Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2012

Zkušenosti a rady: Endoparazin – detoxikace

Uveřejnění článku o Endoparazinu rozpoutalo lavinu dotazů. Nejčastěji šlo o doporučené dávkování, a to jak u zvířat, tak u lidí. Pro velký zájem v řadách chovatelů velkých zvířat, převážně koní, byla do nabídky přidána větší balení 20 ml a 50 ml.

V době vytváření kompozice Endoparazinu, jsme se zaměřili na potřeby zvířat a chovatelů. Nenapadlo mne, jak velikým problémem jsou parazité u lidí. Endoparazin jsem testovala, poněvadž jsem chtěla vědět, jak se bude cítit zvíře při podávání. Reakce z vašich řad otevřela další oblast použití aromaterapie, silic, olejů.

Časté dotazy byly od maminek, babiček, které se dotazovaly, zda může být Endoparazin použit při výskytu roupů, hlístů a škrkavek, které se často objevují u dětí. Ano, i zde se preparát může použít. Otázkou zůstává koncentrace, doporučené dávkování. Osobně jsem zkoušela 7 kapek denně po dobu jednoho týdne při váze 68 kg. Zkušenosti i ohlasy se různily, ale u všech bylo konstatováno, že při používání Endoparazinu došlo ke zlepšení nálady, přívalu energie, vymizení únavy, skleslosti, plnosti, naducanosti. Mnozí z vás hovořili o téměř euforickém stavu volnosti až svobody.

„Přísun energie se mi bude moc hodit a očista má teď jistě taky svůj význam. Čistí se pomalu, ale jistě, příroda a my lidé toho máme k čištění spooooooustu. Jinak Vám moc, moc děkuji za krásnou odpověď, za to, že jste tu pro nás, s přírodními produkty, s pomocí z přírody

Krásné dny přeje
Pavlína Olbertová“

_______________

 

Objevily se i případy, kdy s vámi doporučená dávka „nic nedělala“. Nedostavil se průjem. Mnohdy postačilo dávku zesílit postupně až na možný dvojnásobek. Věřte však, že silice působily, i pokud se nedostavil průjem. Silice se podílí na posilování imunitního systému. V lymfatickém systému je také plno bakterií, které čekají na svou příležitost.

Reakce přišla i od klientek, které již endoparazinovou kúru prováděly v druhém kole. Čištění střev probíhalo v mírné formě, bez silných průjmů, ale dostavila se silná reakce na pokožce. Kůže zhrubla, objevilo se akné. Po ukončení kúry se pokožka zahojila a zůstala zářivá.

Oblast antiparazitik je široká, ale ne vždy ta, která jsou na trhu k dostání, působí. Mají mnoho vedlejších účinků, jedním je i likvidace střevní mikroflóry. U lidí je jasno, pokud lékař léčí antibiotiky, jdeme do lékárny, a současně koupíme laktobacily. Co dáme zvířeti? Už babičky říkaly, že česnek (Allium sativum Bulb Oil) je nade vše. Zacházet s ním však musíme opatrně i v kuchyni. Některým lidem dráždí žaludeční sliznici. I přes to má blahodárné účinky a neměl by chybět v našem jídeníčku. V jeho přítomnosti se viry, bakterie, ani parazité necítí dobře. Pomáhá tělu zbavit se i toxinů, které zmíněná skupina produkuje do našeho těla, a které mohou způsobovat i genetické zátěže, jež předáváme našim dětem.
 

Tymián / Thymus vulgaris Oil – v kuchyni zpomaluje kazivost pokrmů. Vyznačuje se silnými antiseptickými, antibakteriálními účinky. Silice se používá v případě akutní i chronické bronchitidy, černého kašle. Silice pročišťuje plicní sklípky, napomáhá tvorbě bílých krvinek. Nechybí v žádném dezinfekčním prostředku. Ředěnou silici je vhodné použít při tělesném kontaktu se vzteklým zvířetem – pokousání, poškrábání. Bývá součástí směsí při léčbě chlamydiových infekcí.
 

