Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2016

Úvodní slovo pana Hadka

 

Pomalu se nám již zase chýlí ke konci. Ano, mám na mysli ten letošní rok. K jeho konci bývá zvykem ohlédnutí po tom, jaký ten rok byl. Asi se moc nespletu, když napíši, že v principu téměř jako každý jiný. Utekl stejně rychle jako každý jiný, i když mám subjektivní pocit, že utekl rychleji. Chladno se střídalo s teplem, sušší období s dešti. Jak již to v životě chodí, někomu přinesl radost, u jiných s tímto krásným pocitem šetřil. Také to byl zcela jistě rok extrémně důležitý z hlediska historického se vztahem k naší budoucnosti. Nejenže Evropu převálcovaly vlny migrantů, kde mnozí se domáhají „pomoci“ dle jejich představ, nikoli dle jak skutečných potřeb, tak evropských možností. Vznikla kuriózní situace, kdy euroobčan musí do puntíku dodržovat zákony, proti čemuž jaksi v principu nic nemám, a např. bez občanského průkazu by neměl vylézt z domu. Co se migrantů týká, těm vlády umožnily po Evropě běhat ať již bez pasů, či dokonce s falešnými pasy. Nemohu se zbavit dojmu, že dodržování zákonů platí jen pro euroobčany, tedy daňové poplatníky. Tento rok nám přinesl i značný nárůst teroristických útoků. Počet mrtvých narůstá a já se ptám sám sebe, kolik lidí ještě musí zemřít, než politici, spíše psychopati, začnou chápat.

 

Iluze o chápání politiků si ale nedělám. Po teroristickém útoku v Nice se hrdinný francouzský prezident obklopený hordou bodygardů nechal slyšet, že to byl zbabělý útok. Dle mého ukázka absolutně iracionálního úsudku. Na rozdíl od pana Hollanda a jemu podobných se domnívám, že i terorista, krom vymytého mozku a fanatizmu, potřebuje nikoli zbabělost, ale hodně odvahy, byť zcestné, k vraždění hlava nehlava. Občany na rozdíl od papalášů hordy bodygardů po 24 hodin denně nechrání! Německá kancléřka zase utrousila jakýsi reklamní slogan „my to zvládneme“. Již jsem ale neslyšel jak, kdy, za jakou cenu (nikoli finanční) a s jakými důsledky. Když se podívám do evropské historie jen minulého století, není prvním politikem, který si myslí, že to zvládne. Škoda, že se neumí ohlédnout i ona. Nejen jak to onehdy zvládli, ale také jak to dopadlo.

 

V minulých číslech časopisu Aromaterapie jsem věnoval pár řádků eurobyrokratům. Definice zakřivení banánů a okurek, zákaz žárovek, stanovení výkonu vysavačů, příkazy uvádět v bezpečnostních listech u éterických olejů, že jejich vdechování může mít smrtelné následky a mnohé další podobné eurohňupoviny, byly oproti dnešní situaci opravdu jen a jen vtípky mentálně retardovaných mocipánů. S rokem chýlícím se ke konci, jak jsem zmínil v úvodu, se blíží i Vánoce. Jsou to křesťanské svátky a měly by to být svátky klidu, míru a pohody. Nezbývá než je takto přát v dnešní době, abychom mohli v klidu užít onu půvabnou atmosféru jak Štědrého dne, tak i následujících svátků. Taktéž vstup do Nového roku by měl mít atmosféru radosti a očekávání jeho příjemného průběhu v následujících 365 dnech. Jako optimista chci věřit a také se domnívám, že si pro sebe, zaměstnance firmy, čtenáře časopisu Aromaterapie i ostatní spoluobčany nepřeji moc. Jen to, co neodmyslitelně patří ke standardu života v civilizované evropské zemi.


Váš Karel Hadek

Úvodní slovo pana Hadka

Pomalu se nám již zase chýlí ke konci. Ano, mám na mysli ten letošní rok. K jeho konci bývá zvykem ohlédnutí po tom, jaký ten rok byl. Asi se moc nespletu, když napíši, že v principu téměř jako každý jiný. Utekl stejně rychle jako každý jiný, i když mám subjektivní pocit, že utekl rychleji.

CLIMAFRESH jako vánoční dárek

Někdy přemýšlím nad tím, že bych se měl nechat naklonovat. Ne, že bych toužil být obklopen stejnými jedinci, jako jsem já (celkem hororová představa), tato myšlenka povstala na základě dotazů, které mi přichází do poradny.

Gothea Dream

Ať již přiznaným, či nepřiznaným přáním snad každého člověka je buď nestárnout vůbec, což je nesplnitelné, nebo alespoň stárnout co nejpomaleji, což naopak možné je.

Zjednodušené nakupování

Již od května tohoto roku jsme usilovně pracovali na lepším průběhu vašich registrací, objednávek, zapomenutých údajů, nebo dokonce na pomoci při telefonických objednávkách.

Záněty

Nejčastější dotazy, které do poradny dostávám, mají společného jmenovatele, byť naprosto rozdílné projevy. Jedná se o různé záněty. Mohou se projevovat na povrchu pokožky jako např. akné, jindy skrytě uvnitř organismu, jako je např. Crohnova choroba.

