Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2013

Zkušenosti a rady: Afty

Pálí, bolí, řežou, jsou nepříjemné, a nejen při líbání v ústní dutině nežádoucí. Kdo si přečetl nadpis, ví, že se jedná o nepříjemnou lumpárnu jménem afty.

Malé bílé, červeně lemované vřídky, které rády vykouknou jednotlivě, či ve skupinkách, na jazyku, na dásních, prostě a jednoduše v ústní dutině všude tam, kde se jim zlíbí. Zpravidla se rychle objeví a po 1 týdnu beze stopy zmizí. Mně osobně se jednou přemnožily na kořeni jazyka. Byla to skvělá redukční dieta. I mé okolí si pobrukovalo veselím, že už tolik nemluvím.

Protože vše má svůj smysl i nesmysl, k výskytu může dojít například oslabenou imunitou. Tu si člověk může více či méně snižovat sám. Dlouhodobý stres, nedostatek spánku, nezdravý jídelníček, přejídání se, nedostatek vitamínů, vysedávání u televize, nedostatek pohybu. Eleutherococcový extrakt k vnitřnímu použití je v tomto případě skvělá volba, neboť je vhodný na posílení imunity. Navíc optimalizuje i funkce tělesných orgánů. Doporučené dávkování u dospělého člověka je 15 kapek, a to 3krát denně. Extrakt je vhodný i pro malé děti, které mohou taktéž aftu v pusince vyfasovat. U malých drobečků je dávkování upraveno. Na 4 kg váhy dítěte přijde 1 kapka, též 3krát denně. Informace uvedená na lahvičce, že preparát není vhodný pro kojící či těhotné ženy, je stanovena zákonem, a to i přesto, že je nesmyslná a hloupá. Více informací o eleutherococcu najdete v brožuře na internetových stránkách www.karelhadek.eu, kterou si můžete přečíst, stáhnout do počítače, příp. vytisknout.

Dutina ústní je příjemným stanovištěm pro bakterie. V případě, že se potvůrky přemnoží, je to skvělé pole působnosti pro afty. Možné prostory k výsevu můžeme snížit i pravidelnou a správnou péčí o ústní dutinu. Pěnivé zubní pasty obsahující tenzidy a další chemické „lahůdky“, které jsou v nich běžně používány, nejsou to pravé ořechové. Zvyk je železná košile. Nemyslíte, že je načase košili převléci? ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN udržuje rovnováhu ústní mikroflóry. Jemně a důkladně čistí ústní dutinu. Chrání před paradentózou, vznikem zubního kazu, krvácením a záněty dásní. Olejový preparát stačí nakapat přímo do úst a zuby kartáčkem vyčistit. Zubní olej se vyrábí v potravinářské kvalitě. V případě polknutí se vůbec nic neděje. Neobsahuje žádné škodlivé látky.

Alternativou moderních, tedy chemických ústních vod je ústní vyplachovací olej DENTAROM, a případně i KARIOSAN. KARIOSAN je velice účinný v boji s bakterií Streptococcus mutants. Neobsahuje éterický olej z máty peprné, tedy ani mentol. Je vhodný pro ty, kteří užívají homeopatickou léčbu. Pomáhá i dětem, a to při výskytu nepříjemné moučnivky v pusince, či na jazyku. Ústní dutina se vytírá preparátem napuštěnou vatovou tyčinkou. Lze jej použít jako výplachový i na čištění zubů. DENTAROM šetrně čistí sliznici ústní dutiny a dodá příjemně osvěžující dech. Je ostřejší chuti a jedná se o výplachový olej. Použití je u obou preparátů jednoduché. Jedna čajová lžička preparátu se vloží do úst a po dobu 10 minut se procedí přes zuby, poválí na jazyku, a vyčistí tak zákoutí, která jsou kartáčkem nedostupná. Hustota a barva olejového přípravku se v průběhu aplikace, která je doporučována 2krát denně (ráno a večer), mění. Spolknutí přípravku se nedoporučuje kojícím a těhotným ženám, dále pak po ranním vyplachování, a to pro vysoký obsah mikroorganismů. Jinak i zde je požití přípravků bez vedlejších příznaků.

