Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2009

Voňavý vánoční kalendář

Je po polovině října a díky globálnímu oteplování se nám letos snížek a mně protivný chlad dostavily podstatně dříve než bych si přál. Ještěže příroda kašle na moje přání. Patřím k oněm teplomilným, kteří si život bez zimy umí představit. Nemíním tím ani tak pravou zimu, s mrazíkem, bílým kobercem, modrou oblohou a sluníčkem. Spíše déšť, vlhký, vlezlý chlad, těžké olovnaté mraky, šero. Jeden by i mohl dostat deprese z toho, že se nenarodil jako stěhovavý pták. Ale asi to trošku přeháním. Sedím v kanceláři a je mi horko. Ne že by bylo přetopeno, prostě jen mi hoří termíny. Vydání vánoční Aromky je již na spadnutí, pohled do kalendáře mi říká… a já toho mám ještě tolik dělat. Že by to bylo kalendářem…?

Pokud má někdo stejné pocity, myslím, že by bylo vhodné se společně poohlédnout po nějakém jiném kalendáři. Třeba voňavém a vánočním…

Až půjde vánoční Aromaterapie k čtenářům, bude se již psát měsíc listopad. Navrhuji tedy, aby náš kalendář začínal dnem 11. listopadu. Jaké bude tento den počasí sice netuším, ale do Štědrého večera již bude zbývat jen 43 dní. Počasí lze očekávat pochmurné, a tak krom toho, že od tohoto dne bude platit 10% vánoční sleva...

30 z těch, kteří v první den VVK – voňavého vánočního kalendáře zašlou objednávku, obdrží jako pozornost i jedno 10 ml balení borovicového oleje. Kdo by se ale domníval, že tím to končí, je na omylu, tedy voňavém omylu. Zítra je totiž také den.
 

Samozřejmě, že i 12. listopadu, tedy 42 dní před Štědrým večerem nemůže náš voňavý vánoční kalendář opomenout objednávající. 50 objednávajících z tohoto dne obdrží jako pozornost 50ml balení preparátu SCHOKO PACK. Jeho kakaová vůně je více než příjemná, zjemňuje pokožku a skrývá v sobě i další přednosti… Býti snědý občas přináší značné výhody.
 

Někteří pověrčiví tvrdí, že třináctka je nešťastné číslo. A tak prohlašuji, že letos vůbec nebude 13. listopad, bude LSL. listopad. Nemusíte nic propočítávat, nejedná se o římské, ani jiné číslovky. Tedy ne pro všechny tomu tak bude. Jen pro 30 objednávajících z tohoto dne. A co že je to LSL? No přece 50ml balení preparátu LECIDERMA SHEA LAVENDEL.
 

V sobotu 14. listopadu by se mělo alespoň trošku odpočívat. Samozřejmě, že 40 dní „před“ jsme uhonění, ulítaní a jistě i unavení. Vánoční čas se přibližuje… S odpočíváním to ale nedoporučuji přehánět. Důvod je naprosto jasný! 50 objednávajících z tohoto dne obdrží, jak jinak, než lahvičku s VÁNOČNÍM ČASEM. Oněch zhruba 300 kapek odpovídá 10 ml.
 

Pozvali jste si na neděli 15. listopadu nějakou tu návštěvu…? Já netuším, jak tento den budu trávit já, ale jako jeden z nejznámějších jasnovidců světa již dnes vidím, jak k padesáti objednávajícím přichází návštěva. A ne jen tak nějaká. Je jedinečná, přichází sám DR. VOŠTĚP. Není žádným tajemstvím, že umí postavit na nohy. Tedy pokud je ještě máme…
 

16. listopad je v našem voňavém vánočním kalendáři označen jako den bambuckého másla. A tak krém SHEA BUTTER, který příjemně zjemňuje pleť, bude mít tohoto dne příležitost zpříjemnit celý den 30 objednávajícím, kteří jej obdrží jako dárek dne se svou objednávkou.
 

Na 30 objednávajících, kteří doručí své objednávky 17. listopadu, zde čeká 30 lahviček s nápisem LECITOL ROYALE, 100 ml. A nejde jen o lahvičky se zmíněným nápisem. Prázdná lahvička by jistě nikoho nepotěšila. Onen krásně vonící olejíček bude samozřejmě v lahvičkách čekat na svou příležitost.
 

