Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2008

Novinky: Kurzy aromaterapie u moře…

Kdy vznikla myšlenka uspořádat kurz aromaterapie někde jinde, než jak je mnohaletým zvykem, si opravdu nevzpomínám, je to již hodně dávno. Každopádně povstala na některém z kurzů aromaterapie, kde jsme se s účastníky bavili o vůni, sluníčku, teplu, mořské vodě a čistém vzduchu a také relaxaci Příliš lákává představa, než aby mohla být odložena či dokonce zapomenuta. A tak jsem si s ní pohrával až do chvíle, než jsem dostal více než zajímavou nabídku od přední české cestovní kanceláře Pretty Tour, která má dlouholeté zkušenosti s pořádáním zájezdů do slunného Řecka. Nutno zdůraznit, že Pretty Tour se právě na tuto zemi specializuje. Jakmile jsem se seznámil s nabízenými možnostmi a krásným prostředím místa, kde by se měly kurzy aromaterapie konat, již jsem nemohl váhat ani minutu, i kdybych chtěl! Povídat si o aromaterapii a jejích účincích za hezkého počasí vždy táhlo ven nejen mě. Jako by člověk pobytem v přírodě měl k aromaterapii podstatně blíž. A tak zatímco ten letošní pobyt u moře byl opravdu rozhodnutí „last minute“, mám dobrý pocit, že ten příští je mi znám již nyní s takovým obrovským předstihem. Dokonce ani Ježíškovi nemusím psát, aby mi ho daroval pod stromeček. Daroval jsem si ho sám. Samozřejmě jak jinak, než s Ježíškovou pomocí…

Městečko Toroni se nachází v jihozápadní části Sithonie, tedy prostředního výběžku tříčlenného poloostrova Chalkidiki. Nepatří právě k oněm nejrušnějším řeckým letoviskům, ale právě v tom lze spatřovat jeho kouzlo pro ty, kteří po roce pracovního vypětí, shonu a stresu hledají klid, odpočinek a relaxaci, jako nezbytné atributy pro „aktivní dobíjení baterií“. Toroni a jeho okolí lze zařadit mezi nejkrásnější místa celého Chalkidiki. Přímo nad městem se tyčí rozvaliny antického opevnění, které patří k nejstarším v celém Řecku. Okolo pobřežíEgejského moře s čistou a teplou vodou a pozvolným vstupem do vody se táhne několik kilometrů dlouhá hrubo-písečná pláž. Tento hrubší písek se vyskytuje celkem vzácně. Je vhodný k procházkám, pomáhá při léčbě kloubního aparátu. V Toroni vane teplý vítr z Afriky, mísí se s horským i mořským vzduchem, vůní bylin které rostou v okolí a na horách a vytváří velmi příjemnou, okysličenou vzdušnou směs. Proto lze toronské mikroklima označit za klimatické lázně, účinné např. při problémech dýchacích cest. Pláž se nachází i přímo proti ubytovacímu zařízení – hotelu Basil a moře je vzdáleno… asi tak jednu minutu chůze.

Ubytování bude zajištěno v příjemných apartmánech a studiích vybavených kuchyňkou, elektrickým vařičem, ledničkou, sprchovacím koutem a toaletou. Studia LUX kuchyňský kout nemají. Jak apartmány tak i studia mají balkon s výhledem na moře. Hotel se nachází přímo na pobřeží, u pláže. V blízkosti je k dispozici pekařství s bohatou nabídkou vynikajícího pečiva, dále supermarket a taverny, kde je možné jak příjemně posedět, tak i povečeřet. V Toroni také najdete příjemné kavárny a plážové bary.

Vzhledem ke skutečnosti, že kurz aromaterapie v Řecku je odbornou záležitostí, pak náklady spojené s účastí na této akci jsou pro vlastníky živnostenských listů daňově odpočitatelnou položkou. V tomto smyslu bude také pořádající cestovní kancelář vystavovat účty.

Kurzy aromaterapie budou probíhat po snídani v jídelně s výhledem na moře. Všichni účastníci obou kurzů budou mít možnost pořídit si ještě před odjezdem kosmetiku za mimořádně výhodné kurzovní ceny.
 

