Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2009

Z dopisů: Nezahrávejte si s Hadkem

Minulý měsíc jsem se se svou přítelkyní ocitl v jednom krumlovském hotelu pouze s částečným hadkovským vybavením. Nesouhrou náhod a souhrou mých pochybení s leností jsem si totiž zabalil pouze GRAPEFRUITOVÝ koupelový olejDEPILOL(?) a FEMISHEU(!).

Jednalo se sice o jeden a půl dne, ale naše neschopnost v pohodě přežít bez kompletní hadkovské výbavy (která se jak bolševník pořád rozrůstá), nás nutně tlačila k zamyšlení, jak se této závislosti zbavit: 
Přítelkyně se totiž z nouze 2x (dopoledne!) koupala („abych si ho (ne mne) aspoň trochu užila“). A protože na můj částečně zištný návrh „Dejme ještě jednou FEMISHEU...“, odpověděla: „Tu jsme zkoušeli už dvakrát...“, vyčistil jsem si alespoň zuby (DEPILOLEM!). „Zlozvyk“ aromaterapeutického nadužívání jsem sice proklínal, ale doma jsme se po absťáku pořádně přehadkovali. 

Pokud bych si mohl něco přát, a za takovou zakuklenou reklamu asi nemůžu odejít s prázdnou, tak rejstřík těchto návykovek. S obdivem a díky.

Petr V.

 

 

Dobrý večer pane Hadku,

děkuji za informaci o změně působiště. Přeji Vám hodně pohody, štěstí a spokojenosti na stříbrském pracovišti. Sama jsem ve Stříbře před odchodem na mateřskou dovolenou pracovala, takže mi Vaše informace přišla tak trochu vtipná (život má smysl pro humor, ale to jste už asi zjistil i Vy). Stříbrsko je hezký region a myslím, že mu i trocha provonění a očištění momentálně jen prospěje (před měsícem došlo k propouštění stovek lidí z výrobního podniku a nálada nebyla moc optimistická). Navíc z Plzně to k Vám budu mít blízko.

Pro odlehčení jistě náročné doby stěhování se s Vámi podělím o jednu aromaperlu. Výrobky KH mají v naší domácnosti již pevné místo, a tak na mnoha různých místech jsou vyrovnány lahvičky a kelímky se zelenobílým logem. Jedno slunečné odpoledne jsem se chystala vyrazit s dětmi v kočárku na procházku. Po nalodění do kočáru jsem chtěla udělat poslední krok před opuštěním domova a děti namazat opalovacím olejem. A tak jsem v lednici z malé lahvičky nalila trochu oleje do dlaně a cestou k dětem jsem se kochala vůní… Jednomu dítku jsem rychle namázla tváře a trochu ručičky, na víc mi nezbylo, když mi došlo, že vůně je hřebíčková! Začalo mi být náhle velmi nepříjemné vedro, protože mi bylo jasné, že jsem se přehmátla a namísto opalovacího oleje jsem otevřela CAYATHERM! A moc dobře vím, co tenhle přípravek dovede, manžel si po masáži zad vždycky libuje. A tak jsem celá zpocená letěla pro mandlový olej, nic nechápající dítko omyla a přemazala a čekala, kdy začne rudnout, a v duchu si gratulovala, že jsem oleje měla jen málo a nezmazala i druhé dítko. I po nekonečných pár minutách bylo postižené dítko veselé, nerudlo (narozdíl ode mne) a vypadalo, jako by se nic nedělo a krok s CAYATHEREMEM se vůbec nekonal – k mé radosti. A protože všechno dobře dopadlo, můžu už s veselou historkou bavit blízké a řádně čtu etikety výrobků.

Příjemně slunečné a voňavé dny Vám přeje Hana K.

 

 

Vážený pane Hadku,

konečně jsem našla trochu času, abych Vám napsala své zkušenosti s Vašimi výrobky. Po telefonu jsme spolu řešili manželovu „zasloužilou“ a nezničitelnou bradavici. Přípravek, tuším THYMION, vyvolal reakci (vyrážka), ale pak to přišlo – tújový olej bradavici zničil a „klepu na dřevo“, zatím se nevrátila. 

Díky!

Druhá záchrana – na dovolené naše neposedné dítě běhalo okolo bazénu a rozřízlo si nohu. Nejdřív jsem naši dceru donutila máčet nohu v moři, a pak už přišla na řadu levandule spolu s medem – z Vašeho cestovního balíčku. Dělali jsme zábaly a světe div se, nemuseli jsme navštívit ani lékaře (natož podstoupit šití), dcera dnes ani nemá nějakou výraznou jizvu. Díky Vám. A my prožili i tak báječnou dovolenou. Jinak, chystám se na Váš kurz v Č. Budějovicích a moc se těším na osobní setkání s Vámi.

Díky. I. P.

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jedním z projevů podzimu jsou i každoročně se opakující cesty stěhovavých ptáků jižním směrem, aby pak zimní měsíce strávili pěkně v teple. Jistě je to pro ony opeřence značně náročné. Konec konců, aby stěhování nebylo. Nejsa opeřencem, stěhování potkalo i mě. Nikoli na jih, ale na západ. Je tedy nad slunce jasné, že důvodem stěhování nebyla cesta za teplem… Stěhování ač náročné bylo zvládnuto celkem dobře, nic mimořádného se neudálo.