Neděle, a tím i víkend, jsou stejně tak za námi, jako i před námi. O slovo se hlásí střed pracovního týdne. Ano, je středa, 18. listopad. Ale to nás vůbec nemusí zajímat. My přece máme svůj, voňavý vánoční kalendář. Když jsem byl ještě malý kluk, vzpomínám si, že „koupelovým dnem“ byl vždy pátek. Dnes už se nekoupu když je pátek, ale když se mi chce. Třeba i ve středu. Kdy se bude koupat 30 objednávajících z tohoto dne? To nechám plně na nich. Každopádně to bude v BOROVICOVÉM koupelovém oleji, který bude nikoli omylem připojen ke třiceti objednávkám.
 

Ten čas tak šíleně letí. Je čtvrtek 19. listopadu a já jsem si spočítal, že náš vánoční kalendář již potěšil 300 objednávajících. A dnes jich k nim přibude dalších 30. Vyhlašuji den INTIMISSU. On si to zaslouží, mít svůj den. Jeden by řekl, že se osvědčil od hlavy až k patě. Ale ono je to trošku jinak. Intimiss se osvědčil od prostředku až k hlavě, a stejně tak od prostředku až k patě. Ne, ne, opravdu nechci tuto záležitost politizovat, jde mi jen o konstatování faktů.
 

Jak klasik praví, v pátek začíná „lenochů svátek“. Víkend se hlásí o slovo. To samozřejmě platí i o pátku 20. listopadu. To ale nemá vůbec žádný vliv na sestru pana INTIMISSE, slečnu HY-INTIMU, která si v tento den oblékla hezké 100ml šatičky a vydá se potěšit 30 objednávajících z tohoto dne. Kam…? To přece záleží na tom, odkud přijde 30 vybraných objednávek!
 

Bolest. Toto slůvko je mi přibližně tak milé, jako slovo politika. Zatímco na politiku lze kašlat a myslet si své, s bolestí je to trošku jinak. Občas přichází jako nezvaný host. 21. listopad tedy prohlásíme pro 50 objednávajících za bezbolestný. Neposlouchejte rádio, nesledujte televizi. Tedy politiky, pokud by se tam jaksi vyskytovali. Odměnou vám bude stav bez duševních bolestí. A ty tělesné? O ty se pro 50 objednávajících postará 100 ml preparátu CAYATHERM!
 

Haló, je tady neděle 22. listopad. Víkend pomalu končí. Jistě jste si ho krásně užili, odpočívali a relaxovali! Chápu, že předchozí týden byl vysilující, vždyť toho bylo pro koně, ne pro člověka. Ani bych se nedivil, kdyby důsledkem byly i kruhy pod očima. Ale i tomu se dá odpomoci. A nyní to prosím nesplést. Je 22. 11. Z toho lze velmi jednoduše spočítat že 22. 11 = 30 SCR. Že tomuto matematickému úkonu nerozumíte? Nevadí, objednáte-li dnes, je to spojeno s domácím úkolem. Prohlédnout doručenou zásilku a zjistit, zda patříte k oněm, kteří tam mají mimo očekávání i 15 ml očního krému SHEA CARRE R.
 

Je 23. listopad. Krom jiného se po světě courá i prasečí chřipka a prý se nevyhne ani tomu, kdo… hm… zrovna prase není. Ale i normální chřipka, nastydnutí a podobné lumpárny mají touto dobou sezónu. Co se takhle naložit do vany, prohřát zmrzlé tělíčko? EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ koupeláček umí nejen prohřát. Posílí imunitu a učí kašlat… tedy na nemoci. Nechce se mi věřit, že by se nenašlo 30 objednávajících, které by tento koupelový olejíček nepotěšil.
 

24. listopadu je sice ještě podzim, ale ten umí být vlezlejší než sama paní Zima. Podzimní chlad vleze, kam může. Někdy za nehty, někdy do nosu. Abych pravdu řekl, jsem rád, že aromaterapeutické preparáty objednávají lidičky. Neumím si představit, jak velké balení nosního oleje by potřeboval např. slon. Desetilitrový kanystr na jedno použití? Ale vynechejme slony ze hry, lidem s jejich malými čeníšky přece vystačí na dlouho i lahvička NOSNÍHO OLEJE o obsahu 20 ml. A tak dnešních 30 objednávajících
obdrží tento skvost dokonce i s pipetkou.
 

