Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2013

Zkušenosti a rady: Dobrý den paní Švorcová,

po delší odmlce Vám píši slíbený průběh „odčervování“ celé rodiny. Odmlka vznikla nečekaným vpádem planých neštovic do mých plánů. Pětiletý syn se osypal takovým způsobem, že mu zmizela normální kůže, když jsme mazali, tak jsme pupínky počítali, abych ho nějak zabavila. Na obličeji jich měl přes sto, na hrudníku a rukách jsme se dostávali k číslu tři sta a dál už jenom brblal, že ho to bolí a že ho to nebaví… V prvopočátku jsem ho mazala levandulí, kterou mám doma, pak mi dorazil NELINOL, akorát jsem podcenila množství, takže lahvička za dva dny padla a vrátila jsem se  k levanduli, nakonec jsme to zakončili Baby olejem. Po třech týdnech byl „zdravý“, tedy bez strupů a neinfekční, pouze se spoustou dolíčků. Nevydržel to a v noci se škrábal, nejvíc mu vadily pupínky v puse, nose a uších, a ty se také nejhůř mazaly. Literatura říká, že inkubační doba planých neštovic je až tři týdny, já bych k tomu dodala, až čtyři týdny, protože tak dlouho trvalo dvouleté dcerce, než se osypala také. Tady už jsem byla chytřejší, a NELINOLU jsem objednala rovnou dvě větší lahvičky (40ml), ty mi tak akorát stačily na to nejhorší a domazávala jsem Lecitolem, protože všechno ostatní jsem už vymazala na syna. Obě děti sály jako houby.

Po neštovicích jsem dětem dala týden pauzu na regeneraci s tím, že jsme si povídali o tom, že potřebujeme odčervit našeho pejska, a protože děti si s ním hodně hrají, a také mu ujídají granule z misky, když se máma nedívá, tak odčervíme i děti. Manžel byl pro, že se také přidá. Já jsem se nemohla zúčastnit přímo, protože těhotenství a Endoparazin nejdou dohromady. Nastal den „D“, vytáhla jsem Endoparazin z lednice a manžel zdrhnul do ložnice, kde měl dokořán otevřené okno. To už jsem tušila, že jedna věc jsou silná slova a druhá věc je polknout něco, co nevoní. Děti si stěžovaly, že to smrdí, vyzkoušely si polknout prázdnou želatinovou tobolku, ale ani jednomu se to nepovedlo. Dcerka se ji snažila rozkousat a syn mi oznámil, že je to moc velké. Přišel na řadu piškot, dcerka ho statečně sežvýkala, tekly ji slzy z očí a říkala, že to štípe. Syn ho požvýkal a začal plivat, tak jsem ho „dokrmila jako husu“, kdybych ustoupila, už by žádnou další kapku nepolkl. Pořádně to zapil a řekl mi: „Mami, to už mi nedělej, smrdí to, pálí to a je to hnusné…“ Pes sežral tobolku bez řečí s psím pamlskem.

Děti se vrhly na manžela, že je čas odčervit tátu, když na něj dýchly, málem omdlel a po zbytek dne se mnou nemluvil. Druhý den už jsem byla chytřejší, piškot je moc velký a evidentně děti neumí polykat bez předchozího rozkousání, tak jsem uždibla maličký kousek střídky chleba, na ten dala kapičky, nachystala vodu na zapití, piškot na zajedení a tři gumové medvídky na zapomenutí. Dělali jsme to tak, že dítě se napilo, šoupla jsem mu co nejdál do pusinky chleba, znovu se napilo a lehce zaklonilo hlavu, tím chleba šel rovnou do krku a spláchla se pachuť. Obratem se zakousli do piškotu a pak už jenom běželi ukazovat komukoliv, kdo byl blízko, že máma dala bonbónky, máma běžně bonbónky nerozdává. Pes dostal tobolku, podařilo se mu ji rozkousnout, po zbytek dne se mnou nemluvil.

Další dny už jen děti brblaly, že to smrdí a že je to hnusné, ale dokud byly bonbónky, tak byli ochotni polykat. Dokonce, syn prohlásil, že je to lepší než ATEMOL, který mu dávám, když kašle, což je v zimě často. Pes, když viděl tobolku, zdrhal, takže jsem použila trošku násilí, nacpala mu to do tlamy a tlamu podržela, nežli polkl.

Děti se čistily každé jinak, dcerka stejně jako pes, kakáním, to, co z ní padalo, nebudu popisovat, vypadalo to dost jinak než normálně a jsem ráda, že vím, že má teď ve střevech čisto a pořádek. Syn začal kašlat takovým způsobem, že jsme měli strach, aby si nevykašlal plíce. Také měl hustou zelenou rýmu. Po poslední kapce se kašel začal výrazně zlepšovat. Dnes je to asi týden, rýma už je pryč a kašel ustupuje a už je mnohem slabší. Změny na kůži, zhrubnutí, vyrážky, se nekonaly.

