Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2013

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Když mi bylo 15 let a puberta řádila v plném rozsahu, mé spolužačky se trápily s nevzhlednými „beďary“ na obličeji. Ve vymačkávání nacucaných uhříků se mohly na chodbách školy či dívčím WC pořádat závody.

Já jsem chodila jako páv, v mém případě ženského rodu, tedy pávice, neboť na obličeji jsem neměla ani ďobánek a celý svět mi ležel u nohou… Jak čas pelášil, nasbírali se uvnitř mého tělíčka, a to volbou nevhodného jídelníčku a vlivem stresu, bubáci, kteří se mi začali ukazovat v zrcadle. Tělo se začalo stavět na zadní a začalo se zbavovat škodlivin. Terčem zájmu se stalo na mém obličeji čelo, které začalo dohánět to, co v mládí zameškalo. Všechny holky ze školních let bych s naprostým přehledem a samozřejmostí strčila do kapsy. Největší sklizeň a úrodu jsem zaznamenávala před menstruací. Omlouvala jsem si to hormonální bouří v těle a na potkání svým kamarádkám říkala, že ze zamilovanosti kvetu. Zub času hlodal a hlodal, stresových situací a konzervačních jedů v potravě přibývalo a přibývalo. Mému tělu se to logicky nelíbilo, jenže já jsem měla před jeho pleťovými signály klapky na očích a neviděla, že jsem si na svůj nevzhledný problém zadělala sama. Čím víc jsem rozkvétala, o to víc jsem pleť krmila chemickými lákadly z reklamních oblud, neúnavně ošetřovala předraženými a 100% přírodními dobrůtkami z lékárny, naslouchala všem tipům a trikům. Vyhozené peníze, nikoli z okna, ale na čelo, bych mohla s přehledem vyčíslit minimálně na sluníčkovou dovolenou v tropech. Stala se ze mě zoufalá ženská, která zkoušela kde co. Selský rozum začal lapat po dechu a i já jsem pochopila, že tudy cesta nevede.

Umělé dýchání jsem našla na internetovém odkazu www.karelhadek.eu. Aromaterapie mi polehoučku začala z očí sundávat růžové brýle mé naivity. Vyhladovělá jsem začala získávat informace. Z široké nabídky regeneračních preparátů jsem si zvolila krém SALTERICA. Po otevření dózičky a následné zkušenosti a rady aplikaci se rozprostřela silná vůně po uzeném masu, kterou mi mohl závidět kde který výrobce masa a uzenin v širém okolí. Známí si mysleli, že jsem začala pracovat v prodejně uzenin a když mě při mazlení začala na čele olizovat i kočka, rozhodla jsem se, že SALTERICA musí na dobu neurčitou do ledničky. Zvláštní vnitřní pocit mi radil, že když to neudělám, zakousne a brzy mě sežere nejen s botami, ale i se Saltericou na čele, sousedův pes.

Při další ochutnávce jsem zvolila regenerační krém TANADERM. Tato specialita obsahuje účinné látky z vratiče obecného. Vůně sušeného vratiče odpuzuje hmyzí parazity, jako např. blechy, klíšťata a štěnice. I když jsem taky živočišný druh, odradit jsem se nenechala a krém od firmy Karla Hadka si do internetového košíku vložila. Kdykoli jsem ve shonu všedního dne běžela okolo zeleno-bílého kelímku, nanesla jsem malé množství krému na čelo, jééééé, a to pak krásně vóónělóó.

Plánovala jsem další objednání z voňavých lahůdek Aromaterapie Karel Hadek. Mám dvě malé děti a jako většina maminek na rodičovské dovolené jsem ráda, že po celodenním maratonu mi večer zbudou síly přikrýt se peřinou. Prostě a jednoduše, nemám na sebe tolik času, kolik bych potřebovala, a tak jsem jednoho dne zcela náhodně zjistila, že atopický ekzém, který mě od malička trápil na konečcích prstů, je pryč. Na vedení mi lišácky a s úsměvem seděl pan Hadek. Když se mi ale v hlavě rozzářilo a vše dohromady spojilo, nemohla jsem tomu uvěřit. Regenerační, protizánětlivý skvost TANADERM zaplácl dvě mouchy jednou ranou.

Čelo jakou dětskou prdelku zatím nemám, to bude ještě běh, na dlouhou trať, ale k velkému zlepšení rozhodně došlo. No a ruce? Kdybych dnes někomu řekla, že jsem byla atopik, nikdo by mi nevěřil.

Protože se jaro letos nedostavilo, léto uběhlo rychlostí blesku, přeji všem čtenářům časopisu Aromaterapie příjemný podzim s úsměvem.

Spokojená zákaznice Iveta S.

Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní tropické letní dny jsou již nenávratnou minulostí. A tak se těším nadějí, že krásné, slunečné i teplé babí léto, dříve než se ujme vlády chladný podzim, je ještě před námi. S tím chladným podzimem to až zase tak horké nebude. Krom nepřesných předpovědí počasí nás čekají i volby. Vzniká otázka, volby čeho.

Novinky: Nová řada AROMAFLORA

V předešlém čísle časopisu Aromaterapie jsme vás informovali o vzniku nové „kosmetické“ řady nesoucí název AromaFlora. Jedná se o „kosmetiku“ na ošetřování rostlin.

Novinky: Pentagramové novinky

S končícím létem a návratem do „normálního“ denního dění vám přinášíme nové vůně. Pentagramové směsi a parfémy rozšíří rodinu našich výrobků. Jde tedy o pět parfémů a pět směsí éterických olejů.