Maminko, tatínku, babičko, dědečku, dle voňavého vánočního kalendáře není 25. listopad, ale je den dětí. Jak se to pozná? No přece tím, že dostanou nějakou tu maličkost, která jim udělá radost. Dětský HEŘMÁNKOVÝ koupeláček to zcela jistě zvládne. Příjemně voní, a dokonce i uklidňuje pokožku. Škoda, že jsem si ho neuměl vyrobit v dobách svého mládí. Velice často jsem míval podrážděnou pokožku v oblasti hýžďového svalstva od tatínkovy ruky… Jó, jó, byla to divná doba, dokonce ani kortikoidy nebyly… Maminko, tatínku, babičko, dědečku, smiřte se s tím, že právě dnes bude cestovat, říkám a píši, 50 dětských HEŘMÁNKOVÝCH koupelových olejů po 100 ml, jako „černý pasažér“ s vaší objednávkou.
 

26. den voňavého vánočního kalendáře, tedy 26. listopad, je zasvěcen dobrému dechu. Postarat se o bezproblémové dýchání bude muset přítel ATEMOL. Vyznačuje se velice příjemnou vůní, usnadňuje odkašlávání a mírní křeče hladkého svalstva. Možná vám zrovna dnes nic není, ale ptát se, co zrovna s ATEMOLEM, nemusíte. Klinické testy prokázaly a deset z osmi zubních lékařů potvrzují, že tento preparát chleba nežere. A tak, pokud momentálně není potřeba, nemusí tomu tak být v blízké
budoucnosti. Je to preparát, který je vhodné mít při ruce a schovávat jej „na horší časy“. Pošlete-li objednávku právě dnes, je velká šance, že budete mezi 30 objednávajícími, kterým malá lahvička s 10 ml poskytne dobré služby.
 

Den 27. měsíce listopadu se dle voňavého vánočního kalendáře se u některých jedinců – zdaleka ne všech – může projevit i ztvrdlou pokožkou chodidel. Pokud ji máte měkoučkou, dnes nic neobjednávejte. 30 objednávajících totiž obdrží specialitku na tento problém, krém PEDI-DERM G10 v množství 100 ml. Před objednávkami v dnešní den varuji samozřejmě i politiky. Preparát je opravdu, ale opravdu určen k ošetření nadměrně ztvrdlé pokožky nohou. S natvrdlými mozky si bohužel poradit neumí.
 

Lecitinová maska excelentně působí na pokožku obličeje samozřejmě po celý rok. Ne jinak tomu bude i 28. listopadu. Nemám nejmenší tušení, kolik předvánočních objednávek od svých zákazníků obdržíme v tento den, vím ale naprosto přesně, že dvacet dóziček po 50 ml tohoto preparátu pocestuje přímo z laboratoře potěšit příjemce.
 

Je libo něco pro zahřátí? Ne, ne, grog to fakt nebude. Teplíčko se nechá vytvořit i jinak. Teplá kamna zahřejí, o vyhřáte postýlce ani nemluvě. Také třením vzniká teplo, ale aromaterapie na to jde po svém. Skořicový olejíček patří k tomu nejteplejšímu, co je zde k dispozici. A tak prokrvuje, prohřívá a nelze zapomenout, že také krásně voní. Ne nadarmo lze tuto vůni označit jako typicky vánoční. A tak 30 objednávajících obdrží 10 ml voňavého skořicového teplíčka ve své zásilce z tohoto dne.
 

Dnešním, tedy 30. dnem se s námi listopad loučí. To v žádném případě nelze říci o voňavém, vánočním kalendáři. Olejíček DEPILOL je sice určen ženám, jak již sám název naznačuje, po depilaci, ale měly by si ho dobře hlídat. Holení pánských brad sice není depilace v pravém slova smyslu, ale protizánětlivé účinky tohoto preparátu z něj mohou klidně učinit i předmět pánského zájmu. Je 30. a tak ani jinak nemůže být, než že třicet objednávajících obdrží preparát, který si budou muset hlídat před partnerem.
 