Túje / Thuja occidentalis Leaf Oil – uklidňuje močové cesty, záněty a zvětšení prostaty, brzdí růst nádorů, vhodný při zvětšených mandlích. Stabilizátor emocí a nervového systému. Pro vysoký obsah tujonu je potřeba jej používat velice opatrně.
 

Jalovec / Juniperus communis Fruit Oil – podporuje vylučování jedovatých látek z ledvin, močového měchýře, zrychluje tok lymfy. Je známý svými antiseptickými schopnostmi v zažívacích, močových cestách, v krvi, plicích.
 

Hřebíček / Eugenia caryophyllus Flower Oil – má velice silné dezinfekční, antiseptické, antibakteriální, antispazmatické účinky. Stimuluje a posiluje žlázy, tlumí bolest. Ředěný je vhodný na silné kožní záněty.
 

Šalvěj / Salvia officinalis Oil – je známá silným dezinfekčním, antiseptickým, antibakteriálním účinkem. Působí jako antidepresivum při nervové úzkosti. Blahodárně působí na plíce, pročišťuje, posiluje. Vhodný při astmatu, salmonele.
 

Budu ráda za všechny vaše postřehy, o které se s námi chcete podělit. Jistě budou zajímavé i pro další čtenáře.

Michaela Švorcová, m.s@aromafauna.eu

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Léto se svými teplými slunečnými dny se s námi pomalu loučí. Dlouho jsme se na ně těšili a jeden má pocit, že snad jako každé jiné léto, bylo i toto proklatě krátké. Nezbývá než věřit, že dříve než se o slovo přihlásí podzimní plískanice, budou hřát jak naše dušičky, tak i těla slunečné dny babího léta.

Novinky: Novinky Genisan a Preshea

V novinkách objevíte mnoho zajímavého, Vámi žádaného, užitečného i něco rozmarného.

Novinky: Lecitinia Body Balm

Lecitinový tělový balzám lehké, jemné konzistence podobající se tělovému mléku.

Novinky: Novinky na druhou…

Siličné parfémy? Čakrové směsi?

Hadkovské zamyšlení: Zázrak, či kvete blbost?

Je tomu asi tak týden, co jsem dostal více než zajímavé sdělení. Pod vlivem úhlu pohledu jsem prostě dezorientován, a tak se napůl směji a napůl pláči.

Zkušenosti a rady: Pohodové těhotenství s Hadkem

Doufám, že Vás předmět mého mailu nezaskočil, ale abych to ještě opepřila, tak dodám, že jedna z prvních myšlenek, když jsem koncem loňského roku zjistila své těhotenství, byla na Hadka.

Zkušenosti a rady: Nováček

S úžasnou kosmetikou pana Hadka jsem se setkala trochu blíže před rokem. Postupně jsem kromě éterických a masážních olejů, které používám v práci, začala zkoušet další preparáty pro svoji osobní potřebu.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s univerzálním čisticím prostředkem ORANGE-SANITOL KH.

Zkušenosti a rady: Dík za Orange-Sanitol

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za přípravek ORANGE-SANITOL.

Zkušenosti a rady: Atemol

Vážený pane Hadku, mnohokrát bych Vám chtěla poděkovat za Vaše preparáty. Zachránily mě před stálým kašlem z alergie.

Zkušenosti a rady: To je „rygol“!

Jednoho dne při sprchování jsem zjistila, že se mně na nohách objevily bílé pupínky, nemám ráda pupínky, už od dob rané puberty, a tak jsem se rozhodla, že vyrazím do boje. Bez váhání jsem otevřela skříňku s „Hadkovskými poklady“.

Zkušenosti a rady: Aroma-Budík

Nic nového pod sluncem,“ řeknete si, a vlastně máte pravdu. Směs éterických olejů se silně osvěžující vůní a aktivační schopností, byla představena jako vhodný prostředek pro řidiče proti mikro spánku při dlouhých cestách. Ale jak je již v aromaterapii zvykem, můžeme i AROMA-BUDÍK použít či využít i k jiným účelům.

