Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2013

Zkušenosti a rady: Centrum pro mne v Pardubicích

Rádi bychom vám představili novou pobočku CENTRA PRO MNE v Pardubicích, o kterou jsme rozšířili naše dosavadní služby ze Seče a Heřmanova Městce. V CENTRU si můžete vybrat z několika druhů programů: cvičení SM Systém, jógu, autotrakční lehátko, masáže a terapie různého zaměření. V klidnějších částech města se s námi můžete také naučit nebo trénovat Nordic Walking – Severskou chůzi. V Pardubicích nás najdete na třídě 17. listopadu 182. Umístění v centru města vám umožní vybrat si a rezervovat vhodný čas podle vašich potřeb v kteroukoliv dobu pracovního dne od 7 hodin ráno do 20 hodin večer.

Filozofie naší práce je, že si s naší pomocí každý může sám vytvořit vlastní program dle svých nároků, zdravotního stavu a potřeb. Nebo pokud si nejste jisti, co vlastně pro svou psychickou a fyzickou kondici potřebujete a chcete, sestavíme vám program na míru podle vašich disbalancí nebo problémových oblastí. Ať se jedná o problémy s bolestmi zad, nohou, krční páteře nebo například potřebu formování postavy či vhodné spojení různých pohybových a relaxačních aktivit při stresu nebo vysokém pracovním zatížení. Velmi přínosné jsou kombinace autotrakčního lehátka a masáže zad, nebo jógy a lymfatické masáže. Mezi oblíbené programy patří také kombinovaná série cvičení SM Systému a Nordic Walking.

Programy jsou vhodné a přizpůsobené pro všechny věkové kategorie, pro ženy i muže. Cvičí se cíleně pouze v malých skupinách do 4 osob tak, abychom se vám mohli dostatečně věnovat, nebo je možné cvičení zcela individuální, kdy vytváříme klientům osobní program. Naše služby jsou vždy upraveny podle potřeb a požadavků skupiny, nebo osobních dispozic jednotlivce.

 

Soňa Nyklová realizuje masáže, terapie a relaxace:

Klasické masáže, lymfodrenáže, kraniosakrální terapii, aromaterapeutickou masáž, masáž lávovými kameny, indickou masáž hlavy, baňkování, Breussovu masáž a reflexní terapii.  Při masážích v našem CENTRU používám produkty firmy AROMATERAPIE Karel Hadek. Mám je léty osvědčené a jsou velmi účinné. V CENTRU je také možný prodej produktů firmy AROMATERAPIE Karel Hadek na objednávku.  

Masážní oleje si připravuji pro každého klienta individuálně. Podle jeho potřeb, nálady, mých znalostí a intuice. Základ většinou tvoří buď olej SEZAMOVÝ, SÓJOVÝ nebo MANDLOVÝ s přídavkem třezalkového oleje. A do tohoto prohřátého základu přidávám éterické oleje AKH.

Vtíráním prohřátého oleje do kůže se kůže rozvolní, rozevřou se jí póry, kterými se pak lehko vstřebávájí éterické oleje a hlavně TŘEZALKA, jež svou schopností bojovat proti stresu a depresi je nepostradatelným pomocníkem při uvolnění svalů. Podle vědeckých prací upravuje třezalka náladu zvyšováním hladiny neurotransmiterů v mozku, především serotoninu. Má také dobrý protivirový a protibakteriální účinek. Domnívám se, že právě vliv třezalky zapříčiní, aby klient dostatečně zrelaxoval a dovolil uvolnit svaly, pak má masáž význam a je prospěšná. Protože pokud klient nechce či nemůže, tak svaly nepovolí…

Mám to ověřeno například u klientů, kteří dostanou masáž jako dárek. Pokud nikdy dříve na masáži nebyli, nebo mají s masážemi špatné zkušenosti, jsou nejistí a ve stresu, co je vlastně čeká, a právě třezalka je to, co je pomůže zklidnit a oni si dokážou masáž užít a mít z ní co největší prospěch. Samozřejmě, že zde také hraje úlohu osobnost maséra a jeho ruce, prostředí atd., ale prostě cítím, že bez třezalky by byla moje práce jen poloviční.

Z éterických olejů např. nyní na jaře používám nejčastěji LEVANDULI, GRAPEFRUITOVÝ olej, BOROVICOVÝ olej a EUKALYPTUS. Všechny tyto éterické oleje mají společnou vlastnost, a tou je protibakteriální, protivirový a protiplísňový účinek. Což plně odpovídá potřebám ochrany těla po dlouhé zimě a po chřipkovém období, které, jak doufáme, máme již za sebou a čeká nás krásné voňavé jaro.

 

Táňa Holavová – cvičení, pohybové aktivity a relaxace:

Cvičení SM SYSTÉM pro páteř a záda – speciální metoda MUDr. Richarda Smíška – pro ty, kteří cvičit a zpevňovat tělo sami chtějí nebo ze zdravotních či sportovních důvodů již skutečně musí. Jde o účinnou metodu, která pomáhá odstraňovat bolesti páteře a předcházet jim. 

