Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2007

Vánoce, Vánoce přicházejí ...: Psal mi Ježíšek…?

Že jeden občas dostane nějakou tu smsku, je už dlouhou dobu zcela běžné. A tak smsky posíláme i přijímáme. Ani já nejsem výjimkou. Dostala jsem přímo výzvědně zajímavou smsku. Jakože co voňavého bych uvítala od Ježíška pod stromečkem. Zatajil se mi dech. Pro jistotu jsem nezjišťovala odesílatele. Ale signována byla písmenem „J“! Těch možností tak jako tak moc není, ale protože jsem hodná holka, to nemohl být nikdo jiný, jistě to byl sám Ježíšek!

A tak jsem se nad tou smskou zasnila a začala vybírat. Když člověka venku rozklepe zima, doma pak vana s teplou vodou a nějakým tím libě vonícím koupeláčkem… To i já pak předu rozkoší jako kotě. Se správně zvoleným éteráčkem… jak krásně se pak usíná.

Ráno upřednostňuji rychlé osprchování. Jojo, šetří to čas, a takový ROZMARÝNOVÝ sprchováček krásně jednoho probere a postaví na nohy. Tento sprchovací olej je levnější než se uvádí v ceníku. Ušetřím totiž dost za kafe…

INTIMA? Mezi námi děvčaty, ta prostě nesmí chybět… nevím, zda to mám vůbec říci, jsem na ní prostě závislá… A INTIMISS? Ani ten nesmí doma chybět… Ježíšek Neježíšek. Takový kůžičkový uni-balzám. Dokonce víc než jen kamarád do deště.

Na mytí obličeje beru výhradně jen hydrofilní oleje, on ten Hadek na kurzech měl pravdu, když říkal: „Oči máme dvě, ale kůži jen jednu…“! „Mýdlo“ fakt není to pravé ořechové. ZUBNÍ OLEJ a DENTAROM…! Kdyby existovala nějaká spravedlnost, pak bych je musela dostat po čtyřech kusech, aby i zbytek rodiny měl svoje lahvičky a nemuseli ukrádat z těch mých. 

Babičce musím připomenout, že si má Ježíškovi napsat o KOUPELOVÝ a MASÁŽNÍ OLEJ NA NOHY, jestli to s tou přihláškou do tanečních myslí fakt vážně… MYKOSAN na plísně nepotřebujeme, to už je, díky Bohu, za námi. Vidíš, Ježíšku, nemusím mít všechno! 

Ale ono to všechno ještě není…

Pak oleje na mytí vlasů…! Trvalo mi to, než jsem jim přišla na chuť, ale LUPISAN už díky nim opravdu nepotřebuji. 

NOSNÍ OLEJ už nám taky dochází. Vůbec bych se nezlobila kdyby, na Štědrý večer… nene, nejde o kapání do nosu pod stromečkem, jen o tu jistotu že bydlí s námi.

Připadám si jako Féničanka… hlava plná vonných olejů a mastí. Mám mastnější pleť, takže volba je jednoduchá. ALIPIA je špička, tedy můj favorit. I když podle vůně. ROSEA či SANTÁLOVÝ regenerační olej… to je mňamka pro nosánek. Co se krémů týče, jsem spokojená. A olejíčky, ale Jit… - nejmenuj, nevíš, kdo poslouchá - ta se paplá krémečkama, chválí si je a diví se, jak já se mohu, jak říká ona, pěstit olejíčky.

Nojóó, taky nesmím zapomenout na ručičky. Chudinky, stále musejí makat, třeba jim Ježíšek ten regenerační SHEADERM při­nese. Ony by si ho fakt zasloužily. Ježíšku, já nechci jako to… víš? Ale mám dvě pracovité ručičky!

A taky voda … no z vodovodu nám to teče chlórovaný, dešťová voda už taky není, co bývala. Je kyselá jak ksicht poslance par­lamentu při přepočítávání, pochopitelně, že „mizerné“ výplaty. Ta RŮŽOVÁ pleťovka, to je ale honosná vůně. Ta hladí i uvnitř nosu. Stejně jako Mirka, to je moje masérka, když na mě vezme masážní olej CELLU-THERAP. To pak celulitida bere do zaječích. Nebo ta páně Hadkova bomba, novinka CAYATHERM. Bolela mě z auta ztuhlá záda, CAYATHERM to dal tak do pořádku, že mě nejen přestala bolet záda. Nevím, zda to bylo taky CAYATHERMEM, dokonce mě nebolelo ani to, že za tu masáž musím zaplatit.

