Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2008

Z vašich dopisů: Proč nejsme zdraví?

Stále jsme informováni o nových a nových přístrojích, které jsou velice drahé, ale mnohem dokonalejší než ty předchozí, a dovedou lépe, včas a šetrněji zjistit nemoci, které nás trápí. Rovněž se vyrábí mnoho nových a účinnějších léků s daleko méně škodlivými vedlejšími účinky než byly u těch předešlých. Jsou stále dražší a existuje dost léků, které se musí užívat stále. Tak se ptám: proč nejsme ZDRÁVI? Proč vznikají také nové nemoci, které se buď dříve vůbec nevyskytovaly, nebo jen velice vzácně?

Nemám nic proti lékařům a zdravotnictví, ale pokud se někdo dostal v léčení do tzv. slepé uličky a slyšel tu známou větu: „Vždyť ve Vašem věku to už lepší být nemůže“, a nebo „S tím se musíte naučit žít“, pak z vlastní zkušenosti vím, že to nemusí být pravda. Zkuste ke zlepšení svého zdraví využít AROMATERAPII.

Je to dlouhá cesta, ale určitě stojí za to. Nejlepším a nejrychlejším uvědoměním si všech souvislostí je absolvování kurzu Aromaterapie vedeného panem Hadkem.

Ani sebelépe napsané publikace nám nemohou dát ucelený přehled o využití Aromaterapie v běžném životě. Mohou nám ale v různých dílčích a nevelkých zdravotních problémech hodně pomoci. Vždy je lepší prevence než řešení vzniklého a mnohdy dost vážného zdravotního problému. Všichni to víme, ale mnohdy si to uvědomíme až když onemocníme. Někdy až nemoc nás donutí ke změně myšlení, chování, stravování. Přestaneme pít alkohol nebo kouřit a jsme ochotni se i více pohybovat...

Všichni bychom měli mít plíce, srdce, ledviny, slinivku, slezinu, žaludek, játra, žlučník, střeva, mandle, žilní, cévní, lymfatický a hormonální systém a také mužské nebo ženské orgány... Když si každý orgán nebo systém plní svou funkci, je vše v pořádku. Ale když je některý oslabený, přetížený, nefunkční,nebo dokonce chybí, pak se ty ostatní snaží „pracovat“ za něj, ale už je to na úkor vlastního fungování.

Všechny jsou vzájemně propojeny tak, aby tělo vyživily, nepotřebný a škodlivý odpad zpracovaly, a z našeho těla následně vyloučily.

Můžeme si to představit jako naši domácnost, ve které při běžném provozu vzniká odpad, který ukládáme do košů a následně do sběrných nádob. Co by se stalo, kdybychom odstranili koše a sběrné nádoby? Přestal by se odpad tvořit? Jistě že ne, ale všichni si dovedeme představit doma ten nepořádek.

Zkusme se podívat na „odpadkové koše“ v našem těle. Jsou vyprázdněné? Jestliže ano, nic nás nebolí. Hlava, klouby, svaly, páteř, nemáme nikde otoky, ekzém, lupénku či jiné kožní potíže. Máme normální tlak, pleť, nemáme celulitidu, jsme bez plísní nehtů, kůže, i trávicího traktu.

Když ne, honem to napravme. Ptáte-li se jak, čtěte dál a Aromaterapie Vám poradí.

Mnoho problémů vzniká i z „dobře míněných reklamních rad“. Abychom se nepotili, máme používat antiperspiranty. Je pravda, že např. v podpaží se po nich tolik nepotíme, ale pokud tělo je ještě schopno vylučovat škodliviny - pot, potíme se po celém těle. Řešení: doporučuji používat koupelové nebo sprchovací oleje KH. Vyberte si podle svých potřeb (a stavu Vaší pokožky) a také podle toho, co Vám příjemně voní. V létě, či po namáhavém sportovním výkonu je velmi příjemné použití sprchového oleje FRISCH. Po osprchování ucítíte jeho osvěžující sílu. Před jeho aplikací však věnujte pozornost návodu k použití! Po koupeli nebo osprchování doporučuji krém BODY SALVIA. Zmírňuje pocení, ale napomáhá produkty látkové výměny vyloučit jinou cestou, a to močí. Pokud nemáte problémy s pocením, spíše se suchostí, ošetřete pokožku krémem BODYEM. Máte-li „velmi vnímavou“ pokožku, použijte BODYEM NEUTRAL. Na normální pokožku se hodí BODYEM ROY. Má nádhernou nevtíravou vůni, a všechny tyto krémy Vám pokožku celého těla dokonale ošetří a pěstují!

