Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2012

AromaFauna: Léčba kožní plísně u fenky plemene Rhodéský ridgeback

Pořádně nevím, kdy nastal nějaký zlom, či podnět, ale najednou jsme zpozorovali, že se naší fence začínají objevovat malé flíčky v srsti. Bylo jich čím dál více. Na začátku byl stroupek, který se loupal a šupinatěl, vypadala z něj srst a zůstala černá skvrna na kůži. Ta poté zarůstala znovu srstí. A flíček se objevil na jiném místě. Celkově fenka vypadala jako dalmatin, samý puntík. Veterinární léčbu jsme odmítli poté, co nám bylo sděleno, že je to léčba zdlouhavá i na několik let.

Několik let můžeme léčit i přírodně, říkala jsem si. Fenka velmi špatně reaguje na léčbu jakkoliv chemickou, a to akutními a špatně řešitelnými průjmy. Postupně jsem po poradě s paní Švorcovou, zakoupila několik preparátů AromaFauna (Mycos Balzam, Balzam Antiparazin, mycí olej HY-Insektin, Fauna Desinf a Imuno Fauna). Začínali jsem Mycos Balzamem, mazali jsme stroupky a šupinky, stroupek se vždy pěkně sloupl a flíček rychleji zarůstal srstí. Mycos jsme začali prokládat Balzamem Antiparazin, a to zvláště na místech, kde flíčky nebyly suché, ale mokvavé, většinou ve slabinách a na bříšku. Mycím olejem HY-Insektin jsme omývali-otírali, protože se fenka bojí vody, olej jsme již neoplachovali. Vnitřně jsme dávali ImunoFaunu. Nezanedbali jsme ani pelíšky, pravidelně jsme je stříkali preparátem Fauna Desinf. Mazání fenky probíhalo vždy minimálně 2x denně, plus vysávání, postřiky Fauna Desinfem. No co budu povídat, střídalo se období naděje, kdy jsem myslela, že se to začíná vše krásně ztrácet. Pak zoufalství, kdy se dělaly nové a nové i větší fleky až boláky. Nad vodou mě drželo to, že u dalších dvou pejsků v domácnosti se onemocnění neobjevilo. Podotýkám, že byli také ošetřováni mycím olejem HY-Insektin a Balzam Antiparazin. Fenka měla pravděpodobně slabší imunitu, i když byla jinak celý život naprosto zdravá.

Po cca půl roce mazání „Hadkem“ jsem přidala preparáty fy Energy. Sama s nimi mám dobrou zkušenost, tak jsem si řekla – zkusíme. Jsou to bylinné koncentráty k vnitřnímu užití. Právě v době, kdy jsem přidala preparáty Energy, jsem přestala psát paní Švorcové a plácala jsem fenku na střídačku, jeden den Balzam Antiparazin, druhý den Audivet. Plus preparáty k vnitřnímu užití Probiovet a Fytovet, na pelíšky Fauna Desinf. Takto jsem to „patlala“ cca třičtvrtě roku. Flíčky se objevovaly stále, ale byly to menší ložiska, a lépe se hojila a opravdu rychle zarůstala srstí. Změnili jsme i stravu. Bylo toho opravdu hodně, samotné mi z toho šla hlava kolem. Dnes fenka vypadá skoro jako dřív. Píši skoro, protože se toho asi nikdy úplně nezbaví. Občas se objeví flíček, který ale okamžitě ošetřujeme-zlikvidujeme pomocí Mycos Balzamu a Balzamu Antiparazin, a občas plácneme levandulový nebo čajovníkový ÉO. Ale objeví se maximálně 2 - 3 flíčky.

Přidávám fotky, kdy byla dost „olezlá“, i když to nejhorší období zdokumentováno není.

Dnes vypadá naprosto normálně.

A. Zemánková

Úvodní slovo Karla Hadka

Léto se svými teplými slunečnými dny se s námi pomalu loučí. Dlouho jsme se na ně těšili a jeden má pocit, že snad jako každé jiné léto, bylo i toto proklatě krátké. Nezbývá než věřit, že dříve než se o slovo přihlásí podzimní plískanice, budou hřát jak naše dušičky, tak i těla slunečné dny babího léta.

Novinky: Novinky Genisan a Preshea

V novinkách objevíte mnoho zajímavého, Vámi žádaného, užitečného i něco rozmarného.

Novinky: Lecitinia Body Balm

Lecitinový tělový balzám lehké, jemné konzistence podobající se tělovému mléku.

Novinky: Novinky na druhou…

Siličné parfémy? Čakrové směsi?

Hadkovské zamyšlení: Zázrak, či kvete blbost?

Je tomu asi tak týden, co jsem dostal více než zajímavé sdělení. Pod vlivem úhlu pohledu jsem prostě dezorientován, a tak se napůl směji a napůl pláči.

Zkušenosti a rady: Pohodové těhotenství s Hadkem

Doufám, že Vás předmět mého mailu nezaskočil, ale abych to ještě opepřila, tak dodám, že jedna z prvních myšlenek, když jsem koncem loňského roku zjistila své těhotenství, byla na Hadka.