První den vánočního měsíce prosince. Voňavý vánoční kalendář má pro tento den nachystán předvánoční dárek, který se jmenuje VÁNOČNÍ DÁREK. Ne, nebojte se, nezašmodrchal jsem se do písmenek, která nedávají smysl. Jedná se o směs éterických olejů, které voní stejně tak krásně, jako i vánočně. Směs VÁNOČNÍ DÁREK neobdrží jen jeden objednávající s odůvodněním, že je první prosinec. Půjdeme na to od lesa. Prosinec má 31 dní a to je dle voňavého vánočního kalendáře směrodatné pro počet lahviček, které se dnes dají do pohybu směrem k obšťastněným.
 

Den dětí už jsme měli… Jak to bylo se dnem žen? Prosím? Jaký 8. březen, soudružky a soudruzi? Ne, ne, to zapomeňte, diplomy se rozdávat nebudou. Ale co takhle FEMISHEA? To je přece, vzhledem k použití, takový typicky dámský preparát. A dokonce
i absolutně bezpečný. Pokud by ho omylem použil nějaký ten mužský příslušník domácnosti, nemusí se obávat, že by mu cokoli upadlo. A tak bílé krabičky se zelenou etiketkou a užitečným obsahem budou příjemnou přítěží 30 dnešních objednávek.
 

Nechci to tvrdit, ale mám pocit, že Ježíškové jsou pěkní popletové. Hodili jedno očko do kalendáře, uviděli čtvrtek a v domnění že je čtvrtek 24. prosince se dali na cesty. Zdá se vám divné, že píši o Ježíšcích v množném čísle? Taky jsem si do dnešního dne myslel, že je jen jeden. Opak je pravdou. Dnešního dne je v expedici živo. Krom pár děvčat, která připravují zásilky k expedici, zde poskakuje dokonce 50 JEŽÍŠKŮ, kteří skončí v krabici jen a jen proto, abyste si je z nich nejen vyndali, ale aby vám svou úžasnou vůní zútulnili váš příbytek.
 

I muži mají své dny… No není toto konstatování voňavého vánočního kalendáře půvabné? Stranou ponechme otázku, jak se to projevuje, tedy přímo u mužů, a věnujme se detailu, co s tím. Zásadně odmítám myšlenku, že dnes, v den mužů, jsou oprávněni objednávat jen muži. Dle vědecké studie vypracované parlamentem je objednávka sice rodu ženského, ale po celoročním pátrání všech poslanců, včetně jejich erudovaných poradců, se jim u objednávky nepodařilo objevit pohlaví, a proto uzákonili její
bezpohlavnost. Je tedy navýsost logické, že dnes smějí objednávat i ženy. 4. prosinec přinese třiceti objednávajícím preparát HY-INTIM H. Dle katalogu je určen mužům, jeho účinnost se zvyšuje, pokud je podáván ženou.
 

O Číňanech se ví, že okopírují, co okopírovat lze, a co okopírovat nelze, okopírují také. Proč by tomu jednou nemohlo být trošku obráceně? Receptura CHINA BALSAMU z „naší dílny“ vychází z poznatků čínské medicíny. Je však vyroben nikoli podle nějaké čínské receptury, ale receptury vlastní. Éterické oleje použité v tomto preparátu pochází doslova z celého světa. Pozvánku k účasti na tomto preparátu dostalo jen a jen to nejlepší. Rozmarýn z Tunisu, máta z Japonska, eukalyptus z Austrálie atd. Vosk potřebný k výrobě dodávají dokonce české včeličky, preparát pak míchají české dívčí ručičky… Preparát má opravdu „páru“, zhruba 50 % je včelí vosk a zbývajících  50 % jsou éterické olejíčky. Pokud vás „aromatický číňánek“ zaujal a svoji vánoční objednávku odešlete dnes, pak vězte, že 20 čecho-číňanů o objemu 30 ml bude připraveno udělat z vás „pochodující aromalampu“.
 

