Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 2/2016

Pro začátečníky...

Hydrofilní oleje II


VLASOVÉ MYCÍ OLEJE a jak s nimi pracovat, to je častým tématem nejen začátečníků, ale i stálých dlouholetých klientů. Vlasové mycí oleje byly dány na trh podstatně dříve než mycí oleje na srst, a přesto právě díky technice, kterou začali používat majitelé chlupatých miláčků, mnozí klienti začali mycí olej na vlasy používat s daleko větším úspěchem.

 

Nejčastějším problémem jsou po použití VLASOVÉHO MYCÍHO OLEJE mastné vlasy. Toto může být způsobeno několika faktory. Jedním je velké množství oleje, druhým málo namočené vlasy, třetím bývá špatné oplachování.

 

A jak tedy na to? Přiměřené množství vlasového mycího oleje /1-3 ml oleje/ smícháme s teplou vodou / 10-20 ml/ a naneseme na pokožku hlavy a vlasy. Před nanášením emulze vlasy hodně namočíme, a to tak, aby nabobtnaly. Následně lehce emulzi vmasírujeme do pokožky i vlasů. Po krátké masáži opláchneme vlasy a vlasovou pokožku teplejší vodou. Vlasy můžeme následně opláchnout odvarem z bylin, jablečným octem/lžička octa na sklenici vody/, ředěnou citronovou šťávou. Pokud potřebujete vlasy natužit, použijte VLASOVÉ KOMONICOVÉ TONIKUM.

 

Vlasy se mohu zdát mastnější nebo se po používání vlasových mycích olejů mohou mastit více. Toto se stává do té doby, než dojde k upravení - uzdravení vlasové pokožky a vlasu. Pokud si vlasy myjete klasickým tenzidovým přípravkem, odstraníte z pokožky a vlasu tukový film. Mnohdy trvá i 4 měsíce, než se ochranný film obnoví.

 

Mnohdy klientům vadí, že mycí oleje nepění. Problém je, že mnohdy nejsme schopni cítit pod prsty jemnou skluznost emulze oleje a vody. Než se tomu naučíme, mohl by nám pomoci LUPISAN. Vezmeme cca 3 lžičky LUPISANU, smícháme s vodou a naneseme na mokré vlasy. Následně provedeme masáž, při které se učíme vnímat jemnou konzistenci emulze. Následně opláchneme teplou vodou. Vlasy se krásně rozčesávají. Pro jemné vlasy mohu doporučit VLASOVÉ KOMONICOVÉ TONIKUM nebo bylinný odvar, jablečný ocet či citronovou vodu.


LUPISAN nám otevírá novou kapitolu a tou je PÉČE O VLASY A VLASOVOU POKOŽKU. Do této oblasti patří několik dalších přípravků, které stojí za zmínku. Mezi vymývací balzámy patří zmíněný LUPISAN, který je vhodný k péči o pokožku, na které mohou být lupy. Jeho používání je velice jednoduché. Přiměřené množství vtíráme do pokožky hlavy nejlépe večer před spaním a necháme působit do rána, kdy jej vypláchneme teplou vodou a upravíme účes. Aplikujeme 2-3 x týdně. LUPISAN nám může posloužit i jako kondicionér, regenerační krém na vlasy, ochrana vlasů v sauně…

 

Dalším balzámem, který je vhodný pro péči o pokožku naší hlavy, je HAARETTE Q. Doporučován je lidem, kteří mají problémy s malým množstvím vlasů či jejich vypadáváním… Přiměřené množství nanášíme 2-3x týdně, vmasírujeme, necháme působit a ráno vypláchneme.

 

Mezi speciality vhodné při výskytu lupénky, atopického ekzému, seboroické dermatitidy patří SEBOSAN a SEBOÖL. SEBOSAN používáme stejně jako LUPISAN nebo HAARETTE Q. SEBOÖL je vlasový mycí olej, ale je možno jej použít i jako sprchovací olej, pokud trpíte na kožní potíže. Nesmím opomenout, že oba přípravky mají charakteristickou vůni připomínající vůni uzeného masa. Oba přípravky obsahují éterický olej z březového dehtu.


HAARETOL je olejová specialita pro snadnější rozčesávání vlasů. Toto je jedna možnost, jak jej používat.


HAARETOL lze používat na vlasy, které myjete i klasickým tenzidovým přípravkem nebo mycím olejem. Přípravek je vhodný na hodně kudrnaté vlasy či na vlasy rovné, a to nejen pro jednodušší rozčesávání nebo přirozenou ochranu. HAARETOL je i vhodnou ochranou před slunečním zářením, ale i před mořskou vodou. Postačí pár kapek přípravku nanést na vlasy.