Jóga – jejím cílem je pomoci klientovi získat a zlepšit tělesné, duševní, sociální a duchovní zdraví a dosahovat harmonie. Podle přání a dispozic klientů zaměřujeme program buď více na cvičení a  tělesnou stránku, nebo také na relaxace, koncentrace a meditace.

AUTOTRAKČNÍ lehátko – velmi účinné, příjemné a uvolňující protažení těla, zad a páteře i bez cvičení.

Nordic Walking (Severská chůze) – pro všechny, kteří mají rádi nebo potřebují komplexní pohyb venku z důvodu uvolnění páteře a hrudníku, rozhýbání těla, snížení hmotnosti, optimalizace metabolismu, psychického odreagování nebo i příjemné „aktivní pohody“.


Děkujeme vám za váš čas, který jste strávili čtením tohoto článku. Doufáme, že jsme vás alespoň trochu obohatili a pokud vás vaše kroky zavedou k nám do CENTRA PRO MNE, s potěšením vám poskytneme naše služby a doufáme, že se stane také CENTREM PRO VÁS.

Přejeme krásné jaro.

Soňa Nyklová a Táňa Holavová
www.masazpromne.cz, Snyklova@seznam.cz, 721 130 224
www.centrumpromne.cz/pardubice
kontakt@centrumpromne.cz, 777 609 321

Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní jaro na sebe nechalo čekat proklatě dlouho. Jako by laškovalo s globálním oteplováním. Ani dnes, kdy píši tyto řádky, to ještě není to pravé ořechové. Nějaký ten celsiův stupínek navíc by jistě každý z nás rád uvítal.

Novinky: APILINE

Kdysi, když jsem cestovával vlakem do školy, chytil jsem v něm blechu. Kousala potvora. I když byla zanedlouho po neúprosné honičce zlikvidována, byl to zážitek na celý život. Do dnešního dne, když slyším slovo blecha, začne mě svědět celé tělo a začínám se drbat.

Novinky: ATOPINAL

Jak již sám název napovídá, preparát byl vyvinut pro účely ošetřování suché, případně i podrážděné pokožky atopiků.

Novinky: ATOSAN-LECI

Lecitinové preparáty s logem KH se těší stále větší oblibě těch, kdož hledají vysoce účinné preparáty, ať již pro pěstění krásy, či regeneraci pokožky. Lecitin je velice zajímavá surovina, ať již jako potravina, či jako složka pro výrobu kosmetiky.

Novinky: LECIO-MAJO

V době svých začátků jsem dostal zajímavý požadavek od jedné zákaznice. Vyrobit krém na ruce, který by se nechal použít vždy po umytí a neumastil by ruce.

Novinky: LECISON

V době, kdy píši tyto řádky, se spíše těším na jaro, než aby moje mozkové závity zaměstnávalo sluníčko, teplo a opalování. Tedy pokud pominu své permanentní touhy… V době, kdy vyjde druhé letošní číslo Aromky, doufám, že bude nejen jaro v plném proudu, ale i sezóna opalování nám bude podstatně blíže.

Novinky: SEBOÖL

Některé kosmetické problémy mají velice podobné kožní projevy, ale rozdílná pojmenování. Jedním z takových problémů může být pokožka s nadměrnou produkcí kožních tuků. Velice často se pak stává, že na ní dochází i k zánětlivým procesům.

Novinky: SEBOSAN

Seborhoická dermatitida (taktéž seborhea) patří k problémům, které dovedou potrápit. O tom konec konců svědčí i dotazy, o kterých bych mohl říci, že přichází stále častěji.

Novinky: SHEA-VITA

Shea Butter, neboli bambucké máslo, patří k velice zajímavým kosmetickým surovinám, které díky složení lze používat k ošetření pokožky i bez dalšího zpracování.

Hadkovské zamyšlení: Jak na sennou rýmu?

Zhoršující se ekologie, „vědecká“ strava s látkami, které v ní nemají co pohledávat, a mnohé další negativní vlivy každodenního života se podepisují i na skutečnosti, že v populaci permanentně přibývá různých zdravotních problémů. Mezi ně patří i sezónně podmíněné pylové alergie.

Slovo odborníka: Dobromyslový olej

Tento velice účinný olej je také často nazýván oregánový. Toto jeho označení je odvozeno od latinského názvu rostlinky Origanum vulgare.

Slovo odborníka: Kosmetické zázraky, nebo zase bajky?

Poslední dobou dostáváme stále častěji dotazy ohledně nových kosmetických výrobků s obsahem kyseliny hyaluronové, či dokonce botoxu. Vzhledem k tomu, že tyto také kosmetické přípravky mají nejen častou, ale i zcela „pravdivou“ reklamu v televizi, nemůže tomu být jinak, než že se jedná o novodobý kosmetický zázrak, po kterém každý omládne a bude se cítit lépe na těle i na duši.

