Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2016

CLIMAFRESH jako vánoční dárek

 

Někdy přemýšlím nad tím, že bych se měl nechat naklonovat. Ne, že bych toužil být obklopen stejnými jedinci, jako jsem já (celkem hororová představa), tato myšlenka povstala na základě dotazů, které mi přichází do poradny. Firma by měla pracovat na vývoji všeho, o čem se někteří klienti firmy domnívají, že na trhu „chybí“. Dotazy se týkají výroby aromaterapeutických prášků na prádlo, tablet do myček nádobí, občas speciálních potravin, často potravinových doplňků. Výjimkou nebyl ani dotaz na aromaterapeutický šampon pro auta. Asi aby ho nesvrběla karoserie. Za vše nejspíše může skvělý ORANGE-‑SANITOL, který je sice nabízen jako univerzální čistič, ale v jeho receptuře se nachází výhradně složky používané i na výrobu kosmetiky. A tak vždy odepisuji, nejen že jeden nemůže dělat vše, ale tyto věci vykazují zcela odlišný chemizmus od kosmetiky. Pro úplnost musím uvést, že i kdyby zde nebyla ona chemická náročnost, firma by díky evropské legislativě musela koupit půlku západočeského kraje na vybudování různých výroben a skladů. Prášky na prádlo nelze dělat ve stejné laboratoři jako kosmetiku, což jeden chápe. Ale v expedičním regále nesmí být „chemikálie ze zákona“, jinými slovy éterické oleje vedle kosmetiky atd.

 

VITAMÍN C
sice může být receptován v krému, ale jako potravinový doplněk, stejný vitamín C nesmí být vedle krémů. Tím výčet jednotlivých eurodebilit zdaleka není vyčerpán. Jeden z dotazů, který jsem dostal, se týkal zhotovení čehosi určitě-‑neurčitého. Tedy něčeho, co je jako parfém, deodorant, dezinfekce a… a… a pro rychlé použití v interiéru. Pokud možno ve spreji. Trvalo nějakou dobu, než mi sepnulo, že by to nemusela být vůbec špatná věcička. A tak jsem pomalu začal vybírat vhodné éterické oleje a experimentovat. Požadavek byl celkem široký. Žádné levné syntetické napodobeniny éterických olejů, jak běžně výrobci nabízí u „záchodových vůní“. Požadavek na příjemnou vůni asi nemusím zdůrazňovat, ta by měla být samozřejmostí. Nový preparát by měl osvěžovat, mírně povzbuzovat, a aby i zdravíčku bylo učiněno zadost, měl by vykazovat silné antimikrobiální účinky, aby likvidoval patogenní mikroorganizmy běžně se nacházející ve vzduchu. Vzhledem k tomu, že preparát bude vdechován, žádoucí byly i pozitivní účinky na dýchací cesty. Dle spektra požadavků přicházely k použití i následující éterické oleje. Pomeranč, citron a citronová tráva sice vykazují antimikrobiální účinky, ale v tomto případě je jejich hlavním úkolem příjemná vůně. Tymián, borovice, máta peprná, eukalyptus a badyán mají na starosti dýchací cesty. Tymián musím jmenovat ještě jednou, společně s hřebíčkem, rozmarýnem a šalvějí, pro jejich silné antimikrobiální účinky. Nehledě na to zmíněné oleje mají ve jmenované kompozici i mírně povzbuzující účinky, aby i za dlouhých zimních večerů po krátkých náročných dnech s nedostatkem slunečního svitu zajistily duševní svěžest. Na rozdíl od běžně prováděné aromatizace prostorů odpařováním éterických olejů za pomoci aromalamp, tácků či podobných pomůcek, má tento preparát jednu specifickou výhodu. Preparát je v lahvičce s rozprašovačem, takže je dle potřeby přenosný z místa na místo, a po jeho aplikaci nastupuje okamžitý účinek. Vánoce se nám jako každý rok blíží více než rychle a tato skutečnost před nás postavila úkol přetěžký. Vybrat pro klienty firmy nějaký vhodný vánoční dárek. Nebudu čtenáře napínat, volba tohoto roku padla na novinku CLIMAFRESH. A tak nikoli prvních 10 objednávajících obdrží tento dárek zdarma, jak tradice praví, ale tisíce lahviček s rozprašovačem o objemu 100 ml preparátu budou vkládány od 11. listopadu až do 18. prosince do „ježíškovských“ balíčků. Ono „ježíškovských“ je velice důležité. Darovat dělá radost, a tak za každých 1.000 Kč hodnoty objednávky v MC bude Ježíšek vkládat do balíčku 1 balení preparátu CLIMAFRESH. Nezbývá než popřát krásné, bohaté, především však klidné a pohodové svátky. Věřím, že CLIMAFRESH přispěje k tomu, aby byly i voňavé.


