Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2012

Zkušenosti a rady: Pohodové těhotenství s Hadkem

Doufám, že Vás předmět mého mailu nezaskočil, ale abych to ještě opepřila, tak dodám, že jedna z prvních myšlenek, když jsem koncem loňského roku zjistila své těhotenství, byla na Hadka. Měla jsem za sebou pokračovací kurz s Vámi, Míšou Švorcovou a Drahuškou Vaculovou a opět se prohloubila moje skepse vůči běžné kosmetice a drogerii, a naopak posílila naděje, že v dnešní „době jedové“ existuje alternativa, která čerpá z přírody a používá selský rozum. A ta myšlenka nebo spíš přání bylo, ať se Vám zas podaří nastartovat výrobu, a já se můžu konečně zásobit, no a naštěstí bylo mé přání vyslyšeno. Vaše produkty používám už cca 15 let a nyní o to pečlivěji a svědomitěji, i proto, že těhotenství pro mě znamená dobu většího klidu, přemýšlení, pozorování sebe sama a rostoucího života ve mně. Zimu a období chřipek jsme s budoucím tatínkem zvládli s pomocí ELEUTHEROCOCCU, DONOSOLU a ATEMOLU, tudíž nás nic krom krátkodobých bolení v krku a rýmy nepotkalo. S INTIMOU a INTIMISSEM jsem se zatím vyhnula jakýmkoliv intimním problémům.

Od ledna při sprchování používám už výhradně sprchovací oleje, po mytí se celá natírám vlastní směsí základního oleje a aromaolejíčků, podle toho, co zrovna dělá mé pokožce dobře a těhotenskému nosu voní. Bříško, prsa, boky atd. mažu svědomitě MUTTISOFTEM a tak bych mohla pokračovat (obličejový olej, PEDI-DERM na nohy, REA na ruce, KOMONICOVÉ TONIKUM na vlasy, odličovací olej, pleťová voda...).

Stále častěji otékajícím nohám, které se projevují napjatou kůží a po celém dni i tíhou, velmi svědčí masážní olej PREVENTY. Nějaké to překonávání (předsudků?) mě stálo používání ZUBNÍHO OLEJE a VLASOVÉHO MYCÍHO OLEJE, protože prostě „nepění“, ale i na ty jsem si už zvykla a přišla jim na chuť. A v neposlední řadě, všechny čističe na podlahu, okna, koupelnu, kuchyň, fleky apod. nahradil ORANGE-SANITOL – není nad pomerančový úklid.

No a výsledek kombinace těhotenství a Vašich preparátů – dobrý pocit, zdraví, čistá pleť, pěkné vlasy, hladká a dozlata opálená kůže atd. Mimochodem, takhle hezky zlatohnědě opálená jsem naposledy byla v dětství, pak už jsem jen tmavla do hnědošeda a i přes používání opalovacích prostředků se občas připálila na sluníčku – beru to jako signál detoxikované kůže!

Na sprchu před porodem mám připravený rozmarýnový olej, pro zpříjemnění „hekárny“ levanduli. Miminko už má také nachystány své preparáty.

Pane Hadku, z celého srdce Vám děkuju za to co děláte, nejen produkty, ale i Vaše publikované poznatky a názory a hlavně probouzení selského rozumu v lidech – za vším stojím a z vlastní zkušenosti mohu říci: „TESTOVÁNO NA LIDECH S VÝSLEDKEM VÝBORNÝM!!!“

Přeji Vám krásné letní dny.
Zdraví i další uživatelé – partner Marek, miminko z bříška a kočka Abu.

Barbora Němcová

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Léto se svými teplými slunečnými dny se s námi pomalu loučí. Dlouho jsme se na ně těšili a jeden má pocit, že snad jako každé jiné léto, bylo i toto proklatě krátké. Nezbývá než věřit, že dříve než se o slovo přihlásí podzimní plískanice, budou hřát jak naše dušičky, tak i těla slunečné dny babího léta.

Novinky: Novinky Genisan a Preshea

V novinkách objevíte mnoho zajímavého, Vámi žádaného, užitečného i něco rozmarného.

Novinky: Lecitinia Body Balm

Lecitinový tělový balzám lehké, jemné konzistence podobající se tělovému mléku.

Novinky: Novinky na druhou…

Siličné parfémy? Čakrové směsi?

Hadkovské zamyšlení: Zázrak, či kvete blbost?

Je tomu asi tak týden, co jsem dostal více než zajímavé sdělení. Pod vlivem úhlu pohledu jsem prostě dezorientován, a tak se napůl směji a napůl pláči.

Zkušenosti a rady: Pohodové těhotenství s Hadkem

Doufám, že Vás předmět mého mailu nezaskočil, ale abych to ještě opepřila, tak dodám, že jedna z prvních myšlenek, když jsem koncem loňského roku zjistila své těhotenství, byla na Hadka.

