Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2007

Hadkovská zamyšlení: Interview

Při pročítání novin, časopisů, při poslechu rádia, či sledování televize jsem si povšiml, že velmi často zařazují do programu různá interview s celebritami. Asi to bude tím, že je to pro čtenáře či posluchače velice zajímavé. A nejen to. Vyjádření samotné celebrity má úplně jinou úroveň než ono “jedna paní povídala“.

A tak mě napadlo požádat o interview někoho opravdu známého. Někoho kdo je v aromaterapii doma, někoho, kdo v aromaterapii již hodně dokázal a samozřejmě i někoho, kdo má čtenářům co říci. Volba to nebyla lehká, mohu přísahat, ale odvážnému štěstí přeje, a tak se usmálo i na mě. Je mi ctí položit několik otázek našemu hostu, samotnému panu Balzámu INTIMISSOVI.

Red.: Dobrý den pane INTIMISSI, vítám Vás v redakci časopisu Aromaterapie KH jak za redakci, tak i za naše čtenáře.

Int.: Jsem rád, že jste mě pozvali, že mohu Vaším prostřednictvím oslovit, jak jen to říci… promiňte mi ten výraz, no všechny ty voňavé závisláky.


Red.: U ženy bych si nedovolil zeptat se na její věk, ale Vy jste barvy modroučké, tedy rodu mužského.

Int.: Z pohledu lidského jsem sice ještě mládě, ale přesto už nějaký ten pátek poskytuji zajímavé služby potřebným. 


Red.: Můžete nám něco říci o Vaší rodině a rodičích?

Int.: Abych pravdu řekl, já jsem se vlastně narodil, protože táta k tomu byl vyprovokován.


Red.: Prosím? Slyším dobře…?

Int.: Jó, slyšíte dobře. Táta jako gynekolog-amatér se bavil kdysi s gynekologem-profesionálem, panem doktorem Fišerem, a probírali spolu čistě ženské problémy. Nesmějte se, pane redaktore, bylo to ve vší počestnosti! Pan doktor Fišer si pochvaloval moji sestru HY-INTIMU, jak jeho pacientkám pomáhá a taky se zmínil, že ji doporučuje aplikovat ženám, pokud mají problémy např. v bazénech s chlórovanou vodou. Táta se tomu divil a namítal, že moje ségra, tedy HY-INTIMA, je přece holka na omývání... slabá, křehká… v chlórované vodě bazénu se na sliznici dlouho neudrží.

A nabídl se, že se s mamkou pokusí udělat pořádného chlapáka, který si s tím poradí.


Red.: Úžasné, klobouk dolů! Tedy nejen chtěné děcko, ale i plánované rodičovství….

Int.: Ano. Dalo by se to takto formulovat. Abych nezapomněl, můj táta se jmenuje Karel, moje maminka Laborka. No a tak tam spolu to..., no prostě zkoušeli mě udělat. Víte přece jak to chodí… Táta Karel v mamince Laborce míchal, jó a .... Já to prásknu! Nejdřív to bylo pár k…. kre..., já se to pane redaktore stydím říci, tak to řeknu jinak - nepovedenců. Ale nakonec... no nebudu se přece chválit sám, namažte se pane redaktore. Promiňte, nikoli Fernetem. Ten položte a poslužte si mou maličkostí.


Red.: Prima, jemný, hebký, voňavoučký... prostě gentleman! A ještě k tomu to hezké jméno. 

Int.: Jo, hezké jméno, když jsem se narodil, tak mě táta dal jméno Intisan, ale jak už to v životě chodí, ...byl jsem čistě přírodní děcko a pak… něco jako skoro ukraden. Bez tátova svolení a vědomí si mě jedna povedená paní na Úřadě průmyslového
vlastnictví nechala zaregistrovat s tím, že její firma je mojí majitelkou. Sice uvedla tátu jako původce, ale jak už jsem řekl, to vše bez jeho vědomí a souhlasu.


Red.: Prozradíte nám její jméno?

Int.: Když já nevím, …mám, nemám, mám, nemám, mám…. Tak jó! Táta říkal, že paní Pernatá. To bude asi podle toho, že se ráda chlubí cizím peřím.


Red.: A co táta...?

Int.: Když se to po upozornění dozvěděl, chtěl jít za advokátem. Pak si to na vlastní oči ještě přečetl a už nešel. Chudinka, nemohl. Bylo mi ho móc líto. Celý týden se kutálel a řval smíchy. 
 

