Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 2/2016

Špinavé ruce

 

Už v kojeneckém věku jsme slýchali před jídlem: „Pojď, umyjeme ručičky.“ Po jídle to bylo: „Pojď, umyjeme pusinku a ručičky.“ Péči o ruce považujeme za běžnou činnost.

 

Ošetřovat kůži rukou po styku s předměty, které mohou být možnou příčinou šíření nemocí, je nám přirozené. Chceme chránit sebe, svoje blízké a především děti před nemocemi. Rukama saháme na zvířata, předměty, kliky u dveří, u benzinových pump na tankovací pistole, na peníze.

 

Desinfekční gely či jiné desinfekčně působící přípravky jsou k dostání v drogeriích, na benzinových pumpách atd. Jak však ruce vypadají po jejich používání, je mnohdy na zvážení celé „desinfekční“ akce.

 

Pokožka rukou vlivem častého mytí nemívá kvalitní kožní film, který bývá její přirozenou ochranou. Tento se nestačí díky mýdlům a gelům obnovit. A tak kůže rukou po používání silných desinfekčních přípravků bývá zarudlá, vysušená, šupinkatá, popraskaná. Její kvalitu neupraví ani krémy s vazelínou.

 

Naše ruce trpí i díky vlivům počasí, ne úplně vhodně na ně působí zima, vlhko a mráz, sluneční paprsky, nadměrné pocení v gumových pracovních rukavicích. Rukám bychom měli věnovat zvláštní péči a ne je ze strachu, až syndromu špinavých rukou, ošetřovat nevhodnými přípravky.

 


LECIO MAJO


LECIO MAJO je lecitinový přípravek vhodný nejen ke klasické péči o ruce, ale splňuje požadavky na intenzivní desinfekci pokožky. Pomerančový a amyrisový olej v kombinaci s benzoe, růží a santalem vytvářejí jemnou nevtíravou vůni desinfekčního a pečujícího přípravku. LECIO MAJO má jemnou, výborně se vstřebávající konzistenci. Obsažené složky jsou fyziologické s pokožkou, napomáhají tvorbě kvalitního kožního filmu.

 

Často slýchám námitky na obsah lihu v přípravku. Ano, obsahuje denaturovaný líh, ale v množství, které pokožku nevysouší, nepoškozuje. V množství, jež pomáhá desinfikovat, likvidovat nežádoucí bakterie, které se mohou na rukách objevit, pokud se dotknete kontaminovaného předmětu.


LECIO MAJO je vhodné pro dospělé, ale i děti. V lahvičce o obsahu 50 ml s rozprašovačem jej vozím v autě. Hlavně si ho velice cením na benzinové pumpě po tankování. Charakteristická vůně nafty na mých rukách mizí po nanesení pár kapek LECIO MAJA. Doma má přípravek své místo i na umývadle v koupelně.

 

U mne se Lecio osvědčilo i na jiných partiích těla… Krk a dekolt se na jeho jemnou konzistenci těší. Nezůstávají mastné, ale jsou po aplikaci sametové. Tyto partie, stejně tak jako ruce, stárnou rychleji. Pár kapek při ošetřování rukou a hned se cítí lépe.

 

Věřím, že kvalitu přípravku ocení vaše ruce a následně i vy sami. Desinfekce je důležitá, ale musí být prováděna rozumným prostředkem a tím právě je v tomto případě LECIO MAJO.

 

Michaela Švorcová

Úvodní slovo Karla Hadka

Pomalu končí duben a já píši dalších pár řádků pro letošní letní Aromku.

Pro snadné dávkování

Éterické oleje jsou zajímavé nejen svou vůní, ale i jejich účinností, ať již při kosmetických nebo i zdravotních problémech.

Sbohem, 115 ml AVG

Aloe Vera Gel se již stal neodmyslitelnou součástí nabídky.

Přidejte se k nám a podpořte nás na Facebooku

Aromaterapie Karel Hadek je na Facebooku.

Palmový olej

Třetí Newtonův zákon se také nazývá „Zákon akce a reakce“.

Candida albicans a 30 let

Ano, je to již více než třicet let, co jsem se s tímto problémem poprvé setkal.

Pelargoniový olej

Pelargoniový olej patří k éterickým olejům, které se získávají parní destilací z prakticky celé nadzemní části rostliny.

Pro začátečníky...

Začínáme...

Špinavé ruce

Neustálý problém, velice časté téma v tisku, na internetu…

Jak na pigmentové skvrny

Problém s pigmentovými skvrnami je velice rozšířený a dovede hodně potrápit.

Hadka prostě baštíme III

Je to tady… sluníčko víc a víc vystrkuje své paprsky a všechno roste, kvete…

Všeho moc škodí

Nedávno jsem slyšela od nějakého lékaře, že přibývá mnoho lidí, které trápí různé druhy alergií, např. potravinové, pylové, sluneční, chladové … Ale že se vše dá pomocí léků léčit a tím zmírnit vzniklé problémy.

Vážený pane Hadku,

Ráda bych se s Vámi podělila o účinek úžasného Candiölu na opary.

Zkušenosti od ruských klientů

Ahoj Oksano! Moc děkuji za koupelový olej.

GEIS nebo POŠTA

Chtěla bych se podělit o opačnou zkušenost s doručováním balíčků, než má paní Kolarčíková (Aromaterapie 1/2016).

Reakce na články z časopisu

Dobrý den, mám malý dotaz k poslednímu číslu Vašeho úžasného časopisu. Jsem součástí spolku, který vyučuje taiči a různé druhy meditačních a relaxačních cvičení.

Aromaterapie v Ostravě

Aromaterapie mě nadchla už před léty, stejně jako svéráznost pana Hadka a jeho kosmetika.

Svrabové šílenství

Tento článek nechci zaměřit na velebení výrobků pana Hadka, takových článků je plný časopis.

Sluníčko a já

Miluji sluníčko snad každým kouskem těla. Ale někdy se také stává, že když něco milujeme, umí nám to i ublížit.

CHINA BALSAM

Často jsem trpěl bolestmi hlavy a nic mi nepomáhalo.

Šestinedělí

Slovo, které toho v sobě skrývá tak moc, a přesto se o něj zajímáme tak málo. Je to magické období nabité hormony, které je někdy těžké ukočírovat.

Čistící prostředek ORANGE-SANITOL

Dcera má jeden rok a tři měsíce a už velice ráda tvoří – pracuje s plastelínou, voskovými pastelkami a s fixy. Obzvlášť se jí líbí tvořit na parapetu okna a stát u toho na radiátoru, který je přímo pod oknem.