Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2013

Koutek pro maminky: Šedé zoubky

Jednoho loňského rána jsme zjistili, že našemu, tehdy pětiletému synovi zcela zešedly všechny zoubky. Stalo se tak během několika hodin a šedá pokrývka se nevyhnula v zásadě žádnému zoubku... Chvíli jsme s manželem přemýšleli, co se asi mohlo stát, co malý jedl a co může být příčinou tak nenadálé a rychlé reakce u jinak zdravých zoubků. Tak jako jindy se člověk může dovtípit, tady jsme byli zcela bezradní. Ihned jsme volali paní zubařce, objednali jsme se a mazali se ukázat. Paní doktorka zhodnotila, že zoubky jsou bez patologie, tudíž zdravé a že se jedná o zabarvení, které skončí nejpozději s vypadáním mléčných zubů. Chabá útěcha a pramalá naděje, že se dopátráme skutečné příčiny. Prozatímní resumé bylo, že byl syn pár týdnů předtím nemocen, ručičky měl natírané mentolovým pudrem a ten si v zoufalství, jak jej ruce svědily, „škrábal“ zoubkama. Nicméně jsme hledali dál nejen příčinu, která by pro nás byla přijatelná, ale především i nápravu stavu.

Abychom lépe věděli, o co se „opřít“, rozhodli jsme se podstoupit poměrně neznámé vyšetření kapky krve v temném poli. Věřili jsme, že tam můžeme odhalit, jak moc jde příčina „zevnitř“. Ač byl syn stravován vždy podle doporučovaných nutričních zásad, v krvi byla objevena nejen plíseň, ale i mikroorganismy a krystaly cholesterolu, které svědčily o tom, jak velký problém mají játra. Okamžitě jsme zahájili velmi přísnou antimykotickou, tedy protiplísňovou, dietu. Žádná vymílaná (bílá) mouka, žádný cukr, žádné tuky kromě másla a olivového oleje, jen vybrané druhy ovoce (pouze lokální) a zeleniny. O aditivních látkách nemluvě, ale ty se u nás stejně nikdy nepoužívaly. První, co mě napadlo jako „léčivo“, byl CANDIÖL, jenže do 5 letého dítěte ho nedostanete ani „heverem“, takže vypadl ze hry. Nakoupili jsme tedy probiotika slazená xylitolem, nikoli cukrem (objevili jsme jediné od firmy Apotex), začali podávat chlorellu na detoxikaci, zvýšili přísun vitamínu C a naordinovali zelené „zobání“ v podobě vojtěšky, které pomáhalo játrům zvládnout prudký detoxikační proces.

Ale co s těmi zoubky? Teď už bylo jasné, odkud „vítr vane“, takže jsme věděli, že máme co dělat s plísněmi... Jak ale na ně? Jak jsem uvedla, CANDIÖL neprošel. Hadka používám dlouho a už několikrát se mně v situacích, kdy jsem si nevěděla rady, vyplatilo vyslat otázku do (mezi)prostoru. I tentokrát přišla okamžitá odpověď… Vypadl z toho HALITOSAN. Na zubním oleji malý „jede“ od prvního zoubku, a tak byla reálná šance, že to projde. A prošlo. Zoubky jsme vyplachovali několikrát denně, po vyčištění Kariosanem jsme dočistili HALITOSANEM, a to dokonce zcela dobrovolně a občas jsem musela i olejíček chránit vlastním tělem, aby ho syn „nevychlemtal“ celý a naráz. Jako kdyby sám intuitivně věděl, že mu to pomůže. A světe div se, do 4 týdnů bylo zabarvení výrazně menší. Za další 4 týdny nebylo po zašednutí ani památky.

Zoubky už má dávno jako perličky, zdravé bez jediného kazu, dokonce se nám k mléčným zoubkům přidaly i „dospělácké šestky“, ale my dál jedeme v režimu KARIOSAN/HALITOSAN. Protože když to udělalo tak dobře prostředí v pusince, musí to určitě dělat dobře i bříšku a celému trávicímu traktu. A tak CANDIÖL, na který nenechám jinak dopustit, zbyl na nás dospěláky. Mlaďoch „jede“ v HALITOSANU... :o)

Eliška Pavelková

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní tropické letní dny jsou již nenávratnou minulostí. A tak se těším nadějí, že krásné, slunečné i teplé babí léto, dříve než se ujme vlády chladný podzim, je ještě před námi. S tím chladným podzimem to až zase tak horké nebude. Krom nepřesných předpovědí počasí nás čekají i volby. Vzniká otázka, volby čeho.

Novinky: Nová řada AROMAFLORA

V předešlém čísle časopisu Aromaterapie jsme vás informovali o vzniku nové „kosmetické“ řady nesoucí název AromaFlora. Jedná se o „kosmetiku“ na ošetřování rostlin.

Novinky: Pentagramové novinky

S končícím létem a návratem do „normálního“ denního dění vám přinášíme nové vůně. Pentagramové směsi a parfémy rozšíří rodinu našich výrobků. Jde tedy o pět parfémů a pět směsí éterických olejů.

