Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2009

Z dopisů: Vážení příznivci aroma - terapie, je libo masáž?

Dny jsou kratší a kratší, venku začíná být nevlídně.... Jak se tak méně pohybujeme, začíná spoustu z nás (alespoň sem – tam) pobolívat v zádech. Což také do programu pro udržení kondice těla přes zimu zařadit i masáž?

Rád bych se s vámi podělil o zkušenosti s preparáty nesoucími logo Karel Hadek, používanými v naší masérně.

Nebudu se rozepisovat o příjemném a finančně zajímavém MANDLOVÉM OLEJI, který tvoří základ pro většinu masáží. Éterické oleje z nabídky p. Hadka si také každý „dokape“ sám dle svých znalostí, chuti, počasí, potřeby, nálady... Ani se nebudu rozepisovat o svém letitém kamarádu THERMOTONU, jehož vůně a skluz mě před mnoha lety doslova fascinovaly. A přesto, že jsem se k němu (a k „hádkovi“) dostal později, tento vjem byl tak silný, že jsem si olej i po letech okamžitě vybavil.

Rád experimentuji, zkouším nové produkty, a protože problémy klientely jsou velmi pestré, s radostí vítám novinky od Aromaterapie Karel Hadek. Budu se tedy věnovat spíše novějším pomocníkům maséra.

Po uvedení CAYATHERMU jsem si ho hned objednal do masérny. Protože mě preparát moc nenadchl, prohodil jsem pár slov s p. Hadkem, který mi vysvětlil, že „p. CAYATHERM“ je lenoch líná, a tudíž chce přece jen více času. Použití fólie a zábalu jsou věcí bezpodmínečně nutnou. Poslechl jsem, a od té doby ode mě odchází spousta klientů (nejen s lumbagem) s „tekutou capsaicinovou náplastí“ a věřte, že si ji nemohou vynachválit a při další návštěvě se mě ptají, jestli jim mohu zase dát ten olejíček. Dalším preparátem, který mi velmi dobře slouží při akutním svalovém napětí po předchozí námaze, je preparát DR. VOŠTĚP. Přesto, že na jeho vývoj bylo (dle slov p. Hadka) třeba velmi málo času, stále mě udivuje, jak při masáži s ním svaly doslova měknou pod rukama a pokožka vláční. I já sám si jej často navečer vezmu za společníka a dávám svým zmoženým svalům co proto. A jeho použití v koupeli... Tak nějak bych si představoval mokrou saunu...

Přestože olej nádherné barvy a specifické vůně pod názvem Třezalkový olej patří do nabídky firmy již od počátku, i u něj bych se rád zastavil. Jeho širokospektré působení ocení nejeden klient. Co se týče užití na svaly, hodí se hlavně pro bolestivé případy, při předráždění, při akutních stavech... Při masáži s ním mám pocit, že se do masírovaných míst vloudí i slunce, které třezalku provází jak na louce, tak při maceraci.

Z novinek jsem velmi spokojen s LECITOL MCS-N, který nejenže je za vynikající cenu, ale jehož skluz mi při klasických masážích páteře velmi vyhovuje. Vodu při masáži nepřidávám – i když je teplá, na těle vždy chladí. A pokud má někdo z kolegů pocit, že se při masáži s tímto olejem více nadře, doporučuji přiředit jej např. SLUNEČNICOVÝ OLEJEM. Pokud nepřiředíte a tahy zpomalíte, bude Vám (či spíše Vašemu klientovi) odměnou příjemně prokrvené svalstvo. Pokud chci klientkám udělat pozdvižení, přidám při masáži velmi příjemně vonící LECITOL ROYALE, který nikdy nezůstane bez povšimnutí.

Poslední z novinek, které se v naší masérně natrvalo zabydlely, je LECITOL WALO. Aplikuji ho poměrně často, jelikož spousta klientů (a s tím souvisí i jejich letitá svalová napětí) má také potíže se špatnou látkovou výměnou (většinou díky nezdravé stravě a životosprávě vůbec). Také jsem ho několikrát použil jinak než k masáži. Po zábalu s tímto olejem si totiž dávají říci i nějaké ty starší zatvrdlinky kolem kolenních i hlezenních kloubů (a určitě nejenom tam). Jistě ještě časem přibudou i další zkušenosti – vždyť preparát je na světě pár týdnů...