Jako oldtimer mezi našimi preparáty lze označit LEVANDULOVO MRKVOVÝ regenerační olej. V průběhu let receptura doznala několika vylepšení a mezi klienty se těší značné oblibě. Snad jen k té mrkvičce v názvu preparátu… Není tam fakt mrkvička v nastrouhané podobě, použit byl éterický olej z mrkvových semen. Z mého pohledu bych jej řadil někam vedle růže. Někdy výše, někdy níže. Vůni má příjemnou, ale růži svým půvabem konkurovat nemůže. Co se účinků na pokožku týče, zde bych si dovolil tvrdit, že dokonce růži předčí. A tak tento regenerační olejíček, který patří do kategorie seniorů vzhledem k svému požehnanému věku, svými uklidňujícími a regeneračními schopnostmi asi zůstane navždy výkonným juniorem. Dnešního dne podávám trestní oznámení na jistého Mikuláše, který s pochybnými anděly a čertem, který smrděl jak česká politická scéna, zcizil do svého pytle (jutového) 30 LEVANDULOVO MRKVOVÝCH regeneračních olejíčků o obsahu 30 ml. Při osobní prohlídce u něho sice nebylo nic nalezeno, ale průmyslové kamery prozradily, že si olejíčky poschovával do třiceti balíčků připravených k vyexpedování. Je na co se těšit.
 

Jako malou lahvičku s krásně vonícím obsahem lze označit oněch 10 ml éterického oleje LITSEA CUBEBA. Exotický název v sobě skrývá velice zajímavou vůni jakési těžko identifikovatelné směsi citrusových olejů. V zimním období rozjasňuje mysl, a nabízí osvěžení. Ale pozor. Tento olejíček obsahuje zhruba 70 % aldehydu citrálu. A ten je znám také svými, dalo by se říci analgetickými účinky. Osvěžení a analgetické účinky? To zdánlivě nejde dohromady. Nutno však odzkoušet… Je milé usínat osvěžený. přesvědčit se bude moci 30 objednávajících, ke kterým LITSEA CUBEBA v baleních po 10 ml poputuje.
 

Olejíček na regeneraci nosní sliznice zcela jednoznačně patří k preparátům, které se ve skladovém regále opravdu neohřejí. Ne však proto, že by v expedici byla zima, zájem o něj je v chladném ročním období prostě obrovský. Může za to samozřejmě suché teplo domova, které vysouší nosní sliznici a provokuje problémy, o které nikdo nestojí. Tento noso-guard je pak musí řešit. Máte i vy doma sucho? Dnes slaví svátek Květoslava… Jak přízračné jméno pro jednu z nejdůležitějších složek tohoto preparátu – květ třezalky. Na Květoslavu poputuje do všech koutů zemí koruny České 30 lahviček s tímto darem přírody.
 

Olejíček předešlého dne uvolňuje nosánky, které pak i lépe cítí. A to i vůně vánoční. Není to jen tím, že Vánoce jsou již na dosah ruky. Směs éterických olejů s názvem VÁNOČNÍ VŮNĚ je kompozicí, která by prostě neměla chybět. Aby tomu tak skutečně bylo, pak 9. prosinec je dle vánočního voňavého kalendáře ideálním dnem k její prezentaci. 30 lahviček, které provoní svým obsahem bydla obdarovaných, se dávají na cestu.
 

Čtvrtek 10. prosinec zve k masáži. Lecitinový masážní olejíček LECITOL NEUTRAL Z k tomu přímo vyzývá. 30 lahviček se 100 ml preparátu, který nechá klouzat ruce po pokožce, krásně ji zjemňuje a pěstuje současně. Neobsahuje žádné éterické oleje, ty si do něho může přidat každý sám. Ať již svou oblíbenou vůni, či dle terapeutických požadavků. Preparát si klidně můžete vzít k masérovi, můžete požádat partnera (partnerku) a pokud by ani to nedopadlo, dnes můžete požádat i Julii, která má právě svátek. Jistě neodmítne. A kdyby, pak už by nezbylo nic jiného než žbrblat: Nenaolejuje-li mě Julie, naolejuji se sám.
 

Dny příští budou nabývat na hektičnosti, bude se vařit a péct, a tak dnešní den jen nejen příležitostí popřát všem Danám k jejich svátku, ale i přemýšlet nad dárkem navýsost praktickým. Drobné popáleniny jsou a budou na denním pořádku, a tak není vůbec těžké uhodnout, co 30 objednávajících do svého balíčku obdrží. Ano, skutečně to nemůže být nic jiného, než lahvička s LEVANDULÝM OLEJEM. Stejně jako na vánoční stůl patří kapr, pak do domácí lékárničky patří LEVANDULE.
 

