Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2007

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: CAYATHERM v praxi

CAYATHERM není zázrak, ale jedinečný preparát k odstranění nebo ztlumení různých bolestí. Ve svém kosmetickém salonu jsem měla možnost vyzkoušet tento výrobek z kategorie novinek, kterými jsem zbavovala své zákaznice bolestí. Kosmetička se ve své praxi setkává s lidmi, kteří kosmetické ošetření většinou vnímají velice příjemně. „Opečovávání“, relaxace a vůně éterických olejů je dovedou příjemně naladit a uvolnit. To je počátek zbavování se různých bolestí. Většinou, a jsem tomu moc ráda, přijde zákaznice a už ve dveřích řekne: „Moc jsem se na Vás těšila.“ Pak třeba dodá: „Ještě kdyby mě tak nebolela záda!“ V takovém případě, než začne vlastní kosmetické ošetření, ošetřím její záda tak, že bolestivé místo mírně navlhčím a vetřu pár kapek CAYATHERMU. Překryji fólií, tu pak froté ručníkem a dále se věnuji kosmetickému ošetření. Většinou po ukončení ošetření, což je po 1 až 1,5 hodině, bolest ustoupí úplně nebo je mnohem mírnější, což je pro zákaznici velice příjemné zjištění. Takových zkušeností mám spoustu. Např: přišla zákaznice, a když ulehala na lehátko, stěžovala si, že ji trápí dost silná bolest na vnější straně stehna až ke koleni. Po stejném ošetření CAYATHERMEM jako v předešlém případě, se už asi po 20 minutách podivovala nad tím, co se to v noze děje. V místě bolesti pociťovala dost velké teplo, jako by ji někdo píchal jehličkami, ale konstatovala, že to je velice příjemné. Dokonce s tím zábalem odešla i domů. Druhý den mi přišla poděkovat, že bolest je mnohem menší. Asi po týdenním ošetřování CAYATHERMEM, bolest ustoupila. Jsou ovšem i situace - a těch je více, hlavně tehdy, když bolest už trvá delší dobu a je tlumena jen léky na bolest - že jedno ošetření nestačí. Při opakovaném používání nakonec CAYATHERM zvítězí nad bolestí.

Velice zajímavý byl případ paní, která má mnoho zdravotních problémů, takže bolest a třes ruky za problém ani nepovažovala. Když se ale po ošetření ruky a následném zábalu zmírnila bolest i třes, měla z toho tak velkou radost, že ani nezkoumala stav pleti po ošetření (i když to dříve vždy velice bedlivě sledovala) a nemohla uvěřit, že za 1,5 hodiny se stav mohl takhle zlepšit.

Mnohokrát se klientkám a klientům po ošetření CAYATHERMEM ulevilo při bolestech ramen, páteře, lopatek, zad atd. Zajímavou příhodu jsem zažila s paní, která má jít na operaci kolena, a tak jí od bolesti pomáhá francouzská hůl. Po ošetření kolena CAYATHERMEM jsem jí uvolnila celou nohu včetně šlapky. Použila jsem další vynikající výrobky pana Hadka (jako je PREVENTYTHERMO-BALSAM a éterický olej JALOVCOVÝ), které jsou také velice účinné. Tato kombinace se dle odzkoušení nejen dobře snáší, ale i vhodně doplňuje. Tato paní pak odešla bez hole, protože na ni zapomněla. Když se pro ni vrátila, tak jsme se tomu zasmály. CAYATHERM je velice účinný výrobek, který lze použít na jakoukoliv bolest. Je důležité vnímat vznikající pocity nejen v místě bolesti, ale v celém těle. Protože bolest nějakého místa neznamená vždy, že je problém zrovna tam. Dle odezvy lze většinou i určit, proč nás bolí zrovna toto místo. Jelikož celé tělo je nervově vzájemně propojeno, může nám bolest sdělovat, že něco není v pořádku. Pokud tuto bolest utlumíme léky, může se bolest projevit někde jinde a vzniká tak začarovaný kruh. Bolest nám signalizuje, že v našem těle není něco v pořádku. Když si toho nebudeme všímat, většinou nás čeká problém a bolest daleko větší. Je to jako by se v autě rozsvítila červená kontrolka, která signalizuje nějakou poruchu, a my bychom ji přelepili náplastí, abychom ji neviděli. To nikoho z nás ani nenapadne a hned se snažíme zjistit, proč svítí. Bolest je jako ta červená kontrolka, kterou většinou „přelepíme“ nějakou tabletou od bolesti.