Slovo odborníka: Hoří

Mnohé se dá podchytit statisticky. Statistiku o výskytu bradavic nejspíše nikdy nikdo dle mého nedělal, a tak se pouze spoléhám na fakt, že časté dotazy směřované na poradnu, jak bradavice likvidovat, svědčí o tom, že i tento problém je pro mnohé aktuální celoročně.

Slovo odborníka: Kosmetika a antikosmetika

Milí čtenáři časopisu Aromaterapie, ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, jak vznikl můj hluboký zájem o kosmetiku, a následně i aromaterapii.

Slovo odborníka: Podzim jako pozvánka do lékárny? Nikoliv!

Letošní léto bylo velmi extrémní a nabízí se otázka: „Co můžeme čekat od podzimu?“ Tak to snad ví opravdu jen Bůh… Předpovědi počasí příliš nevychází, ty dlouhodobé už vůbec ne. Věřme však tomu, že – podle starých tradic – po létě přichází podzim.

Zkušenosti a rady: Čtvrtletní těšení

Dobrý den, přiznám se, že se vždy celkem těším na novinky, které se objevují pravidelně s každou novou Aromaterapií, ale musím říct, že květnové novinky mě opravdu nadchly. Zamilovala jsem si je hned po prvním namazání.

Zkušenosti a rady: Nejen atopický ekzém

Tímhle dopisem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši vstřícnost a ochotu pomoct při nějakém zdravotním problému, který sužoval mě a mé blízké. Máte opravdu kvalitní preparáty, které opravdu fungují, a celá rodina je s nimi velice spokojená.

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Vážená paní Švorcová, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši pomoc a rady při vytváření aromalampy Nefertum. Společně s panem Lačíkem jste udělali kus práce a aromalampa Nefertum je naprosto skvělá.

Zkušenosti a rady: Afty

Pálí, bolí, řežou, jsou nepříjemné, a nejen při líbání v ústní dutině nežádoucí. Kdo si přečetl nadpis, ví, že se jedná o nepříjemnou lumpárnu jménem afty.

Zkušenosti a rady: Přítel Candiöl

Candiöl lze doslova a do písmene označit jako multifunkční specialitu firmy. Tento preparát najdete na webu www.karelhadek. eu pod kódem výrobku 4209.

Zkušenosti a rady: Letní pozdravení

Po pěti letech na mateřské dovolené dofukuji duše. Přesněji duše od zaprášeného horského kola. Vyrážím hledat hulák, kozičky, bzí, habzinu, smradlavku, zebrový květ, hural, smradinky, černou bzinku, jidášovy uši, psí bez, smradlavý bez, bezinky… Krásnou bylinu lidového léčitelství s českým názvem černý bez, latinsky Sambucus nigra.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer, pane Hadku,

chtěla jsem Vám poděkovat za radu a chci se podělit o zkušenosti. Musím poděkovat především za krém JOSHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

myslím, že je čas, abych Vám napsala svoje zkušenosti s Vašimi preparáty, které jste mi věnoval k vyzkoušení. Oba preparáty mají okamžitý úlevný účinek, zmizí veškerá svědivost a pokožku krásně zklidní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

předem Vás srdečně zdravím a ještě jednou děkuji za úžasný kurz, který proběhl tento víkend.

Zkušenosti a rady: Pampeliška

Jmenuji se Jiří Malý a jsem redaktorem voňavého časopisu „Květy kolem nás“. Dnes si můžete vychutnat milý rozhovor, který se uskutečnil koncem června s velice sympatickou, usměvavou, chytrou a krásnou Pampeliškou, která mě jemně polechtala na mé pohodlné šedé kůře mozkové. Věřím, že tento rozhovor bude alespoň trošku užitečný i vám.

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Když mi bylo 15 let a puberta řádila v plném rozsahu, mé spolužačky se trápily s nevzhlednými „beďary“ na obličeji. Ve vymačkávání nacucaných uhříků se mohly na chodbách školy či dívčím WC pořádat závody.

Zkušenosti a rady: Voňavé pohlazení

Nový školní rok už otevřel svoji náruč dokořán. Malé děti uvítala ve školkách barevná výzdoba a po prázdninách odpočaté paní učitelky s úsměvem na líčkách.

Poradna

Koutek pro maminky: Šedé zoubky

Jednoho loňského rána jsme zjistili, že našemu, tehdy pětiletému synovi zcela zešedly všechny zoubky. Stalo se tak během několika hodin a šedá pokrývka se nevyhnula v zásadě žádnému zoubku...

Koutek pro maminky: ZKUŠENOST NAD ZLATO

Vážená paní Švorcová, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s vaším výrobkem FEMISHEA.

AromaFauna: Poslední šance, zázrak

Milá paní Švorcová, nejprve bych Vám chtěla za vše moc a moc poděkovat a složit obrovskou poklonu. Troufám si napsat, že se s naším pejskem děje malý zázrak, a to díky Vám.

AromaFauna: Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

Pracuji s Aromaterapií Karel Hadek 21 let jako kosmetička. Je mi 51 let a myslím, že jsem toho v životě viděla a slyšela dost. Líbí se mi, jak se v poslední době začíná kritizovat chemie v potravinách a jejich kvalita, totéž by mělo být i v kosmetice, potravinových doplňcích, a také zdravotnictví a veterinární péči!