Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2012

Zkušenosti a rady: Aroma-Budík

„Nic nového pod sluncem,“ řeknete si, a vlastně máte pravdu. Směs éterických olejů se silně osvěžující vůní a aktivační schopností, byla představena jako vhodný prostředek pro řidiče proti mikro spánku při dlouhých cestách. Ale jak je již v aromaterapii zvykem, můžeme i AROMA-BUDÍK použít či využít i k jiným účelům.

Aby nám v autě bylo příjemně a byl zde svěží vzduch, kupujeme různé auto-parfémy, voňavé stromečky či polštářky, které mívají vanilkovou, kokosovou či borovicovou vůni nebo nám mají připomenout vůni moře. Nakonec nás z těchto umělých vůní bolí po nějaké chvíli hlava. Mnohdy si ani neuvědomíme, že i v autě přebývají neviditelné mikroorganizmy, parazité, roztoči. Jejich domovem bývají filtry, čalounění, koberečky. V období teplých dnů využíváme v autě klimatizaci, v jejímž filtru se jim daří také. Po AROMA-BUDÍKU nás hlava bolet nebude, naopak podpoří naše zdraví. Při jeho používání bude ovzduší v autě nejen svěží, ale i zbavené zmíněných mikroorganizmů.

Tuto skutečnost jistě ocení Vaše dýchací ústrojí a následně i Vy sami. Takto jednoduše můžete předcházet respiračním onemocněním. A pokud by nějaká ta rýma v sychravém období přišla, bude se Vám lépe dýchat a je větší pravděpodobnost, že zase brzy odejde.

Velice často používáme osvěžovače vzduchu do místností a AROMA-BUDÍK je i zde vhodným kandidátem. Velikou výhodou jsou obsažené silice, které většinou všichni známe pro jejich silné dezinfekční vlastnosti, a právě díky tomu se AROMA-BUDÍK může použít i mimo prostory auta. Dobrou volbou budou dětské pokoje, hlavně v době, kdy se naše děti vrací do školy a unavené a otrávené mají psát domácí úkoly. Stejně tak můžeme směs nakapat do skříní s oblečením, šaten, botníků, do špatně větratelných prostorů.

Pokud jste majiteli zahradních chat či domků, chalup bez stálého topení, znáte „zatuchlou“ vůni, která se line při odemknutí a která je cítit i z peřin a polštářů. Stačí pár kapek a svěžest se rozprostře i v tomto případě. „AROMA-BUDÍK do peřin, když v nich spím…?“ Věřte, že i to jde, silice se uvolní do prostoru, koncentrace se sníží, a vy večer uléháte do voňavých peřin ke klidnému spánku.

Máta peprná / Mentha piperita – ostrá svěží vůně stimulující nervou soustavu, mozek, zlepšující koncentraci. Posiluje mysl, stimuluje žaludek. Vyznačuje se protiinfekčními účinky. Podporuje vykašlávání, přináší úlevu při zažívacích potížích, kolikách, nadýmání. Vhodný při horečkách. Máta peprná byla považována za vizionářskou bylinu, pozvedá ducha a přináší prorocké sny.

Koriandr setý / Coriandrum sativum – kořenná, jemně pižmová vůně, vhodná při nervových depresích. Podporuje zažívání, je výborným antispazmatikem, používaným při nechutenství, nevolnosti, břišních křečích a plynatosti. Vhodný proti infekcím, bakteriocidní a viricidní. Stimuluje slezinu a tok lymfy.

Pepř černý / Piper nigrum – příjemná teplá pepřovitá vůně. Olej se silně prohřívacím a prokrvujícím účinkem, zlepšuje trávení, zklidňue hladké svalstvo střev. Stimuluje ledviny, napomáhá při chudokrevnosti, podporuje tvorbu červených krvinek. Vhodný při ztuhlých svalech. Je znám pro své silné antibakteriální účinky.

Rozmarýn lékařský / Rosmarinus officinalis – příjemná bylinná vůně, stimulující nervovou soustavu. Vhodný při ztrátě čichu, při postižení senzorických nervů, u řečových vad, při ochrnutí, při zasažení motorických nervů. Stimuluje buňky, mozek. Je znám svými sedativními účinky, pomáhá snížit cholesterol v krvi. Má silné antiseptické účinky.

Kardamom / Ellettaria cardamomum – sladká, teplá vůně, zlepšuje soustředění, tonizuje mozek a nervový systém. Vhodný při těkavosti, pomalosti, lenosti. Pomáhá při potížích s trávením, plynatostí, průjmech, pálení žáhy. Prospěšný při kašli, škytavce, „špatném dechu“. Má antiinfekční vlastnosti. Podle obsažených silic lze usoudit i mnoho dalších možností, při kterých směs můžeme použít a jež v časopise zmíněny nebyly. Složení mi připomíná dětské kapky na kašel, které jsem dostávala jako dítě, pouze byly sladké.

Dovedu si představit, že si v době sychravého počasí přidám Aroma-Budík do medu a budu jej preventivně užívat.

Michaela Švorcová, m.s@karelhadek.eu

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Léto se svými teplými slunečnými dny se s námi pomalu loučí. Dlouho jsme se na ně těšili a jeden má pocit, že snad jako každé jiné léto, bylo i toto proklatě krátké. Nezbývá než věřit, že dříve než se o slovo přihlásí podzimní plískanice, budou hřát jak naše dušičky, tak i těla slunečné dny babího léta.

Novinky: Novinky Genisan a Preshea

V novinkách objevíte mnoho zajímavého, Vámi žádaného, užitečného i něco rozmarného.

Novinky: Lecitinia Body Balm

Lecitinový tělový balzám lehké, jemné konzistence podobající se tělovému mléku.

