Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2011

Téma: Může vlasovou kosmetiku AKH používat i profesionální kadeřnice?

K častým dotazům ohledně vlasové kosmetiky AKH patří otázky na pěnivost mycího vlasového oleje, neboť jsme zvyklí, že téměř všechny běžné chemické šampony při nanesení pění.

„Vždyť nepění a neobsahují nic vyživujícího,“ slýcháme od těch, kteří znají AKH kosmetiku spíše z povzdálí...

Produktů určených na ošetřování vlasů a vlasové pokožky v nabídce firmy Aromaterapie Karel Hadek není sice tolik, jako preparátů na péči o pleť a pokožku těla, to však nebrání kvalitnímu ošetřování vlasových partií hlavy, ať již doma nebo u profesionálů.

V nabídce najdete dva mycí oleje na vlasy. Cedrový olej je určen k ošetření vlasové pokožky a vlasů se sklonem mastit se. Na sušší pokožku a vlas je určen olej s vůní ylangového oleje. Jedním z těchto preparátů kadeřnice omyje pokožku hlavy a vlasy.

A jak na to? V odměrce nebo jiné vhodné nádobce se rozmíchá mycí olej s vodou, cca 3 - 5 ml oleje na 50 - 100 ml vody. Tato směs se aplikuje na hodně namočené vlasy, nejlépe od kořínků, následně je provedena mírná masáž, stejně tak jako je tomu při aplikaci tenzidového preparátu. Rozdíl je pouze v tom, že olej oproti šamponu nepění. Byť i zde to není úplně pravda. Mnohdy máte pocit, že se vám pod rukama vytváří emulze s bublinkami a lehkou pěnou.

Po opláchnutí vodou je zde několik možností. Pokud jde o vlas nebarvený, jemný, nanese se KOMONICOVÉ TONIKUM a vyfouká. KOMONICOVÉ TONIKUM nahradí tužidlo nebo lak na vlasy. Aplikovat jej můžeme jak na vlas mokrý, tak suchý. Použít jej můžeme i v kombinaci s horkovzdušnou kulmou, žehličkou, fénem. Pozor, při použití většího množství může lepit.

Pokud se jedná o vlas barvený, odbarvený, po aplikaci trvalé ondulace, doporučuji použít balzám na vlasy LUPISAN, doporučený na ošetření pokožky hlavy a lupů. Vlasy získají svou přirozenou kvalitu, nebudou se cuchat. U vlasu hodně často odbarvovaného se objevuje „chemlonový“ efekt, pokud po odbarvovací proceduře aplikujete LUPISAN, tento efekt se nedostaví. Vlas bude poddajný a přirozený. LUPISANEM nahradíme vlasovou masku nebo kondicionér.

A jak na to? Jednu až dvě čajové lžíčky balzámu aplikujeme na pokožku a do vlasů. Pro snadnější použití doporučuji balzám smíchat s trochou vody a následně nanést na vlasy a nechat působit. Čas působení je u každého rozdílný, a to od 10 minut až po několik hodin. Poté vlasy propláchneme vlažnou vodou a vytvoříme účes. Na dotvoření účesu můžeme opět použít KOMONICOVÉ TONIKUM nebo HAARETOL.

HAARETOL, neboli tekutý vosk, je také nenahraditelným pomocníkem. Aplikovat jej můžeme na vlasy suché i vlhké. Je vhodný jak u vlasů dlouhých, tak krátkých. Jeho použití je více ceněno u vlasů pevnějších než jemných. Využít jej lze i v případě používání klasických pěnících šamponů. Vhodné je i vtírání do konečků vlasů, nemají tendenci se tolik lámat, jak tomu bývá při častém používání kulmy. Mnohdy po nanesení vytváří tento preparát dojem přemaštěného vlasu. Může tomu tak být, pokud jste se neřídili heslem Méně je mnohdy více. Většinou však toto zdání po několika minutách zmizí.

