Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 2/2016

Všeho moc škodí

 

Nedávno jsem slyšela od nějakého lékaře, že přibývá mnoho lidí, které trápí různé druhy alergií, např. potravinové, pylové, sluneční, chladové … Ale že se vše dá pomocí léků léčit a tím zmírnit vzniklé problémy. Ani slovo o vyléčení – to prostě není možné, když už člověk alergii získal, tak se s ní musí naučit žít. Pozastavila jsem se nad tím a začala si uvědomovat a dávat do souvislosti reklamy a různé informace, které se na nás z různých míst přímo valí, a téměř každodenně je nám to opakováno. Zase připomínám větu vyřčenou panem Hadkem, která mě, když jsem ji slyšela poprvé, docela rozladila. Kdo byl na nějakém kurzu Aromaterapie, tak ji zná také. Ta věta zní: „Nevěřte nikomu a ničemu a já dodávám, myslete svou myslí.“ Dnes vím, že to tak je a že tato věta nás ochraňuje od všech těch informací, které se nás snaží přesvědčit o tom, že vlastně za nás všechny problémy vyřeší někdo jiný a léky jsou to, co potřebujeme, abychom zmírnili projevy třeba alergií nebo různých bolestí a problémů.

 

Zkusme se trochu zamyslet, jak náš život vlastně plyne s těmi všemi vymoženostmi, jež nám jsou předkládány a nabízeny, abychom se my nemuseli o nic starat. Jistě není vše špatné, ale je třeba rozlišovat, co je pro nás prospěšné a co se nám jen někdo snaží vnutit, že je to pro nás to nejlepší. Je pro nás mnohem jednodušší a pohodlnější tomu uvěřit.

 

Uvedu jen malý výčet toho, co je běžné a jakoby pro nás prospěšné. Proč jídla vařit, když je můžeme koupit už hotová? No zkrátka proto, že v hotových jídlech je mnoho konzervantů, aby jídlo déle nebo dlouho vydrželo a nezkazilo se. Také barviva jsou nutná, protože víme, že jíme i očima, musí tedy krásně vypadat. Dále jsou v nich různé zvýrazňovače chuti, aby nám jídlo chutnalo. To přece musí také každý pochopit. Představíme-li si běžně konzumovaná jídla, zjistíme, kolik všelijakých pro tělo nevyhovujících látek, které tělo neumí zpracovat a ani vyloučit, do sebe dáváme. Tak se nemůžeme divit, že je tolik lidí, které trápí alergie. Byla a jsem zvyklá každý den vařit, proto mě reklamy typu kolik času a peněz ušetřím, když si koupím nabízené hotové výrobky, neoslovují. Možná i díky tomu žádnou alergií netrpím. Ale mladí lidé na tyto reklamy slyší, protože to je vlastně moderní, kdo by se zdržoval vařením, když se čas dá využít daleko lépe a příjemněji. (Není to nic proti mladým lidem, protože si myslím, že kdybych byla na jejich místě, asi bych jednala stejně. Tak jsem vlastně ráda, že jsem už dlouho mladá.) Že neušetří čas ani peníze, zjistí většinou někdo dřív, někdo později, podle toho, jak jsou zdravotně vybaveni pro život.

 

Kdo vaří a peče, ví, kolik vůní domov provoní, což je vlastně také aromaterapie. Stejně příjemně provoníme celý byt, když uklidíme s ORANGE - SANITOLEM. Můžeme také používat syntetické čisticí prostředky, které nám jsou představovány a nabízeny a fungují tak skvěle, že i vyložený zápach budete cítit, jako byste byli na rozkvetlé louce. Když k provonění použijeme např. éterické oleje Pomeranče, Citronu, Eukalyptu nebo směs ÉO Aroma Baby…, je to naprosto bezpečné a žádné alergie z nich nedostaneme. Co dostaneme, je krásná vůně, kterou si vybereme podle svého vnímání a momentální nálady.

 

Aby bylo vše dokonale čisté, musíme používat různé druhy čisticích prostředků a dezinfekcí, jež nám zaručí, že na nás nebudou útočit různé nebezpečné bakterie a viry. Když si přečteme, že tyto výrobky můžeme používat jen s ochrannými pomůckami, např. gumovými rukavicemi, a místnost musíme řádně a dlouze vyvětrat, abychom v ní pak mohli pobývat, tak nevím, jestli je tato „čistota“ pro nás tak výhodná. A ještě je důležité tyto výrobky střídat, aby si na ně bakterie a viry nezvykly.

 

Samozřejmě chceme, abychom měli všude čisto, ale je dobré vždy zvážit klady a zápory, tedy pro a proti.

