Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2012

Poradna

Dobrý den

chtěla bych se poradit. V létě mívám častěji gynekologické problémy (výtok, svědění). Uvažuji o koupi řady na intimní hygienu, krém FEMISHEA a HY-INTIMA. Chtěla jsem se zeptat, jestli jsou vhodné pro používání i v těhotenství, jestli to nemá na něco vliv. Mnohokrát děkuji a jsem s pozdravem.

Martina H.

 

Milá paní Martino,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslaný dotaz.

Kvasinky milují teplo a vlhko. To je jeden z důvodů, proč jsou pro ně ženské pohlavní orgány vhodné jako životní prostor a letní vysoké teploty tomu jen a jen napomáhají. Značnou podpůrnou roli zde mohou hrát používané nevhodné přípravky pro intimní hygienu (tedy pěnivé tenzidové prostředky), či oslabená imunita.

Vaše rozhodnutí je naprosto v pořádku, HY-INTIMA je preparát, který jemně, fyziologicky, tedy nikoli chemicky, čistí velmi vnímavé sliznice vnějších pohlavních orgánů a nenarušuje symbiotickou mikroflóru. Preparát FEMISHEA díky svému složení vykazuje nejen účinky proti kvasinkám, ale napomáhá regeneraci poševní sliznice, která činností kvasinek bývá postižena. Při dlouhodobém použití napomáhá díky svému složení vytváření kvalitního poševního epitelu. Zregenerovaná sliznice je pak samozřejmě daleko rezistentnější vůči případným reinfekcím. Zde bych Vám dále doporučil na posílení imunity i ELEUTHEROCOCCOVÝ extrakt. Jeho použití je jednoduché, třikrát denně cca 15 kapek.

Mohu Vás ubezpečit, že všechny jmenované preparáty můžete používat i v průběhu těhotenství. Neobsahují žádné složky, které bych mohl označit jako nevhodné. Dotaz, zda to nemá na něco vliv, u mě vyvolal úsměv. Samozřejmě, že to vliv má! Díky Bohu, pozitivní. Jednou z nejhorších alternativ, kterou si mohu představit, je rodička s kvasinkovými problémy. Při samotném porodu pak rodící se človíček dostává od matky danajský dar. Kvasinkami je při průchodu rodidly kontaminován, a mohou vznikat závažné zdravotní komplikace od jeho prvních dnů.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude alespoň trošku užitečná. Přeji Vám hezké, slunečné letní dny.

Váš Karel Hadek



Dobrý den,

měla bych zájem o váš avokádový olej, ovšem pro využití v kuchyni. Dočetla jsem se, že je velmi vhodný pro tepelnou úpravu pokrmů, lepší než olivový. Lze takto váš olej využít? Dekuji a přeji krásný den

Kamila D.

 

Milá paní Kamilo,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslaný dotaz.

AVOKÁDOVÝ OLEJ, který nabízíme, je získán lisováním za studena, a to je důvod, proč bych jej nepoužíval a ani nedoporučoval používat při tepelné úpravě. To se týká nejen AVOKÁDOVÉHO OLEJE, ale jakéhokoli oleje lisovaného za studena. Jeho specifické hodnoty dané právě technologií LZS se tepelnou úpravou likvidují.

Já sám při přípravě pokrmů s tepelnou úpravou používám buď mandlový olej lisovaný za tepla, popřípadě olej z vlašských ořechů, taktéž LZT.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude užitečná.

Přeji Vám hezký zbytek dne.

Karel Hadek




Dobrý den,

Vaši kosmetiku používám řadu let a jsem s ní velice spokojena. Chtěla bych se zeptat, jak ošetřovat zadeček miminka. Je možné při přebalování nastříkat zadeček miminka MANDLOVÝM dětským olejem pro očištění, otřít ubrouskem a neoplachovat? Následně jako prevenci opruzenin použít Baby masážní olej? V případě opruzenin jsem pak našla, že doporučujete INTIMISS nebo opět Baby masážní olej. Děkuji za odpověď.

