Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2-3/2007

Aktuální téma: Advokátka

Na webu a v časopise Aromaterapie firmy Cosmetic Karl Hadek International jsem po laskavém upozornění některých čtenářů objevil zajímavé počteníčko paní právní zástupkyně firmy CKHI JUDr. Soni Rákosové.

Jeden se snad ani nemůže divit, že někteří jedinci po nevydařeném mistrovství světa v hokeji mají v hlavě hokej i nadále… Je mi líto, že na stránkách časopisu, jehož posláním je voňavá aromaterapie jsem nucen probírat i věci, které mně osobně smrdí. Ale nenechal jsem si kdysi líbit nic od soudruhů a tak mi odpusťte, je to holt již tradice, že se vyjádřím i nyní k absurditám paní JUDr. Předně bych rád paní doktorku upozornil, když už něco píše, že z hlediska jak věcného, tak i právního je celkem podstatný rozdíl mezi firmou a kosmetickým výrobkem. Jako právnička by měla vědět, že firmy nejsou ze zákona připuštěny jako kosmetický prostředek… Mně osobně je šuma fuk, co aplikuje na svou pleť paní JUDr. Rákosová, normální lidé kosmetiku, tedy nikoli firmu. Takže poučení zdarma pro paní JUDr., ta kosmetická řada, se jmenuje, či lépe, má značku , zatímco firma se jmenuje Aromaterapie Karel Hadek s. r.o.

O právní fundovanosti paní právničky svědčí i její konstatování, že za řadu kosmetiky Aromaterapie Karel Hadek, jí zastupovaná společnost nemůže nést odpovědnost za kvalitu a složení. Minimálně mi tam chybí slovo „firmy“… Ale i kdyby nechybělo… Paní doktorko, pokud se nepletu, a já se fakt nepletu, nikdy, ať již Vás osobně, nebo Vámi zastupovanou firmu jsem nežádal, abyste za nás odpovědnost nesli. To bych vám totiž nemohl udělat, ani kdybych chtěl. Hlavně tedy proto, že Vaše paní klientka k tomuto nemá potřebné, zákonem předepsané odborné vzdělání…. V tomto konkrétním případě by se mi vaše nošení zodpovědnosti jevilo jako těžce neúnosné! 

No a nyní k té podobě etiket…. Abychom vyloučili možné škádlení mozku páně Alzheimerem, dovoluji si otisknout pár, mnou, Karlem Hadkem navržených etiket ještě s původními německými texty a adresou, tedy z poloviny osmdesátých let, samozřejmě, že minulého století. Byť jméno Karl Hadek na etiketách přímo vyzývá když ne k právní úvaze, pak alespoň dedukci, že by mohlo jít o etikety z osmdesátýchlet devátého století, kdy německým králem byl jistý Karl III., der Dicke (tlustý), který už tenkrát… na královském počítači… že ano.... A taky s Vámi občas musím souhlasit!

Některé názvy paní doktorko, mohou být fakt až proklatě zaměnitelné…. Jak se Vám líbí původní hadkovic HY-INTIMA…? To musela být zcela jistě i nadlidská makačka a nárok na inteligenci vymyslet ten stejný název ještě jednou. Mezi námi ona nejen etiketa, ale i receptura (kterou jsem já Karel Hadek, jistě prominete, nikoli na vaši, ale na vlastní zodpovědnost vytvořil) je proklatě podobná. To jste ale, jak ejhle zjišťuji, opomněla napsat. A tato, jak se v knihách píše, podobnost samozřejmě jen náhodná, že ano, se bohužel netýká jen HY-INTIMY, ale prakticky všech, jak jen to napsat… kdysi a původně mnou vytvořených preparátů. Hlavu si paní JUDr. nelamte dokonce ani s podobností obalů či barvou potisku. Jejich dodavatele jsem vyhledal a zelenou barvu etiket používal taky již v dobách, kdy Vaše paní klientka ještě nabízela ve Vrbovci, myslím, že to byly meruňky a možná i rajčata.

Také je dobře, že doporučujete maximální pozornost při nákupu. Co kdyby si někdo koupil třeba ANTINIKOTIN, tedy patentovaný přípravek za který firma CKHI obdržela bronzovou medaili v Ženevě, jak se nestydí Vaše paní klientka uvádět ve svých prospektech. Pak ale vysvětlete klientům, jací že to hlupáci sedí na patentovém úřadu, když jako majitele českého patentu č. 280420 evidují jistého pana Karla Hadka. O těch ignorantech v Ženevě se raději nebudu zmiňovat, měla byste i na ně podat trestní oznámení, že diplom potvrzující získání bronzové medaile vystavili na jméno Karel Hadek, když už Vaše klientka, jistě jen z vrozenéskromnosti píše, že to byla její firma, kdo obdržel tento diplom.