Samozřejmě by nemělo zůstat jen u masáží. Ona i taková sauna je skvělým pomocníkem k udržení kondice a zvyšování imunity, detoxikaci těla, relaxaci... O samotě, či s přáteli... V klidu, či při rušných debatách... No a při použití některé ze směsí éterických olejů řady Sauna tento efekt ještě násobíte, určitě je z čeho vybírat.

Přestože by se našlo ještě mnoho z řady příjemných věcí péče o tělo, určitě bychom neměli opomíjet také ty méně příjemné a méně populární. Jsou tu věci jako vhodná skladba stravy čidostatečný pitný režim, které velmi ovlivní naši celkovou kondici, a to nejen přes zimní období. Nejen k udržení svalové rovnováhy je nutný pohyb! A nejlépe pohyb komplexní, celotělový. Kromě některých druhů cvičení (např. jóga, poweryoga a další) je tímto „zázračným pohybem“ i správně provedená a v dostatečné intenzitě nadávkovaná „obyčejná“ pěší chůze! Co říkáte na výzvu 10 tisíc kroků denně pro udržení zdraví (a svěží mysli)? Nebo opět zvítězí pohodlí domova?

S úctou a přáním pevného zdraví

Radim Horenský – masérna BAZÉN
www.masernabazen.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jedním z projevů podzimu jsou i každoročně se opakující cesty stěhovavých ptáků jižním směrem, aby pak zimní měsíce strávili pěkně v teple. Jistě je to pro ony opeřence značně náročné. Konec konců, aby stěhování nebylo. Nejsa opeřencem, stěhování potkalo i mě. Nikoli na jih, ale na západ. Je tedy nad slunce jasné, že důvodem stěhování nebyla cesta za teplem… Stěhování ač náročné bylo zvládnuto celkem dobře, nic mimořádného se neudálo.

Z dopisů: Nezahrávejte si s Hadkem

Jedním z projevů podzimu jsou i každoročně se opakující cesty stěhovavých ptáků jižním směrem, aby pak zimní měsíce strávili pěkně v teple. Jistě je to pro ony opeřence značně náročné. Konec konců, aby stěhování nebylo. Nejsa opeřencem, stěhování potkalo i mě. Nikoli na jih, ale na západ. Je tedy nad slunce jasné, že důvodem stěhování nebyla cesta za teplem… Stěhování ač náročné bylo zvládnuto celkem dobře, nic mimořádného se neudálo.

Z dopisů: Vánoční čas – vánoční zamyšleníčko

Co to vlastně je vánoční čas? Každý jej vnímáme jinak, a přece všichni stejně. To stejné spočívá v tom, že patříme z hlediska přírody do stejného druhu. Jsme lidé. Různé je to v tom, že každý z nás vnímá jinak, a věci v sobě také uspořádává jinak, a proto pro každého z nás i něco jiného znamenají.

Z dopisů: Vážení příznivci aroma - terapie, je libo masáž?

Dny jsou kratší a kratší, venku začíná být nevlídně.... Jak se tak méně pohybujeme, začíná spoustu z nás (alespoň sem – tam) pobolívat v zádech. Což také do programu pro udržení kondice těla přes zimu zařadit i masáž?

Z dopisů: Karel Hadek – pohled očima kosmetičky

Jako dlouholetá kosmetička mám zkušenosti s mnoha výrobky různých, někdy i renomovaných značek. Pro svou práci jsem se musela seznámit se vším, co náš trh obsahuje a nabízí, abych klientkám poskytla tu nejlepší kosmetiku. Stanovila jsem si však pro svou práci některé priority.

Z dopisů: Milá kytičko plná sluníčka...