Eva M.

 

Milá paní Evo,

děkuji Vám za Váš mail, i Vámi zaslané dotazy.

Samozřejmě, že je možné, pokud není náhodou voda k dispozici, použít MANDLOVÝ dětský mycí olej i způsobem, který zmiňujete. Voda však odstraňuje z pokožky velice rychle i ve vodě rozpustné složky stolice, a proto je Vámi zmíněný postup nutno považovat za nouzové řešení.

I když… U takovýchto mrňat bývá pokožka vždy dobře chráněna nějakým olejíčkem, tedy je mastná, a vytváří tak to, co bych nazval „izolační“ vrstvou, která brání přímému kontaktu stolice s pokožkou. Následně lze použít jak olejíček Baby, tak i INTIMISS. Jedná se sice o rozdílné preparáty, ale v tomto případě oba mají uklidňující a protizánětlivé účinky a danému účelu dokonale poslouží. Stejně tak dobře oba jmenované preparáty poslouží i v případě opruzenin.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude alespoň trošku užitečná. Přeji Vám krásné jarní dny.

Karel Hadek




Dobrý den pane Hadku,

úplně náhodou jsem narazila na váš časopis Aromaterapie 2/2012 a velice mě nadchl. Vyhledala jsem vaše internetové stránky, ale protože mé znalosti jsou naprosto nulové, chtěla bych se vás zeptat, jaké prostředky z aromaterapie by se daly využít u mého zdravotního stavu.

Je mi 34, od dětství trpím zácpou, a posléze mi byl diagnostikován atopický ekzém (alergie na roztoče). Má kožní lékařka mi předepisuje míchané masti, ale ty se snažím používat co nejméně, a raději volím přírodní preparáty, ale ty mi vždy nepomůžou.

Ekzém mám hlavně na rukou a někdy také na obličeji. Při nedávném vyšetření na alergologii pro neustálouúnavu mi pan doktor řekl, že mám naprostý nedostatek hořčíku a ve velké nerovnováze imunitní systém. Užívám teď hořčík+vápník+zinek a na imunitu Imunor, ale necítím žádné zlepšení. Pokud do měsíce nebudou výsledky lepší, měla bych absolvovat celkové vyšetření střev.

Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc za vaši odpověď.

Jarmila B.

 

Milá paní Jarmilo,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslané dotazy.

Zácpa je častým projevem jak nevhodné stravy, která obsahuje nedostatek nestravitelných složek, tedy vlákniny, tak nedostatkem pohybu, někdy jako vedlejší účinek léků, či dalších „civilizačních“ jevů.

Zde bych Vám doporučil konzumaci hlavně čerstvého ovoce a hlavně zelené zeleniny, byť i tyto „kulturní“ potraviny jsou často o vlákninu značně ochuzeny. Pak nezbývá, než stravu doplnit vlákninou, zde bych rád jmenoval např. psyllium. Použití je jednoduché, 1 čajová lžička se 2 až 3x denně nasype přímo do úst a zapije větším množstvím tekutiny. Zelená zelenina je dobrá nejen kvůli vláknině, ale obsahuje i chlorofyl. Toto rostlinné barvivo má stejnou chemickou strukturu jako krevní barvivo hemoglobin, až na malý rozdíl. Hemoglobin má jako centrální prvek železo, zatímco chlorofyl právě hořčík. Zde také mohu doporučit konzumaci pampeliškových listů. Denní dávka by měla být cca 30 listů. Pampeliškový list si lze nyní nasbírat a usušit i na zimu. Obsahuje vysoký podíl vlákniny, chlorofyl, jak jsem již zmínil, obsahuje hořčík. V tomto případě je obrovskou předností, že se jedná o hořčík organicky vázaný, a tudíž pro organizmus velice dobře využitelný, na rozdíl od hořčíku, který je nabízen v různých potravinových doplňcích. Hořčiny obsažené v pampelišce navíc regenerují játra, a nepřímo tak napomáhají i očistě organizmu.

