Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2013

Zkušenosti a rady: Atopinal a zkušenost

Předem bych chtěla moc poděkovat panu Hadkovi a pí. Švorcové za vstřícnost, ochotu a pomoc s mým problémem. Začalo to na kurzu Aromaterapie KH v Praze. No v podstatě to taky spískala má nejdražší kamarádka. Ta to zpunktovala, a za to jí taky patří můj velký dík. Úplný začátek však byl asi před 3 nebo 4 lety, kdy se mi začala kolem očí objevovat suchá, svědivá místa. Myslela jsem, že z líčidel, tak jsem se přestala krášlit, a ono ne a ne. Jednou to bylo lepší, pak zase horší a tak pořád dokola. Pak jsem přišla na to, že mi nedělá dobře kyselé, tak jsem vysadila tyhle věci. Taky to chvilku fungovalo, ale zase tak zásadní vliv to nemělo. Pro jistotu jsem zašla před začátkem používání této kosmetiky ke kožní a na alergologii. Zbytečná akce. Kožní se docela snažila, ale moc nevěděla, co se mou. Napsala kortikoidy, doporučila kosmetiku z lékárny. Asi nemusím popisovat, jak fungují kortikoidy! Takže tudy cesta nevede. To nemá žádný význam. Takže zpátky na zem a jinak. Tak nastoupila kosmetika. Má švagrová mě přesměrovala na „Hádka“ a od té doby začala „Moje závislost!!!“

Mezi tím vším jsem samozřejmě změnila náhled na kosmetiku a dalších spoustu věcí a můžu říct, že v drogerii kupuji tak maximálně mýdlo na praní. Aromka u mě zvítězila po všech směrech a jsem za to moc ráda. Používám ji pořád a všude a je to velká úleva.

Tak a teď k ATOPINALU. Na kurzu pro začátečníky mě kamarádka donutila ukázat můj už rozvinutý ekzém, kolem očí už ho moc nemám, ale na rukou to stojí za to. Paní Švorcová hned poradila užívat éterický olej z jalovcových bobulí vnitřně (v počátku jsem si dala 3 kapky 3x denně, a pak jsem se dostala na kapek 5), za což jí opravdu moc děkuju, protože jsem si nějak sama nedokázala se sebou poradit. Pak už následoval ATOPINAL – právě umíchaná novinka. Pan Hadek se o něm zmínil, a za chvilku už byl můj. A za to zase děkuju.

Začala jsem svou kúru s jalovcem a „Atopíkem“ a světe div se, ono to pomáhá! Je mi jasné, že to bude na delší dobu, ale už teď to stojí za to. Používala jsem všechny možné i nemožné krémy a přípravky, ale až tyto 2 věci pořádně zafungovaly. Očista zevnitř a promašťování zvenčí.“Atopík“ se stal mým miláčkem. Krásně jemně voní a příjemně se roztírá. Začla jsem hned na kurzu a už jsem u něj zůstala. Dělá mi opravdu moc dobře. V úplném začátku mi pí. Švorcová ještě poradila CANDIÖL, 1 kapičku přímo na ekzém, měla jsem ho řádně rozjetý, a na to „Atopík“. Krásně zjemňuje pokožku. Hlavně na CANDIÖL je to perfektní věc, protože ten je sám o sobě dost silný, takže po jeho aplikaci musím za chvilku nanést „Atopík“, a tím přestane pokožka pálit nebo svědit a krásně se mi uklidní. Voní tak příjemně, že si ho mažu i na obličej a oblast očí.

Teď jsem cca 3 týdny od kurzu, a podstatně se mi vše zlepšilo. Mám velkou radost, protože to byl nekonečný boj a lidi, kteří to zažili, vědí, o čem píšu. Teď bude následovat čtvrtý týden jalovce, a potom budu užívat čajovník asi 1 týden. Pak se uvidí. Ale už vím, že existuje ta správná cesta.  

Ze začátku musí člověk počítat s tím, že se to všechno zhorší, a bude lézt na povrch všechno možné, co vás zatím netrápilo, ale pak už je to jen a jen lepší.

ATOPINAL bude můj „kámoš“ už napořád a všem doporučuju vyzkoušet, uvidíte, třeba zrovna i vám zabere. a když ne, tak stojí za to vyzkoušet i jiné věci od „Hádkovců“, a nejen na ekzém.