Uvedu ještě jeden příklad použití CAYATHERMU. Přišel za mnou známý, kterého bolela noha v lýtku a koleno. Absolvoval četná vyšetření a měl za sebou několik operací včetně sklerotizace žil. I když dostával kapačky a užíval spoustu léků, tak bolesti nohy stále přetrvávaly. Bylo to velice úsměvné, protože po ošetření nohy CAYATHERMEM a zábalech na různých částech těla, které jsem mu asi po dvou hodinách sundala, se zachoval obdobně jako nemocný ze známé (a krásné) pohádky Dařbuján a Pandrhola. Začal dělat dřepy a opakoval: „To není možné.“ Také utrousil několik nevlídných slov na adresu lékařů a končil slovy: „Ti by jenom řezali!“ Pochvaloval si, že toto ošetření bylo pro něj nejen velice příjemné, ale hlavně že mu přineslo úlevu od bolesti. Moc děkuji panu Hadkovi za své klientky a klienty, kteří mi chodili děkovat, ať již za zbavení se různých bolestí, či jejich zmírnění. Říká se, že kdyby něco pomohlo jen jednomu člověku, má to cenu. CAYATHERM již pomohl mnoha lidem a určitě ještě mnoha lidem pomůže. Takže DÍKY!!!

Vlastimila Kolarčíková – kosmetička
mobil: 603 286 335
e-mail: vlastimilakolarcikova@seznam.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jistě se mnou budete souhlasit, že ten čas nějak podezřele rychle letí. Není to vůbec dlouho, co vánoční stromeček a dárky pod ním, potěšily naše srdíčka. Ve chvíli kdy píši tyto řádky je již sice léto za námi, ale babí léto má taktéž svá kouzla. Jen blázna však napadne spojovat babí léto s Vánocemi. To slovo blázen je v tomto smyslu pozitivní - výhradně a přísně vztaženo k mé osobě.

Novinky: Lipio–Sérum

Zabývat se vývojem kosmetiky, mimo jiného, znamená i stálé hledání a vyhodnocování nových surovin. Není dne, aby se na trhu neobjevila nějaká ta super novinka, která vzplane jak meteor, aby její „zázračné“ účinky stejně tak rychle pohasly.

Vánoce, Vánoce přicházejí ...: Kouzelné vůně Vánoc

O tom, že se blíží Vánoce se přesvědčujeme každý den. Nejen prodlužující se noci jsou toho nápovědou. Toto roční období se nám hlásí jak nedostatkem slunečního svitu, tak nám i dává pocítit, proč o něm říkáme, že je chladné. Nelze se divit, že právě v tomto období doma je prostě doma.

Vánoce, Vánoce přicházejí ...: Psal mi Ježíšek…?

Že jeden občas dostane nějakou tu smsku, je už dlouhou dobu zcela běžné. A tak smsky posíláme i přijímáme. Ani já nejsem výjimkou. Dostala jsem přímo výzvědně zajímavou smsku. Jakože co voňavého bych uvítala od Ježíška pod stromečkem. Zatajil se mi dech. Pro jistotu jsem nezjišťovala odesílatele. Ale signována byla písmenem „J“! Těch možností tak jako tak moc není, ale protože jsem hodná holka, to nemohl být nikdo jiný, jistě to byl sám Ježíšek!

Vánoce, Vánoce přicházejí ...

Aktuální téma: Aby nebyly omrzliny

Je tomu tak snad každý rok. Ve chvíli kdy nejen ranní chlad, ale i teploty přes den dávají tušit, že zima je nablízku, jako by se protrhl pytel s dotazy, jak správně ošetřovat pokožku v zimě. Dotaz, který bezesporu vede, se týká používání krémů v době mrazů. Smí se? Nesmí se?