Termíny kurzů:

19. 6.–  5. 7. 2009       Délka kurzu: 2 (cesta) + 15 dní (pobyt)
  4. 9.–16. 9. 2009       Délka kurzu: 2 (cesta) + 11 dní (pobyt)
 

Doprava: 
autobusem (alternativně je možná i letecká doprava, info. paní Grafová).

 

Časy a nástupní místa odjezdu červnového kurzu:
Frýdek-Místek 7.00 hod., Frýdlant n. O. 7.15 hod., Frenštát p. R. 7.50 hod., Rožnov p. R. 8.00 hod., Olomouc 9.00 hod., Brno 10.30 hod.


Časy a nástupní místa odjezdu zářijového kurzu:
 
Místa odjezdu jako u prvního kurzu, časy budou upřesněny.


Ubytování: 
hotel Basil, u něhož se nachází nový bazén s barem, obchodem a kavárnou. 


Cena za dopravu:
 
3 900,- Kč. V případě uhrazení cestovného do 31. 12. 2008 bude poskytnuta sleva 10 % (3 510,- Kč). 


Ubytování lze zajistit ve třech alternativách: 
Klasické – studio v ceně:1. a 2. osoba 10 € za noc, 3. osoba 7 €, 4. osoba 5 € 
Klasické – apartmány v ceně: 1. až 3. osoba 10 € za noc, 4. osoba 7 €, 5. osoba 5 € 
Nová studia – LUX v ceně: 1. a 2. osoba 14 € za noc, 3. osoba 8 €, 4. osoba 7 €.

Ubytování ve studiích LUX je vázáno na polopenzi formou švédských stolů, neboť nemají kuchyňský kout. Cena polopenze je 15 € na den a osobu.
 

Stravování: 
Nabízena je možnost vlastního zajišťování stravy. V apartmánu je vařič a základní výbava. Obchody se nachází v blízkosti hotelu. Formou švédských stolů – snídaně a večeře: 15€ na osobu a den. Celkový pohled na oázu klidu a pohody – Toroni Stravování v restauraci, výběr z jídelního lístku: snídaně a večeře 11 €.
 

Platby: 
Doprava se platí v Česku v Kč na účet cestovní kanceláře Pretty Tour. Ubytování se platí až na místě, tedy v Řecku v Eurech. Cena je uvedena na Vaší přihlášce – cestovní smlouvě = Voucher na zájezd.
 

Základní pojištění na den: 
20,- Kč. Zahrnuty jsou i léčebné výlohy. Možnost pojistit se samostatně nebo přes cestovní kancelář Pretty Tour.
 

Rozšířené pojištění i na zavazadla: 
30,- Kč na den. Při pojištění 2 dospělých osob – dítě do 17 let je pojištěno zdarma. Lékař je v Toroni, bydlí zde.
 

Možnosti vyžití: 
výlety po okolí s CK Pretty Tour, lodí, pěšky – po kopcích a památkách, koupání v moři a potápění v zálivu.
 

Bližší informace a organizace:

paní Marie Grafová, tel.: 603 279 056, e-mail: grafova@email.cz

Písemně na adrese: paní Marie Grafová, Rožnovská 240, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm
Pořádá: CK PRETTY TOUR s. r. o.
Centrála: Okružní 1027, Praha – Velké Přílepy
Telefon: 556 836 559, 556 843 310,
Mobil.: 603 724 308
E-mail: info@prettytour.cz
           ck@prettytour.cz
           www.prettytour.cz

Úvodní slovo Karla Hadka

Pokud mi paměť dobře souží, vzpomínám si na svá dětská léta, kdy skončil můj první rok ve škole. Dvouměsíční prázdniny mezi první a druhou třídou se tenkrát zdály nekonečně dlouhé… Stejné – dvouměsíční prázdniny pár let po té, před ukončením školní docházky, byly „z nepochopitelných důvodů“ neporovnatelně kratší.

Novinky: Co to voní o Vánocích…?

Již samotná zmínka o Vánocích vytváří v naší představivosti obrázek sladkostmi ozdobeného a krásně rozzářeného vánočního stromečku, mís s napečeným cukrovím, svátečních jídel a samozřejmě i dárků. Vánoce jsou typické i svými vůněmi.