HAARETOL je vhodný k finálnímu dotvoření účesu hlavně tam, kde se používal pevný vosk na vlasy. V případě, že ráno vstáváte a „stojí“ vám vlasy na hlavě, najdete v Haaretolu účinného pomocníka. Pokud byste se rozhodli kombinovat HAARETOL a KOMONICOVÉ TONIKUM, chce to jistý druh umu. Mnohdy se na vlasech vytvoří „mastné žmolečky“ nebo se vlas zdá ulepený. Proto nedoporučuji tyto dva preparáty používat současně, ale několik hodin počkat.

Na regeneraci vlasu a pokožky je vhodné i používání PANTHENOLU. Na ošetřování je vhodný 1% roztok, který nanesete na umyté vlasy a necháte působit. Následně lehce opláchnete, pokud tak neučiníte, může vlas lepit. Používání PANTHENOLU se doporučuje proti přílišnému vypadávání a šedivění vlasů.

Pár možností pro každodenní používání: I do těchto mycích olejů na vlasy, byť nejsou základní, si můžete přidat další éterické oleje, které vám budou příjemné. Maminky malých dětí mnohdy přidávají směs éterických olejů PROAPINOL, která je určena na odstranění vší. Pokud použijete právě mycí olej na vlasy s přidaným PROAPINOLEM, působí preventivně proti parazitům a roztočům. Toto doporučuji hlavně pro ty, kdo přijdou do styku se zvířaty nebo pro děti ve školách, školkách, táborech, kde se češou jedním hřebenem, leží na jednom polštáři nebo si navzájem půjčují čepice. Po omytí vlasů olejem můžeme vlasy opláchnout vodou s citrónovou šťávou, kopřivovým či heřmánkovým odvarem. HAARETOL obsahuje jojobový olej, který má ochranný faktor OF 4, proto doporučuji používání tohoto preparátu i při dovolené, kde je obvyklá kombinace slunce a slané vody. Vosk má lehce žlutou barvu, a proto často slýchám otázku: „Neobarví se po vosku moje vlasy?“ Neobarví, naopak vaše barva vynikne a dostane krásný lesk.

Věřte nebo nevěřte, mnoho klientek používá HAARETOL  k ošetřování pokožky obličeje, těla a tvrdí, že není nic lepšího… Proč ne... obsahuje přece to, co se používá i v krémech a regeneračních olejích.

Pokud trpíte kožním onemocněním nazývaným lupenka, doporučuji na pokožku a do vlasů aplikovat masku SALTIA W/O. Polévkovou lžíci Saltie rozmícháme s vodou a aplikujeme. Necháme působit 20 minut, opláchneme. Toto provádíme 2 - 3x týdně.

Pokud se rozhodnete pro používání vlasové kosmetiky, docílíte přirozeného lesklého vlasu. Pokud toužíte po delších vlasech, překvapí vás, že najednou začaly růst dvakrát rychleji.

Michaela Švorcová, 603 513 774
salonaura@seznam.cz
akce@karelhadek.eu

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Už je to nějaký ten pátek, co se sluníčko přehouplo přes rovník a po, jako vždy dlouhé, zimě začíná potěšitelně prohřívat kosti jak těm dříve, tak i těm později narozeným. Jaro s sebou přináší nejen teplo - prodlužují se dny a zvyšuje se naše aktivita.

Novinky: Želatinové tobolky

Dnes se nechci zabývat probíráním otázky, zda je možné používat éterické oleje vnitřně, či nikoli. Konec konců zde je odpověď jasná. Spíše se stále opakuje otázka, jak to učinit.

Novinky: Lipiosérum

Lipio rodinka se rozrůstá

Novinky: Sliby jsou (polo)chyby...

Když jsem se v posledním loňském čísle časopisu Aromaterapie rozepisoval o firemnímstěhování, pár řádků jsem věnoval nejen jarnímu úklidu, ale i dni otevřených dveří.