Zkušenosti a rady: Nováček

S úžasnou kosmetikou pana Hadka jsem se setkala trochu blíže před rokem. Postupně jsem kromě éterických a masážních olejů, které používám v práci, začala zkoušet další preparáty pro svoji osobní potřebu.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s univerzálním čisticím prostředkem ORANGE-SANITOL KH.

Zkušenosti a rady: Dík za Orange-Sanitol

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za přípravek ORANGE-SANITOL.

Zkušenosti a rady: Atemol

Vážený pane Hadku, mnohokrát bych Vám chtěla poděkovat za Vaše preparáty. Zachránily mě před stálým kašlem z alergie.

Zkušenosti a rady: To je „rygol“!

Jednoho dne při sprchování jsem zjistila, že se mně na nohách objevily bílé pupínky, nemám ráda pupínky, už od dob rané puberty, a tak jsem se rozhodla, že vyrazím do boje. Bez váhání jsem otevřela skříňku s „Hadkovskými poklady“.

Zkušenosti a rady: Aroma-Budík

Nic nového pod sluncem,“ řeknete si, a vlastně máte pravdu. Směs éterických olejů se silně osvěžující vůní a aktivační schopností, byla představena jako vhodný prostředek pro řidiče proti mikro spánku při dlouhých cestách. Ale jak je již v aromaterapii zvykem, můžeme i AROMA-BUDÍK použít či využít i k jiným účelům.

Zkušenosti a rady: Endoparazin – detoxikace

Uveřejnění článku o Endoparazinu rozpoutalo lavinu dotazů. Nejčastěji šlo o doporučené dávkování, a to jak u zvířat, tak u lidí. Pro velký zájem v řadách chovatelů velkých zvířat, převážně koní, byla do nabídky přidána větší balení 20 ml a 50 ml.

Zkušenosti a rady: Opravdu kortikoidy?

Dobrý den, paní Švorcová, asi před čtyřmi týdny jsem Vám volala ohledně problému, který nás všechny nesmírně trápil. Ve zkratce Vám ho popíši.

Zkušenosti a rady: Má zkušenost s Cayathermem

Poprvé jsem se s CAYATHERMEM setkal asi před třemi lety na kurzu Aromaterapie Karla Hadka v masérské škole pana Němečka v Brně. Pan Hadek pěl na pálivý CAYATHERM až neuvěřitelnou chválu a protože patřím mezi tvory zvědavé, rozhodl jsem se jej vyzkoušet.

Poradna

Z dopisů: Jak jsem přišla k aromaterapii

Dlouhou dobu jsem pracovala v oficiální medicíně a nakonec jsem pochopila, proč se lidé, kteří podstoupili léčbu, takzvaní „vyléčení“, znovu a znovu vracejí na nemocniční lůžko nehledě na obrovské množství módních a drahých prostředků.

Koutek pro maminky: Intimní hygiena

Problémy s intimní hygienou se nevyhýbají ani těm nejmenším.

Koutek pro maminky: I malé holčičky…

Výtoky jsou ožehavé téma u děvčat v pubertě, u dospělých žen se o tom mluví špatně, ale prostě to patří k životu. Mnohdy se mluví a mluví a léčí a léčí a výtok nekončí. Oč horší je, když v poradně dostaneme dotaz, co dělat s výtokem u dvouleté, či dokonce tříměsíční holčičky.

AromaFauna: Kočičí aromaterapie aneb kočičí TC

Prvním miláčkem zasvěceným do tajemství aromaterapie byla naše kočička Čiko. Díky preparátu Urinstop se nám podařilo uchránit čalouněný nábytek před značkováním a ji před perzekucí z naší strany.

AromaFauna: Psí svět (a nejen ten) s AromaFaunou

Jsem majitelkou pejska shih-tzu Etiena a kosmetiku AromaFauna používám něco přes rok. Zúčastnila jsem se také školení, které vedla vynikající aromaterapeutka, paní Michaela Švorcová, abych věděla, jak AromaFaunu správně používat.

AromaFauana: Z kurzů Aromaterapie nejen pro zvířata

Dobrý den, paní Švorcová, byla jsem na kurzu Aromaterapie nejen pro zvířata v prosinci 2011 a z kurzu jsem se vrátila zcela nadšená. Jediný problém byl v tom, že zrovna nebylo možno ihned objednat zboží, protože se nevyrábělo. Z kurzu jsem si přinesla jen vzoreček mycího oleje a namíchaný balzám.

AromaFauna: Léčba kožní plísně u fenky plemene Rhodéský ridgeback

Pořádně nevím, kdy nastal nějaký zlom, či podnět, ale najednou jsme zpozorovali, že se naší fence začínají objevovat malé flíčky v srsti. Bylo jich čím dál více.

AromaFauna: Zkušenost s Endoparazinem

U svých psích mazlíčků používám výhradně preparáty AromaFauna. Na jednom z kurzů jsem se seznámila se směsí éterických olejů Endoparazin – preparát vhodný proti vnitřním parazitům. Ihned mě zaujal, neboť odčervovat psa pomocí bylinek mi přijde přirozenější a šetrnější.