovor, který se uskutečnil koncem června s velice sympatickou, usměvavou, chytrou a krásnou Pampeliškou, která mě jemně polechtala na mé pohodlné šedé kůře mozkové. Věřím, že tento rozhovor bude alespoň trošku užitečný i vám.

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Když mi bylo 15 let a puberta řádila v plném rozsahu, mé spolužačky se trápily s nevzhlednými „beďary“ na obličeji. Ve vymačkávání nacucaných uhříků se mohly na chodbách školy či dívčím WC pořádat závody.

Zkušenosti a rady: Voňavé pohlazení

Nový školní rok už otevřel svoji náruč dokořán. Malé děti uvítala ve školkách barevná výzdoba a po prázdninách odpočaté paní učitelky s úsměvem na líčkách.

Poradna

Koutek pro maminky: Šedé zoubky

Jednoho loňského rána jsme zjistili, že našemu, tehdy pětiletému synovi zcela zešedly všechny zoubky. Stalo se tak během několika hodin a šedá pokrývka se nevyhnula v zásadě žádnému zoubku...

Koutek pro maminky: ZKUŠENOST NAD ZLATO

Vážená paní Švorcová, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s vaším výrobkem FEMISHEA.

AromaFauna: Poslední šance, zázrak

Milá paní Švorcová, nejprve bych Vám chtěla za vše moc a moc poděkovat a složit obrovskou poklonu. Troufám si napsat, že se s naším pejskem děje malý zázrak, a to díky Vám.

AromaFauna: Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

Pracuji s Aromaterapií Karel Hadek 21 let jako kosmetička. Je mi 51 let a myslím, že jsem toho v životě viděla a slyšela dost. Líbí se mi, jak se v poslední době začíná kritizovat chemie v potravinách a jejich kvalita, totéž by mělo být i v kosmetice, potravinových doplňcích, a také zdravotnictví a veterinární péči!