Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2007

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Rozhovor s...

s panem Vladimírem Němečkem
 

Známý brněnský masér pan Vladimír Němeček, zakladatel vlastní masérské školy, je od rána do noci, jak se patří vytížen. Přitom navíc bydlí mimo Brno. Proto jsme ocenili, že si našel čas odpovědět nám se svým typickým úsměvem na několik otázek.
 

Pane Němečku, dá se říci, že máte přehled o světovém sortimentu masážních prostředků?
No, hodně jsem toho už procestoval, je to u mě přímo vášeň. A pokud jsem doma, je pro mě stejnou vášní cestovat po inter­netu… tak už snad můžu klidně prohlásit, že jsem si velice důkladně prozkoušel desítky a desítky různých přípravků.
 

Promiňte – jakých, v jaké podobě?
No úplně v jakékoliv! To byly spousty krémů, vazelín, gelů, emulzí, olejů - tuzemských stejně jako zahraničních… a někdy z velice vzdálených zemí!
A stávají se úžasné věci: Najednou k nám zavítá zákazník - no, spíš zákaznice, že má masážní krém, gel nebo masážní olej, který si přivezla z druhého konce světa - a už vidím, že jí musím nanést na tělo jen tento a žádný jiný. Leckdy je potřeba jí to taktně vymluvit…
Aby bylo jasno, vůbec si nemyslím, že mám kompletní přehled o světovém sortimentu masážních prostředků, ale mám možnost srovnávat - to tedy ano!
 

A jak dlouho používáte přípravky pana Karla Hádka?
Ach, nesmírně dlouho – počkejte… od roku 1993. Ano, čtrnáct let. A teď mě napadá. Představte si, že za celou tu dobu jsem neměl jedinou reklamaci! To je, co?
 

No to tedy už o něčem vypovídá… a které jsou pro vás nejvíc potřebné, které nejvíce chtějí zákazníci?
No, úplně nejčastěji používám JALOVCOVÝ OLEJ - ten prostě dokonale uvolní svalové napětí. Taky ho rád nabídnu zákazníkům, kteří mají ucpaný nos. Nebudu vám nic říkat, věřte mi a zkuste to, řeknu jim. A pak jsem velice potěšen, jak pozorují jeho účinek. A navíc tenhle olej moc příjemně voní! Ovšem stále používám taky ROZMARÝNOVÝ OLEJ - pro ty, co chtějí prohřát a povzbudit - ten krásně zmírní svalovou bolest a současně působí proti únavě. Zkuste to! A – to nesmím zapomenout – rád používám MÁTU PEPRNOU, když mám před sebou zánětlivou pokožku nebo prochlazený či přetažený sval.
 

To ale není všechno, že?
Jejda, kdepak! Těch čarovných přípravků je samozřejmě víc. Ale ano, s éterickými oleji se dá přímo čarovat! Můžete je všemožně míchat, kombinovat pro úplně konkrétní problém určitého člověka. A už dávno je mám osvědčené na bolesti hlavy, migrénu a stres.
 

A co starý dobrý heřmánek?
Ale jistě, ten používám pořád! „Obyčejný“ HEŘMÁNEK, ten je pro své uklidňující a čisticí vlastnosti stálicí. Používám ho se zaručeným úspěchem na zánětlivou a podrážděnou pokožku. No a počkejte – poslední horká novinka je CAYATHERM. Ten samotný si zaslouží delší povídání! Je úžasný - můžu to říct, že prvním člověkem, na kterém jsem jej zkusil, byla moje maminka. Úspěch byl oslnivý!
 

Jaká je spokojenost s výrobky? Dočkáte se někdy kromě uzná­ní za svou práci i uznání dobrého přípravku?
No jestli - jednoznačně! Vím už předem, že kdo si něco z téhle široké nabídky kosmetiky Aromaterapie Karel Hadek vyzkouší, rád se k nám vrací - a chlubí se. Ano chlubí se, jak má jem­nou pokožku a jakých neduhů se zbavil.
Tedy - jsou i takoví, kteří si stěžují, že jim tuhle kosmetiku najednou zcizí a začne používat další člen rodiny! Jinak ovšem jsou všechny ohlasy výhradně pozitivní. Já vím, těžko tomu věřit, ale je to tak! A vůbec - čeští chemici jsou přeci jednička, to je známo i ve světě.
 