Red.: Pane INTIMISSI, mám obavy, že nechápu. Kutálet se a řvát smíchy, to přece není v právním státě řešení…

Int.: Já už pochopil, pane redaktore. Ona se musí u užitného vzoru popsat i receptura. A tak nějaká, nejspíše bambusová hlava, si nechala chránit výrobek pro CKHI nikoli s tátou receptovaným bambuckým máslem, ale bambusovým máslem.


Red.: Bambusové máslo....? To jsem ještě nikdy neslyšel. Existuje to?

Int.: Ale samozřejmě pane redaktore, stojí to černé na bílém. V oficiálním dokumentu! Můžete si to ověřit na:
http://spisy.upv.cz/UtilityModels/FullDocuments/FDUM0013/uv013907.pdf

Jak se bambusové máslo vyrábí mi sice táta neřekl, ale jen naznačil, že by se snad mělo jednat o nehmotný výpotek bambusových makovic... A taky se prý ve Stockholmu něco šušká o Ústí a Nobelově ceně za b….


Red.: Ale třeba to z bambusového másla dle užitného vzoru v Ústí vyrábí.

Int.: Ne, ne pane redaktore, nevyrábí to z bambusového másla dle užitného vzoru, vyrábí to pouze dle zcizené receptury! 
 

Red.: Pane INTIMISSI, nyní mám naopak obavy, že chápu. Opravdu originální způsob jak dávat najevo svou bambusovou, promiňte - přeřekl jsem se, vysokou užitnou odbornost. Též jste se ale zmínil, že jste byl čistě přírodní děcko....

Int.: Samo, jak jinak... jen a jen bambucké máslo, jojobový olej, vitamin E, vitamin A, lecitin a éterické oleje. Ale pak někoho napadlo do mě frknout syntetiku ve formě isopropylmyristátu. A tak mě táta něžně pohladil po dóze a povídá: „Vítej doma
Inťoušku a netrap se. Vše je zařízeno. Budeš se jmenovat INTIMISS a budeš zase jen a jen čistá přírodička.“ Hm a tak díky tátovi zase jsem.


Red.: Děkuji Vám pane Balzáme INTIMISSI za rozhovor a kdyby mě někdy něco svrbělo… dík za Vaše pozvání. 

 

Za redakci se vyptával redaktor Kozlíček Nebojsa pověřený panem Hadkem
Úvodní slovo Karla Hadka

Jistě se mnou budete souhlasit, že ten čas nějak podezřele rychle letí. Není to vůbec dlouho, co vánoční stromeček a dárky pod ním, potěšily naše srdíčka. Ve chvíli kdy píši tyto řádky je již sice léto za námi, ale babí léto má taktéž svá kouzla. Jen blázna však napadne spojovat babí léto s Vánocemi. To slovo blázen je v tomto smyslu pozitivní - výhradně a přísně vztaženo k mé osobě.

Novinky: Lipio–Sérum

Zabývat se vývojem kosmetiky, mimo jiného, znamená i stálé hledání a vyhodnocování nových surovin. Není dne, aby se na trhu neobjevila nějaká ta super novinka, která vzplane jak meteor, aby její „zázračné“ účinky stejně tak rychle pohasly.

Vánoce, Vánoce přicházejí ...: Kouzelné vůně Vánoc

O tom, že se blíží Vánoce se přesvědčujeme každý den. Nejen prodlužující se noci jsou toho nápovědou. Toto roční období se nám hlásí jak nedostatkem slunečního svitu, tak nám i dává pocítit, proč o něm říkáme, že je chladné. Nelze se divit, že právě v tomto období doma je prostě doma.

Vánoce, Vánoce přicházejí ...: Psal mi Ježíšek…?

Že jeden občas dostane nějakou tu smsku, je už dlouhou dobu zcela běžné. A tak smsky posíláme i přijímáme. Ani já nejsem výjimkou. Dostala jsem přímo výzvědně zajímavou smsku. Jakože co voňavého bych uvítala od Ježíška pod stromečkem. Zatajil se mi dech. Pro jistotu jsem nezjišťovala odesílatele. Ale signována byla písmenem „J“! Těch možností tak jako tak moc není, ale protože jsem hodná holka, to nemohl být nikdo jiný, jistě to byl sám Ježíšek!

Vánoce, Vánoce přicházejí ...

