Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2016

Hygge – synonymum štěstí

 

Hygge je slovo vyjadřující pocit štěstí, kterému daly vzniknout nevlídné zimy v Dánsku. Na rozdíl od Švédska a Norska je Dánsko placaté, a tak se tam v zimě nedá nic jiného dělat než hygge, tedy vytvářet pohodu. Hygge vzniká tak, že se lidé pravidelně stýkají s přáteli a rodinou, prožívají spolu chvíle radosti a pohody. Dánové tato setkání často a vědomě plánují, nakoupí na ně dobroty, čaj a kávu a společný čas si dokáží užít. Pojem hygge se stal synonymem kvality života a štěstí a získává si nejen anglické, ale i nizozemské příznivce. Není od věci zmínit, že Dánové se v tomto roce potřetí umístili na první příčce jako nejšťastnější lidé na světě, Nizozemci obsadili místo sedmé, Češi se umístili na sedmadvacáté pozici.

 

V Česku už začal vládnout podzim a žezlo od něho za chvíli převezme zima. Při tom vědomí mě napadá otázka, jestli my máme také něco jako Dánové hygge. Nemůžu na nic přijít. Napadá vás, čtenáře těchto řádků, nějaké slovo?

 

Když o tom tak přemýšlím, myslím, že by se v naší kotlině na hygge dalo ještě zapracovat, že by si lidé mohli dopřát více láskyplné péče o sebe i o druhé. Není třeba myslet na velké kroky, v maličkostech je bohatství. Musím se smát sama sobě, ale jako hodně volné synonymum pro hygge mi naskakuje slovo Hadek. Jeho výrobky jsou pro mě symbolem vědomé a srdečné péče o sebe i své blízké. Vím, žijeme v hektické době, ale je to možné. Můžeme se vědomě rozhodnout vytvořit si malé rituály, kterými zabráníme, aby nám tak zvané povinnosti uzmuly všechen volný čas a zabránily nám v kontaktu se sebou i s druhými. Vezměte si na příklad éterické oleje a jejich směsi. Když si je, svíčku i aromalampu dáte na dohled očí, určitě vás napadne zapálit ji. V místnosti se rozprostře vůně, vzduch se vyčistí a už to je přínosem pro vás samotné. Když se budete cítit unavení, rozmrzelí, můžete si dopřát voňavou lázeň, která aspoň trochu těch starostí odnese. A co třeba koupel pro unavené nohy, na kterých jste celý den stáli? KOUPELOVÝ OLEJ NA NOHY s éterickými oleji je prokrví a přinese jim úlevu. Za zamyšlení stojí i masáž krční páteře nebo šíje, kterou si uvolňujícím a stres zmírňujícím LEVANDULOVÝM OLEJEM můžete udělat sami. Nemusí vám to zabrat více než pět minut, a přesto pro sebe něco uděláte. A nejen pro sebe, to samé můžete udělat pro svého partnera, sourozence, dítě.

 

Pokud si péči o sebe chcete dopřát na profesionální úrovni a vnímat přitom krásné vůně éterických olejů, zvolte kosmetičku nebo masérku, která s výrobky Karla Hadka pracuje. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že to je něco, na co se budete těšit a co si opravdu užijete. Pro vás, které se nacházíte v Nizozemsku, existuje tato možnost také. V Amsterdamu můžete zajít na masáž a lymfodrenáž k masérce Kláře Dittingerové nebo na kosmetické ošetření ke Kateřině Čtvrtlíkové, která má i speciální program pro nastávající maminky. Obě se v daných oborech pohybují dvacet let a svému „řemeslu“ dobře rozumí. Sama za sebe jsem ráda, že setkání s nimi je pro mě také něco jako výše zmiňované dánské hygge – zkoušíme nové Hadkovy výrobky, mluvíme o starostech i radostech, ale hlavně se vždycky hodně nasmějeme. Smích je opravdu léčivý, z člověka jakoby všechno spadlo, jakoby ze sebe smíchem starosti setřásl.