Speciálně pro malé děti byl vyvinut preparát pro účely ústní hygieny s názvem BABY-DENT. Od třetího měsíce věku dítěte se může preventivně provádět masáž dásní. Na prst se nakape několik kapek ústního oleje a dásně se masírují. Skvělým pomocníkem je i při prořezávání zoubků. Pokud již dítě povyrostlo, nakape se několik kapek zubního oleje na zubní kartáček a dítko si zuby vyčistí. Zubní kartáček je vhodné pravidelně odmašťovat. Pokud je již dítě natolik velké, že si zvládne zubní olej nakapat přímo do úst a tento přes zuby protahovat, může se již zvolit tato forma čištění.

V případě, že už si afty udělaly v ústech pohodlí, zatopte jim trošku pod kotlem s pomocí šalvějového éterického oleje. Na vatovou tyčinku nakapejte několik kapek a takto nasáklou tyčinku na co nejdelší dobu přiložte na postižené místo. Aplikuje se dle potřeby i několikrát denně. Díky antibakteriálním a antivirálním účinkům, které éterický olej obsahuje, mám odzkoušeno, že se to aftám vůbec, ale vůbec nebude líbit. Díky silně kořeněné vůni tohoto oleje budou mít svých pět švestek sbaleno, co by dup. Další variantou může být éterický olej levandulový, tymiánový, hřebíčkový, či čajovníkový. Lidové léčitelství doporučuje na afty také borůvky.

Krásné podzimní dny vám přeje Iveta S.

Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní tropické letní dny jsou již nenávratnou minulostí. A tak se těším nadějí, že krásné, slunečné i teplé babí léto, dříve než se ujme vlády chladný podzim, je ještě před námi. S tím chladným podzimem to až zase tak horké nebude. Krom nepřesných předpovědí počasí nás čekají i volby. Vzniká otázka, volby čeho.

Novinky: Nová řada AROMAFLORA

V předešlém čísle časopisu Aromaterapie jsme vás informovali o vzniku nové „kosmetické“ řady nesoucí název AromaFlora. Jedná se o „kosmetiku“ na ošetřování rostlin.

Novinky: Pentagramové novinky

S končícím létem a návratem do „normálního“ denního dění vám přinášíme nové vůně. Pentagramové směsi a parfémy rozšíří rodinu našich výrobků. Jde tedy o pět parfémů a pět směsí éterických olejů.

Slovo odborníka: Hoří

Mnohé se dá podchytit statisticky. Statistiku o výskytu bradavic nejspíše nikdy nikdo dle mého nedělal, a tak se pouze spoléhám na fakt, že časté dotazy směřované na poradnu, jak bradavice likvidovat, svědčí o tom, že i tento problém je pro mnohé aktuální celoročně.

Slovo odborníka: Kosmetika a antikosmetika

Milí čtenáři časopisu Aromaterapie, ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, jak vznikl můj hluboký zájem o kosmetiku, a následně i aromaterapii.

Slovo odborníka: Podzim jako pozvánka do lékárny? Nikoliv!

Letošní léto bylo velmi extrémní a nabízí se otázka: „Co můžeme čekat od podzimu?“ Tak to snad ví opravdu jen Bůh… Předpovědi počasí příliš nevychází, ty dlouhodobé už vůbec ne. Věřme však tomu, že – podle starých tradic – po létě přichází podzim.

Zkušenosti a rady: Čtvrtletní těšení

Dobrý den, přiznám se, že se vždy celkem těším na novinky, které se objevují pravidelně s každou novou Aromaterapií, ale musím říct, že květnové novinky mě opravdu nadchly. Zamilovala jsem si je hned po prvním namazání.