Manžel prohlásil, že něco takového nikdy nepožije, a pravidelně prchal, když jsem začala chystat bonbónky. :-) Celá „akce“ trvala 7 dní. Endoparazin jsem dávala po snídani, na prázdný žaludek bych si to netroufla, přece jenom aroma samo o sobě má sílu porazit i slona. :-) To je popis celé naší odčervovací a neštovicové éry. :-)

Pokud jsem něco zapomněla, klidně se ptejte, ráda Vám to napíšu.

Děkuji a přeji krásný den.

Jana Olešová

Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní jaro na sebe nechalo čekat proklatě dlouho. Jako by laškovalo s globálním oteplováním. Ani dnes, kdy píši tyto řádky, to ještě není to pravé ořechové. Nějaký ten celsiův stupínek navíc by jistě každý z nás rád uvítal.

Novinky: APILINE

Kdysi, když jsem cestovával vlakem do školy, chytil jsem v něm blechu. Kousala potvora. I když byla zanedlouho po neúprosné honičce zlikvidována, byl to zážitek na celý život. Do dnešního dne, když slyším slovo blecha, začne mě svědět celé tělo a začínám se drbat.

Novinky: ATOPINAL

Jak již sám název napovídá, preparát byl vyvinut pro účely ošetřování suché, případně i podrážděné pokožky atopiků.

Novinky: ATOSAN-LECI

Lecitinové preparáty s logem KH se těší stále větší oblibě těch, kdož hledají vysoce účinné preparáty, ať již pro pěstění krásy, či regeneraci pokožky. Lecitin je velice zajímavá surovina, ať již jako potravina, či jako složka pro výrobu kosmetiky.

Novinky: LECIO-MAJO

V době svých začátků jsem dostal zajímavý požadavek od jedné zákaznice. Vyrobit krém na ruce, který by se nechal použít vždy po umytí a neumastil by ruce.

Novinky: LECISON

V době, kdy píši tyto řádky, se spíše těším na jaro, než aby moje mozkové závity zaměstnávalo sluníčko, teplo a opalování. Tedy pokud pominu své permanentní touhy… V době, kdy vyjde druhé letošní číslo Aromky, doufám, že bude nejen jaro v plném proudu, ale i sezóna opalování nám bude podstatně blíže.

Novinky: SEBOÖL

Některé kosmetické problémy mají velice podobné kožní projevy, ale rozdílná pojmenování. Jedním z takových problémů může být pokožka s nadměrnou produkcí kožních tuků. Velice často se pak stává, že na ní dochází i k zánětlivým procesům.

Novinky: SEBOSAN

Seborhoická dermatitida (taktéž seborhea) patří k problémům, které dovedou potrápit. O tom konec konců svědčí i dotazy, o kterých bych mohl říci, že přichází stále častěji.

Novinky: SHEA-VITA

Shea Butter, neboli bambucké máslo, patří k velice zajímavým kosmetickým surovinám, které díky složení lze používat k ošetření pokožky i bez dalšího zpracování.

Hadkovské zamyšlení: Jak na sennou rýmu?

Zhoršující se ekologie, „vědecká“ strava s látkami, které v ní nemají co pohledávat, a mnohé další negativní vlivy každodenního života se podepisují i na skutečnosti, že v populaci permanentně přibývá různých zdravotních problémů. Mezi ně patří i sezónně podmíněné pylové alergie.

Slovo odborníka: Dobromyslový olej

Tento velice účinný olej je také často nazýván oregánový. Toto jeho označení je odvozeno od latinského názvu rostlinky Origanum vulgare.

Slovo odborníka: Kosmetické zázraky, nebo zase bajky?

Poslední dobou dostáváme stále častěji dotazy ohledně nových kosmetických výrobků s obsahem kyseliny hyaluronové, či dokonce botoxu. Vzhledem k tomu, že tyto také kosmetické přípravky mají nejen častou, ale i zcela „pravdivou“ reklamu v televizi, nemůže tomu být jinak, než že se jedná o novodobý kosmetický zázrak, po kterém každý omládne a bude se cítit lépe na těle i na duši.

Zkušenosti a rady: Atopinal a zkušenost

Předem bych chtěla moc poděkovat panu Hadkovi a pí. Švorcové za vstřícnost, ochotu a pomoc s mým problémem. Začalo to na kurzu Aromaterapie KH v Praze.