I přes trestní oznámení (spíše humorné oznámení), pro trestné činy nekalé soutěže, a trestného činu pomluvy, které jste na mě podali, mi nezbývá než znova a znova konstatovat fakta: Používání mého jména, jakož i duchovního majetku, fakt nelze označit jinak než za parazitování.

Karel Hadek

 

Převodní tabulka názvů preparátů

Preparáty vyvinuté panem Hadkem

Úspěšné novinky: Termorukavice

Věnovat péči pleti obličeje a těla jsme si už zvykli díky kosmetickým firmám, které se předhánějí v nabídce výrobků na ošetření, vylepšení a pěstění pleti. Téměř „popelkou“ je nabídka prostředků na ošetření rukou, které i při všech vymoženostech dnešní doby (pračky, myčky...) se stále více podepisují na vzhledu a zdraví našich rukou.

Hadkovská zamyšlení: Lehké šimrání u žaludku

Kdo by ten pocit neznal. Někdy příjemný, jindy nepříjemný. Jak tento pocit vzniká? Kdysi jsem četl nějaké to pojednání o Hitlerově „Třetí říši“ a takovéto šimrání jsem cítil. Šlo prostě o falšování dějin.

Aktuální téma: Advokátka

Na webu a v časopise Aromaterapie firmy Cosmetic Karl Hadek International jsem po laskavém upozornění některých čtenářů objevil zajímavé počteníčko paní právní zástupkyně firmy CKHI JUDr. Soni Rákosové.

Aktuální téma: Soutěž

Mnozí zákazníci odebírají Hadkovy voňavé preparáty již po dlouhá léta. Pro ně jsme připravili malou soutěž.

Aktuální téma: Plísně, plísně, pampeliška…

Již v dobách, kdy jsem s kosmetikou aktivně začínal, tedy na začátku osmdesátých let, mě okolnosti donutily si velice rychle povšimnout různých problémů s kosmetikou sice spojených, ale její rámec daleko překračujících. Jedním z těchto fenoménů jsou samozřejmě plísně.

Aktuální téma: Intima levnější...? Lepší!

Chtěl by tímto poděkovat všem, kteří vyjádřili své potěší nad větším obsahem nejen u preparátu HY-INTIMA, ale i u pleťových vod a tonik. Ano, v obou případech se objem zvětšil z původních 150 ml na nynějších 200 ml tedy o jednu čtvrtinu a cena zůstala stejná.

Aktuální téma: Ale jde to bez ní!

Někdy se stává, že se jeden nestačí divit. Cítím, že právě je někdy! Minulá Aromaterapie přinesla článek Bez konzervace. Snažil jsem se vysvětlit, že to, o čem se tak hlasitě a neustále mluví, co je přáním mnohých spotřebitelů, možné je. O to více mě překvapilo, že krom těch, kteří pochopili, je zde i pár těch, pro které je matička Země nejspíše stále ještě placatá a středem vesmíru.

Aktuální téma: Změnila se vůně?

Přišlo k nám několik dotazů ohledně změny vůně preparátů. Někomu i připadá, že po otevření krémů voní všechny stejně, a tak bych se ráda u této záležitosti zastavila a vše vysvětlila.

Novinky a speciality: Aktiderma LY

Pokud přednáším na kurzech aromaterapie, vědom si toho, že ani já nemám patent na rozum se snažím nezapomenout hned v úvodu účastníkům říci: „Nikdy, nikomu a ničemu nevěř!“ Hlavně proto, že oblast reklamy v kosmetice má více společného s dezinformováním, než informováním. Nehledě na to, že jeden se může i při dobré vůli zmýlit. Při pojednání o surovinách používaných v kosmetice téměř vždy přišla řeč i na med.

Novinky a speciality: Růžový pozdrav z Chile

Vždy když se rozpovídám o éterických olejích jako účinných látkách, jako jeden z prvních, důležitých faktů konstatuji, že abychom mohli éterické oleje používat v kosmetice či při masážích, musíme je nejprve „zředit“, neboť v koncentrovaném stavu jsou pro tyto účely nepoužitelné. Jako nosiče těchto účinných látek se ve vztahu k lidské pokožce nejlépe osvědčily tuky.

Novinky a speciality: Masážní olej Cayatherm

Myslím, že není bez zajímavosti podívat se do „rodného listu“ preparátu, který nyní přichází na trh se jménem CAYATHERM a který se rodil více než dlouho. Za všechno vlastně může moje návštěva ve voňavé porodnici v Klatovech, která se udála na přelomu tisíciletí.

Novinky a speciality: A je tu...

Poptávka po mycích olejích na ruce vznikla chvíli po první prezentaci koupelových a sprchovacích olejů dovážených z Německa v roce 1991. Až do poloviny roku 2005 jsem vždy, ať již na kurzech Aromaterapie, či v odpovědích zákazníkům říkal, že je to zbytečné, že mohou používat sprchovací oleje, neboť při sprchování si s nimi ruce myjí tak jako tak. Jak jsem ale vycítil, olej na ruce by měl být na ruce, nikoli na sprchování.

