Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2-3/2007

Novinky a speciality: Masážní olej Cayatherm

...aneb už nebolí…

Myslím, že není bez zajímavosti podívat se do „rodného listu“ preparátu, který nyní přichází na trh se jménem CAYATHERM a který se rodil více než dlouho. Za všechno vlastně může moje návštěva ve voňavé porodnici v Klatovech, která se udála na přelomu tisíciletí.

Tehdy jsem si tam s personálem porodnice povídal o všem možném, mimo jiného se probíraly i možnosti uplatněnítenkráte zcela nového preparátu, který jsem vyvinul pod názvem Intisan (originální receptura byla bez syntetických složek /isopropylmyristát/). Stejně jako je ta dnešní receptura, kdy originál bez syntetiky dostal nové jméno – INTIMISS. Píši povídal, ona to nebyla jen přednáška o aromaterapii, pro mě na oplátku to byl kurz o porodnictví. Ta něžnější část populace mě zcela jistě omluví, že jsem se až jako chlap již ve věku když ne přezrálém, pak zralém dozvídal co vše se před, při a po porodu děje. Prostě a jednoduše jsem si připadal jak Alenka v říši divů a oči mi lezly z důlků.

Těch problémů bylo více, jistě se k nim někdy vrátíme, dnes bych se rád dotkl věcičky, kterou jsem přijal tak jak jsem slyšel… nikoli chápal. Není to nic jiného než bolesti zad a nelze se mi divit. Co jsou to bolesti zad z vlastní zkušenosti nevím a chlapsky a kajícně dodávám, nikdy jsem nerodil, takže o důvod víc cítit se jako ryba na suchu. Hezké na celé věci však bylo, že u každého definovaného problému přišla i otázečka… pane Hadek, nemohla by aromaterapie pomoci? Řeknu-li u každého, platí to i v tomto případě. Po příjezdu do Německa jsem začal v laboratoři zkoušet recepturku nějakého přípravku, který by pomohl zbavit těchto bolestí.

Netrvalo dlouho a masážní olej na bolesti zad byl na světě. Potěšilo mě, žebyl ohodnocen jako dobrý, přesto jsem se i nadále zabýval otázkou, zda by nám aromaterapie nemohla nabídnout ještě trošku víc. Těch bolestí je mezi lidmi pochopitelně daleko víc. Hlavně pak generace dříve narozených o tom může vyprávět. Krom i neporodních bolestí zad jsou to nohy, někoho trápí tenisový loket, jinému nedopřejí klidný spánek revmatická ramena a takto by mohl tento výčet kráčet pomalu vstříc nekonečnu. Nelze zapomínat ani drobné nepříjemnosti, které některým z nás přináší všední, pracovní dny. Zde bych rád zmínil za všechny třeba dálkové řidiče, u kterých mnohahodinová strnulá pozice za volantem nechá pěkně ztuhnout zádové svalstvo. V průběhu let vznikaly individuální verze receptur onoho původního oleje na bolesti zad a s tím přicházely samozřejmě i nové informace o účincích použité směsi éterických olejů. Souhrn všech nových poznatků pomalu vedl k vytvoření nynější, velice účinné receptury CAYATHERMU. Opravdu, nemusí to být vždy injekce, či tableta, co nás „spolehlivě“ zbaví bolestí. Potěšitelná je i skutečnost, že Cayatherm působí velice rychle.

Trvalých výsledků však lze dosáhnout pouze pravidelným používáním. Krom již zmíněných bolístek se CAYATHERM osvědčil jak u artrosy tak i artritidy, při bolestech, pásovém oparu, „houseru“, bolestech pohybového systému. Není bez zajímavosti, že ti kdo ho vyzkoušeli konstatovali, že se jim osvědčil při svědivosti pokožky u lupénky či atopickém ekzému. CAYATHERM je z pohledu aromaterapie velmi „teplý“ preparát. Hlavními obsahovými složkami jsou prokrvující éterické oleje, které jsou schopny proniknout do hlubších vrstev pokožky. Po jeho aplikaci se většinou dostaví pocit slabšího či silnějšího tepla. V místě aplikace dochází díky použité kombinaci éterických olejů k prokrvenía odplavení produktů látkové výměny ze svalstva. Důsledkem lokálního prohřátí preparátem CAYATHERM  a účinků kombinace obsažených éterických olejů je pak útlum, až vymizení bolesti. 

CAYATHERM doporučuji aplikovat na bolestivá místa nejlépe 2 - 3x denně a alespoň krátce vmasírovat.

Po použití preparátu je nezbytně nutné si omýt ruce, aby se účinné látky preparátu nedopatřením nedostaly do očí.

Výjimkou v tomto případě budou samozřejmě samy ošetřené bolestivé ruce, kdy preparát nesmýváme, ale dbáme zvýšené opatrnosti.

Přestože se jedná o velmi teplý a tedy dráždivý preparát, je velice dobře snášen.