 

ORANGE - SANITOL je skvělý a všestranný pomocník, který nejen vše doma vyčistí, ale i nádherně provoní a alergie nemá šanci.

 

Tak bych mohla pokračovat, ale každý si dovede odpovědět na to, jestli je opravdu vše nabízené a doporučované pro nás to nejlepší. Nebo jsme jen konzumenti, kteří nemají čas přemýšlet a dělat něco navíc? Za to navíc sice ztratí čas, ale získají život, který nebude omezen alergiemi, bolestmi a mnoha dalšími neduhy, jež jsou sice běžné a skoro normální, ale které vůbec nemusí být!!!

 

Dalo by se toho napsat ještě mnoho, ale když budeme přemýšlet, jakou potravou a také myšlenkami své tělo ,,krmíme“, co na své tělo používáme a proč, třeba zjistíme, že si vlastně za mnoho problémů můžeme sami. To jsou věci, které změnit můžeme. Jaký vzduch dýcháme a jakou vodu pijeme, s tím mnoho udělat nemůžeme, i když také bychom mohli na něco přijít...

 

Věcí, které udělat můžeme, je daleko víc, tak proč to neudělat????????

 

Kolarčíková Vlastimila,
kosmetička-aromaterapeutka
Email:  vlastimilakolarcikova@seznam.cz
Mob.:   603 286 335

Úvodní slovo Karla Hadka

Pomalu končí duben a já píši dalších pár řádků pro letošní letní Aromku.

Pro snadné dávkování

Éterické oleje jsou zajímavé nejen svou vůní, ale i jejich účinností, ať již při kosmetických nebo i zdravotních problémech.

Sbohem, 115 ml AVG

Aloe Vera Gel se již stal neodmyslitelnou součástí nabídky.

Přidejte se k nám a podpořte nás na Facebooku

Aromaterapie Karel Hadek je na Facebooku.

Palmový olej

Třetí Newtonův zákon se také nazývá „Zákon akce a reakce“.

Candida albicans a 30 let

Ano, je to již více než třicet let, co jsem se s tímto problémem poprvé setkal.

Pelargoniový olej

Pelargoniový olej patří k éterickým olejům, které se získávají parní destilací z prakticky celé nadzemní části rostliny.

Pro začátečníky...

Začínáme...

Špinavé ruce

Neustálý problém, velice časté téma v tisku, na internetu…

Jak na pigmentové skvrny

Problém s pigmentovými skvrnami je velice rozšířený a dovede hodně potrápit.

Hadka prostě baštíme III

Je to tady… sluníčko víc a víc vystrkuje své paprsky a všechno roste, kvete…

Všeho moc škodí

Nedávno jsem slyšela od nějakého lékaře, že přibývá mnoho lidí, které trápí různé druhy alergií, např. potravinové, pylové, sluneční, chladové … Ale že se vše dá pomocí léků léčit a tím zmírnit vzniklé problémy.

Vážený pane Hadku,

Ráda bych se s Vámi podělila o účinek úžasného Candiölu na opary.

Zkušenosti od ruských klientů

Ahoj Oksano! Moc děkuji za koupelový olej.

GEIS nebo POŠTA

Chtěla bych se podělit o opačnou zkušenost s doručováním balíčků, než má paní Kolarčíková (Aromaterapie 1/2016).

Reakce na články z časopisu

Dobrý den, mám malý dotaz k poslednímu číslu Vašeho úžasného časopisu. Jsem součástí spolku, který vyučuje taiči a různé druhy meditačních a relaxačních cvičení.

Aromaterapie v Ostravě

Aromaterapie mě nadchla už před léty, stejně jako svéráznost pana Hadka a jeho kosmetika.

Svrabové šílenství

Tento článek nechci zaměřit na velebení výrobků pana Hadka, takových článků je plný časopis.

Sluníčko a já

Miluji sluníčko snad každým kouskem těla. Ale někdy se také stává, že když něco milujeme, umí nám to i ublížit.

CHINA BALSAM

Často jsem trpěl bolestmi hlavy a nic mi nepomáhalo.

Šestinedělí

Slovo, které toho v sobě skrývá tak moc, a přesto se o něj zajímáme tak málo. Je to magické období nabité hormony, které je někdy těžké ukočírovat.

Čistící prostředek ORANGE-SANITOL

Dcera má jeden rok a tři měsíce a už velice ráda tvoří – pracuje s plastelínou, voskovými pastelkami a s fixy. Obzvlášť se jí líbí tvořit na parapetu okna a stát u toho na radiátoru, který je přímo pod oknem.