U levandule ještě chvíli zůstaneme, ona si to fakt zaslouží. Tentokráte však nejde o éterický olejíček, ale LEVANDULE Lipio sérum. Tato kožní lahůdka si za krátkou dobu své přítomnosti na trhu získala mnohé příznivce. Není se čemu divit. Pokožku pěstuje, jak se sluší a patří, činí ji hebkou a vláčnou a díky levanduli ji i uklidňuje. Na jednom z kurzů Aromaterapie mě oslovila jedna účastnice a s úsměvem na tváři mi řekla: „ S tím Lipio-Sérem jste to pane Hádek přehnal. Jsem na něm nyní závislá“. Tak jsem se také usmál a konstatoval, že když může být pozitivní diskriminace, proč by nemohla být pozitivní závislost… Rozhodně bych nechtěl z objednávajících dělat Lipio-hašišáky, a tak těch „postižených“ bude jen 30.
 

Mandarinky, pomeranče, banány, fíky… Jejich půvab a příjemná chuť je důvodem, proč zdobí vánoční stoly. Zkusme to dnes trošku jinak. Stůl necháme stolem, je zde pozvánka do místnosti, kde stoly chybí. Co tam ale chybět nesmí, je vana. Napustíme teplou vodu, z bílé lahvičky se zeleným nápisem MANDARINKOVÝ koupelový olej do ní přidáme něco obsahu. Tělesnou schránku necháme relaxovat, vnímáme příjemnou vůni, která nás uvolní a zbaví stresu všedního dne. Po večerní mandarinkové koupeli se i krásně usíná. A pokud se 30 obdarovaných dostatečně nadýchalo, bude se jim třeba snít i o dovolené někde v teplých krajích. Píši sice 30, ale budou-li ve vaně dva, pak jich snít bude 60. K tomuto počtu jsem se dopracoval jen a jen proto, že nejsem ministrem financí. Tomu by vyšlo úplně něco jiného…
 

Pondělí je sice jen a jen pracovní den, ale pracovní, nepracovní, uděláme si i z tohoto dne den sváteční. Na nebíčko se raději dívat nebudu, toto roční období sluníčku zrovna dvakráte nepřeje a hvězdičky za mraky také vidět není. Ale co takhle hvězdu cítit…? A ještě k tomu vánoční? Celkem jednoduchá záležitost. 30 balíčků, které tohoto dne odešleme, budou ohvězdovány. Slibuji, že ono hvězdování bude naprosto diskrétní. Když tak koukám, jak politici bez skrupulí hrají onu známou hru malá domů, a jak dlouhé mají prsty, nerad bych je vystavoval situaci, kdy nebudou moci vysvětlit, jak k VÁNOČNÍ HVĚZDĚ přišli. Vánoční hvězda přece musí vonět u našich přátel.
 

Že jsme se již posunuli až do 13. prosince, nám nezištně potvrdí každá Lucinka. Hezké jméno, budeme tedy slavit s ní. Je neděle a máme dost času. Abych nezapomněl, jak to vypadá s dárečky? Něco, možná někdo, mi našeptává, že dnes je generálka na Štědrý den. Třezalkového olejíčku jsme letos vyrobili až až, a tak se musíme také trošku podělit. MANDLOVO-TŘEZALKOVÝ masážní olejíček již mnohým pomohl například někdy zmírnit, jindy se i zbavit nervových bolestí. Samozřejmě, že do něj lze zakomponovat i různé další éterické olejíčky, které pak jeho účinek ještě zvyšují. Vánoce za rohem, předvánoční nervozita má sezónu... A tak se nelze divit, že dnešních 80 olejíčků, slovy osmdesát, v lahvičkách po 100 ml, už pokukuje z regálu, kterápak krabice bude ta jejich…
 

I v tento den, 8 dní před Štědrým večerem, potřebuje pokožka péči. Našlo by se trochu času na pleťovou masku? Že žádnou zrovna nemáte po ruce? Tak to by se mělo změnit. Jojobový olej vlastně ani olej není. Říká se mu tak proto, že je tekutý. Vzhledem ke svému biochemickému složení je to však vosk. Když on zvyk je ale železná košile… A tak i nadále jojobový vosk bude prezentován jako jojobový olej. To však vůbec nic nemění na skutečnosti, že by neměl chybět v žádném kvalitním kosmetickém preparátu. V jojobové masce pak dostal příležitost ukázat, co umí. A tak po přečtení těchto řádků nebude pro 20 objednávajících objevení jojobové masky (JOJOBA) v balíčku důvodem k informování firmy , že dostali něco, co si neobjednali.
 