Zčervenání ošetřeného místa a pocit tepla jsou v tomto případě žádoucí.

Trvanlivost preparátu CAYATHERM je více než jeden rok.

Schraňování preparátuv chladu a ve tmě, nejlépe ledničce jeho trvanlivost podstatně prodlužuje.

Případné dotazy k preparátu CAYATHERM lze mailovat na hadekk@seznam.cz

Karel Hadek

 

Převodní tabulka názvů preparátů

Preparáty vyvinuté panem Hadkem

Úspěšné novinky: Termorukavice

Věnovat péči pleti obličeje a těla jsme si už zvykli díky kosmetickým firmám, které se předhánějí v nabídce výrobků na ošetření, vylepšení a pěstění pleti. Téměř „popelkou“ je nabídka prostředků na ošetření rukou, které i při všech vymoženostech dnešní doby (pračky, myčky...) se stále více podepisují na vzhledu a zdraví našich rukou.

Hadkovská zamyšlení: Lehké šimrání u žaludku

Kdo by ten pocit neznal. Někdy příjemný, jindy nepříjemný. Jak tento pocit vzniká? Kdysi jsem četl nějaké to pojednání o Hitlerově „Třetí říši“ a takovéto šimrání jsem cítil. Šlo prostě o falšování dějin.

Aktuální téma: Advokátka

Na webu a v časopise Aromaterapie firmy Cosmetic Karl Hadek International jsem po laskavém upozornění některých čtenářů objevil zajímavé počteníčko paní právní zástupkyně firmy CKHI JUDr. Soni Rákosové.

Aktuální téma: Soutěž

Mnozí zákazníci odebírají Hadkovy voňavé preparáty již po dlouhá léta. Pro ně jsme připravili malou soutěž.

Aktuální téma: Plísně, plísně, pampeliška…

Již v dobách, kdy jsem s kosmetikou aktivně začínal, tedy na začátku osmdesátých let, mě okolnosti donutily si velice rychle povšimnout různých problémů s kosmetikou sice spojených, ale její rámec daleko překračujících. Jedním z těchto fenoménů jsou samozřejmě plísně.

Aktuální téma: Intima levnější...? Lepší!

Chtěl by tímto poděkovat všem, kteří vyjádřili své potěší nad větším obsahem nejen u preparátu HY-INTIMA, ale i u pleťových vod a tonik. Ano, v obou případech se objem zvětšil z původních 150 ml na nynějších 200 ml tedy o jednu čtvrtinu a cena zůstala stejná.

Aktuální téma: Ale jde to bez ní!

Někdy se stává, že se jeden nestačí divit. Cítím, že právě je někdy! Minulá Aromaterapie přinesla článek Bez konzervace. Snažil jsem se vysvětlit, že to, o čem se tak hlasitě a neustále mluví, co je přáním mnohých spotřebitelů, možné je. O to více mě překvapilo, že krom těch, kteří pochopili, je zde i pár těch, pro které je matička Země nejspíše stále ještě placatá a středem vesmíru.

Aktuální téma: Změnila se vůně?

Přišlo k nám několik dotazů ohledně změny vůně preparátů. Někomu i připadá, že po otevření krémů voní všechny stejně, a tak bych se ráda u této záležitosti zastavila a vše vysvětlila.

Novinky a speciality: Aktiderma LY

Pokud přednáším na kurzech aromaterapie, vědom si toho, že ani já nemám patent na rozum se snažím nezapomenout hned v úvodu účastníkům říci: „Nikdy, nikomu a ničemu nevěř!“ Hlavně proto, že oblast reklamy v kosmetice má více společného s dezinformováním, než informováním. Nehledě na to, že jeden se může i při dobré vůli zmýlit. Při pojednání o surovinách používaných v kosmetice téměř vždy přišla řeč i na med.

Novinky a speciality: Růžový pozdrav z Chile

Vždy když se rozpovídám o éterických olejích jako účinných látkách, jako jeden z prvních, důležitých faktů konstatuji, že abychom mohli éterické oleje používat v kosmetice či při masážích, musíme je nejprve „zředit“, neboť v koncentrovaném stavu jsou pro tyto účely nepoužitelné. Jako nosiče těchto účinných látek se ve vztahu k lidské pokožce nejlépe osvědčily tuky.

Novinky a speciality: Masážní olej Cayatherm

Myslím, že není bez zajímavosti podívat se do „rodného listu“ preparátu, který nyní přichází na trh se jménem CAYATHERM a který se rodil více než dlouho. Za všechno vlastně může moje návštěva ve voňavé porodnici v Klatovech, která se udála na přelomu tisíciletí.

Novinky a speciality: A je tu...