Ani ozdobený a sebevíc rozzářený vánoční stromeček UV–záření nevydává. „Opalováky“… ne, ty opravdu pod stro­mečkem hledat nebudu. Budeme je potřebovat, až pojedeme na hory a to bude teprve až… jójó… až příští rok. Tak si prozatím cvaknu ELEUTHEROCOCC. Imunita se po něm naježí jak hlídací pes a výkonnost se zvedne. Dávkování je tak jednoduché, jako od doktůrka pěkně 3x denně 15 kapek.

Málem bych zapomněla na éterické oleje a hlavně jejich vánoční směsi. Aromalampa nesmí zůstat o Vánocích nezaměstnána. Opálená není, sociální podporu by stejně nedostala, tak ať se činí. Vždyť nejen chlebem je člověk živ!

Ještě, že nemám v ruce katalog ...určitě by se mi toho hodilo dvakrát tolik. Tak zas půjdu něco dělat.

Božíčku, to je věciček, co by se mi z aromaterapeutické kosmetiky šiklo a zaručeně vonělo. Poslat ale Ježíškovi tento dlouhý seznam…? Asi by mi napsal, že jsem si měla vybrat dárek k Vánocům, že tady není kvůli tomu, aby mě rozmazloval. Risknu to a pošlu to. Kdo mi to jen říkal, že Ježíšek u „Hadků“ opravdu hodně a rád před Vánocemi objednává…?

Páni, vždyť já úplně zapomněla na PREVENTY! Božínku, to je snad „čistý extrakt z třešniček“ - zase něco pro mě. To je lahůdka si s tímto olejíčkem promasírovat nožky po tom celodenním shonu. Ježíšku, ale nikomu ani muk, ten se panu Hadkovi fakt povedl. Než se letos rozeběhneš po světě s dárečkama, dej na moji radu… Namaž si s PREVENTY pořádně nohy. Uvidíš, že pak uneseš daleko, daleko víc dárků pro každého!

Karolína Fousková

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jistě se mnou budete souhlasit, že ten čas nějak podezřele rychle letí. Není to vůbec dlouho, co vánoční stromeček a dárky pod ním, potěšily naše srdíčka. Ve chvíli kdy píši tyto řádky je již sice léto za námi, ale babí léto má taktéž svá kouzla. Jen blázna však napadne spojovat babí léto s Vánocemi. To slovo blázen je v tomto smyslu pozitivní - výhradně a přísně vztaženo k mé osobě.

Novinky: Lipio–Sérum

Zabývat se vývojem kosmetiky, mimo jiného, znamená i stálé hledání a vyhodnocování nových surovin. Není dne, aby se na trhu neobjevila nějaká ta super novinka, která vzplane jak meteor, aby její „zázračné“ účinky stejně tak rychle pohasly.

Vánoce, Vánoce přicházejí ...: Kouzelné vůně Vánoc

O tom, že se blíží Vánoce se přesvědčujeme každý den. Nejen prodlužující se noci jsou toho nápovědou. Toto roční období se nám hlásí jak nedostatkem slunečního svitu, tak nám i dává pocítit, proč o něm říkáme, že je chladné. Nelze se divit, že právě v tomto období doma je prostě doma.

Vánoce, Vánoce přicházejí ...: Psal mi Ježíšek…?

Že jeden občas dostane nějakou tu smsku, je už dlouhou dobu zcela běžné. A tak smsky posíláme i přijímáme. Ani já nejsem výjimkou. Dostala jsem přímo výzvědně zajímavou smsku. Jakože co voňavého bych uvítala od Ježíška pod stromečkem. Zatajil se mi dech. Pro jistotu jsem nezjišťovala odesílatele. Ale signována byla písmenem „J“! Těch možností tak jako tak moc není, ale protože jsem hodná holka, to nemohl být nikdo jiný, jistě to byl sám Ježíšek!

Vánoce, Vánoce přicházejí ...

Aktuální téma: Aby nebyly omrzliny

Je tomu tak snad každý rok. Ve chvíli kdy nejen ranní chlad, ale i teploty přes den dávají tušit, že zima je nablízku, jako by se protrhl pytel s dotazy, jak správně ošetřovat pokožku v zimě. Dotaz, který bezesporu vede, se týká používání krémů v době mrazů. Smí se? Nesmí se?