...jsi nazývaná bylinkou svatého Jana, jehož svátek je symbolem posvátných sil světla (Slunce) a tepla (léta). A už naše praprabáby velmi dobře věděly, jakých darů se Ti od Matičky Přírody dostalo. Léto plné sluníčka umíš vlít do našich údů, pohladíš neklidné nervy, vystresované celospolečenským napětím, při podzimních plískanicích před Tebou utíkají melancholie i deprese…

Z dopisů: Vůně Vánoc na Výtoni

Ten váš krámek je cítit už od tramvajové zastávky!“, halasí už ode dveří paní Lebdušková, jedna z mnoha stálých zákaznic království bylinek a vůní PÉČE O TĚLO – AROMATERAPIE v Praze 2 na Výtoni.

Změna objednacích kódů

Stačí troška nepozornosti a na problém je zaděláno. A tak se přihodilo, že při uvádění novinek v Aromaterapii č. 3/2009 některé nové preparáty obdržely objednací kódy, které již byly dříve z dány jiným preparátům. Věc nejen vrcholně nemilá, ale současně i zdroj chyb.

Rady a zkušenosti: Parafínové zábaly, nebo termorukavice?

S příchodem podzimu a měnícího se počasí se může objevit i problém pokožky rukou. U některých klientek jde o suchost, u jiných se opět objeví ekzém a je zde i problém chladných končetin. Podzimní práce na zahradě, sklízení plodin, zazimování květin a stromů, rytí a příprava půdy k zimnímu spánku se silně projeví na kvalitě pokožky rukou a nehtech. Stejnou měrou přispívají saponáty, mycí a dezinfekční prostředky.

Rady a zkušenosti: Ošetřování pokožky v zimě

,,Přišla zima, přišel mráz, kam se, ptáčku, kam schováš...“ Tak nějak se to zpívá v písničce. Nás ale zajímá, co s pokožkou. Mráz je opravdu nepříjemným průvodcem a chlad také. Postup ošetřování je v zimním období lehce odlišný oproti podzimu.

Rady a zkušenosti: Žena, která dokáže dělat zázraky

Je pátek 9. října, krátce po poledni. Vjíždím do obce na Kladensku s neobvyklým jménem Velká Dobrá. Právě zde sídlí kosmetický a masážní salón paní Soni Zikmundové, kde poprvé v životě budu moci vidět, jak se krášlí ženy. Budu moci nahlédnout pod pokličku tajemství, které mi až dosud bylo upíráno.

Rady a zkušenosti: Děti a masáž

Co je v našem životě nejdůležitější? Po čem nejvíc toužíme? Za pár dní náš domov provoní vánoční cukroví, do naší vany se nastěhuje kapr a v den, kdy se rozsvítí stromeček, se rozzáří dětské oči plné očekávání... Jak vám ten pohled připadá? Mě se zdál vždy jiný...

Rady a zkušenosti: Pro maminky i děti

Milí čtenáři Aromaterapie a především maminky, které chcete pro své děti to nejlepší. Každý den se ve svém životě potkáváme s výrobky kosmetického průmyslu.

Rady a zkušenosti: Problém s webem?

Žijeme v době, kdy se každý den objeví nějaký ten nový technologický pokrok, o elektronice nemluvě. Někteří z vás si možná řeknou: „Internet není nic pro mě, to si raději zajdu do knihovny a půjčím si knihu“.

Rady a zkušenosti: Poradna

Voňavý vánoční kalendář

Je po polovině října a díky globálnímu oteplování se nám letos snížek a mně protivný chlad dostavily podstatně dříve než bych si přál. Ještěže příroda kašle na moje přání. Patřím k oněm teplomilným, kteří si život bez zimy umí představit.

Vánoční chvilka poezie

Na poslední stránce: Voňavé fotosoutěžení

O tom že krásné fotografie lze pořizovat v průběhu celého roku nelze pochybovat. Každé roční období skrývá svá kouzla a nejinak je tomu i v zimě. Hodně tomu zcela jistě přispívají i Vánoce, které toto „bílé“ období nechávají prozářit množstvím krásných barev.