Novinky: Loučení s růžovým dřevem

Když jsem letos v březnu objednával olej z růžového dřeva, místo jeho dodání jsem dostal upozornění, že rostlina, ze které je vyráběn, Aniba rosaeodora var. amazonica, se dostala na seznam CITES.

ČTENÍ NEJEN PRO TĚHOTNÉ....

Téma: Může za to krém?

,,Budu potřebovat jiný krém, udělaly se mi pupínky na bradě a to se mi nestává, nikdy předtím jsem je neměla…“ může si občas povzdechnout některá z klientek. Je to však opravdu vina krému?

Téma: Lepší než čaj?

Čaj jako nápoj provází člověka od nepaměti. Nejpozději v dobách, kdy se naši předkové naučili zacházet s ohněm a vařit vodu, přestaly rostliny sloužit jen k přímé konzumaci a našly použití při přípravě nápojů.

Téma: Význam aromaterapie v léčbě AKNÉ

Mnozí z nás si kladou otázku, zda akné souvisí s dospíváním a je v tomto období samozřejmostí, nebo zda není něco v pořádku. Akné je onemocnění mazových žláz hormonálního původu a jako k takovému bychom k němu měli přistupovat.

Téma: Může vlasovou kosmetiku AKH používat i profesionální kadeřnice?

K častým dotazům ohledně vlasové kosmetiky AKH patří otázky na pěnivost mycího vlasového oleje, neboť jsme zvyklí, že téměř všechny běžné chemické šampony při nanesení pění.

Lékař radí: Nebezpečné a podceňované chlamydie

Chlamydie jsou skutečnou hrozbou a moderní epidemií. Z oficiálních zdrojů víme, že se u člověka vyskytují tři druhy těchto zvláštních bakterií: Chlamydia trachomatis, způsobující pohlavní infekce, Ch. pneumoniae, vyvolávající zápaly plic a konečně Ch. psittacis, která působí oční záněty.

Lékař radí: Svlékl jsem bílý plášť

Kniha pro tělo i duši

Poradna Karla Hadka: Aloe má pokračování...

V minulém vydání časopisu Aromaterapie jsem odpověděl na dotazy čtenářů, které se týkaly námi nabízeného Aloe Vera gelu. Spíše než „odpověděl“, bych mohl říci, že článek vyvolal další vlnu dotazů.

Poradna Karla Hadka

UPOZORNĚNÍ: AROMATERAPIE KAREL HADEK NENÍ ATOK!

Od chvíle, kdy se ve zprávách televize Nova objevilo upozornění, že Opalovací olej Baby OF 15 firmy Cosmetics ATOK International s.r.o., nesplňuje zákonný požadavek o obecné bezpečnosti, se velice často stává, že si jej spotřebitelé dávají naprosto neopodstatněně do souvislosti s firmou AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o.

Poradna Karla Hadka: Karpální tunely

Poslední dobou se množí dotazy na bolesti způsobené v oblasti karpálních tunelů. Jedná se o prostor mezi kůstkami v zápěstí. Tímto volným prostorem prochází k prstům ruky šlachy, jakož i nerv. Právě ten se z mnoha důvodů může stát zdrojem bolestivých projevů spojených s brněním či mravenčením prstů.

AROMA tip: POMERANČová kůže?

V horkém létě má toto ovoce osvěžující účinek a jeho vůně nám zlepší náladu. Ale tzv. „pomerančová“ kůže vytváří vrásky starostí i hodně mladým a štíhlým dívkám. Ano, řeč bude o celulitidě.

AROMA tip: Získejte si sluníčko na svoji stranu

Všichni se těšíme na dovolenou, na prázdniny, na úžasný pobyt u moře. V posledních letech nás ale odborníci stále častěji varují před nadměrným sluněním bez ochranných opalovacích přípravků a před nebezpečím rakoviny kůže. Zdůvodňují své obavy stále se ztenčující ozónovou vrstvou, která chrání naši planetu před škodlivou složkou slunečního záření.

