Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 2/2016

Sluníčko a já

 

Miluji sluníčko snad každým kouskem těla. Ale někdy se také stává, že když něco milujeme, umí nám to i ublížit. Tak i mně se před dvaceti lety objevila sluneční alergie, či vyrážka, či cokoliv jiného, jak to nazvali všichni lékaři, které jsem za spoustu let navštívila. A jejich rada byla, abych používala co nejvyšší faktor. To se časem ukázalo, že je chyba, protože mé tělo reagovalo téměř na všechny opalovací přípravky dříve nebo později ještě horší reakcí. Další rada byla, abych nechodila na sluníčko, jenže já ho tak miluji. A navíc postupem času mi jarní sluníčko vadilo i v autě při řízení. Takže mi nezbylo nic než vydržet. A zjistila jsem, že čas hlídaný na sluníčku bez jakýchkoliv opalovacích přípravků se prodlužoval a prodlužoval.

 

Jak to tak bývá, život nám přináší různé změny a i mě potkala otočka o několik stupňů a já si začala zdraví vážit více a více a začala přemýšlet o tom, co ano a co ne. Před čtyřmi lety mi pan Hadek s Míšou na dotaz k flekům, které se mi objevily na kůži, poradili, že mám vyzkoušet protiplísňovou očistu a k tomu Eleutherococc a Candiöl. Tenkrát to bylo těžké, ale já se na vše připravila a pustila se do toho. Z plánovaných čtyř týdnů jsou to už čtyři roky, kdy jsem úplně změnila způsob hledání potravy. A výsledek je dokonalý. Fleky zmizely, energie mám na rozdávání a vedlejším účinkem byl i úbytek váhy s přetvarováním postavy i obličeje. A co hlavně, moje sluneční přítelkyně se odebrala k sousedům. Zjistila jsem, že pšenice a bílý cukr jsou kombinací, které mé tělo nezvládá. A když se přidalo sluníčko, už nemělo sílu vytvořit si přirozenou ochranu. Takže dnes si musím hlídat, aby se mi náhodou nedostala do jídla pšenice a bílý cukr a jsem bez problémů.

 

Ukázkou toho byly mé loňské dovolené. První v Černé Hoře, kde mi bohužel do stravy proklouzla pšenice a reakce byla veliká. Druhou bylo Řecko, kde jsem si vše pohlídala a krom odpočinku jsem si dovezla krásně opálené tělo. Přikládám fotografie.

 

Na sluníčko se dnes už těším. Začínám se připravovat už v únoru s obličejovým olejem Geradermem, do stravy si přidávám více potravin s vitamínem A a E, přidávám si také dýňový olej. Když se jdu opalovat, používám kokosový olej nebo namíchaný opalovací olej dle receptury pana Hadka, jen místo W10 používám třezalku v mandličce.

 

Krásné léto plné sluníčka Vám přeje,

 

Lucie Štrajtová

Úvodní slovo Karla Hadka

Pomalu končí duben a já píši dalších pár řádků pro letošní letní Aromku.

Pro snadné dávkování

Éterické oleje jsou zajímavé nejen svou vůní, ale i jejich účinností, ať již při kosmetických nebo i zdravotních problémech.

Sbohem, 115 ml AVG

Aloe Vera Gel se již stal neodmyslitelnou součástí nabídky.

Přidejte se k nám a podpořte nás na Facebooku

Aromaterapie Karel Hadek je na Facebooku.

Palmový olej

Třetí Newtonův zákon se také nazývá „Zákon akce a reakce“.

Candida albicans a 30 let

Ano, je to již více než třicet let, co jsem se s tímto problémem poprvé setkal.

Pelargoniový olej

Pelargoniový olej patří k éterickým olejům, které se získávají parní destilací z prakticky celé nadzemní části rostliny.

Pro začátečníky...

Začínáme...

Špinavé ruce

Neustálý problém, velice časté téma v tisku, na internetu…

Jak na pigmentové skvrny

Problém s pigmentovými skvrnami je velice rozšířený a dovede hodně potrápit.

Hadka prostě baštíme III

Je to tady… sluníčko víc a víc vystrkuje své paprsky a všechno roste, kvete…

Všeho moc škodí

Nedávno jsem slyšela od nějakého lékaře, že přibývá mnoho lidí, které trápí různé druhy alergií, např. potravinové, pylové, sluneční, chladové … Ale že se vše dá pomocí léků léčit a tím zmírnit vzniklé problémy.

Vážený pane Hadku,

Ráda bych se s Vámi podělila o účinek úžasného Candiölu na opary.

Zkušenosti od ruských klientů

Ahoj Oksano! Moc děkuji za koupelový olej.

GEIS nebo POŠTA

Chtěla bych se podělit o opačnou zkušenost s doručováním balíčků, než má paní Kolarčíková (Aromaterapie 1/2016).

Reakce na články z časopisu

Dobrý den, mám malý dotaz k poslednímu číslu Vašeho úžasného časopisu. Jsem součástí spolku, který vyučuje taiči a různé druhy meditačních a relaxačních cvičení.

Aromaterapie v Ostravě

Aromaterapie mě nadchla už před léty, stejně jako svéráznost pana Hadka a jeho kosmetika.

Svrabové šílenství

Tento článek nechci zaměřit na velebení výrobků pana Hadka, takových článků je plný časopis.

Sluníčko a já

Miluji sluníčko snad každým kouskem těla. Ale někdy se také stává, že když něco milujeme, umí nám to i ublížit.

CHINA BALSAM

Často jsem trpěl bolestmi hlavy a nic mi nepomáhalo.

Šestinedělí

Slovo, které toho v sobě skrývá tak moc, a přesto se o něj zajímáme tak málo. Je to magické období nabité hormony, které je někdy těžké ukočírovat.

Čistící prostředek ORANGE-SANITOL

Dcera má jeden rok a tři měsíce a už velice ráda tvoří – pracuje s plastelínou, voskovými pastelkami a s fixy. Obzvlášť se jí líbí tvořit na parapetu okna a stát u toho na radiátoru, který je přímo pod oknem.