Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2012

Koutek pro maminky: I malé holčičky…

Výtoky jsou ožehavé téma u děvčat v pubertě, u dospělých žen se o tom mluví špatně, ale prostě to patří k životu. Mnohdy se mluví a mluví a léčí a léčí a výtok nekončí. Oč horší je, když v poradně dostaneme dotaz, co dělat s výtokem u dvouleté, či dokonce tříměsíční holčičky.

Co výtoky způsobuje, přiblížila v minulém článku paní Vendula Babišová. Já na její článek naváži. Výtoky mohou být způsobeny stravou matky, genetickými dispozicemi, užíváním antibiotik, ale i jednorázovými plenami nebo pracími prostředky. Možností je mnoho. Jednorázové pleny jsou vyrobeny z netkané textilie z biopolymeru, z dřevěné buničiny, absorpčního polymeru, naplněny gelotvornými látkami. Povětšinou jde o unikátní, jedinečný, v přírodě odbouratelný výrobek doplněný esencemi čajovníku, heřmánku, levandule, ylangu. Některé jsou dokonce z 10 % kompostovatelné včetně obalu. Věřím, že jednorázové pleny pomohou v době cestování, dovolených, ale chemie je stále chemie a dnes víme, že bio je vlastně pouze 10% bio.

Látkové pleny jsou druhou možností, sice tou obtížnější, ale pro naše děti a přírodu přijatelnější. Může se však stát, že i v tomto případě dochází k potížím na genitáliích dítěte. Toto může být způsobeno pracími prostředky. Většinou postačí, pokud maminka přidá o dvě máchání více nebo změní prací prostředek na mýdlový. Některé příznivkyně aromaterapie a našich výrobků přišly i na možnost přidávat ORANGE-SANITOL do posledního máchání prádla. Postačí jedna malá čajová lžíčka, prádlo krásně voní a barva se rozjasní. Stejně je tomu u „starších“ holčiček, spodní prádlo prát v mýdlových prostředcích nebo přidávat do máchání univerzální pomerančový prostředek.

Co však dělat s holčičkou? Zapomeňte na to, že HY-INTIMA je určena pro maminky a HY-INTIM H pro tatínky, a dopřejte je i svým dětem. To samé platí i o intimním balzámu INTIMISS, který je určen na zánětlivé projevy. V nabídce je i druhý intimní balzám s názvem FEMISHEA, vhodný při kvasinkovém onemocnění. V případě, FEMISHEAdoporučuji opatrnost, pokud by pokožka na genitáliích byla hodně podrážděná, mohl by přípravek způsobit mírné svědění.

V současné době firma uvádí na trh další dva preparáty GENISAN a PRESHEA, které díky obsaženým silicím a rostlinným olejům mohou působit jako prevence. Pokud již výtok odezněl, můžete využít pro podporu symbiotických bakterií na sliznici směs éterických olejů CANDISAN, postačí kápnout na bavlněné kalhotky jednu kapku.

V dnešní době, kdy se pravidelně v televizi setkáváme s reklamou na vakcínu pro holčičky od deseti let, a dnes již i chlapce, jako prevence rakoviny děložního čípku, bradavic, oparů, možná postačí, pokud nebudeme tak úzkostlivě lpět na jednorázových plenách, na pěnách do vany, pěnících mycích prostředcích, moderních a stále lepších pracích prostředcích, avivážích pro jemnější prádlo, krémech s produkty z ropy, ale použijeme přípravky podporující fyziologické funkce pokožky. Pak se vyhneme i těmto strašákům dnešní doby, a peníze uspořené za vakcíny a nekonečné léčby můžeme investovat vhodnějším způsobem.

Michaela Švorcová, m.s@karelhadek.eu

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Léto se svými teplými slunečnými dny se s námi pomalu loučí. Dlouho jsme se na ně těšili a jeden má pocit, že snad jako každé jiné léto, bylo i toto proklatě krátké. Nezbývá než věřit, že dříve než se o slovo přihlásí podzimní plískanice, budou hřát jak naše dušičky, tak i těla slunečné dny babího léta.

Novinky: Novinky Genisan a Preshea

V novinkách objevíte mnoho zajímavého, Vámi žádaného, užitečného i něco rozmarného.

Novinky: Lecitinia Body Balm

Lecitinový tělový balzám lehké, jemné konzistence podobající se tělovému mléku.

Novinky: Novinky na druhou…

Siličné parfémy? Čakrové směsi?

Hadkovské zamyšlení: Zázrak, či kvete blbost?

Je tomu asi tak týden, co jsem dostal více než zajímavé sdělení. Pod vlivem úhlu pohledu jsem prostě dezorientován, a tak se napůl směji a napůl pláči.

Zkušenosti a rady: Pohodové těhotenství s Hadkem

Doufám, že Vás předmět mého mailu nezaskočil, ale abych to ještě opepřila, tak dodám, že jedna z prvních myšlenek, když jsem koncem loňského roku zjistila své těhotenství, byla na Hadka.