Aktuální téma: Aby nebyly omrzliny

Je tomu tak snad každý rok. Ve chvíli kdy nejen ranní chlad, ale i teploty přes den dávají tušit, že zima je nablízku, jako by se protrhl pytel s dotazy, jak správně ošetřovat pokožku v zimě. Dotaz, který bezesporu vede, se týká používání krémů v době mrazů. Smí se? Nesmí se?

Aktuální téma: Přezimování

Léto má již definitivně odzvoněno a letošní „listopad“ (tedy opad listí), zdá se mi, nastoupil jaksi brzy. Mrazivá zima sice ještě nezačala, ale za chvíli ji tady budeme mít v celé své… kráse…? Někteří z vás zimu a sníh jistě uvítají s potěšením a úsměvem, hlavně asi děti a milovníci zimních sportů. Někdo by zase nejraději „vzlétl a odtáhl“ ji přečkat do teplých krajin. A pak jsou tady tací, kteří se začínají z blížící se zimy stresovat již v září, neboť - dalo by se říci - již automaticky očekávají zhoršení stavu své pokožky a vůbec si neuvědomují, jak právě tímto vnitřním neklidem tomu ještě značně napomáhají… Myslím, že mnohem lepší je najít si způsob, jak si zimu zpří­jemnit a s úsměvem se dočkat jara.

Novinky a speciality: Ach, ty testery...

Celá dlouhá léta, co se věnuji výrobě kosmetiky, jsem měl vždy námitky proti výrobě testerů. Nejen měl, ale mám i nadále. Těch důvodů je hned několik. Z hlediska odborného je dle mého testovací vzoreček úplně na nic, mám zato, že těžko budeme hledat tak špatný (stejně tak i dobrý) preparát, aby již malý vzoreček něco víc napověděl. Snad u alergiků by mohl mít své opodstatnění.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Rozhovor s...

panem Vladimírem Němečkem - Známý brněnský masér pan Vladimír Němeček, zakladatel vlastní masérské školy, je od rána do noci, jak se patří vytížen. Přitom navíc bydlí mimo Brno. Proto jsme ocenili, že si našel čas odpovědět nám se svým typickým úsměvem na několik otázek.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Relaxační masáže při domácím použití

– šíje a ramena

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: CAYATHERM v praxi

CAYATHERM není zázrak, ale jedinečný preparát k odstranění nebo ztlumení různých bolestí. Ve svém kosmetickém salonu jsem měla možnost vyzkoušet tento výrobek z kategorie novinek, kterými jsem zbavovala své zákaznice bolestí. Kosmetička se ve své praxi setkává s lidmi, kteří kosmetické ošetření většinou vnímají velice příjemně.

Koutek pro maminky: Hyperaktivita dětí

Myslím, že je to víc než dojem, pokud řeknu, že aromaterapie prostě souvisí nejspíše se vším. Není snad dne, abych nedostal nějaký dotaz, zda by aromaterapie u daného problému mohla pomoci. Jedním z dotazů, který se opakuje relativně velice často, je problém hyperaktivity dětí.

Škola aromaterapie: Novoroční předsevzetí

Někdy je to svátek, jindy narozeniny, ale dle mého, nejvíce různých předsevzetí přichází s Novým rokem. Ne jinak tomu bude zcela jistě i letos. Předsevzetí co budeme dělat, nebo úplně naopak co dělat nebudeme, bývají opravdu velice různá. Jistě se i letos najde větší počet kuřáků, kteří se zamyslí nad tím, že kouření fakt nikdy nikomu na zdraví nepřidalo a je na čase s tím praštit.

Škola aromaterapie: Co je co …? Aneb, co je to...?

Pokud se bavíme o kosmetice a chceme něco pochopit, musíme se chtě nechtě vrátit do minulosti. Řekl bych hodně vzdálené. A popřemýšlet nad tím, jak a z čeho tehdy byla kos­metika, na rozdíl ode dneška, vyráběna.

Škola aromaterapie: Divní to dědicové Kleopatry

Kdysi jako malý kluk jsem četl knížku Aloise Jiráska „Z Čech až na konec světa“. Tato krásná kniha ve mně vzbudila touhy po návštěvě Španělska. Tyto se naplnily krátce poté, co mě semilští soudruzi coby osůbku pro ně politicky neúnosnou zbavili tehdy československého občanství a „poslali do světa“.

Škola aromaterapie: Rozpouští se…?

Toho času je nejen pomálu, ale i stále méně. Stává se to zřídka, že hodím oko do nějakého časopisu. Samozřejmě, že povídání o kosmetice nesmí chybět. Někdy se nestačím divit, jak krásně redaktoři dovedou psát i o věcech, o kterých nemají očividně ani páru. Pokud jsou to jen hloupůstky, lze to pominout s úsměvem. Občas ale narazíme na rady, jejichž následování by mohlo mít až nepříjemné dozvuky.

