Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2012

Z dopisů: Jak jsem přišla k aromaterapii

Dlouhou dobu jsem pracovala v oficiální medicíně a nakonec jsem pochopila, proč se lidé, kteří podstoupili léčbu, takzvaní „vyléčení“, znovu a znovu vracejí na nemocniční lůžko nehledě na obrovské množství módních a drahých prostředků. Pochopila jsem, že farmaceutika je jen byznys a pro lékárny je výhodné, aby se tam člověk vracel pro léky.

Na začátku roku 2000 se na našem oddělení objevil člověk, který nebyl lhostejný k potížím jiných – Lena. Nabídla mi bylinné bio doplňky. Avšak oficiální medicína bio doplňky neuznává a já jsem nechápala, proč bych je měla potřebovat, když lékárny překypují „opravdovými“ léky. Lena mi ale nedala pokoj, donutila mě, abych šla sama se svými potížemi na různá vyšetření. Vsadily jsme se, jak se výsledky rozborů změní během měsíce. Bio doplňky jsem si od ní koupila na kusy. Za měsíc jsem znovu podstoupila vyšetření, rozbory a nevěřila jsem vlastním očím. Nejen, že výsledky odpovídaly normám, ale byly výborné. Tehdy jsem uvěřila síle bylin, které jsou opravdu kouzelné, když dokáží během měsíce zvýšit imunitu a další ukazatele.

Následně jsem se začala zajímat o éterické oleje. Dlouhou dobu jsem obcházela lékárny, nedůvěřivě se dívala na etikety a myslela si, že pokud éterický olej stojí 50 rublů, tak to bude nejspíš padělek. Velmi jsem se chtěla seznámit s éterickými oleji, začala jsem číst literaturu a jako kosmetička jsem tím spíš chápala, že jde nejen o kosmetické účinky, ale také o účinky emocionální a psychické.

A najednou se to stalo, našla jsem kurzy aromaterapie. Teď už vím, kde koupím kvalitní – opravdové éterické oleje a kde ne a jaké jsou jejich vlivy na kosmetické, emocionální a mentální úrovni. V červnu 2010 jsem se na semináři seznámila s panem Karlem Hadkem – chemikem se třicetiletou praxí, vkládajícím duši do svých výrobků. Mí klienti, kteří přípravky jednou zkusili, stále se znovu a znovu vrací. Když byla výroba na krátkou dobu přerušena, přímo trpěli. Kosmetiku si velmi šetřili. Vyzkoušeli si éterické oleje a kosmetiku jiných firem, ale začínali dělat drahoty. Už nám to víc nenoste, nebudeme si objednávat, chceme jen „Karel Hadek“. A když se výrobky, které jsem neustále hledala na internetu, znovu objevily, všichni byli doslova nadšení.

O prostředku na nehty Mykosan klienti hned po prvním dni říkají: „Nevíme jak, ale opravdu funguje, je efektivní, trochu štípe, proniká hluboko dovnitř a je potřeba jen trpělivost a správná péče.“ Je tu však ještě THYMICON zabíjející spory plísní a člověku, který trpěl plísněmi mnoho let a nic mu nepomáhalo, se ulevilo, a během půl roku se dočkal tak dlouho očekávaného uzdravení. Kosmetika je prostě úžasná, dobře se vstřebává, nezanechává mastný lesk, kůže „dýchá“, vůně je překrásná. Vzhledem k ohromné nabídce se všechno vybírá individuálně. Existuje úžasný krém jménem DERMISOFT. Ráda připravuji krémy individuálně, dle pleti svého klienta a tento krém je vhodným základem.

A co aromapeeling – hloubkové čištění pleti pomocí preparátů Karel Hadek? Vyčistí se póry i mazové žlázy. Je účinný při jakémkoli typu pleti. Pomáhá jak pleti s akné, tak i té suché – je to prostě zázrak. Pleť je sametově hebká, bez zarudnutí, neloupe se. Po aromapeelingu můžete klidně jít do divadla nebo na večírek. Při akné se vyrážka do druhého dne vysuší a suchá pleť se zase promastí a lehce vypne, je ještě hezčí a sametovější.

Jsem šťastná, že jsem poznala tak úžasnou kosmetiku. A ať je čím dál tím víc takových lidí, kteří si váží kosmetiky „Karel Hadek“ a nechtějí používat jinou, protože chápou, že je na čase se navracet k moudré přírodě, která miliony let tvořila skvosty. Přeji Vám hodně úspěchů, pane Karle Hadku!

Praktikující kosmetička Galina Viktorovna Tolimova

město Kamensk-Uralský

Úvodní slovo Karla Hadka

Léto se svými teplými slunečnými dny se s námi pomalu loučí. Dlouho jsme se na ně těšili a jeden má pocit, že snad jako každé jiné léto, bylo i toto proklatě krátké. Nezbývá než věřit, že dříve než se o slovo přihlásí podzimní plískanice, budou hřát jak naše dušičky, tak i těla slunečné dny babího léta.

Novinky: Novinky Genisan a Preshea

V novinkách objevíte mnoho zajímavého, Vámi žádaného, užitečného i něco rozmarného.

Novinky: Lecitinia Body Balm

Lecitinový tělový balzám lehké, jemné konzistence podobající se tělovému mléku.

Novinky: Novinky na druhou…

Siličné parfémy? Čakrové směsi?

Hadkovské zamyšlení: Zázrak, či kvete blbost?