Zkušenosti a rady: Nováček

S úžasnou kosmetikou pana Hadka jsem se setkala trochu blíže před rokem. Postupně jsem kromě éterických a masážních olejů, které používám v práci, začala zkoušet další preparáty pro svoji osobní potřebu.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s univerzálním čisticím prostředkem ORANGE-SANITOL KH.

Zkušenosti a rady: Dík za Orange-Sanitol

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za přípravek ORANGE-SANITOL.

Zkušenosti a rady: Atemol

Vážený pane Hadku, mnohokrát bych Vám chtěla poděkovat za Vaše preparáty. Zachránily mě před stálým kašlem z alergie.

Zkušenosti a rady: To je „rygol“!

Jednoho dne při sprchování jsem zjistila, že se mně na nohách objevily bílé pupínky, nemám ráda pupínky, už od dob rané puberty, a tak jsem se rozhodla, že vyrazím do boje. Bez váhání jsem otevřela skříňku s „Hadkovskými poklady“.

Zkušenosti a rady: Aroma-Budík

Nic nového pod sluncem,“ řeknete si, a vlastně máte pravdu. Směs éterických olejů se silně osvěžující vůní a aktivační schopností, byla představena jako vhodný prostředek pro řidiče proti mikro spánku při dlouhých cestách. Ale jak je již v aromaterapii zvykem, můžeme i AROMA-BUDÍK použít či využít i k jiným účelům.

Zkušenosti a rady: Endoparazin – detoxikace

Uveřejnění článku o Endoparazinu rozpoutalo lavinu dotazů. Nejčastěji šlo o doporučené dávkování, a to jak u zvířat, tak u lidí. Pro velký zájem v řadách chovatelů velkých zvířat, převážně koní, byla do nabídky přidána větší balení 20 ml a 50 ml.

Zkušenosti a rady: Opravdu kortikoidy?

Dobrý den, paní Švorcová, asi před čtyřmi týdny jsem Vám volala ohledně problému, který nás všechny nesmírně trápil. Ve zkratce Vám ho popíši.

Zkušenosti a rady: Má zkušenost s Cayathermem

Poprvé jsem se s CAYATHERMEM setkal asi před třemi lety na kurzu Aromaterapie Karla Hadka v masérské škole pana Němečka v Brně. Pan Hadek pěl na pálivý CAYATHERM až neuvěřitelnou chválu a protože patřím mezi tvory zvědavé, rozhodl jsem se jej vyzkoušet.

Poradna

Z dopisů: Jak jsem přišla k aromaterapii

Dlouhou dobu jsem pracovala v oficiální medicíně a nakonec jsem pochopila, proč se lidé, kteří podstoupili léčbu, takzvaní „vyléčení“, znovu a znovu vracejí na nemocniční lůžko nehledě na obrovské množství módních a drahých prostředků.

Koutek pro maminky: Intimní hygiena

Problémy s intimní hygienou se nevyhýbají ani těm nejmenším.

Koutek pro maminky: I malé holčičky…

Výtoky jsou ožehavé téma u děvčat v pubertě, u dospělých žen se o tom mluví špatně, ale prostě to patří k životu. Mnohdy se mluví a mluví a léčí a léčí a výtok nekončí. Oč horší je, když v poradně dostaneme dotaz, co dělat s výtokem u dvouleté, či dokonce tříměsíční holčičky.

AromaFauna: Kočičí aromaterapie aneb kočičí TC

Prvním miláčkem zasvěceným do tajemství aromaterapie byla naše kočička Čiko. Díky preparátu Urinstop se nám podařilo uchránit čalouněný nábytek před značkováním a ji před perzekucí z naší strany.

AromaFauna: Psí svět (a nejen ten) s AromaFaunou

Jsem majitelkou pejska shih-tzu Etiena a kosmetiku AromaFauna používám něco přes rok. Zúčastnila jsem se také školení, které vedla vynikající aromaterapeutka, paní Michaela Švorcová, abych věděla, jak AromaFaunu správně používat.

AromaFauana: Z kurzů Aromaterapie nejen pro zvířata

Dobrý den, paní Švorcová, byla jsem na kurzu Aromaterapie nejen pro zvířata v prosinci 2011 a z kurzu jsem se vrátila zcela nadšená. Jediný problém byl v tom, že zrovna nebylo možno ihned objednat zboží, protože se nevyrábělo. Z kurzu jsem si přinesla jen vzoreček mycího oleje a namíchaný balzám.

AromaFauna: Léčba kožní plísně u fenky plemene Rhodéský ridgeback

Pořádně nevím, kdy nastal nějaký zlom, či podnět, ale najednou jsme zpozorovali, že se naší fence začínají objevovat malé flíčky v srsti. Bylo jich čím dál více.

AromaFauna: Zkušenost s Endoparazinem

U svých psích mazlíčků používám výhradně preparáty AromaFauna. Na jednom z kurzů jsem se seznámila se směsí éterických olejů Endoparazin – preparát vhodný proti vnitřním parazitům. Ihned mě zaujal, neboť odčervovat psa pomocí bylinek mi přijde přirozenější a šetrnější.