Z vašich dopisů: Abychom si nepletli její výrobky s Vašimi

Dobrý den, jen díky tomu, že ústecká firma v letním čísle Aromaterapie upozorňovala, abychom si nepletli její výrobky s Vašimi - a bylo zde foto Vašeho výroku, na kterém byla www adresa - se mi podařilo Vás najít.

Z vašich dopisů: Zkušenosti s olejem na vlasy

Posílám pozdrav ze severní Moravy Vám, pane Hadek, i všem těm, kteří aromakosmetické výrobky pro nás vyrábí a rozesílají. Chci se podělit o svoji zkušenost s vlasovými přípravky Vaší firmy.

Z vašich dopisů: Candiöl

Dobrý den, pane Hadku, ráda bych si touto cestou objednala další dávky Vašeho skvělého výrobku – CANDIÖL.

Z vašich dopisů: Proč už mi i kosmetika ATOK vadí

Dobrý den pane Hadek, Vaši kosmetiku používám od roku 1991. Jelikož jsem alergik a nemůžu mít jen tak nějaký krém, tak mi tenkrát moje kosmetička doporučila Váš LEVANDULOVÝ krém. Později jsem vyzkoušela i jiné výrobky a pak plně přešla na celý Váš sortiment. Proto se mi zdálo divné, že za poslední rok jsem začala reagovat i na některé z krémů značky ATOK, které mi nikdy nedělaly potíže.

Z vašich dopisů: Krém Saltia

…mohu poprosit o zaslání několika výtisků časopisu Aromaterapie, pro mé zákaznice? Ještě bych chtěla něco pěkného vzkázat panu Hadkovi. Tak tedy děkuji moc, moc, moc za úžasný krém SALTIA. Léta jsem bojovala s ekzémem na prstech ruky.

Z vašich dopisů: Herpilan KH je kamarád do nepohody

HERPILAN - balzám je pro mne opravdový kamarád do nepohody. Ten se vám opravdu povedl.

Z vašich dopisů: Olej na mytí vlasů

Olej na mytí vlasů používám již asi 12 let. Dlouhou dobu jsem potřebovala ten na mastné vlasy. Poté, co jsem si zničila vlasovou pokožku chemickými barvami, jsem přešla na olej pro suché vlasy.

Omluva

Když jsem dostal z Brna od dodavatele hlášení, že webové stránky jsou hotové, poskočil jsem radostí. Otevřel jsem je. Několik vteřin poté jsem otevřel i ústa.

Poradna

Poradna Karla Hadka: Thermo a Švejk

Nejen Švejk Josef trpěl revmatismem. S Opodeldokem sice vešel do dějin, ale stejně jako Švejk tak i Opodeldok dnes již patří historii. Bohužel nikoli revma. Občas se mě lidé ptají co, to vlastně byl ten Opodeldok. Mám sto chutí říci, že historický pokus o „taky aromaterapii“.

Hadkovská zamyšlení: Interview

Při pročítání novin, časopisů, při poslechu rádia, či sledování televize jsem si povšiml, že velmi často zařazují do programu různá interview s celebritami. Asi to bude tím, že je to pro čtenáře či posluchače velice zajímavé. A nejen to. Vyjádření samotné celebrity má úplně jinou úroveň než ono “jedna paní povídala“.

Hadkovská zamyšlení: Re..akce…

Když jsem v Aromaterapii č. 2 - 3 reagoval na pomluvy a doslova právní blábolení z Ústí iniciované kým jiným, než paní Skopalovou, tušil jsem, že nějaká ta reakce bude. Odpověď na webu na sebe opravdu nedala dlouho čekat.

Vánoční soutěž časopisu Aromaterapie

Ani se nechce věřit, že se blíží již 18-té Vánoce, kdy se hadkovské preparáty objevily i v České republice jako vítaný dárek pod stromečkem. Za ta léta se stala tato kosmetika nejen symbolem kvality, ale i účinnosti.

O kurzu aromaterapie: Voňavá reportáž.

Ono je vlastně úplně jedno, kde tato reportáž vznikla. Kurzy aromaterapie, které lektoruje osobně pan Hadek již od začátku devadesátých let, navštívilo od té doby více než 5000 účastníků. Nutno podotknout, nejen v České republice.