Karel Hadek

Úvodní slovo pana Hadka

Pomalu se nám již zase chýlí ke konci. Ano, mám na mysli ten letošní rok. K jeho konci bývá zvykem ohlédnutí po tom, jaký ten rok byl. Asi se moc nespletu, když napíši, že v principu téměř jako každý jiný. Utekl stejně rychle jako každý jiný, i když mám subjektivní pocit, že utekl rychleji.

CLIMAFRESH jako vánoční dárek

Někdy přemýšlím nad tím, že bych se měl nechat naklonovat. Ne, že bych toužil být obklopen stejnými jedinci, jako jsem já (celkem hororová představa), tato myšlenka povstala na základě dotazů, které mi přichází do poradny.

Gothea Dream

Ať již přiznaným, či nepřiznaným přáním snad každého člověka je buď nestárnout vůbec, což je nesplnitelné, nebo alespoň stárnout co nejpomaleji, což naopak možné je.

Zjednodušené nakupování

Již od května tohoto roku jsme usilovně pracovali na lepším průběhu vašich registrací, objednávek, zapomenutých údajů, nebo dokonce na pomoci při telefonických objednávkách.

Záněty

Nejčastější dotazy, které do poradny dostávám, mají společného jmenovatele, byť naprosto rozdílné projevy. Jedná se o různé záněty. Mohou se projevovat na povrchu pokožky jako např. akné, jindy skrytě uvnitř organismu, jako je např. Crohnova choroba.

Badyánový olej

Pokud budeme hledat vánoční vůně, pak mezi ně zcela jistě zařadíme jehličnany. I vánoční pečivo svými ingrediencemi vytváří svoje pro tuto dobu specifické vůně. Vanilka, kakao, med, skořice…

Výběr kosmetických přípravků na čištění pokožky

Toto téma se týká volby kosmetických přípravků na očistu pokožky. Doufám, že mi dáte za pravdu, málokdo se zamýšlí nad skutečností, že pokožka je vlastně největším orgánem lidského těla. Kůže plní celou řadu velmi důležitých funkcí a její zdraví v mnohém definuje i zdraví člověka. Jak se starat o pokožku, abychom ji nepoškozovali, ale naopak ji pěstovali a vytvořili podmínky pro její normální fungování?

Profesionální aromalampa NEFERTUM

Aromalampa Nefertum vznikla jako přirozená reakce na neutěšené zkušenosti s různými aromalampami, které jsem denně používal při práci s čakrami. Nespokojenost s vlastnostmi aromalamp mne vedla k rozhodnutí vyrobit si svou vlastní, která bude splňovat mé potřeby.

Hygge – synonymum štěstí

Hygge je slovo vyjadřující pocit štěstí, kterému daly vzniknout nevlídné zimy v Dánsku. Na rozdíl od Švédska a Norska je Dánsko placaté, a tak se tam v zimě nedá nic jiného dělat než hygge, tedy vytvářet pohodu. Hygge vzniká tak, že se lidé pravidelně stýkají s přáteli a rodinou, prožívají spolu chvíle radosti a pohody.