Tímto budu končit a přeju všem opravdu zdravý a voňavý život s „Aromkou“. Firmě a zaměstnancům přeju hodně štěstí v pracovních i osobních vztazích.

Mili Hanáčková

Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní jaro na sebe nechalo čekat proklatě dlouho. Jako by laškovalo s globálním oteplováním. Ani dnes, kdy píši tyto řádky, to ještě není to pravé ořechové. Nějaký ten celsiův stupínek navíc by jistě každý z nás rád uvítal.

Novinky: APILINE

Kdysi, když jsem cestovával vlakem do školy, chytil jsem v něm blechu. Kousala potvora. I když byla zanedlouho po neúprosné honičce zlikvidována, byl to zážitek na celý život. Do dnešního dne, když slyším slovo blecha, začne mě svědět celé tělo a začínám se drbat.

Novinky: ATOPINAL

Jak již sám název napovídá, preparát byl vyvinut pro účely ošetřování suché, případně i podrážděné pokožky atopiků.

Novinky: ATOSAN-LECI

Lecitinové preparáty s logem KH se těší stále větší oblibě těch, kdož hledají vysoce účinné preparáty, ať již pro pěstění krásy, či regeneraci pokožky. Lecitin je velice zajímavá surovina, ať již jako potravina, či jako složka pro výrobu kosmetiky.

Novinky: LECIO-MAJO

V době svých začátků jsem dostal zajímavý požadavek od jedné zákaznice. Vyrobit krém na ruce, který by se nechal použít vždy po umytí a neumastil by ruce.

Novinky: LECISON

V době, kdy píši tyto řádky, se spíše těším na jaro, než aby moje mozkové závity zaměstnávalo sluníčko, teplo a opalování. Tedy pokud pominu své permanentní touhy… V době, kdy vyjde druhé letošní číslo Aromky, doufám, že bude nejen jaro v plném proudu, ale i sezóna opalování nám bude podstatně blíže.

Novinky: SEBOÖL

Některé kosmetické problémy mají velice podobné kožní projevy, ale rozdílná pojmenování. Jedním z takových problémů může být pokožka s nadměrnou produkcí kožních tuků. Velice často se pak stává, že na ní dochází i k zánětlivým procesům.

Novinky: SEBOSAN

Seborhoická dermatitida (taktéž seborhea) patří k problémům, které dovedou potrápit. O tom konec konců svědčí i dotazy, o kterých bych mohl říci, že přichází stále častěji.

Novinky: SHEA-VITA

Shea Butter, neboli bambucké máslo, patří k velice zajímavým kosmetickým surovinám, které díky složení lze používat k ošetření pokožky i bez dalšího zpracování.

Hadkovské zamyšlení: Jak na sennou rýmu?

Zhoršující se ekologie, „vědecká“ strava s látkami, které v ní nemají co pohledávat, a mnohé další negativní vlivy každodenního života se podepisují i na skutečnosti, že v populaci permanentně přibývá různých zdravotních problémů. Mezi ně patří i sezónně podmíněné pylové alergie.

Slovo odborníka: Dobromyslový olej

Tento velice účinný olej je také často nazýván oregánový. Toto jeho označení je odvozeno od latinského názvu rostlinky Origanum vulgare.

Slovo odborníka: Kosmetické zázraky, nebo zase bajky?

Poslední dobou dostáváme stále častěji dotazy ohledně nových kosmetických výrobků s obsahem kyseliny hyaluronové, či dokonce botoxu. Vzhledem k tomu, že tyto také kosmetické přípravky mají nejen častou, ale i zcela „pravdivou“ reklamu v televizi, nemůže tomu být jinak, než že se jedná o novodobý kosmetický zázrak, po kterém každý omládne a bude se cítit lépe na těle i na duši.

Zkušenosti a rady: Atopinal a zkušenost

Předem bych chtěla moc poděkovat panu Hadkovi a pí. Švorcové za vstřícnost, ochotu a pomoc s mým problémem. Začalo to na kurzu Aromaterapie KH v Praze.

Zkušenosti a rady: Dobrý den paní Švorcová,

po delší odmlce Vám píši slíbený průběh „odčervování“ celé rodiny.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

vlastně jsem již chtěla ulehnout k tolik potřebnému spánku… Ale už si několik dní slibuji, že objednám pro děti nosní olejíček, pro sebe krémíček, sprchový olejíček, nějaký éterický olejíček a prostě vše, co nám dochází nebo již došlo.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku,

jsem již pět týdnů po porodu a musím se s Vámi podělit o úžasné účinky dětského FENYKLOVÉHO olejíčku!!!