Zkušenosti a rady: Nováček

S úžasnou kosmetikou pana Hadka jsem se setkala trochu blíže před rokem. Postupně jsem kromě éterických a masážních olejů, které používám v práci, začala zkoušet další preparáty pro svoji osobní potřebu.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s univerzálním čisticím prostředkem ORANGE-SANITOL KH.

Zkušenosti a rady: Dík za Orange-Sanitol

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za přípravek ORANGE-SANITOL.

Zkušenosti a rady: Atemol

Vážený pane Hadku, mnohokrát bych Vám chtěla poděkovat za Vaše preparáty. Zachránily mě před stálým kašlem z alergie.

Zkušenosti a rady: To je „rygol“!

Jednoho dne při sprchování jsem zjistila, že se mně na nohách objevily bílé pupínky, nemám ráda pupínky, už od dob rané puberty, a tak jsem se rozhodla, že vyrazím do boje. Bez váhání jsem otevřela skříňku s „Hadkovskými poklady“.

Zkušenosti a rady: Aroma-Budík

Nic nového pod sluncem,“ řeknete si, a vlastně máte pravdu. Směs éterických olejů se silně osvěžující vůní a aktivační schopností, byla představena jako vhodný prostředek pro řidiče proti mikro spánku při dlouhých cestách. Ale jak je již v aromaterapii zvykem, můžeme i AROMA-BUDÍK použít či využít i k jiným účelům.

Zkušenosti a rady: Endoparazin – detoxikace

Uveřejnění článku o Endoparazinu rozpoutalo lavinu dotazů. Nejčastěji šlo o doporučené dávkování, a to jak u zvířat, tak u lidí. Pro velký zájem v řadách chovatelů velkých zvířat, převážně koní, byla do nabídky přidána větší balení 20 ml a 50 ml.

Zkušenosti a rady: Opravdu kortikoidy?

Dobrý den, paní Švorcová, asi před čtyřmi týdny jsem Vám volala ohledně problému, který nás všechny nesmírně trápil. Ve zkratce Vám ho popíši.

Zkušenosti a rady: Má zkušenost s Cayathermem

Poprvé jsem se s CAYATHERMEM setkal asi před třemi lety na kurzu Aromaterapie Karla Hadka v masérské škole pana Němečka v Brně. Pan Hadek pěl na pálivý CAYATHERM až neuvěřitelnou chválu a protože patřím mezi tvory zvědavé, rozhodl jsem se jej vyzkoušet.

Poradna

Z dopisů: Jak jsem přišla k aromaterapii

Dlouhou dobu jsem pracovala v oficiální medicíně a nakonec jsem pochopila, proč se lidé, kteří podstoupili léčbu, takzvaní „vyléčení“, znovu a znovu vracejí na nemocniční lůžko nehledě na obrovské množství módních a drahých prostředků.

Koutek pro maminky: Intimní hygiena

Problémy s intimní hygienou se nevyhýbají ani těm nejmenším.

Koutek pro maminky: I malé holčičky…

Výtoky jsou ožehavé téma u děvčat v pubertě, u dospělých žen se o tom mluví špatně, ale prostě to patří k životu. Mnohdy se mluví a mluví a léčí a léčí a výtok nekončí. Oč horší je, když v poradně dostaneme dotaz, co dělat s výtokem u dvouleté, či dokonce tříměsíční holčičky.

AromaFauna: Kočičí aromaterapie aneb kočičí TC

Prvním miláčkem zasvěceným do tajemství aromaterapie byla naše kočička Čiko. Díky preparátu Urinstop se nám podařilo uchránit čalouněný nábytek před značkováním a ji před perzekucí z naší strany.

AromaFauna: Psí svět (a nejen ten) s AromaFaunou

Jsem majitelkou pejska shih-tzu Etiena a kosmetiku AromaFauna používám něco přes rok. Zúčastnila jsem se také školení, které vedla vynikající aromaterapeutka, paní Michaela Švorcová, abych věděla, jak AromaFaunu správně používat.

AromaFauana: Z kurzů Aromaterapie nejen pro zvířata

Dobrý den, paní Švorcová, byla jsem na kurzu Aromaterapie nejen pro zvířata v prosinci 2011 a z kurzu jsem se vrátila zcela nadšená. Jediný problém byl v tom, že zrovna nebylo možno ihned objednat zboží, protože se nevyrábělo. Z kurzu jsem si přinesla jen vzoreček mycího oleje a namíchaný balzám.

AromaFauna: Léčba kožní plísně u fenky plemene Rhodéský ridgeback

Pořádně nevím, kdy nastal nějaký zlom, či podnět, ale najednou jsme zpozorovali, že se naší fence začínají objevovat malé flíčky v srsti. Bylo jich čím dál více.

AromaFauna: Zkušenost s Endoparazinem

U svých psích mazlíčků používám výhradně preparáty AromaFauna. Na jednom z kurzů jsem se seznámila se směsí éterických olejů Endoparazin – preparát vhodný proti vnitřním parazitům. Ihned mě zaujal, neboť odčervovat psa pomocí bylinek mi přijde přirozenější a šetrnější.