Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2013

Novinky: Nová řada AROMAFLORA

V předešlém čísle časopisu Aromaterapie jsme vás informovali o vzniku nové „kosmetické“ řady nesoucí název AromaFlora. Jedná se o „kosmetiku“ na ošetřování rostlin. Podle legislativy vztahující se na kosmetiku pro lidi či v dalším případě na zvířata (všude platí něco jiného) bych měla napsat: Přípravek na ošetřování pokožky s možným výskytem… Či: Přípravek na ošetřování při možném výskytu mšic, puklic, a jiného obtížného hmyzu, v případě druhého přípravku při výskytu plísní. Ale jak to bude správně? Ani v případě rostlin vám nemůžeme narovinu napsat: Použijte na mšice, puklice či plísně. 

AromaFlora přináší dva pomocné prostředky, které mají usnadnit život rostlinám i jejich ošetřovatelům, spolubydlícím i spotřebitelům. Všem našim odběratelům je známo, že firma nepoužívá nevhodné chemické látky, stabilizační složky, konzervační látky, a tak je tomu i v případě AromaFlory. Jedná se o prostředky obsahující rostlinné a éterické oleje, které se používají při výrobě kosmetiky Karel Hadek i AromaFauna.

A cože to ty zázraky obsahují? Složení opět najdete na etiketě. Ale prozradit mohu, že parazity zlikvidujete tymiánem, saturejkou, vratičem, pelargonií, fenyklem, které doplňují a podporují účinek neemového oleje.

Doporučené koncentrace se dozvíte v článcích, jež následují. Já se pouze zmíním o možných použitích. Jedním jsou domácí květiny v bytech, druhým květiny na záhonech, stromy v sadech a jistě prostředky oceníte i při ošetření paprik či okurek ve skleníku. A jak je to s plody? Jednoduše, až neuvěřitelně. Prostředek neobsahuje zdraví škodlivou látku, tudíž můžete stříkat neboli ošetřovat a následně trhat plody. Okurku či rajče jednoduše omyjete a sníte…

Přeji dobrou chuť.
Michaela Švorcová


INSECT-STOP

Pomocný prostředek INSECT-STOP je určen pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům. Vzhledem k tomu, že se jedná o produkt na přírodní bázi, není zákal či malá usazenina na závadu a neovlivní účinnost prostředku. Před použitím ponechte INSECT-STOP alespoň 12 hodin při pokojové teplotě. Skladujte v chladnu a temnu. 

Nižší koncentrace aplikační kapaliny v rámci uvedeného rozmezí jsou vhodné pro mladší rostliny, vyšší koncentrace pro starší rostliny a při vyšším napadení rostlin škodlivými organismy. 

Pomocný prostředek aplikujte na listy rostlin postřikem. INSECT-STOP působí kontaktně, proto je pro dobrou účinnost nutné ošetřit části rostlin, kde se škůdci nachází (i spodní strana listů). Pro optimální účinnost je nutné aplikovat při prvotním výskytu škůdců. Postřik ukončíme při dokonalém zvlhčení ošetřovaných částí rostlin. Vyvarujte se nadměrného zvlhčení rostliny. Vyhněte se aplikaci za prudkého slunce. Prostředek nedoporučujeme používat na velmi mladé rostliny. Před použitím vyzkoušejte na menším počtu ošetřovaných rostlin nebo na menší ploše z důvodu možné odrůdové citlivosti. Ošetření lze opakovat ve venkovním prostředí po smytí ochranného filmu z rostliny deštěm nebo rosou až 5x, v krytém prostředí po odeznění účinnosti maximálně 1x.

Mírný pohyb nádrže při aplikaci udržuje emulzi aplikační kapaliny stále stabilní. V případě nepohyblivosti aplikační kapaliny v nádrži postřikovače po dobu 30 minut (například při odložení začátku aplikace), je fyzikální stabilita emulze na úrovni 99 % její počáteční hodnoty. Po této době doporučujeme s obsahem nádrže lehce zamíchat.

Michael Švorc, svorc@karelhadek.eu

 

FUNGHI-STOP

Pomocný prostředek FUNGHI-STOP je určen pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči houbovým patogenům. Vzhledem k tomu, že se jedná o produkt na přírodní bázi, není zákal či malá usazenina na závadu a neovlivní účinnost prostředku. Před použitím ponechte FUNGHI-STOP alespoň 12 hodin při pokojové teplotě. Skladujte v chladnu a temnu. 