Při alergii na roztoče mohu doporučit na úklid domácnosti vynikající preparát ORANGE-SANITOL, který vykazuje antimikrobiální účinky. Vzhledem ke skutečnosti, že roztoče najdeme téměř všude, doporučuji věnovat zvýšenou pozornost i posteli. Preparátem THYMICON se po ránu ošetří prostěradlo, zakryje peřinou či dekou a nechá se působit do večera. THYMICON  je směs éterických olejů a lihu.

Na zmíněné projevy atopického ekzému, ať již na rukou, či v obličeji, bych Vám na vyzkoušení navrhl preparát SHEADERM TH.

Začít byste měla ale s ošetřováním rukou již při mytí. Doporučuji nepoužívat žádná mýdla, ani pěnivé tenzidové preparáty. Pro tyto účely jsou v nabídce speciální mycí oleje na ruce. Za vyzkoušení by jistě stál i MEDUŇKOVÝ sprchovací olej, který lze označit doslova jako specialitu při atopickém ekzému.

No a co se imunity týká, já mám excelentní zkušenosti s ELEUTHEROCOCCOVÝM extraktem. Informace o zmiňovaných preparátech a jejich použití najdete jak na www.karelhadek.eu, v e-shopu, tak i v časopisech Aromaterapie, které jsou též na našem webu ke stažení ve formátu pdf. Mnohé jak praktické, tak i užitečné rady informace poskytuje i webová poradna. Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude alespoň trošku užitečná. V případě jakýchkoli dalších dotazů jsme Vám samozřejmě i nadále k dispozici.

Přeji Vám hezké letní dny.

Váš Karel Hadek



Dobrý den,

ve Vaší nabídce v kategorii „péče o pleť“ jsem narazila na dva produkty, mezi kterými se nemůžu rozhodnout. První z nich je všeobecně regenerační obličejový olej (krém) a jako druhý lecitinový krém.

V informacích pod názvem „lecitinové krémy“ jsem se dočetla, že jej považujete za to nejlepší, co pleti člověk může poskytnout. Proto se chci zeptat, v čem zásadním krom konzistence se tyto dva produkty liší a který si zvolit ke každodennímu použití.

Děkuji, Monika V.

 

Milá paní Moniko,

děkuji Vám za Váš mail i důvěru, se kterou se na mě se svým dotazem obracíte.

Jednou ze složek potřebných k výrobě krémů jsou emulgátory. Tyto složky mají za úkol vytvořit emulzi, neboli způsobit, že vodní a tuková fáze „drží pohromadě“. Běžně se za tímto účelem používají různé produkty chemického průmyslu. I když proti mnohým emulgátorům chemického původu nemám v principu nejmenší námitky, jedná se pouze o jednoúčelové substance. Z takovýchto emulgátorů byly vyvíjeny původní krémy, v začátcích firmy. Dlouhá léta jsem se věnoval experimentování s lecitinem, který se v kosmetice používá, v malém množství, jako účinná látka. Výsledkem bylo, že vznikla speciální směs fosfolipidů, která funkčně plně nahradila chemické emulgátory. Byla tak umožněna náhrada složkou, kterou lze označit jako víceúčelovou, funguje tedy nejen jako emulgátor, ale současně je i účinnou složkou daného preparátu. Jako důležitý fakt nutno jmenovat skutečnost, že toto řešení umožnilo podstatně zvýšit obsah lecitinu v krémech. Lecitin je jednou ze složek, která je životně důležitá, nepostradatelná pro každého člověka, neboť je součástí vnějších buněčných membrán. Je prokázáno, že lecitin napomáhá regeneračním procesům pokožky. To je dáno i tím, že lecitin napomáhá regulaci buněčné výměny, a tím i zvyšuje intenzitu „dýchání“ kůže.