Je tomu asi tak týden, co jsem dostal více než zajímavé sdělení. Pod vlivem úhlu pohledu jsem prostě dezorientován, a tak se napůl směji a napůl pláči.

Zkušenosti a rady: Pohodové těhotenství s Hadkem

Doufám, že Vás předmět mého mailu nezaskočil, ale abych to ještě opepřila, tak dodám, že jedna z prvních myšlenek, když jsem koncem loňského roku zjistila své těhotenství, byla na Hadka.

Zkušenosti a rady: Nováček

S úžasnou kosmetikou pana Hadka jsem se setkala trochu blíže před rokem. Postupně jsem kromě éterických a masážních olejů, které používám v práci, začala zkoušet další preparáty pro svoji osobní potřebu.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s univerzálním čisticím prostředkem ORANGE-SANITOL KH.

Zkušenosti a rady: Dík za Orange-Sanitol

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za přípravek ORANGE-SANITOL.

Zkušenosti a rady: Atemol

Vážený pane Hadku, mnohokrát bych Vám chtěla poděkovat za Vaše preparáty. Zachránily mě před stálým kašlem z alergie.

Zkušenosti a rady: To je „rygol“!

Jednoho dne při sprchování jsem zjistila, že se mně na nohách objevily bílé pupínky, nemám ráda pupínky, už od dob rané puberty, a tak jsem se rozhodla, že vyrazím do boje. Bez váhání jsem otevřela skříňku s „Hadkovskými poklady“.

Zkušenosti a rady: Aroma-Budík

Nic nového pod sluncem,“ řeknete si, a vlastně máte pravdu. Směs éterických olejů se silně osvěžující vůní a aktivační schopností, byla představena jako vhodný prostředek pro řidiče proti mikro spánku při dlouhých cestách. Ale jak je již v aromaterapii zvykem, můžeme i AROMA-BUDÍK použít či využít i k jiným účelům.

Zkušenosti a rady: Endoparazin – detoxikace

Uveřejnění článku o Endoparazinu rozpoutalo lavinu dotazů. Nejčastěji šlo o doporučené dávkování, a to jak u zvířat, tak u lidí. Pro velký zájem v řadách chovatelů velkých zvířat, převážně koní, byla do nabídky přidána větší balení 20 ml a 50 ml.

Zkušenosti a rady: Opravdu kortikoidy?

Dobrý den, paní Švorcová, asi před čtyřmi týdny jsem Vám volala ohledně problému, který nás všechny nesmírně trápil. Ve zkratce Vám ho popíši.

Zkušenosti a rady: Má zkušenost s Cayathermem

Poprvé jsem se s CAYATHERMEM setkal asi před třemi lety na kurzu Aromaterapie Karla Hadka v masérské škole pana Němečka v Brně. Pan Hadek pěl na pálivý CAYATHERM až neuvěřitelnou chválu a protože patřím mezi tvory zvědavé, rozhodl jsem se jej vyzkoušet.

Poradna

Z dopisů: Jak jsem přišla k aromaterapii

Dlouhou dobu jsem pracovala v oficiální medicíně a nakonec jsem pochopila, proč se lidé, kteří podstoupili léčbu, takzvaní „vyléčení“, znovu a znovu vracejí na nemocniční lůžko nehledě na obrovské množství módních a drahých prostředků.

Koutek pro maminky: Intimní hygiena

Problémy s intimní hygienou se nevyhýbají ani těm nejmenším.

Koutek pro maminky: I malé holčičky…

Výtoky jsou ožehavé téma u děvčat v pubertě, u dospělých žen se o tom mluví špatně, ale prostě to patří k životu. Mnohdy se mluví a mluví a léčí a léčí a výtok nekončí. Oč horší je, když v poradně dostaneme dotaz, co dělat s výtokem u dvouleté, či dokonce tříměsíční holčičky.

AromaFauna: Kočičí aromaterapie aneb kočičí TC

Prvním miláčkem zasvěceným do tajemství aromaterapie byla naše kočička Čiko. Díky preparátu Urinstop se nám podařilo uchránit čalouněný nábytek před značkováním a ji před perzekucí z naší strany.

AromaFauna: Psí svět (a nejen ten) s AromaFaunou

Jsem majitelkou pejska shih-tzu Etiena a kosmetiku AromaFauna používám něco přes rok. Zúčastnila jsem se také školení, které vedla vynikající aromaterapeutka, paní Michaela Švorcová, abych věděla, jak AromaFaunu správně používat.

AromaFauana: Z kurzů Aromaterapie nejen pro zvířata

Dobrý den, paní Švorcová, byla jsem na kurzu Aromaterapie nejen pro zvířata v prosinci 2011 a z kurzu jsem se vrátila zcela nadšená. Jediný problém byl v tom, že zrovna nebylo možno ihned objednat zboží, protože se nevyrábělo. Z kurzu jsem si přinesla jen vzoreček mycího oleje a namíchaný balzám.

AromaFauna: Léčba kožní plísně u fenky plemene Rhodéský ridgeback

Pořádně nevím, kdy nastal nějaký zlom, či podnět, ale najednou jsme zpozorovali, že se naší fence začínají objevovat malé flíčky v srsti. Bylo jich čím dál více.

AromaFauna: Zkušenost s Endoparazinem

U svých psích mazlíčků používám výhradně preparáty AromaFauna. Na jednom z kurzů jsem se seznámila se směsí éterických olejů Endoparazin – preparát vhodný proti vnitřním parazitům. Ihned mě zaujal, neboť odčervovat psa pomocí bylinek mi přijde přirozenější a šetrnější.