Badyánový olej

Pokud budeme hledat vánoční vůně, pak mezi ně zcela jistě zařadíme jehličnany. I vánoční pečivo svými ingrediencemi vytváří svoje pro tuto dobu specifické vůně. Vanilka, kakao, med, skořice…

Výběr kosmetických přípravků na čištění pokožky

Toto téma se týká volby kosmetických přípravků na očistu pokožky. Doufám, že mi dáte za pravdu, málokdo se zamýšlí nad skutečností, že pokožka je vlastně největším orgánem lidského těla. Kůže plní celou řadu velmi důležitých funkcí a její zdraví v mnohém definuje i zdraví člověka. Jak se starat o pokožku, abychom ji nepoškozovali, ale naopak ji pěstovali a vytvořili podmínky pro její normální fungování?

Profesionální aromalampa NEFERTUM

Aromalampa Nefertum vznikla jako přirozená reakce na neutěšené zkušenosti s různými aromalampami, které jsem denně používal při práci s čakrami. Nespokojenost s vlastnostmi aromalamp mne vedla k rozhodnutí vyrobit si svou vlastní, která bude splňovat mé potřeby.

Hygge – synonymum štěstí

Hygge je slovo vyjadřující pocit štěstí, kterému daly vzniknout nevlídné zimy v Dánsku. Na rozdíl od Švédska a Norska je Dánsko placaté, a tak se tam v zimě nedá nic jiného dělat než hygge, tedy vytvářet pohodu. Hygge vzniká tak, že se lidé pravidelně stýkají s přáteli a rodinou, prožívají spolu chvíle radosti a pohody.

Je tady podzim…

Letošní krásné léto skončilo, většinou jsme si oddechli od horka a hodně vysokých teplot. Najednou se přihlásil podzim se svými nízkými teplotami, deštěm, větrem, zkrátka nevlídným počasím, kdy na nás číhají různé podzimní neduhy, jako je kašel, rýma nachlazení…

Chraňtě svou pleť před sychravým a mrazivým počasí

Léto skončilo, máme tu podzim, zanedlouho zimu a s nimi i sychravé a mrazivé počasí.

Chladová alergie

Už je to celkem čtyři roky, kdy mě trápí chladová alergie a procházky v zimním období se pro mě staly téměř nemožné. Neustále svědivé a oteklé ruce s obličejem se staly mou součástí, ideálním řešením byly jen silné rukavice a zakrytý obličej.

VŮNĚ VÁNOC

Někdo si pod Vánoci představí shon, stres a velké výdaje. Já patřím mezi ty lidi, kteří Vánoce milují. Zbožňuji především vánoční atmosféru, kdy cítím vůni cukroví a vánočního stromečku a kdy koukám na pohádky.

Záchranář jalovec

Na přelomu května a června loňského roku jsme byli na dovolené v Chorvatsku. I když bylo nádherné teplo, někdy až úmorné, voda v moři byla stále ještě studená. Právě chladná voda mi způsobila první zánět močového měchýře. Kdo tento problém měl, ví, jak moc je to nepříjemné a bolestivé. Od té doby jsem zánět měla ještě čtyřikrát. Hlavním problémem je ovšem samotná léčba zánětu – antibiotiky.

Vážení přátelé,

Jsme rádi, že Vám cestou časopisu Aromaterapie můžeme poděkovat za Vaši přízeň.

Vánoční soutěž s Českou poštou

Posílejte si své nákupy z e-‑shopů balíky s Českou poštou a vyhrajte na www.vyhrajsbalikem.cz jeden z mnoha vánočních dárků. Česká pošta i na letošek připravila tradiční Vánoční soutěž, ve které bude nadělovat výhry každý den.

Děkuji Vám za vstřícnost.

Dobrý den, včera jsem zaplatila první fakturu a dnes druhou pro AKH i třetí pro AF.

Poděkování

V době, kdy budete číst poslední letošní časopis Aromaterapie, bude měsíc listopad, ale i přesto bych chtěla poděkovat všem vám, kteří máte rádi naši kosmetiku a naše přípravky. Děkuji vám za vaši přízeň, za trpělivost, která je občas potřebná při u nás probíhajících změnách. A že jich je v tomto roce až moc. Děkuji vám i za důvěru, se kterou se na nás obracíte při řešení zdravotních potíží vašich i vašich blízkých. Děkuji vám za důvěru, se kterou naše výrobky doporučujete svým kamarádkám, kamarádům.

Buď bdělý

Při sychravém počasí těchto podzimních dní je nálada na čtení a pořádný hrnek čaje o trochu silnější než obvykle. Využila jsem tedy volnou sobotu a můj program byl jasný. Tentokrát jsem však nesáhla po klasické knize, nýbrž deníku. Deníku, který jsem si psala během svého pobytu na Srí Lance, kam jsem odjela meditovat, poznávat a porozumět sama sobě.

Poradna

Pane Hadku, chci se Vás zeptat na plastové lahvičky, do kterých stáčíte své přípravky.

Plasty

Kontrolujte označení na plastových lahvích a obalech. Určitě i vy stále narážíte na ulici na pobíhající lidi držící v ruce plastové lahve s vodou. Tyto lahve však nejednou obsahují velké množství škodlivých chemikálií.

Aromaflora a puklice

Puklice či štítenky si nejčastěji přineseme domů ze skleníků, které nejsou dostatečně ošetřovány zahrádkáři, anebo si napadenou rostlinu koupíme v květinářství apod.

HADKOVSKÝ KALENDÁŘ

A jakou slevu jsme pro Vás letos připravili?