Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2009

Rady a zkušenosti: Ošetřování pokožky v zimě

,,Přišla zima, přišel mráz, kam se, ptáčku, kam schováš...“

Tak nějak se to zpívá v písničce. Nás ale zajímá, co s pokožkou. Mráz je opravdu nepříjemným průvodcem a chlad také. Postup ošetřování je v zimním období lehce odlišný oproti podzimu.

Doporučuji vysadit krémy a zakoupit regenerační oleje, což jsou vlastně bezvodé krémy. V nabídce jich je zajímavých hned několik. NEROLIOVÝ BPJ, to přímo láká svou svěží, byť lehce svíravou vůní a růže (ROSEA BPJvoní zase sladce tajemně. Mnohé z mých klientek používají JASMÍN, a to hlavně k večernímu ošetření. Prý svůdně působí na manžela… Tak nevím... zkusíte ho? Ten JASMÍN samozřejmě. S nadcházející zimou se mění i potřeba vůní. Saháme právě po těch těžších.

Pokud si nemůžete vybrat ze stávající nabídky regeneračních olejů, může vám vaše kosmetička či masérka, připravit olej „na míru“. MYRHAPOMERANČOVÉ LISTÍ BADYÁNOVÝ OLEJ, mnohdy i YLANG-YLANG podbarvený GRAPEFRUITEM...

Pokud se rozhodnete zůstat u krému, volte raději s malým obsahem vody a úplně se vyhněte tzv. hydratačním krémům. Dobrým společníkem nejenom na horách vám bude krém WINTERSHEA, určený k ošetřování pokožky trpící potížemi s chladovou alergií. Za zmínku stojí i SENSISHEA, která je také bezvodým krémem a jejíž základ obsahuje hodně bambuckého másla. Oblíbené Lecidermy použít samozřejmě můžete, ale doporučuji nevycházet bezprostředně po jejich aplikaci, ale počkat alespoň čtvrt hodiny, právě kvůli zmíněné vodě.

A jak je to s tolik doporučovaným make-upem? Mnohé firmy radí nevycházet bez něj ani z koupelny. Pokud používáte bezvodý krém nebo regenerační olej a přímo netoužíte make-up použít, tak samozřejmě nemusíte. Pokud jste zvyklé a make-up používáte i třeba kvůli zakrytí pigmentových skvrn či pih, nebo je vaše pokožka bledá a vy toužíte po zdravější barvě, zvolte make-up s rostlinnným olejem. K dostání jsou i s bambuckým či kakaovým máslem. Opět pozor na vysoký obsah glycerínu, váže vodu...

A jak s pokožkou těla? V období zimy potřebujeme více prohřívat, protože mráz umí zalézt do morku kostí. Do LECITOLU NEUTRAL Z nebo LECITOLU NEUTRAL SUPER přidejte lehce OLEJ Z KŮRY SKOŘICE, POMERANČ, HŘEBÍČEK a hned vám bude tepleji. V podzimních novinkách se objevil LECITOL ROYALE s příjemnou vůní růží a citrusů, LECITOL YLJA s tajemnou vůní ylangu a jasmínu. Je určený pro relaxační masáže třeba ve dvou. Pokud se vám jeho vůně zdá těžší, můžete ji odlehčit již zmíněným grepem. Podpoříte tak i tok lymfy. LECITOL WALO, určený právě pro toto ošetření, se mi osvědčil v kombinaci se saunou. Na rozehřátou pokožku po osprchování, místo mycích prostředků. Věřte, že se po jeho používání i lépe potím v sauně a tvrdí to i moje kamarádka, která jej také začala používat.

Sauna je v době zimy hodně navštěvovaným zařízením. A když už dělám něco pro sebe, tak pořádně. Nosím si éteráček, který kapu na rozpálené kameny, právě kvůli voňavé atmosféře v sauně.

Každý člověk má jinou vůni, která je ovlivněna jídlem i použitím ingrediencí v jídle. Takový česnek v bramborácích... a vydržet v sauně s kuřákem... Zde moje éteráčky ocení i moji spolupotící, kteří vědí, že ty svoje mohou nechat v tašce, protože přijde nějaká Michala, a ta bude mít zase něco extra pro zdraví a hlavně pro čištění plic a posílení imunity. Teď to vyhrává ATEMOL a poslední sauna byla antiseptická. Moc se mi líbí, když se začnou místo fotbalu a hokeje domlouvat o tom, co vlastně cítí, a co v tom oleji je za vůně... asi objednám celou sérii saun a uvidíme, kdo z nich pozná, co v nich je.

Michaela Švorcová – kosmetička 
Heřmanův Městec
E-mail: salonaura@seznam.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jedním z projevů podzimu jsou i každoročně se opakující cesty stěhovavých ptáků jižním směrem, aby pak zimní měsíce strávili pěkně v teple. Jistě je to pro ony opeřence značně náročné. Konec konců, aby stěhování nebylo. Nejsa opeřencem, stěhování potkalo i mě. Nikoli na jih, ale na západ. Je tedy nad slunce jasné, že důvodem stěhování nebyla cesta za teplem… Stěhování ač náročné bylo zvládnuto celkem dobře, nic mimořádného se neudálo.

Z dopisů: Nezahrávejte si s Hadkem

Jedním z projevů podzimu jsou i každoročně se opakující cesty stěhovavých ptáků jižním směrem, aby pak zimní měsíce strávili pěkně v teple. Jistě je to pro ony opeřence značně náročné. Konec konců, aby stěhování nebylo. Nejsa opeřencem, stěhování potkalo i mě. Nikoli na jih, ale na západ. Je tedy nad slunce jasné, že důvodem stěhování nebyla cesta za teplem… Stěhování ač náročné bylo zvládnuto celkem dobře, nic mimořádného se neudálo.