Jak dlouho provozujete masérskou praxi? Jak dlouho školu? Jakými metodami masírujete? Je to hodně individuální?
Masérskou praxi provozuji nepřetržitě 33 roků, lektorskou od roku 1993. Víte, používám a kombinuji různé masážní techniky, jak jsem se tomu postupně naučil u nás i v zahraničí. Je to velice individuální - i když, popravdě řečeno, většina problémů je z nedostatku pohybu a prochlazení. No a nyní mám i tu školu!
 

Jak probíhá nynější spolupráce s Aromaterapie Karel Hadek - jakými cestami, jak získáváte poznatky o preparátech a pří­pravky samotné?
No, tak s firmou Aromaterapie Karel Hadek spolupracuji velmi úzce a rád! Představte si, že jako jeden z prvních mám možnost otestovat a odzkoušet v praxi jejich nové preparáty! A navíc jsou nám velice nápomocni naši zákazníci - sdělují své pocity, názory - co víc?!
 

Při vedení masérské školy je asi nutné neztratit kontakt s praxí. Pořád i vy sám průběžně masírujete?
Ale jistě! Kontakt musí být stále. Stále masíruji, člověk se učí celý život. A víte - při dnešním stylu života chodí na masáže stále více lidí, kteří vyžadují mnohem víc. Ptají se, jak se mají stravovat, jak cvičit, co se stresem, a cože je to ta detoxikace…
 

Pane Němečku, a jak vidíte po letech zkušeností vztah kvality a ceny u těchto přípravků?
Předně musím zdůraznit, že přípravky a preparáty vyvinuté panem Karlem Hadkem jsou už zakořeněny v povědomí snad všech masérů a kosmetiček v této zemi. A já to můžu říct. Prostě ceny těmto vysoce kvalitním preparátům odpovídají. Komu jde o zdraví ten nemá co řešit!
 

Jménem čtenářů Aromaterapie i jménem mým Vám děkuji za rozhovor a přeji vám nejen talentované „žáky“ ve vaší masér­ské škole, ale i spokojené klienty pod vašima rukama.

Ivan Dokulil

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jistě se mnou budete souhlasit, že ten čas nějak podezřele rychle letí. Není to vůbec dlouho, co vánoční stromeček a dárky pod ním, potěšily naše srdíčka. Ve chvíli kdy píši tyto řádky je již sice léto za námi, ale babí léto má taktéž svá kouzla. Jen blázna však napadne spojovat babí léto s Vánocemi. To slovo blázen je v tomto smyslu pozitivní - výhradně a přísně vztaženo k mé osobě.

Novinky: Lipio–Sérum

Zabývat se vývojem kosmetiky, mimo jiného, znamená i stálé hledání a vyhodnocování nových surovin. Není dne, aby se na trhu neobjevila nějaká ta super novinka, která vzplane jak meteor, aby její „zázračné“ účinky stejně tak rychle pohasly.

Vánoce, Vánoce přicházejí ...: Kouzelné vůně Vánoc

O tom, že se blíží Vánoce se přesvědčujeme každý den. Nejen prodlužující se noci jsou toho nápovědou. Toto roční období se nám hlásí jak nedostatkem slunečního svitu, tak nám i dává pocítit, proč o něm říkáme, že je chladné. Nelze se divit, že právě v tomto období doma je prostě doma.

Vánoce, Vánoce přicházejí ...: Psal mi Ježíšek…?

Že jeden občas dostane nějakou tu smsku, je už dlouhou dobu zcela běžné. A tak smsky posíláme i přijímáme. Ani já nejsem výjimkou. Dostala jsem přímo výzvědně zajímavou smsku. Jakože co voňavého bych uvítala od Ježíška pod stromečkem. Zatajil se mi dech. Pro jistotu jsem nezjišťovala odesílatele. Ale signována byla písmenem „J“! Těch možností tak jako tak moc není, ale protože jsem hodná holka, to nemohl být nikdo jiný, jistě to byl sám Ježíšek!

Vánoce, Vánoce přicházejí ...

Aktuální téma: Aby nebyly omrzliny

Je tomu tak snad každý rok. Ve chvíli kdy nejen ranní chlad, ale i teploty přes den dávají tušit, že zima je nablízku, jako by se protrhl pytel s dotazy, jak správně ošetřovat pokožku v zimě. Dotaz, který bezesporu vede, se týká používání krémů v době mrazů. Smí se? Nesmí se?