Zkušenosti a rady: Dobrý den paní Švorcová,

po delší odmlce Vám píši slíbený průběh „odčervování“ celé rodiny.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

vlastně jsem již chtěla ulehnout k tolik potřebnému spánku… Ale už si několik dní slibuji, že objednám pro děti nosní olejíček, pro sebe krémíček, sprchový olejíček, nějaký éterický olejíček a prostě vše, co nám dochází nebo již došlo.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku,

jsem již pět týdnů po porodu a musím se s Vámi podělit o úžasné účinky dětského FENYKLOVÉHO olejíčku!!!

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

stala jsem se Vaší zákaznicí asi před rokem, a to kvůli svému synovi, kterému se objevila na pažích a v obličeji taková hrubá krupička. Nebolí, nesvědí, jen to nevypadá hezky.

Zkušenosti a rady: Příroda neléčí, ale uzdravuje

Toto „klišé“ slyšíme či čteme velmi často, ale ráda bych se podělila o svoji zkušenost s přírodními oleji pana Hadka.

Zkušenosti a rady: Vážení,

chtěla bych touto cestou sdělit, že pan Hadek je génius. Zní to přemrštěně, ale již 20 let studuji alternativní medicínu, avšak v mém životě byly zlomové pouze 2 přípravky, oba od p. Hadka.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku, vážená paní Švorcová,

jsem absolventka Vašich kurzů a několik let pracuji ve svém Aromastudiu v Praze 7 při kosmetickém ošetření i masážích výhradně s Vaší kosmetikou. Tuto kosmetiku rovněž nabízím svým klientům pro domácí použití. Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti své i svých klientů alespoň s některými z Vašich skvělých preparátů.

Zkušenosti a rady: Thymicon – pomocník v domácnosti

Jak vlastně vzniká čistota? Každý z nás na danou otázku odpoví zcela jistě jinak. Pro někoho může být představa čistoty stále úzce spojena se štiplavým zápachem chlóru. U čtenářů časopisu Aromaterapie a uživatelů produktů značky Karel Hadek, je zcela jistě čistota spojena s vůní ORANGE-SANITOLU - speciálního čističe z pomerančového oleje.

Zkušenosti a rady: Vibrační terapie

O působení účinných látek éterických olejů ve fyzické úrovni – na pleť, na změny prokrvení, na různé mikroby – se toho ví relativně dost. Na těchto účincích je postaveno jejich použití při určité diagnóze nebo obtížích. Méně probádanou oblastí je působení éterických olejů na energetické tělo člověka.

Zkušenosti a rady: Centrum pro mne v Pardubicích

Rádi bychom vám představili novou pobočku CENTRA PRO MNE v Pardubicích, o kterou jsme rozšířili naše dosavadní služby ze Seče a Heřmanova Městce.

Zkušenosti a rady: ALBIDERM

Milí Hádkovci, již dlouho si říkám, že Vám musím napsat, jakou mám radost, že Váš preparát Albiderm mě zbavil pigmentových skvrn v obličeji.

Zkušenosti a rady: SAMEA

Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti s práškem na nádobí.

Zkušenosti a rady: Pár otázek v Baby clubu Nekky Zlín

S firmou Aromaterapie Karel Hadek náš Baby club Nekky spolupracuje víc jak deset let. Za tak dlouhou dobu, se základní nabídka, tvořená především NOSNÍM OLEJEM BABY a HY-INTIMOU, rozrostla o další druhy preparátů a to především díky kvalitě těchto výrobků, ale i díky spokojeným zákaznicím.

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie a homeopatie

Zdravím všechny příznivce aromaterapie a ty, kteří důvěřují moudrosti přírody a využívají jejích možností při prevenci, ošetřování či léčení nemocí. O přínosu aromaterapie v tomto směru já osobně nemám pochyb.

Koutek pro maminky: Intimiss – opruzenino zmiz!

Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s používáním přípravku INTIMISS na opruzeniny u mé dcery.

AromaFlora: Připravujeme

V dnešní době, kdy se snažíme žít co nejzdravěji, minimalizovat kontakt se syntetickými sloučeninami v jídle či kosmetice, používáme přírodní kosmetiku pro lidi i zvířecí kamarády. Zapomínáme však na naše zelené fotosyntetizující poklady, které nám produkují všechny oleje, potraviny, kyslík, nebo jsou jen zkrášlením jinak šedivého světa a připomínkou krásné rozkvetlé a voňavé přírody.

AromaFauna: Anální žlázy

Mezi časté dotazy od milovníků zvířat patří dotaz: „Máte něco na ošetřování análních žláz? Náš pes má zánět, veterinář nám je vymačká, ale chodíme na čištění čím dál častěji a je nám doporučena operace. “