Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2012

Zkušenosti a rady: To je „rygol“!

Jednoho dne při sprchování jsem zjistila, že se mně na nohách objevily bílé pupínky, nemám ráda pupínky, už od dob rané puberty, a tak jsem se rozhodla, že vyrazím do boje. Bez váhání jsem otevřela skříňku s „Hadkovskými poklady“.

„Tak co na vás, vy bílé mršky?“ bylo první, co mně prolétlo hlavou, a v zápětí můj zrak spočinul na krému MOLUSAN, který jsem koupila před pár měsíci kvůli synovi, který měl podezření na onemocnění moluskami. No jasně! Jsou to molusky, ihned jsem vyhodnotila stav věci. S vědomím, že „Hadek“ nikdy nezklame, jsem otevřela dózičku a nabrala dostatečné množství krému. Má to být přece na celé nohy. „No, po otevření vůně nic moc, ale když to má léčit, tak to vydržím, a za chvíli odér vyprchá!“ pomyslela jsem si, když jsem si krém důkladně vmasírovávala do nohou. Teplota těla udělala své a „vůně“ MOLUSANU se za chvíli „rozlila“ po celé koupelně. „Hmm, to je ale velký mazec!“ pokračovaly mé myšlenkové pochody. Rychle jsem tedy přetáhla kalhoty od pyžama v naivní představě, že to schovám. Čím více na mě zpod pyžama dorážel MOLUSAN, tím více jsem věřila, že tohle molusky zlikviduje, i kdyby fakt nechtěly. Ovšem, v momentě, kdy mi naše, jindy velmi přítulné, dvě fenky odmítly dát „dobrou noc“ a znechuceně se ode mne odvrátily, jsem pojala podezření, že něco nebude úplně v pořádku. Rychle jsem tedy skočila pod peřinu a pořádně se do ní zamotala, doufajíc v zaručený efekt: co je vytvořeno pod ní, pod ní i zůstane. „Chyba lávky, holka!“ došlo mně, když manžel vstoupil do ložnice. Jeho výraz, hodný Oscara, promlouval za vše.

„Co to proboha je?!“ byla jeho první otázka. A to netušil, že to dostal v „propasírované“ formě! „Broučku, to je jen krém na pupínky, co se mně udělaly na nohou, asi molusky… a trošku na začátku smrdí,“ špitla jsem nejistě. Kdo mě zná ví, že normálně nešpitám, jen v případě ohrožení života. Poslední myšlenka toho večera, která mně proletěla hlavou byla, ať hlavně co nejdříve usneme. Ráno už bude po všem. To se podařilo. Ráno jsem se probudila se spokojeností sobě vlastní a zcela bez obav jsem se vymotala ze své peřiny.

„Ty jó, to je ale rygol!“ ozval se můj drahý z druhé strany pelíšku. V ten moment jsem pochopila, že je vážně zle a že takhle mezi lidi nemůžu. Sprcha, voňavé olejíčky, sprcha, voňavé olejíčky, sprcha, voňavé olejíčky. Po důkladné očistné kůře jsem nabyla dojmu, že teď už to snad jde. „Jéé, pupínky jsou téměř pryč!“ uvědomila jsem si nadšeně a rychle jsem utíkala ke svému počítači… Co on to vlastně pan Hadek o tom MOLUSANU psal? Prolítlo mně ještě podvědomě hlavou. S otevřenou pusou a následným záchvatem smíchu jsem četla: „Jde o první preparát, který, ač aromaterapeutický, vůbec, ale vůbec nevoní. Právě nevonící česnekový olej v kompozici s ostatními éterickými oleji se velice osvědčil. MOLUSAN lze komentovat slovy: Působí, nevoní, ale také hlavně nebolí. Díky dobré přilnavosti MOLUSANU k pokožce jím překryjeme molusku samotnou včetně nejbližšího okolí. Ošetřená místa doporučuji přelepit náplastí.“ Co dodat závěrem?

Kdo umí, ten umí! Natřít si tento úžasný lék na nohy od kyčlí dolů a ještě nejlépe v silné vrstvě, aby to zafungovalo, tak to je fakt velká, ale velká frajeřina! Úplně jsem viděla pana Hadka zlomeného smíchem v pase, jak se směje mé lidské hlouposti. Ale milé, co říkáte, pane Hadku? Dodnes vlastně nevím, jestli to vážně molusky byly, ale za tu srandu to opravdu stálo!

Eliška Pavelková

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Léto se svými teplými slunečnými dny se s námi pomalu loučí. Dlouho jsme se na ně těšili a jeden má pocit, že snad jako každé jiné léto, bylo i toto proklatě krátké. Nezbývá než věřit, že dříve než se o slovo přihlásí podzimní plískanice, budou hřát jak naše dušičky, tak i těla slunečné dny babího léta.

Novinky: Novinky Genisan a Preshea

V novinkách objevíte mnoho zajímavého, Vámi žádaného, užitečného i něco rozmarného.

Novinky: Lecitinia Body Balm

Lecitinový tělový balzám lehké, jemné konzistence podobající se tělovému mléku.

Novinky: Novinky na druhou…

Siličné parfémy? Čakrové směsi?

Hadkovské zamyšlení: Zázrak, či kvete blbost?

Je tomu asi tak týden, co jsem dostal více než zajímavé sdělení. Pod vlivem úhlu pohledu jsem prostě dezorientován, a tak se napůl směji a napůl pláči.