Zkušenosti a rady: Atopinal a zkušenost

Předem bych chtěla moc poděkovat panu Hadkovi a pí. Švorcové za vstřícnost, ochotu a pomoc s mým problémem. Začalo to na kurzu Aromaterapie KH v Praze.

Zkušenosti a rady: Dobrý den paní Švorcová,

po delší odmlce Vám píši slíbený průběh „odčervování“ celé rodiny.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

vlastně jsem již chtěla ulehnout k tolik potřebnému spánku… Ale už si několik dní slibuji, že objednám pro děti nosní olejíček, pro sebe krémíček, sprchový olejíček, nějaký éterický olejíček a prostě vše, co nám dochází nebo již došlo.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku,

jsem již pět týdnů po porodu a musím se s Vámi podělit o úžasné účinky dětského FENYKLOVÉHO olejíčku!!!

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

stala jsem se Vaší zákaznicí asi před rokem, a to kvůli svému synovi, kterému se objevila na pažích a v obličeji taková hrubá krupička. Nebolí, nesvědí, jen to nevypadá hezky.

Zkušenosti a rady: Příroda neléčí, ale uzdravuje

Toto „klišé“ slyšíme či čteme velmi často, ale ráda bych se podělila o svoji zkušenost s přírodními oleji pana Hadka.

Zkušenosti a rady: Vážení,

chtěla bych touto cestou sdělit, že pan Hadek je génius. Zní to přemrštěně, ale již 20 let studuji alternativní medicínu, avšak v mém životě byly zlomové pouze 2 přípravky, oba od p. Hadka.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku, vážená paní Švorcová,

jsem absolventka Vašich kurzů a několik let pracuji ve svém Aromastudiu v Praze 7 při kosmetickém ošetření i masážích výhradně s Vaší kosmetikou. Tuto kosmetiku rovněž nabízím svým klientům pro domácí použití. Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti své i svých klientů alespoň s některými z Vašich skvělých preparátů.

Zkušenosti a rady: Thymicon – pomocník v domácnosti

Jak vlastně vzniká čistota? Každý z nás na danou otázku odpoví zcela jistě jinak. Pro někoho může být představa čistoty stále úzce spojena se štiplavým zápachem chlóru. U čtenářů časopisu Aromaterapie a uživatelů produktů značky Karel Hadek, je zcela jistě čistota spojena s vůní ORANGE-SANITOLU - speciálního čističe z pomerančového oleje.

Zkušenosti a rady: Vibrační terapie

O působení účinných látek éterických olejů ve fyzické úrovni – na pleť, na změny prokrvení, na různé mikroby – se toho ví relativně dost. Na těchto účincích je postaveno jejich použití při určité diagnóze nebo obtížích. Méně probádanou oblastí je působení éterických olejů na energetické tělo člověka.

Zkušenosti a rady: Centrum pro mne v Pardubicích

Rádi bychom vám představili novou pobočku CENTRA PRO MNE v Pardubicích, o kterou jsme rozšířili naše dosavadní služby ze Seče a Heřmanova Městce.

Zkušenosti a rady: ALBIDERM

Milí Hádkovci, již dlouho si říkám, že Vám musím napsat, jakou mám radost, že Váš preparát Albiderm mě zbavil pigmentových skvrn v obličeji.

Zkušenosti a rady: SAMEA

Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti s práškem na nádobí.

Zkušenosti a rady: Pár otázek v Baby clubu Nekky Zlín

S firmou Aromaterapie Karel Hadek náš Baby club Nekky spolupracuje víc jak deset let. Za tak dlouhou dobu, se základní nabídka, tvořená především NOSNÍM OLEJEM BABY a HY-INTIMOU, rozrostla o další druhy preparátů a to především díky kvalitě těchto výrobků, ale i díky spokojeným zákaznicím.

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie a homeopatie

Zdravím všechny příznivce aromaterapie a ty, kteří důvěřují moudrosti přírody a využívají jejích možností při prevenci, ošetřování či léčení nemocí. O přínosu aromaterapie v tomto směru já osobně nemám pochyb.

Koutek pro maminky: Intimiss – opruzenino zmiz!

Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s používáním přípravku INTIMISS na opruzeniny u mé dcery.

AromaFlora: Připravujeme

V dnešní době, kdy se snažíme žít co nejzdravěji, minimalizovat kontakt se syntetickými sloučeninami v jídle či kosmetice, používáme přírodní kosmetiku pro lidi i zvířecí kamarády. Zapomínáme však na naše zelené fotosyntetizující poklady, které nám produkují všechny oleje, potraviny, kyslík, nebo jsou jen zkrášlením jinak šedivého světa a připomínkou krásné rozkvetlé a voňavé přírody.

AromaFauna: Anální žlázy

Mezi časté dotazy od milovníků zvířat patří dotaz: „Máte něco na ošetřování análních žláz? Náš pes má zánět, veterinář nám je vymačká, ale chodíme na čištění čím dál častěji a je nám doporučena operace. “