Poptávka po mycích olejích na ruce vznikla chvíli po první prezentaci koupelových a sprchovacích olejů dovážených z Německa v roce 1991. Až do poloviny roku 2005 jsem vždy, ať již na kurzech Aromaterapie, či v odpovědích zákazníkům říkal, že je to zbytečné, že mohou používat sprchovací oleje, neboť při sprchování si s nimi ruce myjí tak jako tak. Jak jsem ale vycítil, olej na ruce by měl být na ruce, nikoli na sprchování.

Dary přírody: Eleutherococc bude levnější…

Co se eleutherococcu týká, přestože obsahuje mimo jiných složek i stopová množství éterických olejů, rozhodně jej nelze řadit do siličnatých rostlin. A přesto si aromaterapii bez něj prostě neumím představit. Když už tam nepatří díky svému excelentnímu (bio)chemickému složení, pak tam zcela jednoznačně má své čestné místo díky svým „jedinečně voňavým“ účinkům.

Dary přírody: Podzim s eukalyptem Koala

Pomalu přichází doba, kdy začneme zřídkavěji otvírat okna, podzimní chlad nás přinutí přitápět a používání éterických olejů ať již do aromalamp či do zvlhčovačů vzduchu nabude na aktuálnosti.

Škola aromaterapie: Co je co…? Aneb co je to…?

Ač nerad, občas jsem jako chemik donucen zabývat se nejen tím co vyrábí firma AKH, ale i tím, co vyrábí jiní. Ale k tomu se vrátím později. Kdysi, když jsem na začátku osmdesátých let s kosmetikou v Německu začínal, platily trošku jiné předpisy a tak dnes, samozřejmě že s nadsázkou, říkám, že tehdy byla kosmetika daleko ekologičtější.

Škola aromaterapie: Aromaterapie?

Pokud se zamyslíme nad významem slůvka aromaterapie, pak asi ten nejvhodnější překlad by mohl být léčení vůněmi. V mezidobí se natolik vžil, že ho zcela jistě budeme používat i nadále i přes jeho nedostatečnost. Vůni vnímáme nosem… tedy léčení přes nos…?

Škola aromaterapie: O těkavosti éterických olejů

Jedním z dotazů, se kterým se velice často setkávám, je otázka odpařování éterických olejů. Přestože stanovení hodnot odpařování éterických olejů by nebyl v laboratorních podmínkách žádný velký problém, údajů v této oblasti je velmi málo a nutno zmínit fakt, že při jejich porovnání je zde možné zjistit odlišnosti.

Zkušenosti a rady: Pochvala zubnímu oleji

Protizánětlivé a zklidňující účinky ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN jsou už všeobecně známé. Na moje doporučení ho již používá celá naše rozvětvená rodina.

Koutek pro maminky: Kinetózy…

Co se cestování po tomto světě týče, mám toho již opravdu hodně za sebou. Nejvíce jsem se napřesunoval autem, trochu v letadle, něco v autobusech, ve vlacích i na lodích (to je přehnané… spíše lodičkách). A abych nezapomněl i ve výtahu. To co píši se mě osobně sice netýká, ale když se tak ohlédnu zpět, nebylo jednoho jediného dopravního prostředku, který jsem zmínil, abych se nesetkal s někým, komu se udělalo šoufl.

Koutek pro maminky: Záruka výrobků firmy AROMATERAPIE KAREL HADEK

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: I na vlastní kůži odzkoušeno

Jsem velmi rád, že mi bylo umožněno panem Karlem Hadkem, výrobcem aromaterapeutické olejové kosmetiky, jako jednomu z prvních vyzkoušet a otestovat nový preparát CAYATHERM, ještě v jeho vývojovém stadiu.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Aromaterapie a stres

V dnešní době není nikomu cizí toto až fenomenální slovo STRES, které člověk v každém dni přijímá už jako samozřejmost. Stres nevzniká jen pod časovým tlakem, jak se mnozí domnívají.

Z vašich dopisů: Pohádka pro Hádka,

aneb o princezně Kůžičce, elfím králi a nepřející Mamonce

Z vašich dopisů: Testováno na zvířatech

Milý pane Hadku, je to už více než 13 let co používám Vaši kosmetiku a potěšilo mě, když jsem dostala do rukou Vaší „novou“ Aromaterapii. Jsem ráda, že jste se nám vrátil a vše se zase vrací do vyjetých kolejí. „Vaší“ kosmetiku jsem objednávala v Ústí, ale ani ve snu mě nenapadlo, jakou hru tam se zákazníky hrají. Doufám, že Vaše nové a hezké logo je a v budoucnosti bude zárukou hadkovské kvality jak ji v Aromaterapii garantujete.

Z vašich dopisů: Pozor na záměny

S oleji i krémy od pana Hadka mám velmi dobré zkušenosti. Například NEUTRÁLNÍ obličejový olej mám stále po ruce, má univerzální použití na jakékoliv potíže s pokožkou. Nedávno jsem své patnáctileté dceři koupila krém APISAN s obsahem medu pro jeho hojivý účinek na „problematickou“ pleť.

Poradna