Aby mohlo tělo škodliviny vylučovat, potřebuje vodu. Proto zkuste ráno vypít 2 - 3 dl vody s vymačkanou půlkou citronu. Zmírní se kyselost v žaludku. Kdyby pití citronového nápoje činilo potíže, stačí vypít jen čistou vodu. A kolik tekutin denně bychom měli vypít? Postačí 0,3 l na 10 kg váhy. Může být i více, ale půl litru denně je opravdu málo. Káva se do toho nepočítá!

K celkovému posílení imunity doporučuji osvědčený Eleutherococc. Ať již ve formě čaje, či extraktu.

Unaveným nohám pomůže i uleví olejíček PREVENTY. Při otocích kolen, kotníků, ale také žaludku a břicha si můžeme pomoci zábalem LYMPHA-PACK W/O. Místo, které chceme ošetřit, potřeme krémem, překryjeme folií a necháme působit, dokud je nám topříjemné, tedy asi 1 - 2 hod. Pokud se nám otoky tvoří stále, je nutné uvedenou proceduru zařadit do našeho každodenního ošetření. Otoky lze označit jako odpad, který tělo není schopno efektivně vyloučit.

Od bolesti zad nám někdy může pomoci také masáž prsou olejíčkem COSETTE. Dost často máme zkrácené prsní svaly, a naproti tomu uvolněné zádové svalstvo. Uvědomíme-li si, jak většinou sedíme např. u počítače, nebo při jiné sedavé práci, zjistíme, že máme zakulacená záda, a tím uvolněné prsní svaly, pokud je pravidelně a cíleně neprotahujeme a nemasírujeme. Masáž je velice příjemná, zároveň víme jak naše prsa „vypadají“, a ihned zjistíme jakékoliv změny, pokud by se nějaké v prsou objevily. Asi po měsíci pravidelně prováděné masáže se zlepší i vzhled našich prsou a mnohdy ustoupí i bolesti zad.

Pokud máte katalog a časopisy Aromaterapie, určitě si tam z článků vyberete velice dobré rady a informace, které můžete využít ve svůj prospěch, ale jedině na Vás bude záležet, jestli AROMATERAPII „pustíte“ do svého života, aby Vám mohla být prospěšná.  

Vlastimila Kolarčíková – kosmetička, Salon Vlastimila
Ostrava, Mobil: 603 286 335
E-mail: vlastimilakolarcikova@seznam.cz

 

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Pokud mi paměť dobře souží, vzpomínám si na svá dětská léta, kdy skončil můj první rok ve škole. Dvouměsíční prázdniny mezi první a druhou třídou se tenkrát zdály nekonečně dlouhé… Stejné – dvouměsíční prázdniny pár let po té, před ukončením školní docházky, byly „z nepochopitelných důvodů“ neporovnatelně kratší.

Novinky: Co to voní o Vánocích…?

Již samotná zmínka o Vánocích vytváří v naší představivosti obrázek sladkostmi ozdobeného a krásně rozzářeného vánočního stromečku, mís s napečeným cukrovím, svátečních jídel a samozřejmě i dárků. Vánoce jsou typické i svými vůněmi.

Novinky: Sensishea

Jedním z kosmetických problémů, který jako by rostl před očima, je všeobecně se zvyšující citlivost pokožky. Ne zřídka se stává, že slůvko citlivost zde dokonce přerůstá přímo v nesnášenlivost. „Mezi námi děvčaty“, ono se není čemu divit. Trh je zaplaven výrobky, které samy sebe označují za kosmetické, ale při pohledu na jejich složení je zřejmé, že by měly být spíše označovány jako antikosmetika.