Názor: Diagnóza?

Někdy na začátku března jsem byl požádán PhDr. Milanem Koukalem z redakce měsíčníku 21. STOLETÍ, zda bych byl pro jejich časopis ochoten napsat pár řádků o aromaterapii. Příspěvek by měl být uveřejněn v kontroverzní rubrice Vědecká tabu, kde se objevují současně dva rozdílné názory.

Názor: Aromaterapie po 30 letech

V době, kdy jsem s aromaterapií začínal, tedy na počátku 80. let minulého století, byla záležitostí celkem neznámou. Po zhruba 30 letech se situace značně změnila. Nejen proto, že nabízí v mnoha oblastech účinné řešení zdravotních problémů, ale v jistém slova smyslu ji lze chápat jako návrat člověka tam, kde má své kořeny. Tedy k přírodě.

Názor: Zdroj psychosomatických traumat? Choroboplodní politikové!

Mnohá onemocnění jsou způsobena někdy přímo, jindy pak zapříčiněna či podstatně zhoršována psychickým stavem. Někdy se u nemocného podaří najít původ onemocnění v jeho těle, jindy však jakoby nemoc neměla naprosto žádný důvod.

Napsali jste nám: Hledá se zdravá žena

Před svatbou dcery mi na preventivní gynekologické prohlídce lékař diagnostikoval cystu na vaječníku velikosti 6 x 7 cm. Ne, že bych neměla žádné zdravotní potíže, ale občasné píchnutí v podbřišku jsem spojovala s náročností předsvatebních příprav.

Napsali jste nám: Zlepšení poštovních služeb

Jak známo, naše zásilky k zákazníkům odcházejí jako „obchodní balík“ prostřednictvím České pošty. Ta nyní zavádí novou službu. K zásilce přikládáme i číslo Vašeho mobilu a pošta Vás v den doručení upozorní formou SMSky.

Napsali jste nám: Křehké lahvičky

Dobrý den, v první řadě se Vám musím svěřit, že jsem dlouhodobou odběratelkou Vaší kosmetiky, olejíčků a vůní. Moc Vám ve Vaší práci fandím, „pěju“ o Vás všude kolem jen samé chvály a nemám důvod, proč tak nečinit.

Rozhovor: Vzpomínka na docenta Feřteka

Na našeho významného dermatologa, jehož 12. výročí úmrtí si připomeneme v červenci, vzpomíná MUDr. Karel Fahoun, DrSc. Dozvíte se i o historii Ústavu lékařské kosmetiky v Praze, v jehož čele stál.

AromaFauna: Novinky pro zvířata

V září 2010 jsme představili novou kosmetickou řadu AromaFauna určenou pro zvířata a duben 2011 vám přinesl novinky, které jste požadovali.

AromaFauna: Klíšťata, blechy a repelenty

Začíná sezóna klíšťat, blech a komárů. Jak si pomoci a jak pomoci zvířatům?

AromaFauna: Svrab v koňských rousech

Asi před šesti měsíci jsem objevila u našeho koně Faraona, irského coba, v rousech svrab. Ihned byla zahájena léčba odčervením a antibiotiky. Ovšem účinek to nemělo zase až tak ,,účinný“.

AromaFauna: Terária, jejich obyvatelé a aromaterapie

Co víme o životě v teráriích? Většinou je máme spojené s ještěrkami, hady, pavouky. V teráriích se snažíme cizokrajným zvířatům vytvořit kvalitní životní prostředí. Většina těchto zvířat je odchycena ve volné přírodě, přepravena na záchytnou stanici a odtud transportována dopravními prostředky mnoho tisíc kilometrů, do dalších stanic a následně do obchodů a ke svým obdivovatelům.