Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2016

Gothea Dream

 

Ať již přiznaným, či nepřiznaným přáním snad každého člověka je buď nestárnout vůbec, což je nesplnitelné, nebo alespoň stárnout co nejpomaleji, což naopak možné je. Tento lidský sen je samozřejmě notoricky znám kosmetickému průmyslu, a tak se „snaží“, tedy zkouší to na spotřebitele prostřednictvím dobře placených odborníků (na oblbování) v reklamních agenturách. Již po dlouhá léta jsou proklamovány stále nově objevované zázraky na vyhlazování vrásek, byť ono věčné mládí se nějak nedostavuje a ksichtíky se s přibývajícím věkem (fuj, to nezní hezky) krabatí. Všeobecně je známo celkem velké množství sice dobrých, ale nikoli zázračných látek, které v preparátu proti vráskám prostě nesmí chybět. Pro mě osobně je celkem nepochopitelné, že existují i složky, které jsou velice účinné, doslova a do písmene to nejúčinnější, co máme, ale v základech kosmetických produktů jsou téměř nepoužívané a pokud ano, jen v malém množství. Možným důvodem je jejich v jistém slova smyslu těžší zpracovatelnost, možná i nedostatečná chemická stabilita a z toho vyplývající krátká záruční doba daného výrobku. Mě osobně těší, že jsem si této složky všiml již před léty a podařilo se právě s touto složkou vyrobit preparáty s logem KH, které patří nejen k tomu nejlepšímu a nejúčinnějšímu, co se v nabídce preparátů s logem KH nachází, ale i k tomu nejlepšímu a neúčinnějšímu, co světový trh nabízí. Pokud se domníváte, že mám na mysli lecitiny (trochu odborněji fosfolipidy), domníváte se naprosto správně. Jako nejúčinnější složku fosfolipidů v kosmetice lze označit fosfatidylchlin, který je nepostradatelnou součástí každé buněčné membrány v lidském těle. Lze tedy konstatovat, že chemizmem odpovídá tělesným složkám. Dále nutno konstatovat, že fosfatidylcholin je nejen dobrým základem emulzních systémů (krémy apod.), současně je nutné jej označit i jako velice účinnou, mnohostrannou látku. Za velice důležitou považuji skutečnost, že fosfolipidy podporují fyziologii pokožky. Rád bych zde zmínil např. optimalizaci funkcí kožní bariéry, jejímž úkolem je ochrana jak před nepříznivými vlivy stále se zhoršujícího životního prostředí a hlavně před patogenními mikroorganizmy. Narušená funkce kožní bariéry pak s sebou přináší kosmetické problémy, silnější narušení se pak může projevit různými chorobami. Ze seznamu pozitivních účinků nutno jmenovat vynikající schopnost regenerace, tedy obnovování pokožky.

 

K tomu se připojuje schopnost bránit vysychání pokožky, jakož i tvorby nadměrného rohovatění. Z tohoto pohledu i specialita pro jemnou a hebkou pokožku. Fosfolipidy jako specifické tuky jsou dále vynikajícím nosičem lipofilních účinných složek, tedy vitamínů rozpustných v tuku, jakož i éterických olejů. A tak v oblasti pěstování a regenerace pokožky si neumím představit vhodnější, lepší a všestrannější látku. I to je důvod, proč má ve vývojové laboratoři své nenahraditelné místo. A tak nově vznikající preparáty se zcela jednoduše bez lecitinu neobejdou. Po zhruba ročním vývoji a testování je připravena pěstovat a regenerovat pokožku zájemců nová doslova lahůdka s pojmenováním GOTHEA DREAM. I zde se jedná o lecitinovou emulzi bez jakýchkoli chemických emulgátorů. Tuto funkci zde plně nahrazuje vysoký podíl fosfolipidů. Taktéž chemická konzervace se v GOTHEA DREAM stejně jako v ostatních preparátech s logem KH nenachází, rádi ji přenecháme konkurenci do jejich zaručeně „přírodní kosmetiky“. Pokusní králíčci (zdůrazňuji, že výhradně dvounozí) díky excelentním regeneračním účinkům této novinky byli nadšeni. Označení „sen“ bylo shledáno jako naprosto věcné. Ani GOTHEA DREAM věčné mládí nezajistí, ale tato jedinečná kompozice lecitinu, rostlinných olejů (např. jojoba, pšeničné klíčky, andská růže), vitamínů, éterických olejů (santál, mrkev, jalovec, rozmarýn, šalvěj), pantenolu nabízí maximum možné, dlouhodobé regenerace. Díky optimalizaci fyziologických funkcí pokožky je GOTHEA DREAM vhodná pro všechny typy pokožky, mimořádně ji však ocení zralá sušší pokožka obličeje. Popisovat tento preparát mi tak trochu připadá jako popisovat čerstvě upečený, voňavý švestkový koláč s mákem a máslovou drobenkou, ale neochutnat jej. Na závěr tedy nezbývá než se odvolat na tradici. I tentokráte očekává v expedici balení regeneračního preparátu GOTHEA DREAM jako dárek pro prvních deset, kteří o tuto novinku v objednávce projeví zájem.