Nižší koncentrace aplikační kapaliny v rámci uvedeného rozmezí jsou vhodné pro mladší rostliny, vyšší koncentrace pro starší rostliny a při vyšším napadení rostlin škodlivými organismy.

Pomocný prostředek aplikujte na listy rostlin postřikem. FUNGHI-STOP působí kontaktně, proto je pro dobrou účinnost nutné ošetřit části rostlin, kde se škůdci nachází (i spodní strana listů). Pro optimální účinnost je nutné aplikovat preventivně, před prvotním výskytem patogenu (za optimálních podmínek pro rozvoj patogenu – vlhké počasí). Postřik ukončíme při dokonalém zvlhčení ošetřovaných částí rostlin. Vyvarujte se nadměrné zvlhčení rostliny. Vyhněte se aplikaci za prudkého slunce. Prostředek nedoporučujeme používat na velmi mladé rostliny. Před použitím vyzkoušejte na menším počtu ošetřovaných rostlin nebo na menší ploše z důvodu možné odrůdové citlivosti. Ošetření lze opakovat ve venkovním prostředí po smytí ochranného filmu z rostliny deštěm nebo rosou až 5x.

Mírný pohyb nádrže při aplikaci udržuje emulzi aplikační kapaliny stále stabilní. V případě nepohyblivosti aplikační kapaliny v nádrži postřikovače po dobu 30 minut, (například při odložení začátku aplikace) je fyzikální stabilita emulze na úrovni 99 % její počáteční hodnoty. Po této době doporučujeme s obsahem nádrže lehce zamíchat.

Michael Švorc, svorc@karelhadek.eu

 

Zázrak z Kšic na hubení mšic

Měla jsem tu čest jako první vyzkoušet prototyp produktu z nové řady AromaFlora s názvem INSECT-STOP. Preparát by měl účinně odstranit škůdce, a ochránit rostliny před jejich výskytem. Jedná se zejména o mšice, roztoče a jiné parazity. Své pěstěné růže, které letos zjara napadly mšice, jsem s odhodláním postříkala tímto výrobkem. Na doporučení rozředěným, tedy 3% roztokem. 

Druhý den jsem trochu nejistě (přeci jen jsem první, kdo INSECT-STOP zkouší) přišla obhlédnout „místo činu“. Výsledek se dostavil téměř okamžitě, protože s překvapením zjišťuji, že po nežádoucích prevítech není ani památky.

Skutečně mohu doporučit, a jelikož je to nyní již nejméně dva měsíce, mohu i s klidným svědomím říci, že INSECT-STOP zabral v mém případě na 100 %, co se hubení mšic týče. Věřím, že i ostatní novinky budou tak výborně fungovat také na ostatní rostliny, a tím zvelebovat tolik oblíbené zahrádky.

S poděkováním Jana M.Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní tropické letní dny jsou již nenávratnou minulostí. A tak se těším nadějí, že krásné, slunečné i teplé babí léto, dříve než se ujme vlády chladný podzim, je ještě před námi. S tím chladným podzimem to až zase tak horké nebude. Krom nepřesných předpovědí počasí nás čekají i volby. Vzniká otázka, volby čeho.

Novinky: Nová řada AROMAFLORA

V předešlém čísle časopisu Aromaterapie jsme vás informovali o vzniku nové „kosmetické“ řady nesoucí název AromaFlora. Jedná se o „kosmetiku“ na ošetřování rostlin.

Novinky: Pentagramové novinky

S končícím létem a návratem do „normálního“ denního dění vám přinášíme nové vůně. Pentagramové směsi a parfémy rozšíří rodinu našich výrobků. Jde tedy o pět parfémů a pět směsí éterických olejů.

Slovo odborníka: Hoří

Mnohé se dá podchytit statisticky. Statistiku o výskytu bradavic nejspíše nikdy nikdo dle mého nedělal, a tak se pouze spoléhám na fakt, že časté dotazy směřované na poradnu, jak bradavice likvidovat, svědčí o tom, že i tento problém je pro mnohé aktuální celoročně.

Slovo odborníka: Kosmetika a antikosmetika

Milí čtenáři časopisu Aromaterapie, ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, jak vznikl můj hluboký zájem o kosmetiku, a následně i aromaterapii.

Slovo odborníka: Podzim jako pozvánka do lékárny? Nikoliv!

Letošní léto bylo velmi extrémní a nabízí se otázka: „Co můžeme čekat od podzimu?“ Tak to snad ví opravdu jen Bůh… Předpovědi počasí příliš nevychází, ty dlouhodobé už vůbec ne. Věřme však tomu, že – podle starých tradic – po létě přichází podzim.