Včera se nám zlomil týden a dnes píšeme čtvrtek. Je 17. prosinec. Platnost přísloví, že darovat dělá radost, mohu pod přísahou potvrdit. Vše má však svůj začátek, ale i konec, byť bych velice rád pokračoval. I dárky dnešního dne se však musí zabalit, přidat do balíčků k objednaným preparátům a odeslat. Pošťáci se v dnešních dnech potí a snad je zde i záruka, že budou zásilky ještě před vánočními svátky doručeny. A tak dnešního dne 30 objednávajících obdrží lahvičku s nápisem VOŇAVÉ VÁNOCE. Přeji vám všem milí, čtenáři časopisu Aromaterapie, aby tento voňavý vánoční kalendář se svými 1251 aromaterapeutickými preparáty, které ve svých balíčcích najdete přispěl k vánoční pohodě, zpříjemnil svátky vánoční.
 

Důležité:

Pravidla voňavého vánočního kalendáře: Pokud by některý den nebyly spotřebovány všechny preparáty určené k odeslání pro tento den, pak se zbylé množství preparátů přesunuje na den příští. Firma povede seznamy těch, na které se štěstíčko usadilo. Zda
k nim patříte, si budete moci ověřit na našem webu – www.karelhadek.eu v rubrice soutěže, kde bude uvedeno jméno, příjmení a místo bydliště. Tato informace bude každodenně aktualizována. Dne 18. prosince končí příjem objednávek a jejich odesílání běžnými doručovacími způsoby. Pondělí 21. prosince je pak poslední den, kdy mohou být zásilky odeslány, ale již jen jako obchodní balík. Jiné formy odeslání by nezaručily jejich včasné doručení. Od 22. prosince až do 3. ledna bude firma uzavřena. Od 4. ledna Vám budeme opět k dispozici.
 
Úvodní slovo Karla Hadka

Jedním z projevů podzimu jsou i každoročně se opakující cesty stěhovavých ptáků jižním směrem, aby pak zimní měsíce strávili pěkně v teple. Jistě je to pro ony opeřence značně náročné. Konec konců, aby stěhování nebylo. Nejsa opeřencem, stěhování potkalo i mě. Nikoli na jih, ale na západ. Je tedy nad slunce jasné, že důvodem stěhování nebyla cesta za teplem… Stěhování ač náročné bylo zvládnuto celkem dobře, nic mimořádného se neudálo.

Z dopisů: Nezahrávejte si s Hadkem

Jedním z projevů podzimu jsou i každoročně se opakující cesty stěhovavých ptáků jižním směrem, aby pak zimní měsíce strávili pěkně v teple. Jistě je to pro ony opeřence značně náročné. Konec konců, aby stěhování nebylo. Nejsa opeřencem, stěhování potkalo i mě. Nikoli na jih, ale na západ. Je tedy nad slunce jasné, že důvodem stěhování nebyla cesta za teplem… Stěhování ač náročné bylo zvládnuto celkem dobře, nic mimořádného se neudálo.

Z dopisů: Vánoční čas – vánoční zamyšleníčko

Co to vlastně je vánoční čas? Každý jej vnímáme jinak, a přece všichni stejně. To stejné spočívá v tom, že patříme z hlediska přírody do stejného druhu. Jsme lidé. Různé je to v tom, že každý z nás vnímá jinak, a věci v sobě také uspořádává jinak, a proto pro každého z nás i něco jiného znamenají.

Z dopisů: Vážení příznivci aroma - terapie, je libo masáž?

Dny jsou kratší a kratší, venku začíná být nevlídně.... Jak se tak méně pohybujeme, začíná spoustu z nás (alespoň sem – tam) pobolívat v zádech. Což také do programu pro udržení kondice těla přes zimu zařadit i masáž?

Z dopisů: Karel Hadek – pohled očima kosmetičky

Jako dlouholetá kosmetička mám zkušenosti s mnoha výrobky různých, někdy i renomovaných značek. Pro svou práci jsem se musela seznámit se vším, co náš trh obsahuje a nabízí, abych klientkám poskytla tu nejlepší kosmetiku. Stanovila jsem si však pro svou práci některé priority.

