Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2013

Zkušenosti a rady: Přítel Candiöl

CANDIÖL lze doslova a do písmene označit jako multifunkční specialitu firmy. Tento preparát najdete na webu www.karelhadek.eu pod kódem výrobku 4209. Do internetového košíku v e-shopu si jej můžete vložit v lahvičce o objemu 10 ml, 20 ml, či 50 ml.

Jedná se o směs éterických olejů, např. tymiánový, mateřídouškový, čajovníkový, šalvějový, jalovcový a další. Směsi éterických olejů se vyrábí z toho důvodu, aby se smícháním jednotlivých éterických olejů, zesílila jejich účinnost. Směsi pak bývají silnější, účinnější než jednotlivé éterické oleje. CANDIÖL vykazuje silné antimikrobiální, antivirální a protiplísňové účinky. K mikrobiálnímu vyčištění vzduchu, je vhodný jak při kapénkové infekci, tak i při chřipkových virech. Je účinný při očistě střev a detoxikaci organismu. Z měkkého pečiva (např. z rohlíku či chleba) doporučuji vyrobit „tablety“ o rozměru max. cca 1 cm × 1 cm tak, aby šly dobře polykat. Na tabletu nakapete 1 - 3 kapky oleje, který se do pečiva bezproblémově vsákne. Takto připravenou „tabletu“ stačí už jen spolknout a zapít dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe však vodou. Éterický olej je z „tablety“ pomalu uvolňován a nehrozí, že by mohl dráždit sliznice. I přesto je vhodnější užívat jej po jídle. Takto se užívá 3krát denně, po dobu 1 měsíce. Tuto očistnou kúru lze opakovat. Ráda bych upozornila, že má ostrou až pálivou chuť, na kterou si však lze po čase zvyknout. V případě, že si na tuto chuť nezvyknete a neskamarádíte se, lze jej vnitřně užívat i za pomoci želatinových tobolek. Prázdnou tobolku naplníte příslušným počtem kapek. Firma Aromaterapie Karel Hadek nabízí tobolky na internetových stránkách, a to pod kódem výrobku 9504. Jedno balení obsahuje 100 potravinových – želatinových tobolek, které se působením éterických olejů nerozpouští, a proto si je můžete připravit do zásoby, např. na dovolenou, služební cestu apod.

CANDIÖL dále vykazuje silné protiplísňové účinky. Bojujete-li se střevní kandidózou, zvyšuje se dávkování na 3 kapky, a to 3 až 5krát denně, po dobu třech měsíců. Zde není vhodné používat pečivové „tablety“, ani želatinové tobolky, ale je zkušenosti a rady nutno nakapat CANDIÖL přímo do úst, smíchat se slinami a pomalu polykat. Tato forma aplikace je nezbytně nutná proto, že likviduje plísňové zárodky již v ústní dutině. Dále je pak vhodné, užívat jeden měsíc vnitřně éterický olej z jalovcových bobulí extra. Dávkování je stejné, tedy 1 - 3 kapky nakapat přímo do úst, smíchat se slinami a pomalu, 3krát denně, polykat. Plísně jsou lumpíci a rády se vracejí tam, kde jim bylo dobře, proto i tuto léčbu lze opakovat.

Chcete-li vyhlásit boj parazitům ve svých zaneřáděných útrobách, příp. odčervit organismus a CANDIÖL není to pravé ořechové, co jste hledali, lze zde doporučit směs éterických olejů Endoparazin, a to z řady výrobků firmy Aromafauna – www.aromafauna.cz, příp. přímo kontaktovat skvělou odbornici paní Michaelu Švorcovou, a to prostřednictvím e-mailové adresy m.s@karelhadek.eu. Ráda vám poradí a poskytne bližší informace.

Lze konstatovat, že vnitřní očista, podstatným způsobem přispěje i ke zlepšení vzhledu pleti, ať už se jedná o jakýkoli kožní problém – např. v podobě drobných zánětů, při častém výskytu oparů, při aknózní pleti, u atopického ekzému či lupénky.

CANDIÖL dosahuje skvělé výsledky při léčbě angíny. V intervalech zhruba 1 hodiny kápnete 1 kapku směsi éterických olejů přímo na jazyk, smícháte se slinami a co nejpomaleji polykáte. Účinek je téměř okamžitý. U angíny lze použít i éterický olej cypřišový, jehož dávkování je totožné. Dále je skvělým pomocníkem při průjmových onemocněních. Nabídněte mu, prosím, zasloužené místečko v cestovatelské lékárničce. V případě potřeby oceníte jeho rychlý a spolehlivý účinek. Zde je dávkování zcela individuální, a to podle akutnosti průjmu. Doporučená doba léčby se pohybuje okolo 3 - 7 dnů.

CANDIÖL je velice vhodným preparátem u léčby Crohnovy choroby, kde slaví nemalé úspěchy. U tohoto onemocnění se začíná s dávkováním 1 kapky, a to 3krát denně, buď na pečivové „tablety“, příp. si jej můžete připravit do želatinových tobolek, nebo si tento nakapete přímo do úst, smícháte se slinami a pomalu polykáte. Pokud budete preparát dobře snášet, můžete jít až na dávkování 5 kapek, a to 5krát denně. Přeji všem čtenářům hezký podzimní den s CANDIÖLEM.

Spokojená zákaznice Iveta S.

Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní tropické letní dny jsou již nenávratnou minulostí. A tak se těším nadějí, že krásné, slunečné i teplé babí léto, dříve než se ujme vlády chladný podzim, je ještě před námi. S tím chladným podzimem to až zase tak horké nebude. Krom nepřesných předpovědí počasí nás čekají i volby. Vzniká otázka, volby čeho.