Novinky: Moje „štěstí“ vši…

Původně měly být „vši“ vlastně v poradně… Dotazů „co s nimi“ se ale objevilo takové množství, že jsem se rozhodl využít starších zkušeností a… Začněme ale po pořádku. Když jsem byl s aromaterapií ještě v začátcích, jako by se potvrzovalo, že kdo neměl vši, do školy nejspíše ani nechodil. A tak jsem měl možnost se s tímto „darem“ dětských kolektivů věcně seznámit (asi tak rok 1986).

Novinky: Kurzy aromaterapie u moře…

Kdy vznikla myšlenka uspořádat kurz aromaterapie někde jinde, než jak je mnohaletým zvykem, si opravdu nevzpomínám, je to již hodně dávno. Každopádně povstala na některém z kurzů aromaterapie, kde jsme se s účastníky bavili o vůni, sluníčku, teplu, mořské vodě a čistém vzduchu a také relaxaci Příliš lákává představa, než aby mohla být odložena či dokonce zapomenuta. A tak jsem si s ní pohrával až do chvíle, než jsem dostal více než zajímavou nabídku od přední české cestovní kanceláře Pretty Tour, která má dlouholeté zkušenosti s pořádáním zájezdů do slunného Řecka.

Škola aromaterapie: Skořicový olej

Skořici jistě netřeba dlouze představovat. Je všeobecně známa jako velice příjemně vonící koření. Její exotická, dráždivá a teplá vůně jako by ji předurčovaly pro použití v zimním období. V tom by bylo možné spatřovat jeden z důvodů, proč vůni skořice vnímáme jako typickou vánoční vůni.

Škola aromaterapie: Alkohol v kosmetice

Látku, která je označována chemickým vzorečkem C2H5OH, asi netřeba dospělákům dlouze představovat. Pivo, víno, tuzemák, vodka, slivovička a další alkoholické nápoje se bez ní neo - bejdou. Správně by mělo být požíváno označení etylalkohol, neboť různých alkoholů, ať již více či méně známých, existuje obrovské množství.

Škola aromaterapie: Těhotenství, kojení

Jak ELEUTHEROCOCC, tak CANDIÖL si získaly srdíčko mnohých, a patří do kategorie mimořádně ceněných preparátů. A není se čemu divit. Imunitní systém každého člověka dostává zabrat doslova na každém kroku, a důsledky jsou čím dál tím více zřetelné. A tak ELEUTHEROCOCC, ať již jako čaj, či ještě lépe jako extrakt (praktičtější používání), dostává příležitost dokázat, že nad něj lepšího není.

Vánoční soutěž

Dle účasti usuzuji, že se soutěže staly velmi oblíbenou součástí časopisu Aromaterapie. I tentokráte se sešly stovky odpovědí, byť oněch správných bylo podstatně méně než v soutěži předešlé. Že by soutěžní otázky byly podstatně obtížnější? O to zaslouženější jsou pak výhry těch, na které se při losování tentokráte usmálo štěstí.

Aktuální téma: Akné – věčné téma.

Některé věci lze označit za věčné. Nejen město Řím, egyptské pyramidy a další historické relikvie bývají takto označovány. Bez dlouhého přemýšlení bych do skupiny „věčných“ zařadil i zdravotní a kosmetické problémy. Tedy i akné.

Aktuální téma: Éterické rešerše…

Období kolem Vánoc a končící rok jsou často obdobím různých statistik či hodnocení. Někdo se chlubí dosaženými výsledky, jiný nad nimi pláče. Takže jaký byl ten rok 2008? Řekl bych, že jako každý jiný… Jen trochu jiný než jiné roky.

Aktuální téma: Cenová ruleta…

Jeden se nestačí divit, kolik informací se na nás odevšud hrne. A aby toho nebylo málo, občas i značně protichůdné.

Z vašich dopisů: Lecitol miláček či milenec...

V minulém čísle Aromaterapie jsem se s vámi dělila o zkušenosti s jarními novinkami a popisovala, jak jsem nedovedla ocenit multifunkční preparát LECITOL. Ještě nyní se kaji, a asi stále více.