Z dopisů: Milá kytičko plná sluníčka...

...jsi nazývaná bylinkou svatého Jana, jehož svátek je symbolem posvátných sil světla (Slunce) a tepla (léta). A už naše praprabáby velmi dobře věděly, jakých darů se Ti od Matičky Přírody dostalo. Léto plné sluníčka umíš vlít do našich údů, pohladíš neklidné nervy, vystresované celospolečenským napětím, při podzimních plískanicích před Tebou utíkají melancholie i deprese…

Z dopisů: Vůně Vánoc na Výtoni

Ten váš krámek je cítit už od tramvajové zastávky!“, halasí už ode dveří paní Lebdušková, jedna z mnoha stálých zákaznic království bylinek a vůní PÉČE O TĚLO – AROMATERAPIE v Praze 2 na Výtoni.

Změna objednacích kódů

Stačí troška nepozornosti a na problém je zaděláno. A tak se přihodilo, že při uvádění novinek v Aromaterapii č. 3/2009 některé nové preparáty obdržely objednací kódy, které již byly dříve z dány jiným preparátům. Věc nejen vrcholně nemilá, ale současně i zdroj chyb.

Rady a zkušenosti: Parafínové zábaly, nebo termorukavice?

S příchodem podzimu a měnícího se počasí se může objevit i problém pokožky rukou. U některých klientek jde o suchost, u jiných se opět objeví ekzém a je zde i problém chladných končetin. Podzimní práce na zahradě, sklízení plodin, zazimování květin a stromů, rytí a příprava půdy k zimnímu spánku se silně projeví na kvalitě pokožky rukou a nehtech. Stejnou měrou přispívají saponáty, mycí a dezinfekční prostředky.

Rady a zkušenosti: Ošetřování pokožky v zimě

,,Přišla zima, přišel mráz, kam se, ptáčku, kam schováš...“ Tak nějak se to zpívá v písničce. Nás ale zajímá, co s pokožkou. Mráz je opravdu nepříjemným průvodcem a chlad také. Postup ošetřování je v zimním období lehce odlišný oproti podzimu.

Rady a zkušenosti: Žena, která dokáže dělat zázraky

Je pátek 9. října, krátce po poledni. Vjíždím do obce na Kladensku s neobvyklým jménem Velká Dobrá. Právě zde sídlí kosmetický a masážní salón paní Soni Zikmundové, kde poprvé v životě budu moci vidět, jak se krášlí ženy. Budu moci nahlédnout pod pokličku tajemství, které mi až dosud bylo upíráno.

Rady a zkušenosti: Děti a masáž

Co je v našem životě nejdůležitější? Po čem nejvíc toužíme? Za pár dní náš domov provoní vánoční cukroví, do naší vany se nastěhuje kapr a v den, kdy se rozsvítí stromeček, se rozzáří dětské oči plné očekávání... Jak vám ten pohled připadá? Mě se zdál vždy jiný...

Rady a zkušenosti: Pro maminky i děti

Milí čtenáři Aromaterapie a především maminky, které chcete pro své děti to nejlepší. Každý den se ve svém životě potkáváme s výrobky kosmetického průmyslu.

Rady a zkušenosti: Problém s webem?

Žijeme v době, kdy se každý den objeví nějaký ten nový technologický pokrok, o elektronice nemluvě. Někteří z vás si možná řeknou: „Internet není nic pro mě, to si raději zajdu do knihovny a půjčím si knihu“.

Rady a zkušenosti: Poradna

Voňavý vánoční kalendář

Je po polovině října a díky globálnímu oteplování se nám letos snížek a mně protivný chlad dostavily podstatně dříve než bych si přál. Ještěže příroda kašle na moje přání. Patřím k oněm teplomilným, kteří si život bez zimy umí představit.

Vánoční chvilka poezie

Na poslední stránce: Voňavé fotosoutěžení

O tom že krásné fotografie lze pořizovat v průběhu celého roku nelze pochybovat. Každé roční období skrývá svá kouzla a nejinak je tomu i v zimě. Hodně tomu zcela jistě přispívají i Vánoce, které toto „bílé“ období nechávají prozářit množstvím krásných barev.