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

stala jsem se Vaší zákaznicí asi před rokem, a to kvůli svému synovi, kterému se objevila na pažích a v obličeji taková hrubá krupička. Nebolí, nesvědí, jen to nevypadá hezky.

Zkušenosti a rady: Příroda neléčí, ale uzdravuje

Toto „klišé“ slyšíme či čteme velmi často, ale ráda bych se podělila o svoji zkušenost s přírodními oleji pana Hadka.

Zkušenosti a rady: Vážení,

chtěla bych touto cestou sdělit, že pan Hadek je génius. Zní to přemrštěně, ale již 20 let studuji alternativní medicínu, avšak v mém životě byly zlomové pouze 2 přípravky, oba od p. Hadka.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku, vážená paní Švorcová,

jsem absolventka Vašich kurzů a několik let pracuji ve svém Aromastudiu v Praze 7 při kosmetickém ošetření i masážích výhradně s Vaší kosmetikou. Tuto kosmetiku rovněž nabízím svým klientům pro domácí použití. Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti své i svých klientů alespoň s některými z Vašich skvělých preparátů.

Zkušenosti a rady: Thymicon – pomocník v domácnosti

Jak vlastně vzniká čistota? Každý z nás na danou otázku odpoví zcela jistě jinak. Pro někoho může být představa čistoty stále úzce spojena se štiplavým zápachem chlóru. U čtenářů časopisu Aromaterapie a uživatelů produktů značky Karel Hadek, je zcela jistě čistota spojena s vůní ORANGE-SANITOLU - speciálního čističe z pomerančového oleje.

Zkušenosti a rady: Vibrační terapie

O působení účinných látek éterických olejů ve fyzické úrovni – na pleť, na změny prokrvení, na různé mikroby – se toho ví relativně dost. Na těchto účincích je postaveno jejich použití při určité diagnóze nebo obtížích. Méně probádanou oblastí je působení éterických olejů na energetické tělo člověka.

Zkušenosti a rady: Centrum pro mne v Pardubicích

Rádi bychom vám představili novou pobočku CENTRA PRO MNE v Pardubicích, o kterou jsme rozšířili naše dosavadní služby ze Seče a Heřmanova Městce.

Zkušenosti a rady: ALBIDERM

Milí Hádkovci, již dlouho si říkám, že Vám musím napsat, jakou mám radost, že Váš preparát Albiderm mě zbavil pigmentových skvrn v obličeji.

Zkušenosti a rady: SAMEA

Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti s práškem na nádobí.

Zkušenosti a rady: Pár otázek v Baby clubu Nekky Zlín

S firmou Aromaterapie Karel Hadek náš Baby club Nekky spolupracuje víc jak deset let. Za tak dlouhou dobu, se základní nabídka, tvořená především NOSNÍM OLEJEM BABY a HY-INTIMOU, rozrostla o další druhy preparátů a to především díky kvalitě těchto výrobků, ale i díky spokojeným zákaznicím.

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie a homeopatie

Zdravím všechny příznivce aromaterapie a ty, kteří důvěřují moudrosti přírody a využívají jejích možností při prevenci, ošetřování či léčení nemocí. O přínosu aromaterapie v tomto směru já osobně nemám pochyb.

Koutek pro maminky: Intimiss – opruzenino zmiz!

Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s používáním přípravku INTIMISS na opruzeniny u mé dcery.

AromaFlora: Připravujeme

V dnešní době, kdy se snažíme žít co nejzdravěji, minimalizovat kontakt se syntetickými sloučeninami v jídle či kosmetice, používáme přírodní kosmetiku pro lidi i zvířecí kamarády. Zapomínáme však na naše zelené fotosyntetizující poklady, které nám produkují všechny oleje, potraviny, kyslík, nebo jsou jen zkrášlením jinak šedivého světa a připomínkou krásné rozkvetlé a voňavé přírody.

AromaFauna: Anální žlázy

Mezi časté dotazy od milovníků zvířat patří dotaz: „Máte něco na ošetřování análních žláz? Náš pes má zánět, veterinář nám je vymačká, ale chodíme na čištění čím dál častěji a je nám doporučena operace. “