Novinky: Nová řada AROMAFLORA

V předešlém čísle časopisu Aromaterapie jsme vás informovali o vzniku nové „kosmetické“ řady nesoucí název AromaFlora. Jedná se o „kosmetiku“ na ošetřování rostlin.

Novinky: Pentagramové novinky

S končícím létem a návratem do „normálního“ denního dění vám přinášíme nové vůně. Pentagramové směsi a parfémy rozšíří rodinu našich výrobků. Jde tedy o pět parfémů a pět směsí éterických olejů.

Slovo odborníka: Hoří

Mnohé se dá podchytit statisticky. Statistiku o výskytu bradavic nejspíše nikdy nikdo dle mého nedělal, a tak se pouze spoléhám na fakt, že časté dotazy směřované na poradnu, jak bradavice likvidovat, svědčí o tom, že i tento problém je pro mnohé aktuální celoročně.

Slovo odborníka: Kosmetika a antikosmetika

Milí čtenáři časopisu Aromaterapie, ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, jak vznikl můj hluboký zájem o kosmetiku, a následně i aromaterapii.

Slovo odborníka: Podzim jako pozvánka do lékárny? Nikoliv!

Letošní léto bylo velmi extrémní a nabízí se otázka: „Co můžeme čekat od podzimu?“ Tak to snad ví opravdu jen Bůh… Předpovědi počasí příliš nevychází, ty dlouhodobé už vůbec ne. Věřme však tomu, že – podle starých tradic – po létě přichází podzim.

Zkušenosti a rady: Čtvrtletní těšení

Dobrý den, přiznám se, že se vždy celkem těším na novinky, které se objevují pravidelně s každou novou Aromaterapií, ale musím říct, že květnové novinky mě opravdu nadchly. Zamilovala jsem si je hned po prvním namazání.

Zkušenosti a rady: Nejen atopický ekzém

Tímhle dopisem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši vstřícnost a ochotu pomoct při nějakém zdravotním problému, který sužoval mě a mé blízké. Máte opravdu kvalitní preparáty, které opravdu fungují, a celá rodina je s nimi velice spokojená.

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Vážená paní Švorcová, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši pomoc a rady při vytváření aromalampy Nefertum. Společně s panem Lačíkem jste udělali kus práce a aromalampa Nefertum je naprosto skvělá.

Zkušenosti a rady: Afty

Pálí, bolí, řežou, jsou nepříjemné, a nejen při líbání v ústní dutině nežádoucí. Kdo si přečetl nadpis, ví, že se jedná o nepříjemnou lumpárnu jménem afty.

Zkušenosti a rady: Přítel Candiöl

Candiöl lze doslova a do písmene označit jako multifunkční specialitu firmy. Tento preparát najdete na webu www.karelhadek. eu pod kódem výrobku 4209.

Zkušenosti a rady: Letní pozdravení

Po pěti letech na mateřské dovolené dofukuji duše. Přesněji duše od zaprášeného horského kola. Vyrážím hledat hulák, kozičky, bzí, habzinu, smradlavku, zebrový květ, hural, smradinky, černou bzinku, jidášovy uši, psí bez, smradlavý bez, bezinky… Krásnou bylinu lidového léčitelství s českým názvem černý bez, latinsky Sambucus nigra.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer, pane Hadku,

chtěla jsem Vám poděkovat za radu a chci se podělit o zkušenosti. Musím poděkovat především za krém JOSHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

myslím, že je čas, abych Vám napsala svoje zkušenosti s Vašimi preparáty, které jste mi věnoval k vyzkoušení. Oba preparáty mají okamžitý úlevný účinek, zmizí veškerá svědivost a pokožku krásně zklidní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

předem Vás srdečně zdravím a ještě jednou děkuji za úžasný kurz, který proběhl tento víkend.

Zkušenosti a rady: Pampeliška

Jmenuji se Jiří Malý a jsem redaktorem voňavého časopisu „Květy kolem nás“. Dnes si můžete vychutnat milý rozhovor, který se uskutečnil koncem června s velice sympatickou, usměvavou, chytrou a krásnou Pampeliškou, která mě jemně polechtala na mé pohodlné šedé kůře mozkové. Věřím, že tento rozhovor bude alespoň trošku užitečný i vám.

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Když mi bylo 15 let a puberta řádila v plném rozsahu, mé spolužačky se trápily s nevzhlednými „beďary“ na obličeji. Ve vymačkávání nacucaných uhříků se mohly na chodbách školy či dívčím WC pořádat závody.

Zkušenosti a rady: Voňavé pohlazení

Nový školní rok už otevřel svoji náruč dokořán. Malé děti uvítala ve školkách barevná výzdoba a po prázdninách odpočaté paní učitelky s úsměvem na líčkách.

Poradna

Koutek pro maminky: Šedé zoubky

Jednoho loňského rána jsme zjistili, že našemu, tehdy pětiletému synovi zcela zešedly všechny zoubky. Stalo se tak během několika hodin a šedá pokrývka se nevyhnula v zásadě žádnému zoubku...

Koutek pro maminky: ZKUŠENOST NAD ZLATO

Vážená paní Švorcová, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s vaším výrobkem FEMISHEA.

AromaFauna: Poslední šance, zázrak

Milá paní Švorcová, nejprve bych Vám chtěla za vše moc a moc poděkovat a složit obrovskou poklonu. Troufám si napsat, že se s naším pejskem děje malý zázrak, a to díky Vám.

AromaFauna: Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

Pracuji s Aromaterapií Karel Hadek 21 let jako kosmetička. Je mi 51 let a myslím, že jsem toho v životě viděla a slyšela dost. Líbí se mi, jak se v poslední době začíná kritizovat chemie v potravinách a jejich kvalita, totéž by mělo být i v kosmetice, potravinových doplňcích, a také zdravotnictví a veterinární péči!