Zkušenosti a rady: Pohodové těhotenství s Hadkem

Doufám, že Vás předmět mého mailu nezaskočil, ale abych to ještě opepřila, tak dodám, že jedna z prvních myšlenek, když jsem koncem loňského roku zjistila své těhotenství, byla na Hadka.

Zkušenosti a rady: Nováček

S úžasnou kosmetikou pana Hadka jsem se setkala trochu blíže před rokem. Postupně jsem kromě éterických a masážních olejů, které používám v práci, začala zkoušet další preparáty pro svoji osobní potřebu.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s univerzálním čisticím prostředkem ORANGE-SANITOL KH.

Zkušenosti a rady: Dík za Orange-Sanitol

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za přípravek ORANGE-SANITOL.

Zkušenosti a rady: Atemol

Vážený pane Hadku, mnohokrát bych Vám chtěla poděkovat za Vaše preparáty. Zachránily mě před stálým kašlem z alergie.

Zkušenosti a rady: To je „rygol“!

Jednoho dne při sprchování jsem zjistila, že se mně na nohách objevily bílé pupínky, nemám ráda pupínky, už od dob rané puberty, a tak jsem se rozhodla, že vyrazím do boje. Bez váhání jsem otevřela skříňku s „Hadkovskými poklady“.

Zkušenosti a rady: Aroma-Budík

Nic nového pod sluncem,“ řeknete si, a vlastně máte pravdu. Směs éterických olejů se silně osvěžující vůní a aktivační schopností, byla představena jako vhodný prostředek pro řidiče proti mikro spánku při dlouhých cestách. Ale jak je již v aromaterapii zvykem, můžeme i AROMA-BUDÍK použít či využít i k jiným účelům.

Zkušenosti a rady: Endoparazin – detoxikace

Uveřejnění článku o Endoparazinu rozpoutalo lavinu dotazů. Nejčastěji šlo o doporučené dávkování, a to jak u zvířat, tak u lidí. Pro velký zájem v řadách chovatelů velkých zvířat, převážně koní, byla do nabídky přidána větší balení 20 ml a 50 ml.

Zkušenosti a rady: Opravdu kortikoidy?

Dobrý den, paní Švorcová, asi před čtyřmi týdny jsem Vám volala ohledně problému, který nás všechny nesmírně trápil. Ve zkratce Vám ho popíši.

Zkušenosti a rady: Má zkušenost s Cayathermem

Poprvé jsem se s CAYATHERMEM setkal asi před třemi lety na kurzu Aromaterapie Karla Hadka v masérské škole pana Němečka v Brně. Pan Hadek pěl na pálivý CAYATHERM až neuvěřitelnou chválu a protože patřím mezi tvory zvědavé, rozhodl jsem se jej vyzkoušet.

Poradna

Z dopisů: Jak jsem přišla k aromaterapii

Dlouhou dobu jsem pracovala v oficiální medicíně a nakonec jsem pochopila, proč se lidé, kteří podstoupili léčbu, takzvaní „vyléčení“, znovu a znovu vracejí na nemocniční lůžko nehledě na obrovské množství módních a drahých prostředků.

Koutek pro maminky: Intimní hygiena

Problémy s intimní hygienou se nevyhýbají ani těm nejmenším.

Koutek pro maminky: I malé holčičky…

Výtoky jsou ožehavé téma u děvčat v pubertě, u dospělých žen se o tom mluví špatně, ale prostě to patří k životu. Mnohdy se mluví a mluví a léčí a léčí a výtok nekončí. Oč horší je, když v poradně dostaneme dotaz, co dělat s výtokem u dvouleté, či dokonce tříměsíční holčičky.

AromaFauna: Kočičí aromaterapie aneb kočičí TC

Prvním miláčkem zasvěceným do tajemství aromaterapie byla naše kočička Čiko. Díky preparátu Urinstop se nám podařilo uchránit čalouněný nábytek před značkováním a ji před perzekucí z naší strany.

AromaFauna: Psí svět (a nejen ten) s AromaFaunou

Jsem majitelkou pejska shih-tzu Etiena a kosmetiku AromaFauna používám něco přes rok. Zúčastnila jsem se také školení, které vedla vynikající aromaterapeutka, paní Michaela Švorcová, abych věděla, jak AromaFaunu správně používat.

AromaFauana: Z kurzů Aromaterapie nejen pro zvířata

Dobrý den, paní Švorcová, byla jsem na kurzu Aromaterapie nejen pro zvířata v prosinci 2011 a z kurzu jsem se vrátila zcela nadšená. Jediný problém byl v tom, že zrovna nebylo možno ihned objednat zboží, protože se nevyrábělo. Z kurzu jsem si přinesla jen vzoreček mycího oleje a namíchaný balzám.

AromaFauna: Léčba kožní plísně u fenky plemene Rhodéský ridgeback

Pořádně nevím, kdy nastal nějaký zlom, či podnět, ale najednou jsme zpozorovali, že se naší fence začínají objevovat malé flíčky v srsti. Bylo jich čím dál více.

AromaFauna: Zkušenost s Endoparazinem

U svých psích mazlíčků používám výhradně preparáty AromaFauna. Na jednom z kurzů jsem se seznámila se směsí éterických olejů Endoparazin – preparát vhodný proti vnitřním parazitům. Ihned mě zaujal, neboť odčervovat psa pomocí bylinek mi přijde přirozenější a šetrnější.