 

Karel Hadek


GOTHEA DREAM    1972                  1972 D –  50 ml – 788,60 Kč 


Úvodní slovo pana Hadka

Pomalu se nám již zase chýlí ke konci. Ano, mám na mysli ten letošní rok. K jeho konci bývá zvykem ohlédnutí po tom, jaký ten rok byl. Asi se moc nespletu, když napíši, že v principu téměř jako každý jiný. Utekl stejně rychle jako každý jiný, i když mám subjektivní pocit, že utekl rychleji.

CLIMAFRESH jako vánoční dárek

Někdy přemýšlím nad tím, že bych se měl nechat naklonovat. Ne, že bych toužil být obklopen stejnými jedinci, jako jsem já (celkem hororová představa), tato myšlenka povstala na základě dotazů, které mi přichází do poradny.

Gothea Dream

Ať již přiznaným, či nepřiznaným přáním snad každého člověka je buď nestárnout vůbec, což je nesplnitelné, nebo alespoň stárnout co nejpomaleji, což naopak možné je.

Zjednodušené nakupování

Již od května tohoto roku jsme usilovně pracovali na lepším průběhu vašich registrací, objednávek, zapomenutých údajů, nebo dokonce na pomoci při telefonických objednávkách.

Záněty

Nejčastější dotazy, které do poradny dostávám, mají společného jmenovatele, byť naprosto rozdílné projevy. Jedná se o různé záněty. Mohou se projevovat na povrchu pokožky jako např. akné, jindy skrytě uvnitř organismu, jako je např. Crohnova choroba.

Badyánový olej

Pokud budeme hledat vánoční vůně, pak mezi ně zcela jistě zařadíme jehličnany. I vánoční pečivo svými ingrediencemi vytváří svoje pro tuto dobu specifické vůně. Vanilka, kakao, med, skořice…

Výběr kosmetických přípravků na čištění pokožky

Toto téma se týká volby kosmetických přípravků na očistu pokožky. Doufám, že mi dáte za pravdu, málokdo se zamýšlí nad skutečností, že pokožka je vlastně největším orgánem lidského těla. Kůže plní celou řadu velmi důležitých funkcí a její zdraví v mnohém definuje i zdraví člověka. Jak se starat o pokožku, abychom ji nepoškozovali, ale naopak ji pěstovali a vytvořili podmínky pro její normální fungování?

Profesionální aromalampa NEFERTUM

Aromalampa Nefertum vznikla jako přirozená reakce na neutěšené zkušenosti s různými aromalampami, které jsem denně používal při práci s čakrami. Nespokojenost s vlastnostmi aromalamp mne vedla k rozhodnutí vyrobit si svou vlastní, která bude splňovat mé potřeby.

Hygge – synonymum štěstí

Hygge je slovo vyjadřující pocit štěstí, kterému daly vzniknout nevlídné zimy v Dánsku. Na rozdíl od Švédska a Norska je Dánsko placaté, a tak se tam v zimě nedá nic jiného dělat než hygge, tedy vytvářet pohodu. Hygge vzniká tak, že se lidé pravidelně stýkají s přáteli a rodinou, prožívají spolu chvíle radosti a pohody.