APILINE je lecitinová specialita se speciální vůní proti vším, ale i specialita pro intenzivní regeneraci vlasů. Jednodušší rozčesávání, přirozený sametový lesk, pevnější vlas ocení jistě každý z nás. Jemná vůně, která nevyhovuje vším, ale je celkem příjemná pro naše nosíky.


PROAPINOL je poslední, o čem se v péči o vlasy zmíním. Pokud se do vlasů našich dětí nastěhovaly vši, bude vhodným pomocníkem. Olej - přesněji směs olejů - přidáme do medu a následně ohřáté naneseme na vlasy. Necháme působit a po několika hodinách omyjeme vodou. Med se rozpustí ve vodě a udušené vešky odplavou.
Pokud se budete chtít podělit o vaše zkušenosti s přípravky pro péči o vlasy, budu ráda, pokud je zašlete. Rádi je uveřejníme v dalším čísle AROMATERAPIE, časopise pro zdraví a krásu. V následujícím časopise přiblížím další z našich aroma-přípravků.

 

Michaela Švorcová

Úvodní slovo Karla Hadka

Pomalu končí duben a já píši dalších pár řádků pro letošní letní Aromku.

Pro snadné dávkování

Éterické oleje jsou zajímavé nejen svou vůní, ale i jejich účinností, ať již při kosmetických nebo i zdravotních problémech.

Sbohem, 115 ml AVG

Aloe Vera Gel se již stal neodmyslitelnou součástí nabídky.

Přidejte se k nám a podpořte nás na Facebooku

Aromaterapie Karel Hadek je na Facebooku.

Palmový olej

Třetí Newtonův zákon se také nazývá „Zákon akce a reakce“.

Candida albicans a 30 let

Ano, je to již více než třicet let, co jsem se s tímto problémem poprvé setkal.

Pelargoniový olej

Pelargoniový olej patří k éterickým olejům, které se získávají parní destilací z prakticky celé nadzemní části rostliny.

Pro začátečníky...

Začínáme...

Špinavé ruce

Neustálý problém, velice časté téma v tisku, na internetu…

Jak na pigmentové skvrny

Problém s pigmentovými skvrnami je velice rozšířený a dovede hodně potrápit.

Hadka prostě baštíme III

Je to tady… sluníčko víc a víc vystrkuje své paprsky a všechno roste, kvete…

Všeho moc škodí

Nedávno jsem slyšela od nějakého lékaře, že přibývá mnoho lidí, které trápí různé druhy alergií, např. potravinové, pylové, sluneční, chladové … Ale že se vše dá pomocí léků léčit a tím zmírnit vzniklé problémy.

Vážený pane Hadku,

Ráda bych se s Vámi podělila o účinek úžasného Candiölu na opary.

Zkušenosti od ruských klientů

Ahoj Oksano! Moc děkuji za koupelový olej.

GEIS nebo POŠTA

Chtěla bych se podělit o opačnou zkušenost s doručováním balíčků, než má paní Kolarčíková (Aromaterapie 1/2016).

Reakce na články z časopisu

Dobrý den, mám malý dotaz k poslednímu číslu Vašeho úžasného časopisu. Jsem součástí spolku, který vyučuje taiči a různé druhy meditačních a relaxačních cvičení.

Aromaterapie v Ostravě

Aromaterapie mě nadchla už před léty, stejně jako svéráznost pana Hadka a jeho kosmetika.

Svrabové šílenství

Tento článek nechci zaměřit na velebení výrobků pana Hadka, takových článků je plný časopis.

Sluníčko a já

Miluji sluníčko snad každým kouskem těla. Ale někdy se také stává, že když něco milujeme, umí nám to i ublížit.

CHINA BALSAM

Často jsem trpěl bolestmi hlavy a nic mi nepomáhalo.

Šestinedělí

Slovo, které toho v sobě skrývá tak moc, a přesto se o něj zajímáme tak málo. Je to magické období nabité hormony, které je někdy těžké ukočírovat.

Čistící prostředek ORANGE-SANITOL

Dcera má jeden rok a tři měsíce a už velice ráda tvoří – pracuje s plastelínou, voskovými pastelkami a s fixy. Obzvlášť se jí líbí tvořit na parapetu okna a stát u toho na radiátoru, který je přímo pod oknem.