Novinky: Sensishea

Jedním z kosmetických problémů, který jako by rostl před očima, je všeobecně se zvyšující citlivost pokožky. Ne zřídka se stává, že slůvko citlivost zde dokonce přerůstá přímo v nesnášenlivost. „Mezi námi děvčaty“, ono se není čemu divit. Trh je zaplaven výrobky, které samy sebe označují za kosmetické, ale při pohledu na jejich složení je zřejmé, že by měly být spíše označovány jako antikosmetika.

Novinky: Moje „štěstí“ vši…

Původně měly být „vši“ vlastně v poradně… Dotazů „co s nimi“ se ale objevilo takové množství, že jsem se rozhodl využít starších zkušeností a… Začněme ale po pořádku. Když jsem byl s aromaterapií ještě v začátcích, jako by se potvrzovalo, že kdo neměl vši, do školy nejspíše ani nechodil. A tak jsem měl možnost se s tímto „darem“ dětských kolektivů věcně seznámit (asi tak rok 1986).

Novinky: Kurzy aromaterapie u moře…

Kdy vznikla myšlenka uspořádat kurz aromaterapie někde jinde, než jak je mnohaletým zvykem, si opravdu nevzpomínám, je to již hodně dávno. Každopádně povstala na některém z kurzů aromaterapie, kde jsme se s účastníky bavili o vůni, sluníčku, teplu, mořské vodě a čistém vzduchu a také relaxaci Příliš lákává představa, než aby mohla být odložena či dokonce zapomenuta. A tak jsem si s ní pohrával až do chvíle, než jsem dostal více než zajímavou nabídku od přední české cestovní kanceláře Pretty Tour, která má dlouholeté zkušenosti s pořádáním zájezdů do slunného Řecka.

Škola aromaterapie: Skořicový olej

Skořici jistě netřeba dlouze představovat. Je všeobecně známa jako velice příjemně vonící koření. Její exotická, dráždivá a teplá vůně jako by ji předurčovaly pro použití v zimním období. V tom by bylo možné spatřovat jeden z důvodů, proč vůni skořice vnímáme jako typickou vánoční vůni.

Škola aromaterapie: Alkohol v kosmetice

Látku, která je označována chemickým vzorečkem C2H5OH, asi netřeba dospělákům dlouze představovat. Pivo, víno, tuzemák, vodka, slivovička a další alkoholické nápoje se bez ní neo - bejdou. Správně by mělo být požíváno označení etylalkohol, neboť různých alkoholů, ať již více či méně známých, existuje obrovské množství.

Škola aromaterapie: Těhotenství, kojení

Jak ELEUTHEROCOCC, tak CANDIÖL si získaly srdíčko mnohých, a patří do kategorie mimořádně ceněných preparátů. A není se čemu divit. Imunitní systém každého člověka dostává zabrat doslova na každém kroku, a důsledky jsou čím dál tím více zřetelné. A tak ELEUTHEROCOCC, ať již jako čaj, či ještě lépe jako extrakt (praktičtější používání), dostává příležitost dokázat, že nad něj lepšího není.

Vánoční soutěž

Dle účasti usuzuji, že se soutěže staly velmi oblíbenou součástí časopisu Aromaterapie. I tentokráte se sešly stovky odpovědí, byť oněch správných bylo podstatně méně než v soutěži předešlé. Že by soutěžní otázky byly podstatně obtížnější? O to zaslouženější jsou pak výhry těch, na které se při losování tentokráte usmálo štěstí.

Aktuální téma: Akné – věčné téma.

Některé věci lze označit za věčné. Nejen město Řím, egyptské pyramidy a další historické relikvie bývají takto označovány. Bez dlouhého přemýšlení bych do skupiny „věčných“ zařadil i zdravotní a kosmetické problémy. Tedy i akné.

Aktuální téma: Éterické rešerše…

Období kolem Vánoc a končící rok jsou často obdobím různých statistik či hodnocení. Někdo se chlubí dosaženými výsledky, jiný nad nimi pláče. Takže jaký byl ten rok 2008? Řekl bych, že jako každý jiný… Jen trochu jiný než jiné roky.

Aktuální téma: Cenová ruleta…

Jeden se nestačí divit, kolik informací se na nás odevšud hrne. A aby toho nebylo málo, občas i značně protichůdné.

Z vašich dopisů: Lecitol miláček či milenec...

V minulém čísle Aromaterapie jsem se s vámi dělila o zkušenosti s jarními novinkami a popisovala, jak jsem nedovedla ocenit multifunkční preparát LECITOL. Ještě nyní se kaji, a asi stále více.