Je tady podzim…

Letošní krásné léto skončilo, většinou jsme si oddechli od horka a hodně vysokých teplot. Najednou se přihlásil podzim se svými nízkými teplotami, deštěm, větrem, zkrátka nevlídným počasím, kdy na nás číhají různé podzimní neduhy, jako je kašel, rýma nachlazení…

Chraňtě svou pleť před sychravým a mrazivým počasí

Léto skončilo, máme tu podzim, zanedlouho zimu a s nimi i sychravé a mrazivé počasí.

Chladová alergie

Už je to celkem čtyři roky, kdy mě trápí chladová alergie a procházky v zimním období se pro mě staly téměř nemožné. Neustále svědivé a oteklé ruce s obličejem se staly mou součástí, ideálním řešením byly jen silné rukavice a zakrytý obličej.

VŮNĚ VÁNOC

Někdo si pod Vánoci představí shon, stres a velké výdaje. Já patřím mezi ty lidi, kteří Vánoce milují. Zbožňuji především vánoční atmosféru, kdy cítím vůni cukroví a vánočního stromečku a kdy koukám na pohádky.

Záchranář jalovec

Na přelomu května a června loňského roku jsme byli na dovolené v Chorvatsku. I když bylo nádherné teplo, někdy až úmorné, voda v moři byla stále ještě studená. Právě chladná voda mi způsobila první zánět močového měchýře. Kdo tento problém měl, ví, jak moc je to nepříjemné a bolestivé. Od té doby jsem zánět měla ještě čtyřikrát. Hlavním problémem je ovšem samotná léčba zánětu – antibiotiky.

Vážení přátelé,

Jsme rádi, že Vám cestou časopisu Aromaterapie můžeme poděkovat za Vaši přízeň.

Vánoční soutěž s Českou poštou

Posílejte si své nákupy z e-‑shopů balíky s Českou poštou a vyhrajte na www.vyhrajsbalikem.cz jeden z mnoha vánočních dárků. Česká pošta i na letošek připravila tradiční Vánoční soutěž, ve které bude nadělovat výhry každý den.

Děkuji Vám za vstřícnost.

Dobrý den, včera jsem zaplatila první fakturu a dnes druhou pro AKH i třetí pro AF.

Poděkování

V době, kdy budete číst poslední letošní časopis Aromaterapie, bude měsíc listopad, ale i přesto bych chtěla poděkovat všem vám, kteří máte rádi naši kosmetiku a naše přípravky. Děkuji vám za vaši přízeň, za trpělivost, která je občas potřebná při u nás probíhajících změnách. A že jich je v tomto roce až moc. Děkuji vám i za důvěru, se kterou se na nás obracíte při řešení zdravotních potíží vašich i vašich blízkých. Děkuji vám za důvěru, se kterou naše výrobky doporučujete svým kamarádkám, kamarádům.

Buď bdělý

Při sychravém počasí těchto podzimních dní je nálada na čtení a pořádný hrnek čaje o trochu silnější než obvykle. Využila jsem tedy volnou sobotu a můj program byl jasný. Tentokrát jsem však nesáhla po klasické knize, nýbrž deníku. Deníku, který jsem si psala během svého pobytu na Srí Lance, kam jsem odjela meditovat, poznávat a porozumět sama sobě.

Poradna

Pane Hadku, chci se Vás zeptat na plastové lahvičky, do kterých stáčíte své přípravky.

Plasty

Kontrolujte označení na plastových lahvích a obalech. Určitě i vy stále narážíte na ulici na pobíhající lidi držící v ruce plastové lahve s vodou. Tyto lahve však nejednou obsahují velké množství škodlivých chemikálií.

Aromaflora a puklice

Puklice či štítenky si nejčastěji přineseme domů ze skleníků, které nejsou dostatečně ošetřovány zahrádkáři, anebo si napadenou rostlinu koupíme v květinářství apod.

HADKOVSKÝ KALENDÁŘ

A jakou slevu jsme pro Vás letos připravili?