Z dopisů: Nezahrávejte si s Hadkem

Jedním z projevů podzimu jsou i každoročně se opakující cesty stěhovavých ptáků jižním směrem, aby pak zimní měsíce strávili pěkně v teple. Jistě je to pro ony opeřence značně náročné. Konec konců, aby stěhování nebylo. Nejsa opeřencem, stěhování potkalo i mě. Nikoli na jih, ale na západ. Je tedy nad slunce jasné, že důvodem stěhování nebyla cesta za teplem… Stěhování ač náročné bylo zvládnuto celkem dobře, nic mimořádného se neudálo.

Z dopisů: Vánoční čas – vánoční zamyšleníčko

Co to vlastně je vánoční čas? Každý jej vnímáme jinak, a přece všichni stejně. To stejné spočívá v tom, že patříme z hlediska přírody do stejného druhu. Jsme lidé. Různé je to v tom, že každý z nás vnímá jinak, a věci v sobě také uspořádává jinak, a proto pro každého z nás i něco jiného znamenají.

Z dopisů: Vážení příznivci aroma - terapie, je libo masáž?

Dny jsou kratší a kratší, venku začíná být nevlídně.... Jak se tak méně pohybujeme, začíná spoustu z nás (alespoň sem – tam) pobolívat v zádech. Což také do programu pro udržení kondice těla přes zimu zařadit i masáž?

Z dopisů: Karel Hadek – pohled očima kosmetičky

Jako dlouholetá kosmetička mám zkušenosti s mnoha výrobky různých, někdy i renomovaných značek. Pro svou práci jsem se musela seznámit se vším, co náš trh obsahuje a nabízí, abych klientkám poskytla tu nejlepší kosmetiku. Stanovila jsem si však pro svou práci některé priority.

Z dopisů: Milá kytičko plná sluníčka...

...jsi nazývaná bylinkou svatého Jana, jehož svátek je symbolem posvátných sil světla (Slunce) a tepla (léta). A už naše praprabáby velmi dobře věděly, jakých darů se Ti od Matičky Přírody dostalo. Léto plné sluníčka umíš vlít do našich údů, pohladíš neklidné nervy, vystresované celospolečenským napětím, při podzimních plískanicích před Tebou utíkají melancholie i deprese…

Z dopisů: Vůně Vánoc na Výtoni

Ten váš krámek je cítit už od tramvajové zastávky!“, halasí už ode dveří paní Lebdušková, jedna z mnoha stálých zákaznic království bylinek a vůní PÉČE O TĚLO – AROMATERAPIE v Praze 2 na Výtoni.

Změna objednacích kódů

Stačí troška nepozornosti a na problém je zaděláno. A tak se přihodilo, že při uvádění novinek v Aromaterapii č. 3/2009 některé nové preparáty obdržely objednací kódy, které již byly dříve z dány jiným preparátům. Věc nejen vrcholně nemilá, ale současně i zdroj chyb.

Rady a zkušenosti: Parafínové zábaly, nebo termorukavice?

S příchodem podzimu a měnícího se počasí se může objevit i problém pokožky rukou. U některých klientek jde o suchost, u jiných se opět objeví ekzém a je zde i problém chladných končetin. Podzimní práce na zahradě, sklízení plodin, zazimování květin a stromů, rytí a příprava půdy k zimnímu spánku se silně projeví na kvalitě pokožky rukou a nehtech. Stejnou měrou přispívají saponáty, mycí a dezinfekční prostředky.

Rady a zkušenosti: Ošetřování pokožky v zimě

,,Přišla zima, přišel mráz, kam se, ptáčku, kam schováš...“ Tak nějak se to zpívá v písničce. Nás ale zajímá, co s pokožkou. Mráz je opravdu nepříjemným průvodcem a chlad také. Postup ošetřování je v zimním období lehce odlišný oproti podzimu.

Rady a zkušenosti: Žena, která dokáže dělat zázraky

Je pátek 9. října, krátce po poledni. Vjíždím do obce na Kladensku s neobvyklým jménem Velká Dobrá. Právě zde sídlí kosmetický a masážní salón paní Soni Zikmundové, kde poprvé v životě budu moci vidět, jak se krášlí ženy. Budu moci nahlédnout pod pokličku tajemství, které mi až dosud bylo upíráno.

Rady a zkušenosti: Děti a masáž

Co je v našem životě nejdůležitější? Po čem nejvíc toužíme? Za pár dní náš domov provoní vánoční cukroví, do naší vany se nastěhuje kapr a v den, kdy se rozsvítí stromeček, se rozzáří dětské oči plné očekávání... Jak vám ten pohled připadá? Mě se zdál vždy jiný...

Rady a zkušenosti: Pro maminky i děti

Milí čtenáři Aromaterapie a především maminky, které chcete pro své děti to nejlepší. Každý den se ve svém životě potkáváme s výrobky kosmetického průmyslu.

Rady a zkušenosti: Problém s webem?

Žijeme v době, kdy se každý den objeví nějaký ten nový technologický pokrok, o elektronice nemluvě. Někteří z vás si možná řeknou: „Internet není nic pro mě, to si raději zajdu do knihovny a půjčím si knihu“.

Rady a zkušenosti: Poradna

Voňavý vánoční kalendář

Je po polovině října a díky globálnímu oteplování se nám letos snížek a mně protivný chlad dostavily podstatně dříve než bych si přál. Ještěže příroda kašle na moje přání. Patřím k oněm teplomilným, kteří si život bez zimy umí představit.

Vánoční chvilka poezie

Na poslední stránce: Voňavé fotosoutěžení

O tom že krásné fotografie lze pořizovat v průběhu celého roku nelze pochybovat. Každé roční období skrývá svá kouzla a nejinak je tomu i v zimě. Hodně tomu zcela jistě přispívají i Vánoce, které toto „bílé“ období nechávají prozářit množstvím krásných barev.