Aktuální téma: Přezimování

Léto má již definitivně odzvoněno a letošní „listopad“ (tedy opad listí), zdá se mi, nastoupil jaksi brzy. Mrazivá zima sice ještě nezačala, ale za chvíli ji tady budeme mít v celé své… kráse…? Někteří z vás zimu a sníh jistě uvítají s potěšením a úsměvem, hlavně asi děti a milovníci zimních sportů. Někdo by zase nejraději „vzlétl a odtáhl“ ji přečkat do teplých krajin. A pak jsou tady tací, kteří se začínají z blížící se zimy stresovat již v září, neboť - dalo by se říci - již automaticky očekávají zhoršení stavu své pokožky a vůbec si neuvědomují, jak právě tímto vnitřním neklidem tomu ještě značně napomáhají… Myslím, že mnohem lepší je najít si způsob, jak si zimu zpří­jemnit a s úsměvem se dočkat jara.

Novinky a speciality: Ach, ty testery...

Celá dlouhá léta, co se věnuji výrobě kosmetiky, jsem měl vždy námitky proti výrobě testerů. Nejen měl, ale mám i nadále. Těch důvodů je hned několik. Z hlediska odborného je dle mého testovací vzoreček úplně na nic, mám zato, že těžko budeme hledat tak špatný (stejně tak i dobrý) preparát, aby již malý vzoreček něco víc napověděl. Snad u alergiků by mohl mít své opodstatnění.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Rozhovor s...

panem Vladimírem Němečkem - Známý brněnský masér pan Vladimír Němeček, zakladatel vlastní masérské školy, je od rána do noci, jak se patří vytížen. Přitom navíc bydlí mimo Brno. Proto jsme ocenili, že si našel čas odpovědět nám se svým typickým úsměvem na několik otázek.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Relaxační masáže při domácím použití

– šíje a ramena

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: CAYATHERM v praxi

CAYATHERM není zázrak, ale jedinečný preparát k odstranění nebo ztlumení různých bolestí. Ve svém kosmetickém salonu jsem měla možnost vyzkoušet tento výrobek z kategorie novinek, kterými jsem zbavovala své zákaznice bolestí. Kosmetička se ve své praxi setkává s lidmi, kteří kosmetické ošetření většinou vnímají velice příjemně.

Koutek pro maminky: Hyperaktivita dětí

Myslím, že je to víc než dojem, pokud řeknu, že aromaterapie prostě souvisí nejspíše se vším. Není snad dne, abych nedostal nějaký dotaz, zda by aromaterapie u daného problému mohla pomoci. Jedním z dotazů, který se opakuje relativně velice často, je problém hyperaktivity dětí.

Škola aromaterapie: Novoroční předsevzetí

Někdy je to svátek, jindy narozeniny, ale dle mého, nejvíce různých předsevzetí přichází s Novým rokem. Ne jinak tomu bude zcela jistě i letos. Předsevzetí co budeme dělat, nebo úplně naopak co dělat nebudeme, bývají opravdu velice různá. Jistě se i letos najde větší počet kuřáků, kteří se zamyslí nad tím, že kouření fakt nikdy nikomu na zdraví nepřidalo a je na čase s tím praštit.

Škola aromaterapie: Co je co …? Aneb, co je to...?

Pokud se bavíme o kosmetice a chceme něco pochopit, musíme se chtě nechtě vrátit do minulosti. Řekl bych hodně vzdálené. A popřemýšlet nad tím, jak a z čeho tehdy byla kos­metika, na rozdíl ode dneška, vyráběna.

Škola aromaterapie: Divní to dědicové Kleopatry

Kdysi jako malý kluk jsem četl knížku Aloise Jiráska „Z Čech až na konec světa“. Tato krásná kniha ve mně vzbudila touhy po návštěvě Španělska. Tyto se naplnily krátce poté, co mě semilští soudruzi coby osůbku pro ně politicky neúnosnou zbavili tehdy československého občanství a „poslali do světa“.

Škola aromaterapie: Rozpouští se…?

Toho času je nejen pomálu, ale i stále méně. Stává se to zřídka, že hodím oko do nějakého časopisu. Samozřejmě, že povídání o kosmetice nesmí chybět. Někdy se nestačím divit, jak krásně redaktoři dovedou psát i o věcech, o kterých nemají očividně ani páru. Pokud jsou to jen hloupůstky, lze to pominout s úsměvem. Občas ale narazíme na rady, jejichž následování by mohlo mít až nepříjemné dozvuky.