Z dopisů: Vánoční čas – vánoční zamyšleníčko

Co to vlastně je vánoční čas? Každý jej vnímáme jinak, a přece všichni stejně. To stejné spočívá v tom, že patříme z hlediska přírody do stejného druhu. Jsme lidé. Různé je to v tom, že každý z nás vnímá jinak, a věci v sobě také uspořádává jinak, a proto pro každého z nás i něco jiného znamenají.

Z dopisů: Vážení příznivci aroma - terapie, je libo masáž?

Dny jsou kratší a kratší, venku začíná být nevlídně.... Jak se tak méně pohybujeme, začíná spoustu z nás (alespoň sem – tam) pobolívat v zádech. Což také do programu pro udržení kondice těla přes zimu zařadit i masáž?

Z dopisů: Karel Hadek – pohled očima kosmetičky

Jako dlouholetá kosmetička mám zkušenosti s mnoha výrobky různých, někdy i renomovaných značek. Pro svou práci jsem se musela seznámit se vším, co náš trh obsahuje a nabízí, abych klientkám poskytla tu nejlepší kosmetiku. Stanovila jsem si však pro svou práci některé priority.

Z dopisů: Milá kytičko plná sluníčka...

...jsi nazývaná bylinkou svatého Jana, jehož svátek je symbolem posvátných sil světla (Slunce) a tepla (léta). A už naše praprabáby velmi dobře věděly, jakých darů se Ti od Matičky Přírody dostalo. Léto plné sluníčka umíš vlít do našich údů, pohladíš neklidné nervy, vystresované celospolečenským napětím, při podzimních plískanicích před Tebou utíkají melancholie i deprese…

Z dopisů: Vůně Vánoc na Výtoni

Ten váš krámek je cítit už od tramvajové zastávky!“, halasí už ode dveří paní Lebdušková, jedna z mnoha stálých zákaznic království bylinek a vůní PÉČE O TĚLO – AROMATERAPIE v Praze 2 na Výtoni.

Změna objednacích kódů

Stačí troška nepozornosti a na problém je zaděláno. A tak se přihodilo, že při uvádění novinek v Aromaterapii č. 3/2009 některé nové preparáty obdržely objednací kódy, které již byly dříve z dány jiným preparátům. Věc nejen vrcholně nemilá, ale současně i zdroj chyb.

Rady a zkušenosti: Parafínové zábaly, nebo termorukavice?

S příchodem podzimu a měnícího se počasí se může objevit i problém pokožky rukou. U některých klientek jde o suchost, u jiných se opět objeví ekzém a je zde i problém chladných končetin. Podzimní práce na zahradě, sklízení plodin, zazimování květin a stromů, rytí a příprava půdy k zimnímu spánku se silně projeví na kvalitě pokožky rukou a nehtech. Stejnou měrou přispívají saponáty, mycí a dezinfekční prostředky.

Rady a zkušenosti: Ošetřování pokožky v zimě

,,Přišla zima, přišel mráz, kam se, ptáčku, kam schováš...“ Tak nějak se to zpívá v písničce. Nás ale zajímá, co s pokožkou. Mráz je opravdu nepříjemným průvodcem a chlad také. Postup ošetřování je v zimním období lehce odlišný oproti podzimu.

Rady a zkušenosti: Žena, která dokáže dělat zázraky

Je pátek 9. října, krátce po poledni. Vjíždím do obce na Kladensku s neobvyklým jménem Velká Dobrá. Právě zde sídlí kosmetický a masážní salón paní Soni Zikmundové, kde poprvé v životě budu moci vidět, jak se krášlí ženy. Budu moci nahlédnout pod pokličku tajemství, které mi až dosud bylo upíráno.

Rady a zkušenosti: Děti a masáž

Co je v našem životě nejdůležitější? Po čem nejvíc toužíme? Za pár dní náš domov provoní vánoční cukroví, do naší vany se nastěhuje kapr a v den, kdy se rozsvítí stromeček, se rozzáří dětské oči plné očekávání... Jak vám ten pohled připadá? Mě se zdál vždy jiný...

Rady a zkušenosti: Pro maminky i děti

Milí čtenáři Aromaterapie a především maminky, které chcete pro své děti to nejlepší. Každý den se ve svém životě potkáváme s výrobky kosmetického průmyslu.

Rady a zkušenosti: Problém s webem?

Žijeme v době, kdy se každý den objeví nějaký ten nový technologický pokrok, o elektronice nemluvě. Někteří z vás si možná řeknou: „Internet není nic pro mě, to si raději zajdu do knihovny a půjčím si knihu“.

Rady a zkušenosti: Poradna

Voňavý vánoční kalendář

Je po polovině října a díky globálnímu oteplování se nám letos snížek a mně protivný chlad dostavily podstatně dříve než bych si přál. Ještěže příroda kašle na moje přání. Patřím k oněm teplomilným, kteří si život bez zimy umí představit.

Vánoční chvilka poezie

Na poslední stránce: Voňavé fotosoutěžení

O tom že krásné fotografie lze pořizovat v průběhu celého roku nelze pochybovat. Každé roční období skrývá svá kouzla a nejinak je tomu i v zimě. Hodně tomu zcela jistě přispívají i Vánoce, které toto „bílé“ období nechávají prozářit množstvím krásných barev.