Novinky: Novinky na druhou…

Siličné parfémy? Čakrové směsi?

Hadkovské zamyšlení: Zázrak, či kvete blbost?

Je tomu asi tak týden, co jsem dostal více než zajímavé sdělení. Pod vlivem úhlu pohledu jsem prostě dezorientován, a tak se napůl směji a napůl pláči.

Zkušenosti a rady: Pohodové těhotenství s Hadkem

Doufám, že Vás předmět mého mailu nezaskočil, ale abych to ještě opepřila, tak dodám, že jedna z prvních myšlenek, když jsem koncem loňského roku zjistila své těhotenství, byla na Hadka.

Zkušenosti a rady: Nováček

S úžasnou kosmetikou pana Hadka jsem se setkala trochu blíže před rokem. Postupně jsem kromě éterických a masážních olejů, které používám v práci, začala zkoušet další preparáty pro svoji osobní potřebu.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s univerzálním čisticím prostředkem ORANGE-SANITOL KH.

Zkušenosti a rady: Dík za Orange-Sanitol

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za přípravek ORANGE-SANITOL.

Zkušenosti a rady: Atemol

Vážený pane Hadku, mnohokrát bych Vám chtěla poděkovat za Vaše preparáty. Zachránily mě před stálým kašlem z alergie.

Zkušenosti a rady: To je „rygol“!

Jednoho dne při sprchování jsem zjistila, že se mně na nohách objevily bílé pupínky, nemám ráda pupínky, už od dob rané puberty, a tak jsem se rozhodla, že vyrazím do boje. Bez váhání jsem otevřela skříňku s „Hadkovskými poklady“.

Zkušenosti a rady: Aroma-Budík

Nic nového pod sluncem,“ řeknete si, a vlastně máte pravdu. Směs éterických olejů se silně osvěžující vůní a aktivační schopností, byla představena jako vhodný prostředek pro řidiče proti mikro spánku při dlouhých cestách. Ale jak je již v aromaterapii zvykem, můžeme i AROMA-BUDÍK použít či využít i k jiným účelům.

Zkušenosti a rady: Endoparazin – detoxikace

Uveřejnění článku o Endoparazinu rozpoutalo lavinu dotazů. Nejčastěji šlo o doporučené dávkování, a to jak u zvířat, tak u lidí. Pro velký zájem v řadách chovatelů velkých zvířat, převážně koní, byla do nabídky přidána větší balení 20 ml a 50 ml.

Zkušenosti a rady: Opravdu kortikoidy?

Dobrý den, paní Švorcová, asi před čtyřmi týdny jsem Vám volala ohledně problému, který nás všechny nesmírně trápil. Ve zkratce Vám ho popíši.

Zkušenosti a rady: Má zkušenost s Cayathermem

Poprvé jsem se s CAYATHERMEM setkal asi před třemi lety na kurzu Aromaterapie Karla Hadka v masérské škole pana Němečka v Brně. Pan Hadek pěl na pálivý CAYATHERM až neuvěřitelnou chválu a protože patřím mezi tvory zvědavé, rozhodl jsem se jej vyzkoušet.

Poradna

Z dopisů: Jak jsem přišla k aromaterapii

Dlouhou dobu jsem pracovala v oficiální medicíně a nakonec jsem pochopila, proč se lidé, kteří podstoupili léčbu, takzvaní „vyléčení“, znovu a znovu vracejí na nemocniční lůžko nehledě na obrovské množství módních a drahých prostředků.

Koutek pro maminky: Intimní hygiena

Problémy s intimní hygienou se nevyhýbají ani těm nejmenším.

Koutek pro maminky: I malé holčičky…

Výtoky jsou ožehavé téma u děvčat v pubertě, u dospělých žen se o tom mluví špatně, ale prostě to patří k životu. Mnohdy se mluví a mluví a léčí a léčí a výtok nekončí. Oč horší je, když v poradně dostaneme dotaz, co dělat s výtokem u dvouleté, či dokonce tříměsíční holčičky.

AromaFauna: Kočičí aromaterapie aneb kočičí TC

Prvním miláčkem zasvěceným do tajemství aromaterapie byla naše kočička Čiko. Díky preparátu Urinstop se nám podařilo uchránit čalouněný nábytek před značkováním a ji před perzekucí z naší strany.

AromaFauna: Psí svět (a nejen ten) s AromaFaunou

Jsem majitelkou pejska shih-tzu Etiena a kosmetiku AromaFauna používám něco přes rok. Zúčastnila jsem se také školení, které vedla vynikající aromaterapeutka, paní Michaela Švorcová, abych věděla, jak AromaFaunu správně používat.

AromaFauana: Z kurzů Aromaterapie nejen pro zvířata

Dobrý den, paní Švorcová, byla jsem na kurzu Aromaterapie nejen pro zvířata v prosinci 2011 a z kurzu jsem se vrátila zcela nadšená. Jediný problém byl v tom, že zrovna nebylo možno ihned objednat zboží, protože se nevyrábělo. Z kurzu jsem si přinesla jen vzoreček mycího oleje a namíchaný balzám.

AromaFauna: Léčba kožní plísně u fenky plemene Rhodéský ridgeback

Pořádně nevím, kdy nastal nějaký zlom, či podnět, ale najednou jsme zpozorovali, že se naší fence začínají objevovat malé flíčky v srsti. Bylo jich čím dál více.

AromaFauna: Zkušenost s Endoparazinem

U svých psích mazlíčků používám výhradně preparáty AromaFauna. Na jednom z kurzů jsem se seznámila se směsí éterických olejů Endoparazin – preparát vhodný proti vnitřním parazitům. Ihned mě zaujal, neboť odčervovat psa pomocí bylinek mi přijde přirozenější a šetrnější.