Aktuální téma: Přezimování

Léto má již definitivně odzvoněno a letošní „listopad“ (tedy opad listí), zdá se mi, nastoupil jaksi brzy. Mrazivá zima sice ještě nezačala, ale za chvíli ji tady budeme mít v celé své… kráse…? Někteří z vás zimu a sníh jistě uvítají s potěšením a úsměvem, hlavně asi děti a milovníci zimních sportů. Někdo by zase nejraději „vzlétl a odtáhl“ ji přečkat do teplých krajin. A pak jsou tady tací, kteří se začínají z blížící se zimy stresovat již v září, neboť - dalo by se říci - již automaticky očekávají zhoršení stavu své pokožky a vůbec si neuvědomují, jak právě tímto vnitřním neklidem tomu ještě značně napomáhají… Myslím, že mnohem lepší je najít si způsob, jak si zimu zpří­jemnit a s úsměvem se dočkat jara.

Novinky a speciality: Ach, ty testery...

Celá dlouhá léta, co se věnuji výrobě kosmetiky, jsem měl vždy námitky proti výrobě testerů. Nejen měl, ale mám i nadále. Těch důvodů je hned několik. Z hlediska odborného je dle mého testovací vzoreček úplně na nic, mám zato, že těžko budeme hledat tak špatný (stejně tak i dobrý) preparát, aby již malý vzoreček něco víc napověděl. Snad u alergiků by mohl mít své opodstatnění.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Rozhovor s...

panem Vladimírem Němečkem - Známý brněnský masér pan Vladimír Němeček, zakladatel vlastní masérské školy, je od rána do noci, jak se patří vytížen. Přitom navíc bydlí mimo Brno. Proto jsme ocenili, že si našel čas odpovědět nám se svým typickým úsměvem na několik otázek.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Relaxační masáže při domácím použití

– šíje a ramena

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: CAYATHERM v praxi

CAYATHERM není zázrak, ale jedinečný preparát k odstranění nebo ztlumení různých bolestí. Ve svém kosmetickém salonu jsem měla možnost vyzkoušet tento výrobek z kategorie novinek, kterými jsem zbavovala své zákaznice bolestí. Kosmetička se ve své praxi setkává s lidmi, kteří kosmetické ošetření většinou vnímají velice příjemně.

Koutek pro maminky: Hyperaktivita dětí

Myslím, že je to víc než dojem, pokud řeknu, že aromaterapie prostě souvisí nejspíše se vším. Není snad dne, abych nedostal nějaký dotaz, zda by aromaterapie u daného problému mohla pomoci. Jedním z dotazů, který se opakuje relativně velice často, je problém hyperaktivity dětí.

Škola aromaterapie: Novoroční předsevzetí

Někdy je to svátek, jindy narozeniny, ale dle mého, nejvíce různých předsevzetí přichází s Novým rokem. Ne jinak tomu bude zcela jistě i letos. Předsevzetí co budeme dělat, nebo úplně naopak co dělat nebudeme, bývají opravdu velice různá. Jistě se i letos najde větší počet kuřáků, kteří se zamyslí nad tím, že kouření fakt nikdy nikomu na zdraví nepřidalo a je na čase s tím praštit.

Škola aromaterapie: Co je co …? Aneb, co je to...?

Pokud se bavíme o kosmetice a chceme něco pochopit, musíme se chtě nechtě vrátit do minulosti. Řekl bych hodně vzdálené. A popřemýšlet nad tím, jak a z čeho tehdy byla kos­metika, na rozdíl ode dneška, vyráběna.

Škola aromaterapie: Divní to dědicové Kleopatry

Kdysi jako malý kluk jsem četl knížku Aloise Jiráska „Z Čech až na konec světa“. Tato krásná kniha ve mně vzbudila touhy po návštěvě Španělska. Tyto se naplnily krátce poté, co mě semilští soudruzi coby osůbku pro ně politicky neúnosnou zbavili tehdy československého občanství a „poslali do světa“.

Škola aromaterapie: Rozpouští se…?

Toho času je nejen pomálu, ale i stále méně. Stává se to zřídka, že hodím oko do nějakého časopisu. Samozřejmě, že povídání o kosmetice nesmí chybět. Někdy se nestačím divit, jak krásně redaktoři dovedou psát i o věcech, o kterých nemají očividně ani páru. Pokud jsou to jen hloupůstky, lze to pominout s úsměvem. Občas ale narazíme na rady, jejichž následování by mohlo mít až nepříjemné dozvuky.