Z vašich dopisů: Dárečky

Nadešel listopad... Letos v létě jsme však měli hodně krásných, slunečných dní a babí léto nám opět ukázalo veliké množství rozmanitých barev. Pěkné počasí a aromakosmetika nám pomohly nabrat hodně síly na nadcházející zimu. Doufejme, že paní Zima nám nadělí sněhovou peřinu. Vánoce jsou svátky klidu, míru, pohody, rodinného štěstí. Ježíškovi píšeme o dárky a někdy sdělíme i tajná přání.

Z vašich dopisů: Molusan a Kariosan

.. ani jsem netušil, že něco jako molusky existuje, až mi manželka řekla, že to je přesně to, co si byl můj 12letý syn nechat „vyškrabávat“ před půl rokem u kožního lékaře. Po bližším „ohledání místa“ jsem zjistil, že mu tam zůstaly zarudlé jizvičky a na druhé půlce se mu utvořila moluska nová (byla už pěkně zarudlá).

Z vašich dopisů: Milý pane Hadku,

tak jsme zdárně zvládli kúru Vaším novým preparátem. Určitě jste zvědav, jak to celé probíhalo a jakých výsledků jsme se dobrali. Dcerka měla masivní výskyt molusek a ke všemu ještě ne lokálně, nýbrž po celém těle.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku,

moc Vás zase po dlouhé době pozdravuji a přeji Vám pevné zdraví. Opět jsem se rozhodla Vám napsat po velmi dobré zkušenosti s Vašim dalším olejíčkem. Jedná se o téměř nový výrobek – olej na křečové žíly a unavené nohy PREVENTY.

Z vašich dopisů: Dobrý den, pane Hadku,

Chci se s Vámi podělit o zkušenosti s olejem CAYATHERM, které udělal můj syn na vlastní kůži. Můj syn Karel, rekondiční masér, nerad píše, a tak místo něho Vám jeho zkušenost sdělím já.

Z vašich dopisů: Proč nejsme zdraví?

Stále jsme informováni o nových a nových přístrojích, které jsou velice drahé, ale mnohem dokonalejší než ty předchozí, a dovedou lépe, včas a šetrněji zjistit nemoci, které nás trápí. Rovněž se vyrábí mnoho nových a účinnějších léků s daleko méně škodlivými vedlejšími účinky než byly u těch předešlých. Jsou stále dražší a existuje dost léků, které se musí užívat stále. Tak se ptám: proč nejsme ZDRÁVI?

Poradna Karla Hadka: O „Poradně“ v poradně…

Jsem rád, že kosmetika s logem KH je klienty tak pozitivně přijímána. To, že tyto preparáty jsou vyráběny z těch doslova nejkvalitnějších surovin asi zdůrazňovat netřeba. Přesto jsem nikdy nepustil ze zřetele, že kvalita surovin je věc jedna a jejich výroba a používání věc druhá.

Poradna

Hadkovské zamyšlení: Špinavé ruce…?

Poslední dobou slýchávám velice často termíny jako žloutenka a s ní i související spojení „špinavé ruce“.

Hadkovské zamyšlení: Interview

Dotazů, které dostávám (nejčastěji e-mailem) přibývá. Je zvláštní, jak roční období ovlivňuje jejich tématiku. S chladem, který se nestydí vlézt až do morku kostí, s kapénkovými infekcemi, které s potěšením vyhledávají útulné prostředí našich nosů, přibývá i dotazů na „specificky“ zimní éterické oleje.

Ježíškova poradna

Některé záležitosti mají svoji nadčasovou pravidelnost. Do této oblasti spadají i každoročně se opakující otázky definování Vánočních dárků Ježíškem, zatímco jejich obstarání zůstává výhradně naší starostí. Co vše se jako dárek může hodit, bude zcela jistě značně ovlivněno i vědomím o možných přáních toho jež chceme obdarovat.

Kurzy: Kurzy a nové kurzy

Je tomu asi tak rok, co mi pan Hadek nabídl spolupráci na kurzech Aromaterapie jím pořádaných, a já ji přijala. Dozvědět se něco nového je zajímavé a prospěšné všem. A co teprve v oblasti aromaterapie, v odvětví mě tak blízkém.