Aktuální téma: Přezimování

Léto má již definitivně odzvoněno a letošní „listopad“ (tedy opad listí), zdá se mi, nastoupil jaksi brzy. Mrazivá zima sice ještě nezačala, ale za chvíli ji tady budeme mít v celé své… kráse…? Někteří z vás zimu a sníh jistě uvítají s potěšením a úsměvem, hlavně asi děti a milovníci zimních sportů. Někdo by zase nejraději „vzlétl a odtáhl“ ji přečkat do teplých krajin. A pak jsou tady tací, kteří se začínají z blížící se zimy stresovat již v září, neboť - dalo by se říci - již automaticky očekávají zhoršení stavu své pokožky a vůbec si neuvědomují, jak právě tímto vnitřním neklidem tomu ještě značně napomáhají… Myslím, že mnohem lepší je najít si způsob, jak si zimu zpří­jemnit a s úsměvem se dočkat jara.

Novinky a speciality: Ach, ty testery...

Celá dlouhá léta, co se věnuji výrobě kosmetiky, jsem měl vždy námitky proti výrobě testerů. Nejen měl, ale mám i nadále. Těch důvodů je hned několik. Z hlediska odborného je dle mého testovací vzoreček úplně na nic, mám zato, že těžko budeme hledat tak špatný (stejně tak i dobrý) preparát, aby již malý vzoreček něco víc napověděl. Snad u alergiků by mohl mít své opodstatnění.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Rozhovor s...

panem Vladimírem Němečkem - Známý brněnský masér pan Vladimír Němeček, zakladatel vlastní masérské školy, je od rána do noci, jak se patří vytížen. Přitom navíc bydlí mimo Brno. Proto jsme ocenili, že si našel čas odpovědět nám se svým typickým úsměvem na několik otázek.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Relaxační masáže při domácím použití

– šíje a ramena

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: CAYATHERM v praxi

CAYATHERM není zázrak, ale jedinečný preparát k odstranění nebo ztlumení různých bolestí. Ve svém kosmetickém salonu jsem měla možnost vyzkoušet tento výrobek z kategorie novinek, kterými jsem zbavovala své zákaznice bolestí. Kosmetička se ve své praxi setkává s lidmi, kteří kosmetické ošetření většinou vnímají velice příjemně.

Koutek pro maminky: Hyperaktivita dětí

Myslím, že je to víc než dojem, pokud řeknu, že aromaterapie prostě souvisí nejspíše se vším. Není snad dne, abych nedostal nějaký dotaz, zda by aromaterapie u daného problému mohla pomoci. Jedním z dotazů, který se opakuje relativně velice často, je problém hyperaktivity dětí.

Škola aromaterapie: Novoroční předsevzetí

Někdy je to svátek, jindy narozeniny, ale dle mého, nejvíce různých předsevzetí přichází s Novým rokem. Ne jinak tomu bude zcela jistě i letos. Předsevzetí co budeme dělat, nebo úplně naopak co dělat nebudeme, bývají opravdu velice různá. Jistě se i letos najde větší počet kuřáků, kteří se zamyslí nad tím, že kouření fakt nikdy nikomu na zdraví nepřidalo a je na čase s tím praštit.

Škola aromaterapie: Co je co …? Aneb, co je to...?

Pokud se bavíme o kosmetice a chceme něco pochopit, musíme se chtě nechtě vrátit do minulosti. Řekl bych hodně vzdálené. A popřemýšlet nad tím, jak a z čeho tehdy byla kos­metika, na rozdíl ode dneška, vyráběna.

Škola aromaterapie: Divní to dědicové Kleopatry

Kdysi jako malý kluk jsem četl knížku Aloise Jiráska „Z Čech až na konec světa“. Tato krásná kniha ve mně vzbudila touhy po návštěvě Španělska. Tyto se naplnily krátce poté, co mě semilští soudruzi coby osůbku pro ně politicky neúnosnou zbavili tehdy československého občanství a „poslali do světa“.

Škola aromaterapie: Rozpouští se…?

Toho času je nejen pomálu, ale i stále méně. Stává se to zřídka, že hodím oko do nějakého časopisu. Samozřejmě, že povídání o kosmetice nesmí chybět. Někdy se nestačím divit, jak krásně redaktoři dovedou psát i o věcech, o kterých nemají očividně ani páru. Pokud jsou to jen hloupůstky, lze to pominout s úsměvem. Občas ale narazíme na rady, jejichž následování by mohlo mít až nepříjemné dozvuky.