Dalšími atributy účinku fosfolipidů je schopnost ovlivnit i jemnost a elasticitu pokožky. Velice účinně zabraňují vysoušení pokožky. Tato schopnost je dána vysokým obsahem lecitinu v krému a absencí chemických emulgátorů. Lecitin též napomáhá vytváření kvalitního, kyselého hydro-lipidového pláště pokožky. V neposlední řadě nutno konstatovat, že lecitin se osvědčil nejen jako špičková účinná složka exkluzivních krémů, ale i sám je vynikajícím nosičem v tuku rozpustných účinných složek, tedy vitamínů a éterických olejů, neboť zajišťuje jejich aktivní vstup do pokožky.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď přispěje k volbě vhodného krému.

Karel Hadek



Dobrý den,

otevřela jsem BAMBUCKÉ MÁSLO a překvapila mě jeho drobivá konzistence. Je to v pořádku? Po důkladném rozetření už příjemně splynulo s pletí na rukou, i vůně je příjemná, ale jen se chci ujistit, že je to správně. Píšu, protože jsem vyzkoušela tento výrobek od Vás poprvé.

Děkuji, Alena

 

Milá paní Aleno,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslaný dotaz.

Mohu Vás ujistit, že vše je v naprostém pořádku. Po odlití BAMBUCKÉHO MÁSLA do dóz k tomuto jevu dochází při pomalém chladnutí. Toto se týká nejen BAMBUCKÉHO MÁSLA, ale i mnohých preparátů, kde je bambucké máslo obsaženo. Hlavní obsahová složka, kyselina stearová, mění skupenství, tedy začíná tuhnout při teplotě 69,9 °C. Pokud je chladnutí pomalé, vytvoří se mikrokrystaly, na ně se „nalepuje“ další a další tuhnoucí kyselina stearová, případně další složky, a výsledkem je produkt se strukturou „krupicové kaše“. I pokud je u nás bambucké máslo v mrazícím boxu rychle zchlazeno a má jemnou konzistenci stává se, že během přepravy je na sluníčku, či i někde u topení ohřáto, a následně chladne a krystalizuje dle popsaného schématu. Pokud byste chtěla jeho konzistenci „opravit“, stačí maličkost. Ohřejte BAMBUCKÉHO MÁSLA tak, že se stane tekutým, a dejte ho na 2 - 3 hodiny do mrazáku. Tím získá onu jemnou, homogenní strukturu.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude užitečná.

Přeji Vám hezký, byť poslední májový den.

Karel Hadek



Dobrý den, pane Hadku,

již pár let mám problém s plísní na nehtech, samozřejmě jsem si přečetla vše, co bych měla dělat, ve Vaší poradně. Již delší dobu používám MYKOSAN N i THYMICON, ale zřejmě ne dost důsledně. I přesto, že se léčím homeopaticky, začala jsem nyní opět užívat i ELEUTHEROCOCCOVÝ extrakt. Protože léčba trvá již dost dlouho, rozhodla jsem se postižené nehty raději odstranit sadou Canespor na odstranění nehtů – jedná se jen o změkčení a následné vyškrábání postiženého nehtu škrabkou bez nutnosti vytrhnutí nehtu.

Ráda bych se Vás zeptala:

1. Zda po odstranění nehtů bude lepší používat MYKOSAN N nebo MYKOSAN H?

2. Pokud mám podezření, že je jsou nehty u mého 1,5-letého syna také postižené mykózou, mohu použít rovněž MYKOSAN N nebo byste mi doporučil něco jemnějšího?

3. Jaké přípravky bych mohla použít v prevenci rozšíření nákazy na děti? (Např. do koupelového oleje jim přidat pár kapek čajovníkového oleje popř. bergamotového? Poněvadž mám postižené i nehty na rukou.)

Děkuji za odpovědi i Váš čas a přeji, ať se Vám i přes

všechny překážky nadále daří. Hezký den.

Monika T.