Zkušenosti a rady: Nejen atopický ekzém

Tímhle dopisem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši vstřícnost a ochotu pomoct při nějakém zdravotním problému, který sužoval mě a mé blízké. Máte opravdu kvalitní preparáty, které opravdu fungují, a celá rodina je s nimi velice spokojená.

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Vážená paní Švorcová, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši pomoc a rady při vytváření aromalampy Nefertum. Společně s panem Lačíkem jste udělali kus práce a aromalampa Nefertum je naprosto skvělá.

Zkušenosti a rady: Afty

Pálí, bolí, řežou, jsou nepříjemné, a nejen při líbání v ústní dutině nežádoucí. Kdo si přečetl nadpis, ví, že se jedná o nepříjemnou lumpárnu jménem afty.

Zkušenosti a rady: Přítel Candiöl

Candiöl lze doslova a do písmene označit jako multifunkční specialitu firmy. Tento preparát najdete na webu www.karelhadek. eu pod kódem výrobku 4209.

Zkušenosti a rady: Letní pozdravení

Po pěti letech na mateřské dovolené dofukuji duše. Přesněji duše od zaprášeného horského kola. Vyrážím hledat hulák, kozičky, bzí, habzinu, smradlavku, zebrový květ, hural, smradinky, černou bzinku, jidášovy uši, psí bez, smradlavý bez, bezinky… Krásnou bylinu lidového léčitelství s českým názvem černý bez, latinsky Sambucus nigra.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer, pane Hadku,

chtěla jsem Vám poděkovat za radu a chci se podělit o zkušenosti. Musím poděkovat především za krém JOSHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

myslím, že je čas, abych Vám napsala svoje zkušenosti s Vašimi preparáty, které jste mi věnoval k vyzkoušení. Oba preparáty mají okamžitý úlevný účinek, zmizí veškerá svědivost a pokožku krásně zklidní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

předem Vás srdečně zdravím a ještě jednou děkuji za úžasný kurz, který proběhl tento víkend.

Zkušenosti a rady: Pampeliška

Jmenuji se Jiří Malý a jsem redaktorem voňavého časopisu „Květy kolem nás“. Dnes si můžete vychutnat milý rozhovor, který se uskutečnil koncem června s velice sympatickou, usměvavou, chytrou a krásnou Pampeliškou, která mě jemně polechtala na mé pohodlné šedé kůře mozkové. Věřím, že tento rozhovor bude alespoň trošku užitečný i vám.

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Když mi bylo 15 let a puberta řádila v plném rozsahu, mé spolužačky se trápily s nevzhlednými „beďary“ na obličeji. Ve vymačkávání nacucaných uhříků se mohly na chodbách školy či dívčím WC pořádat závody.

Zkušenosti a rady: Voňavé pohlazení

Nový školní rok už otevřel svoji náruč dokořán. Malé děti uvítala ve školkách barevná výzdoba a po prázdninách odpočaté paní učitelky s úsměvem na líčkách.

Poradna

Koutek pro maminky: Šedé zoubky

Jednoho loňského rána jsme zjistili, že našemu, tehdy pětiletému synovi zcela zešedly všechny zoubky. Stalo se tak během několika hodin a šedá pokrývka se nevyhnula v zásadě žádnému zoubku...

Koutek pro maminky: ZKUŠENOST NAD ZLATO

Vážená paní Švorcová, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s vaším výrobkem FEMISHEA.

AromaFauna: Poslední šance, zázrak

Milá paní Švorcová, nejprve bych Vám chtěla za vše moc a moc poděkovat a složit obrovskou poklonu. Troufám si napsat, že se s naším pejskem děje malý zázrak, a to díky Vám.

AromaFauna: Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

Pracuji s Aromaterapií Karel Hadek 21 let jako kosmetička. Je mi 51 let a myslím, že jsem toho v životě viděla a slyšela dost. Líbí se mi, jak se v poslední době začíná kritizovat chemie v potravinách a jejich kvalita, totéž by mělo být i v kosmetice, potravinových doplňcích, a také zdravotnictví a veterinární péči!