Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2013

AromaFauna: Poslední šance, zázrak

Milá paní Švorcová,

nejprve bych Vám chtěla za vše moc a moc poděkovat a složit obrovskou poklonu. Troufám si napsat, že se s naším pejskem děje malý zázrak, a to díky Vám.

Bude to přesně měsíc a půl, co náš pejsek pravidelně užívá: Imuno Fauna 3x denně 9 kapek, CANDIÖL 2 - 3x denně 3 kapky, PUPÁLKOVÝ OLEJ ½ - 1 lžičku denně. Nad čumáček mu každé ráno kapu 1 kapičku borovice, koupeme v HY-Dermalu, bolavá místa mažu balzámem Multif a na promaštění používáme JOJOBOVÝ OLEJ.

Po 14 dnech léčby se pejsek cítil lépe, kůže nebyla vysušená, nesvědila ho, výrazně méně se drbal. Bolavá místa, kde měl červené zánětlivé boláky a pouze kůži bez srsti, jsem pravidělně 1 - 2x denně mazala balzámem Multif a kůže se doslova hojila před očima a začala krásně obrůstat srstí. Pejsek se určitě cítil lépe i psychicky, byl hravější, veselejší, byl prostě víc v pohodě. Což mi potvrdily i náhodné návštěvy.

Po 1 měsíci léčby a společné konzultaci jsme ještě přidali JOJOBOVÝ OLEJ na promazávání kůže, protože hlavně na krku měl pořád suchou, šupinatou kůži bez podsady. Nikdo mi nedokázal vysvětlit proč, až Vy.

Po nanesení JOJOBOVÉHO OLEJE se kůže krásně promastila a suché šupinky šly dolů a s nimi i srst. Nejsem lékař ani odborník, ale dle mého názoru držela srst pouze v této nemocné suché kůži a tělo se jí potřebovalo zbavit. Holá místa jsem opět mazala balzámem Multif a pejsek nám začal krásně obrůstat novou zdravou srstí. Původní srst byla dvoubarevná, polovina, co vyrůstala z kůže, byla tvrdá, slepená, jakoby něčím nasáklá, napuštěná, v něčem namočená. Asi všemi těmi jedy, antibiotiky, kortikoidy, atd., co musel chudák během svého života nedobrovolně sníst. A teď se tělo čistí a nová "Hadkovská" kůže i srst je zdravá.

Dnes mě čekalo milé překvapení, o které se s Vámi musím podělit, protože je to především Vaše zásluha. Bude to dva roky, co je náš pejsek nemocný, a od té doby neměl na krku a hlavě žádnou podsadu, pouze horní srst (opravdu pár chlupů). Úmyslně píši neměl, protože to je dnes, díky Vašim přípravkům, minulostí. Po necelém měsíci a půl léčby mu začíná na krku růst podsada a já z toho mám obrovskou radost. Svědění a drbání už je také dávno pryč. A já každý den vidím, jak se náš pejsek mění k lepšímu. Navíc kvůli své nemoci zrovna dvakrát nevoněl. A nyní, když někdo přijde, ptá se, čím že to náš pejsek tak krásně voní. A já si dovoluji odpovědět, že voní "Hadkem". A úžasné je, že vůbec nevoní klíšťatům.

A ještě jedna maličkost na závěr. Náš pejsek Aki nikdy neměl rád mazání různými mastičkami a stříkání sprejem (asi věděl lépe než my, proč). Ale když ho stříkám JOJOBOVÝM OLEJEM nebo mažu balzámem Multif, přitiskne se ke mně, přivře oči a doslova si to užívá, prostě mu to dělá dobře. Určitě cítí, že mu to pomáhá. Ještě jednou jménem našeho pejska moc děkuji a těším se na další společnou konzultaci.

Přeji hezké, doufám už brzy sluníčkové dny a těším se brzy na slyšenou.

Michaela Lavičková + Aki

Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní tropické letní dny jsou již nenávratnou minulostí. A tak se těším nadějí, že krásné, slunečné i teplé babí léto, dříve než se ujme vlády chladný podzim, je ještě před námi. S tím chladným podzimem to až zase tak horké nebude. Krom nepřesných předpovědí počasí nás čekají i volby. Vzniká otázka, volby čeho.

Novinky: Nová řada AROMAFLORA

V předešlém čísle časopisu Aromaterapie jsme vás informovali o vzniku nové „kosmetické“ řady nesoucí název AromaFlora. Jedná se o „kosmetiku“ na ošetřování rostlin.

Novinky: Pentagramové novinky

S končícím létem a návratem do „normálního“ denního dění vám přinášíme nové vůně. Pentagramové směsi a parfémy rozšíří rodinu našich výrobků. Jde tedy o pět parfémů a pět směsí éterických olejů.

Slovo odborníka: Hoří

Mnohé se dá podchytit statisticky. Statistiku o výskytu bradavic nejspíše nikdy nikdo dle mého nedělal, a tak se pouze spoléhám na fakt, že časté dotazy směřované na poradnu, jak bradavice likvidovat, svědčí o tom, že i tento problém je pro mnohé aktuální celoročně.