 

Vážená paní Moniko,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslané dotazy.

Co se MYKOSAN N  týká, zde je nezbytně nutné jeho pravidelné používání minimálně 2x denně. Jeho účinek spočívá v tom, že okamžitě likviduje plísně. Bohužel, zárodečná stadia plísní jsou extrémně rezistentní, a proto, vždy když se vytvoří nová plíseň, musí být zlikvidována, aby nemohla vytvořit nové spory. V principu jde tedy o narušení reprodukčního cyklu plísní. To je také důvod, proč doporučuji pravidelné zakapávání po celou dobu, než postižený nehet odroste. To může být i téměř celý rok.

Ale ani úspěšná likvidace plísní není důvodem k velkým oslavám. Plísně jsou živé organizmy, a pokud se následně nedbá na prevenci, velice rychle dochází k reinfekci. Již během měsíce se může stát, že nehet se nanovo začne typicky zabarvovat a projevovat postižení plísní.Co se týká používání preparátů Mykosan, je popsáno v katalogu. MYKOSAN N je výhradně na plísně nehtů, zatímco MYKOSAN H je určen k ošetřování pokožky (nohou) postižené plísní.

Co se týká používání MYKOSANU N u malých dětí, i to je možné. Zde je pouze nutno dbát zvýšené opatrnosti. Děti jsou daleko vnímavější.

Do koupelí bych žádné další oleje nedoporučoval přidávat, byť to nevylučuji. Zde bych doporučil používání např. TYMIÁNOVÉHO koupelového oleje, který lze považovat za dostatečnou prevenci. Ve svém dotaze zmiňujete i plísně nehtů na rukou. Zde je, vzhledem k častému mytí rukou, likvidace plísní podstatně složitější. Doporučoval bych po každém omytí postižené nehty ošetřit preparátem THYMICON. Nejen, že tento preparát vykazuje protiplísňové účinky, ale díky vysokému obsahu alkoholu nehet i vysuší. Následovat by mělo ještě ošetření MYKOSANEM N. V každém případě je nezbytná notná dávka trpělivosti.

Přeji Vám krásný, slunečný víkend.

Karel Hadek



Dobrý den,

léta trpím záněty močových cest – Escherechia Coli. Lékaři připouští pouze léčbu antibiotiky. Mému organizmu však dlouhodobá zátěž ATB nesvědčí, zcela ztrácím imunitu, jsem velmi unavená... Existuje alternativa léčby vašimi preparáty? Velmi děkuji za informaci.

Hana D.

 

Milá paní Hano,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslaný dotaz.

Na záněty dolních močových cest se osvědčil JALOVCOVÝ OLEJ EXTRA. Tento éterický olej je po požití vylučován močovými cestami. Obsahuje hlavně terpenické složky a jako komplex působí při vylučování jako širokospektrální antibiotikum. Používá se 3 až 5 kapek 3x denně po dobu jednoho měsíce. Poté se JALOVCOVÝ OLEJ EXTRA zamění za ČAJOVNÍKOVÝ a zase se používá celý měsíc. Třetí měsíc se pak přejde znova na JALOVCOVÝ OLEJ EXTRA. Problémy se vytratí pochopitelně již během prvního měsíce.

Ale ani po vyléčení, není důvod k přehnané radosti. Vámi dotazovaný zánět dolních močových cest je u žen, vzhledem k anatomii močových orgánů, velice častým problémem. Proto i po vyléčení je nutné dbát na prevenci a v případě reinfekce okamžitě zase aplikovat JALOVCOVÝ OLEJ EXTRA. Většinou již pak stačí jen měsíční kúra. Co se snížení imunity po léčbě antibiotiky týká, mohu s Vámi jen a jen souhlasit. Aplikace těchto léků vykazuje negativní vedlejší účinky. Dochází k likvidaci symbiotické střevní mikroflóry, která má na imunitu organizmu zásadní vliv. Proto bych Vám zde dále doporučil používání potravinových doplňků s laktobacily a ELEUTHEROCOCCOVÝ extrakt.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď přispěje k vyřešení

Vašeho problému. Přeji Vám hezké letní dny.