 

Je pozdě večer, dopisuji tento článek a v aromalampě dohořívá svíčka. Vůně VIROSANU provoněla za večer celý byt. Ve vedlejším pokoji pokašlává virózou políbený člen rodiny a já si uvědomuji, že už nám opět došel CANDIÖL i CAYATHERM. Ten první je výborný na bolavý krk, ten druhý na průdušky. A tak ještě než zavřu počítač, jdu udělat objednávku. Některé výrobky pana Hadka jsou zkrátka základem naší domácí lékárničky a bez nich mám pocit, že doma něco chybí.

 

Na závěr vám, milí čtenáři, chci popřát pocit štěstí, aby se u vás natrvalo usadil. A nevadí, pokud pro něj nemáte jméno, hlavně aby existoval.

 

Milena Nováková

distributorka v Nizozemí a Belgii

Úvodní slovo pana Hadka

Pomalu se nám již zase chýlí ke konci. Ano, mám na mysli ten letošní rok. K jeho konci bývá zvykem ohlédnutí po tom, jaký ten rok byl. Asi se moc nespletu, když napíši, že v principu téměř jako každý jiný. Utekl stejně rychle jako každý jiný, i když mám subjektivní pocit, že utekl rychleji.

CLIMAFRESH jako vánoční dárek

Někdy přemýšlím nad tím, že bych se měl nechat naklonovat. Ne, že bych toužil být obklopen stejnými jedinci, jako jsem já (celkem hororová představa), tato myšlenka povstala na základě dotazů, které mi přichází do poradny.

Gothea Dream

Ať již přiznaným, či nepřiznaným přáním snad každého člověka je buď nestárnout vůbec, což je nesplnitelné, nebo alespoň stárnout co nejpomaleji, což naopak možné je.

Zjednodušené nakupování

Již od května tohoto roku jsme usilovně pracovali na lepším průběhu vašich registrací, objednávek, zapomenutých údajů, nebo dokonce na pomoci při telefonických objednávkách.

Záněty

Nejčastější dotazy, které do poradny dostávám, mají společného jmenovatele, byť naprosto rozdílné projevy. Jedná se o různé záněty. Mohou se projevovat na povrchu pokožky jako např. akné, jindy skrytě uvnitř organismu, jako je např. Crohnova choroba.

Badyánový olej

Pokud budeme hledat vánoční vůně, pak mezi ně zcela jistě zařadíme jehličnany. I vánoční pečivo svými ingrediencemi vytváří svoje pro tuto dobu specifické vůně. Vanilka, kakao, med, skořice…

Výběr kosmetických přípravků na čištění pokožky

Toto téma se týká volby kosmetických přípravků na očistu pokožky. Doufám, že mi dáte za pravdu, málokdo se zamýšlí nad skutečností, že pokožka je vlastně největším orgánem lidského těla. Kůže plní celou řadu velmi důležitých funkcí a její zdraví v mnohém definuje i zdraví člověka. Jak se starat o pokožku, abychom ji nepoškozovali, ale naopak ji pěstovali a vytvořili podmínky pro její normální fungování?

Profesionální aromalampa NEFERTUM

Aromalampa Nefertum vznikla jako přirozená reakce na neutěšené zkušenosti s různými aromalampami, které jsem denně používal při práci s čakrami. Nespokojenost s vlastnostmi aromalamp mne vedla k rozhodnutí vyrobit si svou vlastní, která bude splňovat mé potřeby.

Hygge – synonymum štěstí

Hygge je slovo vyjadřující pocit štěstí, kterému daly vzniknout nevlídné zimy v Dánsku. Na rozdíl od Švédska a Norska je Dánsko placaté, a tak se tam v zimě nedá nic jiného dělat než hygge, tedy vytvářet pohodu. Hygge vzniká tak, že se lidé pravidelně stýkají s přáteli a rodinou, prožívají spolu chvíle radosti a pohody.