Zkušenosti a rady: Čtvrtletní těšení

Dobrý den, přiznám se, že se vždy celkem těším na novinky, které se objevují pravidelně s každou novou Aromaterapií, ale musím říct, že květnové novinky mě opravdu nadchly. Zamilovala jsem si je hned po prvním namazání.

Zkušenosti a rady: Nejen atopický ekzém

Tímhle dopisem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši vstřícnost a ochotu pomoct při nějakém zdravotním problému, který sužoval mě a mé blízké. Máte opravdu kvalitní preparáty, které opravdu fungují, a celá rodina je s nimi velice spokojená.

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Vážená paní Švorcová, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši pomoc a rady při vytváření aromalampy Nefertum. Společně s panem Lačíkem jste udělali kus práce a aromalampa Nefertum je naprosto skvělá.

Zkušenosti a rady: Afty

Pálí, bolí, řežou, jsou nepříjemné, a nejen při líbání v ústní dutině nežádoucí. Kdo si přečetl nadpis, ví, že se jedná o nepříjemnou lumpárnu jménem afty.

Zkušenosti a rady: Přítel Candiöl

Candiöl lze doslova a do písmene označit jako multifunkční specialitu firmy. Tento preparát najdete na webu www.karelhadek. eu pod kódem výrobku 4209.

Zkušenosti a rady: Letní pozdravení

Po pěti letech na mateřské dovolené dofukuji duše. Přesněji duše od zaprášeného horského kola. Vyrážím hledat hulák, kozičky, bzí, habzinu, smradlavku, zebrový květ, hural, smradinky, černou bzinku, jidášovy uši, psí bez, smradlavý bez, bezinky… Krásnou bylinu lidového léčitelství s českým názvem černý bez, latinsky Sambucus nigra.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer, pane Hadku,

chtěla jsem Vám poděkovat za radu a chci se podělit o zkušenosti. Musím poděkovat především za krém JOSHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

myslím, že je čas, abych Vám napsala svoje zkušenosti s Vašimi preparáty, které jste mi věnoval k vyzkoušení. Oba preparáty mají okamžitý úlevný účinek, zmizí veškerá svědivost a pokožku krásně zklidní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

předem Vás srdečně zdravím a ještě jednou děkuji za úžasný kurz, který proběhl tento víkend.

Zkušenosti a rady: Pampeliška

Jmenuji se Jiří Malý a jsem redaktorem voňavého časopisu „Květy kolem nás“. Dnes si můžete vychutnat milý rozhovor, který se uskutečnil koncem června s velice sympatickou, usměvavou, chytrou a krásnou Pampeliškou, která mě jemně polechtala na mé pohodlné šedé kůře mozkové. Věřím, že tento rozhovor bude alespoň trošku užitečný i vám.

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Když mi bylo 15 let a puberta řádila v plném rozsahu, mé spolužačky se trápily s nevzhlednými „beďary“ na obličeji. Ve vymačkávání nacucaných uhříků se mohly na chodbách školy či dívčím WC pořádat závody.

Zkušenosti a rady: Voňavé pohlazení

Nový školní rok už otevřel svoji náruč dokořán. Malé děti uvítala ve školkách barevná výzdoba a po prázdninách odpočaté paní učitelky s úsměvem na líčkách.

Poradna

Koutek pro maminky: Šedé zoubky

Jednoho loňského rána jsme zjistili, že našemu, tehdy pětiletému synovi zcela zešedly všechny zoubky. Stalo se tak během několika hodin a šedá pokrývka se nevyhnula v zásadě žádnému zoubku...

Koutek pro maminky: ZKUŠENOST NAD ZLATO

Vážená paní Švorcová, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s vaším výrobkem FEMISHEA.

AromaFauna: Poslední šance, zázrak

Milá paní Švorcová, nejprve bych Vám chtěla za vše moc a moc poděkovat a složit obrovskou poklonu. Troufám si napsat, že se s naším pejskem děje malý zázrak, a to díky Vám.

AromaFauna: Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

Pracuji s Aromaterapií Karel Hadek 21 let jako kosmetička. Je mi 51 let a myslím, že jsem toho v životě viděla a slyšela dost. Líbí se mi, jak se v poslední době začíná kritizovat chemie v potravinách a jejich kvalita, totéž by mělo být i v kosmetice, potravinových doplňcích, a také zdravotnictví a veterinární péči!