Váš Karel Hadek



Dobrý den,

občas chodím na masáže k paní masérce, která používá Vaše oleje a přípravky.

Takto jsem se dostala k Vám na Vaše stránky. Chtěla jsem se zeptat, co byste mi doporučil na celulitidu nohou a na tukové lipomy, které se mi začaly objevovat na rukou a nohou? Moc děkuji za odpověď.

Pěkné dny, Jana K.

 

Milá paní Jano,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslané dotazy.

Celulitida je značně rozšířený a obtížně řešitelný problém Je dán specifickými vlastnostmi tukové tkáně. Nejúčinnější možností jak se celulitidy zbavit, tedy alespoň z části, je redukce tukových zásob v organizmu. Zde jsou pak preparáty série Cellu-Therap, které nejsou žádnými zázraky, ale dobrými pomocníky. Napomáhají zlepšení prokrvení daných partií, tedy i látkové výměny. K dispozici jsou koupelový olej, sprchovací olej, masážní olej a krém.

Domnívám se, že Vámi zmíněná celulitida i tvorba tukových lipomů může být způsobena nevhodným složením stravy. Zde bych rád doporučil nejen dostatek syrové zeleniny a ovoce, ale hlavně věnovat pozornost tukům ve stravě. Tedy ať již těm přímo přijímaným, např. máslo, olej v salátu, sýry apod., či skrytým formám, např. v mase, uzeninách či pečivu. Jako jedno velké zlo bych v tomto případě označil různá „rostlinná“ másla, jež se vyrábí technologií částečné hydrogenace tuků. Uměle nasycené vazby v těchto „zdravých“ umělinách mohou, krom jiného, podporovat i tvorbu Vámi zmíněných tukových lipomů. Jako vhodné opatření bych pak viděl konzumaci tuků v jejich původní, přirozené podobě Máme zde slunečnicové semínko, mandle, vlašské ořechy, které obsahují nejen vysoký podíl tuků s nenasycenými kyselinami, ale také vysoký podíl lecitinu Zkuste z nich udělat podstatnou součást své každodenní stravy. Jako potravinové doplňky lze doporučit vitamín E, provitamín A (tedy betakaroten) a vitamín C. Na škodu by jistě nebyl ani zvýšený příjem vláknin, např. psyllium. Taktéž lecitin lze zakoupit jako potravinový doplněk, byť zde bych vždy doporučoval přijímat jej v oné výše zmíněné semínkové či oříškové formě. Pokud se Vám podaří zredukovat tukové zásoby v organizmu, za současného obohacení stravy o zmiňované složky, věřím, že s výsledky této terapie budete spokojená.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď pomůže vyřešit Vaše problémy.

Přeji Vám slunečné letní dny.

Váš Karel Hadek



Dobrý den,

chtěla bych se poradit, který z olejů je vhodný pro novorozence po koupání.

Simona M.


Milá paní Simono,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslaný dotaz.

Váš dotaz patří k oněm velice frekventovaným. Důvodem je zcela jistě touha rodičů udělat pro svoje potomstvo jen to nejlepší. Zde je hned v úvodu nutno uvést, že než se novorozenec stal  novorozencem, „plaval“ devět měsíců v plodové vodě. Jeho příchod na svět zásadně změnil podmínky, na které byl zvyklý. Dejte mu dostatek času na aklimatizaci v tomto světě. Pro začátek bych doporučoval užívat je čistou, nejlépe převařenou vodu. Převařením z ní vyloučíme, pokud se jedná o vodu tvrdou, část minerálů. To ale nepovažuji za až tak důležité, daleko podstatnější je fakt, že vodu takto zbavíme agresivního chlóru.