Je tady podzim…

Letošní krásné léto skončilo, většinou jsme si oddechli od horka a hodně vysokých teplot. Najednou se přihlásil podzim se svými nízkými teplotami, deštěm, větrem, zkrátka nevlídným počasím, kdy na nás číhají různé podzimní neduhy, jako je kašel, rýma nachlazení…

Chraňtě svou pleť před sychravým a mrazivým počasí

Léto skončilo, máme tu podzim, zanedlouho zimu a s nimi i sychravé a mrazivé počasí.

Chladová alergie

Už je to celkem čtyři roky, kdy mě trápí chladová alergie a procházky v zimním období se pro mě staly téměř nemožné. Neustále svědivé a oteklé ruce s obličejem se staly mou součástí, ideálním řešením byly jen silné rukavice a zakrytý obličej.

VŮNĚ VÁNOC

Někdo si pod Vánoci představí shon, stres a velké výdaje. Já patřím mezi ty lidi, kteří Vánoce milují. Zbožňuji především vánoční atmosféru, kdy cítím vůni cukroví a vánočního stromečku a kdy koukám na pohádky.

Záchranář jalovec

Na přelomu května a června loňského roku jsme byli na dovolené v Chorvatsku. I když bylo nádherné teplo, někdy až úmorné, voda v moři byla stále ještě studená. Právě chladná voda mi způsobila první zánět močového měchýře. Kdo tento problém měl, ví, jak moc je to nepříjemné a bolestivé. Od té doby jsem zánět měla ještě čtyřikrát. Hlavním problémem je ovšem samotná léčba zánětu – antibiotiky.

Vážení přátelé,

Jsme rádi, že Vám cestou časopisu Aromaterapie můžeme poděkovat za Vaši přízeň.

Vánoční soutěž s Českou poštou

Posílejte si své nákupy z e-‑shopů balíky s Českou poštou a vyhrajte na www.vyhrajsbalikem.cz jeden z mnoha vánočních dárků. Česká pošta i na letošek připravila tradiční Vánoční soutěž, ve které bude nadělovat výhry každý den.

Děkuji Vám za vstřícnost.

Dobrý den, včera jsem zaplatila první fakturu a dnes druhou pro AKH i třetí pro AF.

Poděkování

V době, kdy budete číst poslední letošní časopis Aromaterapie, bude měsíc listopad, ale i přesto bych chtěla poděkovat všem vám, kteří máte rádi naši kosmetiku a naše přípravky. Děkuji vám za vaši přízeň, za trpělivost, která je občas potřebná při u nás probíhajících změnách. A že jich je v tomto roce až moc. Děkuji vám i za důvěru, se kterou se na nás obracíte při řešení zdravotních potíží vašich i vašich blízkých. Děkuji vám za důvěru, se kterou naše výrobky doporučujete svým kamarádkám, kamarádům.

Buď bdělý

Při sychravém počasí těchto podzimních dní je nálada na čtení a pořádný hrnek čaje o trochu silnější než obvykle. Využila jsem tedy volnou sobotu a můj program byl jasný. Tentokrát jsem však nesáhla po klasické knize, nýbrž deníku. Deníku, který jsem si psala během svého pobytu na Srí Lance, kam jsem odjela meditovat, poznávat a porozumět sama sobě.

Poradna

Pane Hadku, chci se Vás zeptat na plastové lahvičky, do kterých stáčíte své přípravky.

Plasty

Kontrolujte označení na plastových lahvích a obalech. Určitě i vy stále narážíte na ulici na pobíhající lidi držící v ruce plastové lahve s vodou. Tyto lahve však nejednou obsahují velké množství škodlivých chemikálií.

Aromaflora a puklice

Puklice či štítenky si nejčastěji přineseme domů ze skleníků, které nejsou dostatečně ošetřovány zahrádkáři, anebo si napadenou rostlinu koupíme v květinářství apod.

HADKOVSKÝ KALENDÁŘ

A jakou slevu jsme pro Vás letos připravili?