Z vašich dopisů: Abychom si nepletli její výrobky s Vašimi

Dobrý den, jen díky tomu, že ústecká firma v letním čísle Aromaterapie upozorňovala, abychom si nepletli její výrobky s Vašimi - a bylo zde foto Vašeho výroku, na kterém byla www adresa - se mi podařilo Vás najít.

Z vašich dopisů: Zkušenosti s olejem na vlasy

Posílám pozdrav ze severní Moravy Vám, pane Hadek, i všem těm, kteří aromakosmetické výrobky pro nás vyrábí a rozesílají. Chci se podělit o svoji zkušenost s vlasovými přípravky Vaší firmy.

Z vašich dopisů: Candiöl

Dobrý den, pane Hadku, ráda bych si touto cestou objednala další dávky Vašeho skvělého výrobku – CANDIÖL.

Z vašich dopisů: Proč už mi i kosmetika ATOK vadí

Dobrý den pane Hadek, Vaši kosmetiku používám od roku 1991. Jelikož jsem alergik a nemůžu mít jen tak nějaký krém, tak mi tenkrát moje kosmetička doporučila Váš LEVANDULOVÝ krém. Později jsem vyzkoušela i jiné výrobky a pak plně přešla na celý Váš sortiment. Proto se mi zdálo divné, že za poslední rok jsem začala reagovat i na některé z krémů značky ATOK, které mi nikdy nedělaly potíže.

Z vašich dopisů: Krém Saltia

…mohu poprosit o zaslání několika výtisků časopisu Aromaterapie, pro mé zákaznice? Ještě bych chtěla něco pěkného vzkázat panu Hadkovi. Tak tedy děkuji moc, moc, moc za úžasný krém SALTIA. Léta jsem bojovala s ekzémem na prstech ruky.

Z vašich dopisů: Herpilan KH je kamarád do nepohody

HERPILAN - balzám je pro mne opravdový kamarád do nepohody. Ten se vám opravdu povedl.

Z vašich dopisů: Olej na mytí vlasů

Olej na mytí vlasů používám již asi 12 let. Dlouhou dobu jsem potřebovala ten na mastné vlasy. Poté, co jsem si zničila vlasovou pokožku chemickými barvami, jsem přešla na olej pro suché vlasy.

Omluva

Když jsem dostal z Brna od dodavatele hlášení, že webové stránky jsou hotové, poskočil jsem radostí. Otevřel jsem je. Několik vteřin poté jsem otevřel i ústa.

Poradna

Poradna Karla Hadka: Thermo a Švejk

Nejen Švejk Josef trpěl revmatismem. S Opodeldokem sice vešel do dějin, ale stejně jako Švejk tak i Opodeldok dnes již patří historii. Bohužel nikoli revma. Občas se mě lidé ptají co, to vlastně byl ten Opodeldok. Mám sto chutí říci, že historický pokus o „taky aromaterapii“.

Hadkovská zamyšlení: Interview

Při pročítání novin, časopisů, při poslechu rádia, či sledování televize jsem si povšiml, že velmi často zařazují do programu různá interview s celebritami. Asi to bude tím, že je to pro čtenáře či posluchače velice zajímavé. A nejen to. Vyjádření samotné celebrity má úplně jinou úroveň než ono “jedna paní povídala“.

Hadkovská zamyšlení: Re..akce…

Když jsem v Aromaterapii č. 2 - 3 reagoval na pomluvy a doslova právní blábolení z Ústí iniciované kým jiným, než paní Skopalovou, tušil jsem, že nějaká ta reakce bude. Odpověď na webu na sebe opravdu nedala dlouho čekat.

Vánoční soutěž časopisu Aromaterapie

Ani se nechce věřit, že se blíží již 18-té Vánoce, kdy se hadkovské preparáty objevily i v České republice jako vítaný dárek pod stromečkem. Za ta léta se stala tato kosmetika nejen symbolem kvality, ale i účinnosti.

O kurzu aromaterapie: Voňavá reportáž.

Ono je vlastně úplně jedno, kde tato reportáž vznikla. Kurzy aromaterapie, které lektoruje osobně pan Hadek již od začátku devadesátých let, navštívilo od té doby více než 5000 účastníků. Nutno podotknout, nejen v České republice.