U novorozenců nevidím žádný zvláštní důvod, proč by se měly, již od samého začátku používat přípravky na očistu pokožky, pokud není znečištěna. V žádném případě nedoporučuji „sebešetrnější“ tenzidy, byť i na „přírodní bázi“. Konec konců i tzv. přírodní preparáty mají vysokou účinnost a zásadní je, používat je opravdu jen v případě potřeby. Tady musí jít stranou zájem prodávajícího prodat co nejvíce. Zdravý vývoj děcka a jeho zdravá pokožka musí být prioritou č. 1.

Z koupelových preparátů bych doporučil dětský koupelový HEŘMÁNKOVÝ olej, případně MANDLOVÝ mycí olej. Je to obdoba sprchovacích olejů. I když se jedná o velice jemné, fyziologické mycí přípravky, jak jsem již psal, i na ně si musí novorozenec postupně zvykat.

Na další ošetření pokožky pak lze doporučit v případě potřeby ještě dětský olejíček Baby. Je to úsměvné, ale i zde platí přísloví, že méně je někdy více. V případě drobných zdravotních problémů jsou v naší nabídce pro nejmenší mnohé další zajímavé preparáty, jako např.: dětský NOSNÍ OLEJ BABY, FENYKLOVÝ masážní olej, preparát PROATEM a další.

Informace o preparátech a jejich použití najdete na našem webu: www.karelhadek.eu.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude užitečná.

Váš Karel Hadek




Úvodní slovo Karla Hadka

Léto se svými teplými slunečnými dny se s námi pomalu loučí. Dlouho jsme se na ně těšili a jeden má pocit, že snad jako každé jiné léto, bylo i toto proklatě krátké. Nezbývá než věřit, že dříve než se o slovo přihlásí podzimní plískanice, budou hřát jak naše dušičky, tak i těla slunečné dny babího léta.

Novinky: Novinky Genisan a Preshea

V novinkách objevíte mnoho zajímavého, Vámi žádaného, užitečného i něco rozmarného.

Novinky: Lecitinia Body Balm

Lecitinový tělový balzám lehké, jemné konzistence podobající se tělovému mléku.

Novinky: Novinky na druhou…

Siličné parfémy? Čakrové směsi?

Hadkovské zamyšlení: Zázrak, či kvete blbost?

Je tomu asi tak týden, co jsem dostal více než zajímavé sdělení. Pod vlivem úhlu pohledu jsem prostě dezorientován, a tak se napůl směji a napůl pláči.

Zkušenosti a rady: Pohodové těhotenství s Hadkem

Doufám, že Vás předmět mého mailu nezaskočil, ale abych to ještě opepřila, tak dodám, že jedna z prvních myšlenek, když jsem koncem loňského roku zjistila své těhotenství, byla na Hadka.

Zkušenosti a rady: Nováček

S úžasnou kosmetikou pana Hadka jsem se setkala trochu blíže před rokem. Postupně jsem kromě éterických a masážních olejů, které používám v práci, začala zkoušet další preparáty pro svoji osobní potřebu.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s univerzálním čisticím prostředkem ORANGE-SANITOL KH.

Zkušenosti a rady: Dík za Orange-Sanitol

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za přípravek ORANGE-SANITOL.

Zkušenosti a rady: Atemol

Vážený pane Hadku, mnohokrát bych Vám chtěla poděkovat za Vaše preparáty. Zachránily mě před stálým kašlem z alergie.

Zkušenosti a rady: To je „rygol“!

Jednoho dne při sprchování jsem zjistila, že se mně na nohách objevily bílé pupínky, nemám ráda pupínky, už od dob rané puberty, a tak jsem se rozhodla, že vyrazím do boje. Bez váhání jsem otevřela skříňku s „Hadkovskými poklady“.

Zkušenosti a rady: Aroma-Budík

Nic nového pod sluncem,“ řeknete si, a vlastně máte pravdu. Směs éterických olejů se silně osvěžující vůní a aktivační schopností, byla představena jako vhodný prostředek pro řidiče proti mikro spánku při dlouhých cestách. Ale jak je již v aromaterapii zvykem, můžeme i AROMA-BUDÍK použít či využít i k jiným účelům.