Dary přírody: Eleutherococc bude levnější…

Co se eleutherococcu týká, přestože obsahuje mimo jiných složek i stopová množství éterických olejů, rozhodně jej nelze řadit do siličnatých rostlin. A přesto si aromaterapii bez něj prostě neumím představit. Když už tam nepatří díky svému excelentnímu (bio)chemickému složení, pak tam zcela jednoznačně má své čestné místo díky svým „jedinečně voňavým“ účinkům.

Dary přírody: Podzim s eukalyptem Koala

Pomalu přichází doba, kdy začneme zřídkavěji otvírat okna, podzimní chlad nás přinutí přitápět a používání éterických olejů ať již do aromalamp či do zvlhčovačů vzduchu nabude na aktuálnosti.

Škola aromaterapie: Co je co…? Aneb co je to…?

Ač nerad, občas jsem jako chemik donucen zabývat se nejen tím co vyrábí firma AKH, ale i tím, co vyrábí jiní. Ale k tomu se vrátím později. Kdysi, když jsem na začátku osmdesátých let s kosmetikou v Německu začínal, platily trošku jiné předpisy a tak dnes, samozřejmě že s nadsázkou, říkám, že tehdy byla kosmetika daleko ekologičtější.

Škola aromaterapie: Aromaterapie?

Pokud se zamyslíme nad významem slůvka aromaterapie, pak asi ten nejvhodnější překlad by mohl být léčení vůněmi. V mezidobí se natolik vžil, že ho zcela jistě budeme používat i nadále i přes jeho nedostatečnost. Vůni vnímáme nosem… tedy léčení přes nos…?

Škola aromaterapie: O těkavosti éterických olejů

Jedním z dotazů, se kterým se velice často setkávám, je otázka odpařování éterických olejů. Přestože stanovení hodnot odpařování éterických olejů by nebyl v laboratorních podmínkách žádný velký problém, údajů v této oblasti je velmi málo a nutno zmínit fakt, že při jejich porovnání je zde možné zjistit odlišnosti.

Zkušenosti a rady: Pochvala zubnímu oleji

Protizánětlivé a zklidňující účinky ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN jsou už všeobecně známé. Na moje doporučení ho již používá celá naše rozvětvená rodina.

Koutek pro maminky: Kinetózy…

Co se cestování po tomto světě týče, mám toho již opravdu hodně za sebou. Nejvíce jsem se napřesunoval autem, trochu v letadle, něco v autobusech, ve vlacích i na lodích (to je přehnané… spíše lodičkách). A abych nezapomněl i ve výtahu. To co píši se mě osobně sice netýká, ale když se tak ohlédnu zpět, nebylo jednoho jediného dopravního prostředku, který jsem zmínil, abych se nesetkal s někým, komu se udělalo šoufl.

Koutek pro maminky: Záruka výrobků firmy AROMATERAPIE KAREL HADEK

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: I na vlastní kůži odzkoušeno

Jsem velmi rád, že mi bylo umožněno panem Karlem Hadkem, výrobcem aromaterapeutické olejové kosmetiky, jako jednomu z prvních vyzkoušet a otestovat nový preparát CAYATHERM, ještě v jeho vývojovém stadiu.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Aromaterapie a stres

V dnešní době není nikomu cizí toto až fenomenální slovo STRES, které člověk v každém dni přijímá už jako samozřejmost. Stres nevzniká jen pod časovým tlakem, jak se mnozí domnívají.

Z vašich dopisů: Pohádka pro Hádka,

aneb o princezně Kůžičce, elfím králi a nepřející Mamonce

Z vašich dopisů: Testováno na zvířatech

Milý pane Hadku, je to už více než 13 let co používám Vaši kosmetiku a potěšilo mě, když jsem dostala do rukou Vaší „novou“ Aromaterapii. Jsem ráda, že jste se nám vrátil a vše se zase vrací do vyjetých kolejí. „Vaší“ kosmetiku jsem objednávala v Ústí, ale ani ve snu mě nenapadlo, jakou hru tam se zákazníky hrají. Doufám, že Vaše nové a hezké logo je a v budoucnosti bude zárukou hadkovské kvality jak ji v Aromaterapii garantujete.

Z vašich dopisů: Pozor na záměny

S oleji i krémy od pana Hadka mám velmi dobré zkušenosti. Například NEUTRÁLNÍ obličejový olej mám stále po ruce, má univerzální použití na jakékoliv potíže s pokožkou. Nedávno jsem své patnáctileté dceři koupila krém APISAN s obsahem medu pro jeho hojivý účinek na „problematickou“ pleť.

Poradna