Je tady podzim…

Letošní krásné léto skončilo, většinou jsme si oddechli od horka a hodně vysokých teplot. Najednou se přihlásil podzim se svými nízkými teplotami, deštěm, větrem, zkrátka nevlídným počasím, kdy na nás číhají různé podzimní neduhy, jako je kašel, rýma nachlazení…

Chraňtě svou pleť před sychravým a mrazivým počasí

Léto skončilo, máme tu podzim, zanedlouho zimu a s nimi i sychravé a mrazivé počasí.

Chladová alergie

Už je to celkem čtyři roky, kdy mě trápí chladová alergie a procházky v zimním období se pro mě staly téměř nemožné. Neustále svědivé a oteklé ruce s obličejem se staly mou součástí, ideálním řešením byly jen silné rukavice a zakrytý obličej.

VŮNĚ VÁNOC

Někdo si pod Vánoci představí shon, stres a velké výdaje. Já patřím mezi ty lidi, kteří Vánoce milují. Zbožňuji především vánoční atmosféru, kdy cítím vůni cukroví a vánočního stromečku a kdy koukám na pohádky.

Záchranář jalovec

Na přelomu května a června loňského roku jsme byli na dovolené v Chorvatsku. I když bylo nádherné teplo, někdy až úmorné, voda v moři byla stále ještě studená. Právě chladná voda mi způsobila první zánět močového měchýře. Kdo tento problém měl, ví, jak moc je to nepříjemné a bolestivé. Od té doby jsem zánět měla ještě čtyřikrát. Hlavním problémem je ovšem samotná léčba zánětu – antibiotiky.

Vážení přátelé,

Jsme rádi, že Vám cestou časopisu Aromaterapie můžeme poděkovat za Vaši přízeň.

Vánoční soutěž s Českou poštou

Posílejte si své nákupy z e-‑shopů balíky s Českou poštou a vyhrajte na www.vyhrajsbalikem.cz jeden z mnoha vánočních dárků. Česká pošta i na letošek připravila tradiční Vánoční soutěž, ve které bude nadělovat výhry každý den.

Děkuji Vám za vstřícnost.

Dobrý den, včera jsem zaplatila první fakturu a dnes druhou pro AKH i třetí pro AF.

Poděkování

V době, kdy budete číst poslední letošní časopis Aromaterapie, bude měsíc listopad, ale i přesto bych chtěla poděkovat všem vám, kteří máte rádi naši kosmetiku a naše přípravky. Děkuji vám za vaši přízeň, za trpělivost, která je občas potřebná při u nás probíhajících změnách. A že jich je v tomto roce až moc. Děkuji vám i za důvěru, se kterou se na nás obracíte při řešení zdravotních potíží vašich i vašich blízkých. Děkuji vám za důvěru, se kterou naše výrobky doporučujete svým kamarádkám, kamarádům.

Buď bdělý

Při sychravém počasí těchto podzimních dní je nálada na čtení a pořádný hrnek čaje o trochu silnější než obvykle. Využila jsem tedy volnou sobotu a můj program byl jasný. Tentokrát jsem však nesáhla po klasické knize, nýbrž deníku. Deníku, který jsem si psala během svého pobytu na Srí Lance, kam jsem odjela meditovat, poznávat a porozumět sama sobě.

Poradna

Pane Hadku, chci se Vás zeptat na plastové lahvičky, do kterých stáčíte své přípravky.

Plasty

Kontrolujte označení na plastových lahvích a obalech. Určitě i vy stále narážíte na ulici na pobíhající lidi držící v ruce plastové lahve s vodou. Tyto lahve však nejednou obsahují velké množství škodlivých chemikálií.

Aromaflora a puklice

Puklice či štítenky si nejčastěji přineseme domů ze skleníků, které nejsou dostatečně ošetřovány zahrádkáři, anebo si napadenou rostlinu koupíme v květinářství apod.

HADKOVSKÝ KALENDÁŘ

A jakou slevu jsme pro Vás letos připravili?