Z vašich dopisů: Dárečky

Nadešel listopad... Letos v létě jsme však měli hodně krásných, slunečných dní a babí léto nám opět ukázalo veliké množství rozmanitých barev. Pěkné počasí a aromakosmetika nám pomohly nabrat hodně síly na nadcházející zimu. Doufejme, že paní Zima nám nadělí sněhovou peřinu. Vánoce jsou svátky klidu, míru, pohody, rodinného štěstí. Ježíškovi píšeme o dárky a někdy sdělíme i tajná přání.

Z vašich dopisů: Molusan a Kariosan

.. ani jsem netušil, že něco jako molusky existuje, až mi manželka řekla, že to je přesně to, co si byl můj 12letý syn nechat „vyškrabávat“ před půl rokem u kožního lékaře. Po bližším „ohledání místa“ jsem zjistil, že mu tam zůstaly zarudlé jizvičky a na druhé půlce se mu utvořila moluska nová (byla už pěkně zarudlá).

Z vašich dopisů: Milý pane Hadku,

tak jsme zdárně zvládli kúru Vaším novým preparátem. Určitě jste zvědav, jak to celé probíhalo a jakých výsledků jsme se dobrali. Dcerka měla masivní výskyt molusek a ke všemu ještě ne lokálně, nýbrž po celém těle.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku,

moc Vás zase po dlouhé době pozdravuji a přeji Vám pevné zdraví. Opět jsem se rozhodla Vám napsat po velmi dobré zkušenosti s Vašim dalším olejíčkem. Jedná se o téměř nový výrobek – olej na křečové žíly a unavené nohy PREVENTY.

Z vašich dopisů: Dobrý den, pane Hadku,

Chci se s Vámi podělit o zkušenosti s olejem CAYATHERM, které udělal můj syn na vlastní kůži. Můj syn Karel, rekondiční masér, nerad píše, a tak místo něho Vám jeho zkušenost sdělím já.

Z vašich dopisů: Proč nejsme zdraví?

Stále jsme informováni o nových a nových přístrojích, které jsou velice drahé, ale mnohem dokonalejší než ty předchozí, a dovedou lépe, včas a šetrněji zjistit nemoci, které nás trápí. Rovněž se vyrábí mnoho nových a účinnějších léků s daleko méně škodlivými vedlejšími účinky než byly u těch předešlých. Jsou stále dražší a existuje dost léků, které se musí užívat stále. Tak se ptám: proč nejsme ZDRÁVI?

Poradna Karla Hadka: O „Poradně“ v poradně…

Jsem rád, že kosmetika s logem KH je klienty tak pozitivně přijímána. To, že tyto preparáty jsou vyráběny z těch doslova nejkvalitnějších surovin asi zdůrazňovat netřeba. Přesto jsem nikdy nepustil ze zřetele, že kvalita surovin je věc jedna a jejich výroba a používání věc druhá.

Poradna

Hadkovské zamyšlení: Špinavé ruce…?

Poslední dobou slýchávám velice často termíny jako žloutenka a s ní i související spojení „špinavé ruce“.

Hadkovské zamyšlení: Interview

Dotazů, které dostávám (nejčastěji e-mailem) přibývá. Je zvláštní, jak roční období ovlivňuje jejich tématiku. S chladem, který se nestydí vlézt až do morku kostí, s kapénkovými infekcemi, které s potěšením vyhledávají útulné prostředí našich nosů, přibývá i dotazů na „specificky“ zimní éterické oleje.

Ježíškova poradna

Některé záležitosti mají svoji nadčasovou pravidelnost. Do této oblasti spadají i každoročně se opakující otázky definování Vánočních dárků Ježíškem, zatímco jejich obstarání zůstává výhradně naší starostí. Co vše se jako dárek může hodit, bude zcela jistě značně ovlivněno i vědomím o možných přáních toho jež chceme obdarovat.

Kurzy: Kurzy a nové kurzy

Je tomu asi tak rok, co mi pan Hadek nabídl spolupráci na kurzech Aromaterapie jím pořádaných, a já ji přijala. Dozvědět se něco nového je zajímavé a prospěšné všem. A co teprve v oblasti aromaterapie, v odvětví mě tak blízkém.