Slovo odborníka: Kosmetika a antikosmetika

Milí čtenáři časopisu Aromaterapie, ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, jak vznikl můj hluboký zájem o kosmetiku, a následně i aromaterapii.

Slovo odborníka: Podzim jako pozvánka do lékárny? Nikoliv!

Letošní léto bylo velmi extrémní a nabízí se otázka: „Co můžeme čekat od podzimu?“ Tak to snad ví opravdu jen Bůh… Předpovědi počasí příliš nevychází, ty dlouhodobé už vůbec ne. Věřme však tomu, že – podle starých tradic – po létě přichází podzim.

Zkušenosti a rady: Čtvrtletní těšení

Dobrý den, přiznám se, že se vždy celkem těším na novinky, které se objevují pravidelně s každou novou Aromaterapií, ale musím říct, že květnové novinky mě opravdu nadchly. Zamilovala jsem si je hned po prvním namazání.

Zkušenosti a rady: Nejen atopický ekzém

Tímhle dopisem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši vstřícnost a ochotu pomoct při nějakém zdravotním problému, který sužoval mě a mé blízké. Máte opravdu kvalitní preparáty, které opravdu fungují, a celá rodina je s nimi velice spokojená.

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Vážená paní Švorcová, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši pomoc a rady při vytváření aromalampy Nefertum. Společně s panem Lačíkem jste udělali kus práce a aromalampa Nefertum je naprosto skvělá.

Zkušenosti a rady: Afty

Pálí, bolí, řežou, jsou nepříjemné, a nejen při líbání v ústní dutině nežádoucí. Kdo si přečetl nadpis, ví, že se jedná o nepříjemnou lumpárnu jménem afty.

Zkušenosti a rady: Přítel Candiöl

Candiöl lze doslova a do písmene označit jako multifunkční specialitu firmy. Tento preparát najdete na webu www.karelhadek. eu pod kódem výrobku 4209.

Zkušenosti a rady: Letní pozdravení

Po pěti letech na mateřské dovolené dofukuji duše. Přesněji duše od zaprášeného horského kola. Vyrážím hledat hulák, kozičky, bzí, habzinu, smradlavku, zebrový květ, hural, smradinky, černou bzinku, jidášovy uši, psí bez, smradlavý bez, bezinky… Krásnou bylinu lidového léčitelství s českým názvem černý bez, latinsky Sambucus nigra.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer, pane Hadku,

chtěla jsem Vám poděkovat za radu a chci se podělit o zkušenosti. Musím poděkovat především za krém JOSHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

myslím, že je čas, abych Vám napsala svoje zkušenosti s Vašimi preparáty, které jste mi věnoval k vyzkoušení. Oba preparáty mají okamžitý úlevný účinek, zmizí veškerá svědivost a pokožku krásně zklidní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

předem Vás srdečně zdravím a ještě jednou děkuji za úžasný kurz, který proběhl tento víkend.

Zkušenosti a rady: Pampeliška

Jmenuji se Jiří Malý a jsem redaktorem voňavého časopisu „Květy kolem nás“. Dnes si můžete vychutnat milý rozhovor, který se uskutečnil koncem června s velice sympatickou, usměvavou, chytrou a krásnou Pampeliškou, která mě jemně polechtala na mé pohodlné šedé kůře mozkové. Věřím, že tento rozhovor bude alespoň trošku užitečný i vám.

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Když mi bylo 15 let a puberta řádila v plném rozsahu, mé spolužačky se trápily s nevzhlednými „beďary“ na obličeji. Ve vymačkávání nacucaných uhříků se mohly na chodbách školy či dívčím WC pořádat závody.

Zkušenosti a rady: Voňavé pohlazení

Nový školní rok už otevřel svoji náruč dokořán. Malé děti uvítala ve školkách barevná výzdoba a po prázdninách odpočaté paní učitelky s úsměvem na líčkách.

Poradna

Koutek pro maminky: Šedé zoubky

Jednoho loňského rána jsme zjistili, že našemu, tehdy pětiletému synovi zcela zešedly všechny zoubky. Stalo se tak během několika hodin a šedá pokrývka se nevyhnula v zásadě žádnému zoubku...

Koutek pro maminky: ZKUŠENOST NAD ZLATO

Vážená paní Švorcová, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s vaším výrobkem FEMISHEA.

AromaFauna: Poslední šance, zázrak

Milá paní Švorcová, nejprve bych Vám chtěla za vše moc a moc poděkovat a složit obrovskou poklonu. Troufám si napsat, že se s naším pejskem děje malý zázrak, a to díky Vám.

AromaFauna: Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

Pracuji s Aromaterapií Karel Hadek 21 let jako kosmetička. Je mi 51 let a myslím, že jsem toho v životě viděla a slyšela dost. Líbí se mi, jak se v poslední době začíná kritizovat chemie v potravinách a jejich kvalita, totéž by mělo být i v kosmetice, potravinových doplňcích, a také zdravotnictví a veterinární péči!