Zkušenosti a rady: Endoparazin – detoxikace

Uveřejnění článku o Endoparazinu rozpoutalo lavinu dotazů. Nejčastěji šlo o doporučené dávkování, a to jak u zvířat, tak u lidí. Pro velký zájem v řadách chovatelů velkých zvířat, převážně koní, byla do nabídky přidána větší balení 20 ml a 50 ml.

Zkušenosti a rady: Opravdu kortikoidy?

Dobrý den, paní Švorcová, asi před čtyřmi týdny jsem Vám volala ohledně problému, který nás všechny nesmírně trápil. Ve zkratce Vám ho popíši.

Zkušenosti a rady: Má zkušenost s Cayathermem

Poprvé jsem se s CAYATHERMEM setkal asi před třemi lety na kurzu Aromaterapie Karla Hadka v masérské škole pana Němečka v Brně. Pan Hadek pěl na pálivý CAYATHERM až neuvěřitelnou chválu a protože patřím mezi tvory zvědavé, rozhodl jsem se jej vyzkoušet.

Poradna

Z dopisů: Jak jsem přišla k aromaterapii

Dlouhou dobu jsem pracovala v oficiální medicíně a nakonec jsem pochopila, proč se lidé, kteří podstoupili léčbu, takzvaní „vyléčení“, znovu a znovu vracejí na nemocniční lůžko nehledě na obrovské množství módních a drahých prostředků.

Koutek pro maminky: Intimní hygiena

Problémy s intimní hygienou se nevyhýbají ani těm nejmenším.

Koutek pro maminky: I malé holčičky…

Výtoky jsou ožehavé téma u děvčat v pubertě, u dospělých žen se o tom mluví špatně, ale prostě to patří k životu. Mnohdy se mluví a mluví a léčí a léčí a výtok nekončí. Oč horší je, když v poradně dostaneme dotaz, co dělat s výtokem u dvouleté, či dokonce tříměsíční holčičky.

AromaFauna: Kočičí aromaterapie aneb kočičí TC

Prvním miláčkem zasvěceným do tajemství aromaterapie byla naše kočička Čiko. Díky preparátu Urinstop se nám podařilo uchránit čalouněný nábytek před značkováním a ji před perzekucí z naší strany.

AromaFauna: Psí svět (a nejen ten) s AromaFaunou

Jsem majitelkou pejska shih-tzu Etiena a kosmetiku AromaFauna používám něco přes rok. Zúčastnila jsem se také školení, které vedla vynikající aromaterapeutka, paní Michaela Švorcová, abych věděla, jak AromaFaunu správně používat.

AromaFauana: Z kurzů Aromaterapie nejen pro zvířata

Dobrý den, paní Švorcová, byla jsem na kurzu Aromaterapie nejen pro zvířata v prosinci 2011 a z kurzu jsem se vrátila zcela nadšená. Jediný problém byl v tom, že zrovna nebylo možno ihned objednat zboží, protože se nevyrábělo. Z kurzu jsem si přinesla jen vzoreček mycího oleje a namíchaný balzám.

AromaFauna: Léčba kožní plísně u fenky plemene Rhodéský ridgeback

Pořádně nevím, kdy nastal nějaký zlom, či podnět, ale najednou jsme zpozorovali, že se naší fence začínají objevovat malé flíčky v srsti. Bylo jich čím dál více.

AromaFauna: Zkušenost s Endoparazinem

U svých psích mazlíčků používám výhradně preparáty AromaFauna. Na jednom z kurzů jsem se seznámila se směsí éterických olejů Endoparazin – preparát vhodný proti vnitřním parazitům. Ihned mě zaujal, neboť odčervovat psa pomocí bylinek mi přijde přirozenější a šetrnější.