Zkušenosti a rady: Endoparazin – detoxikace

Uveřejnění článku o Endoparazinu rozpoutalo lavinu dotazů. Nejčastěji šlo o doporučené dávkování, a to jak u zvířat, tak u lidí. Pro velký zájem v řadách chovatelů velkých zvířat, převážně koní, byla do nabídky přidána větší balení 20 ml a 50 ml.

Zkušenosti a rady: Opravdu kortikoidy?

Dobrý den, paní Švorcová, asi před čtyřmi týdny jsem Vám volala ohledně problému, který nás všechny nesmírně trápil. Ve zkratce Vám ho popíši.

Zkušenosti a rady: Má zkušenost s Cayathermem

Poprvé jsem se s CAYATHERMEM setkal asi před třemi lety na kurzu Aromaterapie Karla Hadka v masérské škole pana Němečka v Brně. Pan Hadek pěl na pálivý CAYATHERM až neuvěřitelnou chválu a protože patřím mezi tvory zvědavé, rozhodl jsem se jej vyzkoušet.

Poradna

Z dopisů: Jak jsem přišla k aromaterapii

Dlouhou dobu jsem pracovala v oficiální medicíně a nakonec jsem pochopila, proč se lidé, kteří podstoupili léčbu, takzvaní „vyléčení“, znovu a znovu vracejí na nemocniční lůžko nehledě na obrovské množství módních a drahých prostředků.

Koutek pro maminky: Intimní hygiena

Problémy s intimní hygienou se nevyhýbají ani těm nejmenším.

Koutek pro maminky: I malé holčičky…

Výtoky jsou ožehavé téma u děvčat v pubertě, u dospělých žen se o tom mluví špatně, ale prostě to patří k životu. Mnohdy se mluví a mluví a léčí a léčí a výtok nekončí. Oč horší je, když v poradně dostaneme dotaz, co dělat s výtokem u dvouleté, či dokonce tříměsíční holčičky.

AromaFauna: Kočičí aromaterapie aneb kočičí TC

Prvním miláčkem zasvěceným do tajemství aromaterapie byla naše kočička Čiko. Díky preparátu Urinstop se nám podařilo uchránit čalouněný nábytek před značkováním a ji před perzekucí z naší strany.

AromaFauna: Psí svět (a nejen ten) s AromaFaunou

Jsem majitelkou pejska shih-tzu Etiena a kosmetiku AromaFauna používám něco přes rok. Zúčastnila jsem se také školení, které vedla vynikající aromaterapeutka, paní Michaela Švorcová, abych věděla, jak AromaFaunu správně používat.

AromaFauana: Z kurzů Aromaterapie nejen pro zvířata

Dobrý den, paní Švorcová, byla jsem na kurzu Aromaterapie nejen pro zvířata v prosinci 2011 a z kurzu jsem se vrátila zcela nadšená. Jediný problém byl v tom, že zrovna nebylo možno ihned objednat zboží, protože se nevyrábělo. Z kurzu jsem si přinesla jen vzoreček mycího oleje a namíchaný balzám.

AromaFauna: Léčba kožní plísně u fenky plemene Rhodéský ridgeback

Pořádně nevím, kdy nastal nějaký zlom, či podnět, ale najednou jsme zpozorovali, že se naší fence začínají objevovat malé flíčky v srsti. Bylo jich čím dál více.

AromaFauna: Zkušenost s Endoparazinem

U svých psích mazlíčků používám výhradně preparáty AromaFauna. Na jednom z kurzů jsem se seznámila se směsí éterických olejů Endoparazin – preparát vhodný proti vnitřním parazitům. Ihned mě zaujal, neboť odčervovat psa pomocí bylinek mi přijde přirozenější a šetrnější.