Slovo odborníka: Hoří

Mnohé se dá podchytit statisticky. Statistiku o výskytu bradavic nejspíše nikdy nikdo dle mého nedělal, a tak se pouze spoléhám na fakt, že časté dotazy směřované na poradnu, jak bradavice likvidovat, svědčí o tom, že i tento problém je pro mnohé aktuální celoročně.

Slovo odborníka: Kosmetika a antikosmetika

Milí čtenáři časopisu Aromaterapie, ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, jak vznikl můj hluboký zájem o kosmetiku, a následně i aromaterapii.

Slovo odborníka: Podzim jako pozvánka do lékárny? Nikoliv!

Letošní léto bylo velmi extrémní a nabízí se otázka: „Co můžeme čekat od podzimu?“ Tak to snad ví opravdu jen Bůh… Předpovědi počasí příliš nevychází, ty dlouhodobé už vůbec ne. Věřme však tomu, že – podle starých tradic – po létě přichází podzim.

Zkušenosti a rady: Čtvrtletní těšení

Dobrý den, přiznám se, že se vždy celkem těším na novinky, které se objevují pravidelně s každou novou Aromaterapií, ale musím říct, že květnové novinky mě opravdu nadchly. Zamilovala jsem si je hned po prvním namazání.

Zkušenosti a rady: Nejen atopický ekzém

Tímhle dopisem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši vstřícnost a ochotu pomoct při nějakém zdravotním problému, který sužoval mě a mé blízké. Máte opravdu kvalitní preparáty, které opravdu fungují, a celá rodina je s nimi velice spokojená.

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Vážená paní Švorcová, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši pomoc a rady při vytváření aromalampy Nefertum. Společně s panem Lačíkem jste udělali kus práce a aromalampa Nefertum je naprosto skvělá.

Zkušenosti a rady: Afty

Pálí, bolí, řežou, jsou nepříjemné, a nejen při líbání v ústní dutině nežádoucí. Kdo si přečetl nadpis, ví, že se jedná o nepříjemnou lumpárnu jménem afty.

Zkušenosti a rady: Přítel Candiöl

Candiöl lze doslova a do písmene označit jako multifunkční specialitu firmy. Tento preparát najdete na webu www.karelhadek. eu pod kódem výrobku 4209.

Zkušenosti a rady: Letní pozdravení

Po pěti letech na mateřské dovolené dofukuji duše. Přesněji duše od zaprášeného horského kola. Vyrážím hledat hulák, kozičky, bzí, habzinu, smradlavku, zebrový květ, hural, smradinky, černou bzinku, jidášovy uši, psí bez, smradlavý bez, bezinky… Krásnou bylinu lidového léčitelství s českým názvem černý bez, latinsky Sambucus nigra.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer, pane Hadku,

chtěla jsem Vám poděkovat za radu a chci se podělit o zkušenosti. Musím poděkovat především za krém JOSHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

myslím, že je čas, abych Vám napsala svoje zkušenosti s Vašimi preparáty, které jste mi věnoval k vyzkoušení. Oba preparáty mají okamžitý úlevný účinek, zmizí veškerá svědivost a pokožku krásně zklidní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

předem Vás srdečně zdravím a ještě jednou děkuji za úžasný kurz, který proběhl tento víkend.

Zkušenosti a rady: Pampeliška

Jmenuji se Jiří Malý a jsem redaktorem voňavého časopisu „Květy kolem nás“. Dnes si můžete vychutnat milý rozhovor, který se uskutečnil koncem června s velice sympatickou, usměvavou, chytrou a krásnou Pampeliškou, která mě jemně polechtala na mé pohodlné šedé kůře mozkové. Věřím, že tento rozhovor bude alespoň trošku užitečný i vám.

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Když mi bylo 15 let a puberta řádila v plném rozsahu, mé spolužačky se trápily s nevzhlednými „beďary“ na obličeji. Ve vymačkávání nacucaných uhříků se mohly na chodbách školy či dívčím WC pořádat závody.

Zkušenosti a rady: Voňavé pohlazení

Nový školní rok už otevřel svoji náruč dokořán. Malé děti uvítala ve školkách barevná výzdoba a po prázdninách odpočaté paní učitelky s úsměvem na líčkách.

Poradna

Koutek pro maminky: Šedé zoubky

Jednoho loňského rána jsme zjistili, že našemu, tehdy pětiletému synovi zcela zešedly všechny zoubky. Stalo se tak během několika hodin a šedá pokrývka se nevyhnula v zásadě žádnému zoubku...

Koutek pro maminky: ZKUŠENOST NAD ZLATO

Vážená paní Švorcová, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s vaším výrobkem FEMISHEA.

AromaFauna: Poslední šance, zázrak

Milá paní Švorcová, nejprve bych Vám chtěla za vše moc a moc poděkovat a složit obrovskou poklonu. Troufám si napsat, že se s naším pejskem děje malý zázrak, a to díky Vám.

AromaFauna: Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

Pracuji s Aromaterapií Karel Hadek 21 let jako kosmetička. Je mi 51 let a myslím, že jsem toho v životě viděla a slyšela dost. Líbí se mi, jak se v poslední době začíná kritizovat chemie v potravinách a jejich kvalita, totéž by mělo být i v kosmetice, potravinových doplňcích, a také zdravotnictví a veterinární péči!