Z vašich dopisů: Abychom si nepletli její výrobky s Vašimi

Dobrý den, jen díky tomu, že ústecká firma v letním čísle Aromaterapie upozorňovala, abychom si nepletli její výrobky s Vašimi - a bylo zde foto Vašeho výroku, na kterém byla www adresa - se mi podařilo Vás najít.

Z vašich dopisů: Zkušenosti s olejem na vlasy

Posílám pozdrav ze severní Moravy Vám, pane Hadek, i všem těm, kteří aromakosmetické výrobky pro nás vyrábí a rozesílají. Chci se podělit o svoji zkušenost s vlasovými přípravky Vaší firmy.

Z vašich dopisů: Candiöl

Dobrý den, pane Hadku, ráda bych si touto cestou objednala další dávky Vašeho skvělého výrobku – CANDIÖL.

Z vašich dopisů: Proč už mi i kosmetika ATOK vadí

Dobrý den pane Hadek, Vaši kosmetiku používám od roku 1991. Jelikož jsem alergik a nemůžu mít jen tak nějaký krém, tak mi tenkrát moje kosmetička doporučila Váš LEVANDULOVÝ krém. Později jsem vyzkoušela i jiné výrobky a pak plně přešla na celý Váš sortiment. Proto se mi zdálo divné, že za poslední rok jsem začala reagovat i na některé z krémů značky ATOK, které mi nikdy nedělaly potíže.

Z vašich dopisů: Krém Saltia

…mohu poprosit o zaslání několika výtisků časopisu Aromaterapie, pro mé zákaznice? Ještě bych chtěla něco pěkného vzkázat panu Hadkovi. Tak tedy děkuji moc, moc, moc za úžasný krém SALTIA. Léta jsem bojovala s ekzémem na prstech ruky.

Z vašich dopisů: Herpilan KH je kamarád do nepohody

HERPILAN - balzám je pro mne opravdový kamarád do nepohody. Ten se vám opravdu povedl.

Z vašich dopisů: Olej na mytí vlasů

Olej na mytí vlasů používám již asi 12 let. Dlouhou dobu jsem potřebovala ten na mastné vlasy. Poté, co jsem si zničila vlasovou pokožku chemickými barvami, jsem přešla na olej pro suché vlasy.

Omluva

Když jsem dostal z Brna od dodavatele hlášení, že webové stránky jsou hotové, poskočil jsem radostí. Otevřel jsem je. Několik vteřin poté jsem otevřel i ústa.

Poradna

Poradna Karla Hadka: Thermo a Švejk

Nejen Švejk Josef trpěl revmatismem. S Opodeldokem sice vešel do dějin, ale stejně jako Švejk tak i Opodeldok dnes již patří historii. Bohužel nikoli revma. Občas se mě lidé ptají co, to vlastně byl ten Opodeldok. Mám sto chutí říci, že historický pokus o „taky aromaterapii“.

Hadkovská zamyšlení: Interview

Při pročítání novin, časopisů, při poslechu rádia, či sledování televize jsem si povšiml, že velmi často zařazují do programu různá interview s celebritami. Asi to bude tím, že je to pro čtenáře či posluchače velice zajímavé. A nejen to. Vyjádření samotné celebrity má úplně jinou úroveň než ono “jedna paní povídala“.

Hadkovská zamyšlení: Re..akce…

Když jsem v Aromaterapii č. 2 - 3 reagoval na pomluvy a doslova právní blábolení z Ústí iniciované kým jiným, než paní Skopalovou, tušil jsem, že nějaká ta reakce bude. Odpověď na webu na sebe opravdu nedala dlouho čekat.

Vánoční soutěž časopisu Aromaterapie

Ani se nechce věřit, že se blíží již 18-té Vánoce, kdy se hadkovské preparáty objevily i v České republice jako vítaný dárek pod stromečkem. Za ta léta se stala tato kosmetika nejen symbolem kvality, ale i účinnosti.

O kurzu aromaterapie: Voňavá reportáž.

Ono je vlastně úplně jedno, kde tato reportáž vznikla. Kurzy aromaterapie, které lektoruje osobně pan Hadek již od začátku devadesátých let, navštívilo od té doby více než 5000 účastníků. Nutno podotknout, nejen v České republice.