Z vašich dopisů: Abychom si nepletli její výrobky s Vašimi

Dobrý den, jen díky tomu, že ústecká firma v letním čísle Aromaterapie upozorňovala, abychom si nepletli její výrobky s Vašimi - a bylo zde foto Vašeho výroku, na kterém byla www adresa - se mi podařilo Vás najít.

Z vašich dopisů: Zkušenosti s olejem na vlasy

Posílám pozdrav ze severní Moravy Vám, pane Hadek, i všem těm, kteří aromakosmetické výrobky pro nás vyrábí a rozesílají. Chci se podělit o svoji zkušenost s vlasovými přípravky Vaší firmy.

Z vašich dopisů: Candiöl

Dobrý den, pane Hadku, ráda bych si touto cestou objednala další dávky Vašeho skvělého výrobku – CANDIÖL.

Z vašich dopisů: Proč už mi i kosmetika ATOK vadí

Dobrý den pane Hadek, Vaši kosmetiku používám od roku 1991. Jelikož jsem alergik a nemůžu mít jen tak nějaký krém, tak mi tenkrát moje kosmetička doporučila Váš LEVANDULOVÝ krém. Později jsem vyzkoušela i jiné výrobky a pak plně přešla na celý Váš sortiment. Proto se mi zdálo divné, že za poslední rok jsem začala reagovat i na některé z krémů značky ATOK, které mi nikdy nedělaly potíže.

Z vašich dopisů: Krém Saltia

…mohu poprosit o zaslání několika výtisků časopisu Aromaterapie, pro mé zákaznice? Ještě bych chtěla něco pěkného vzkázat panu Hadkovi. Tak tedy děkuji moc, moc, moc za úžasný krém SALTIA. Léta jsem bojovala s ekzémem na prstech ruky.

Z vašich dopisů: Herpilan KH je kamarád do nepohody

HERPILAN - balzám je pro mne opravdový kamarád do nepohody. Ten se vám opravdu povedl.

Z vašich dopisů: Olej na mytí vlasů

Olej na mytí vlasů používám již asi 12 let. Dlouhou dobu jsem potřebovala ten na mastné vlasy. Poté, co jsem si zničila vlasovou pokožku chemickými barvami, jsem přešla na olej pro suché vlasy.

Omluva

Když jsem dostal z Brna od dodavatele hlášení, že webové stránky jsou hotové, poskočil jsem radostí. Otevřel jsem je. Několik vteřin poté jsem otevřel i ústa.

Poradna

Poradna Karla Hadka: Thermo a Švejk

Nejen Švejk Josef trpěl revmatismem. S Opodeldokem sice vešel do dějin, ale stejně jako Švejk tak i Opodeldok dnes již patří historii. Bohužel nikoli revma. Občas se mě lidé ptají co, to vlastně byl ten Opodeldok. Mám sto chutí říci, že historický pokus o „taky aromaterapii“.

Hadkovská zamyšlení: Interview

Při pročítání novin, časopisů, při poslechu rádia, či sledování televize jsem si povšiml, že velmi často zařazují do programu různá interview s celebritami. Asi to bude tím, že je to pro čtenáře či posluchače velice zajímavé. A nejen to. Vyjádření samotné celebrity má úplně jinou úroveň než ono “jedna paní povídala“.

Hadkovská zamyšlení: Re..akce…

Když jsem v Aromaterapii č. 2 - 3 reagoval na pomluvy a doslova právní blábolení z Ústí iniciované kým jiným, než paní Skopalovou, tušil jsem, že nějaká ta reakce bude. Odpověď na webu na sebe opravdu nedala dlouho čekat.

Vánoční soutěž časopisu Aromaterapie

Ani se nechce věřit, že se blíží již 18-té Vánoce, kdy se hadkovské preparáty objevily i v České republice jako vítaný dárek pod stromečkem. Za ta léta se stala tato kosmetika nejen symbolem kvality, ale i účinnosti.

O kurzu aromaterapie: Voňavá reportáž.

Ono je vlastně úplně jedno, kde tato reportáž vznikla. Kurzy aromaterapie, které lektoruje osobně pan Hadek již od začátku devadesátých let, navštívilo od té doby více než 5000 účastníků. Nutno podotknout, nejen v České republice.