Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2013

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku, vážená paní Švorcová,

jsem absolventka Vašich kurzů a několik let pracuji ve svém Aromastudiu v Praze 7 při kosmetickém ošetření i masážích výhradně s Vaší kosmetikou. Tuto kosmetiku rovněž nabízím svým klientům pro domácí použití. Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti své i svých klientů alespoň s některými z Vašich skvělých preparátů. 

CAYATHERM – při masážích tímto preparátem jsem zjistila, že spasmy, bloky apod. se ve velmi krátké době uvolní, a klientům se rychle uleví od bolesti. Své klientce jsem poradila aplikaci tohoto preparátu při ošetřování její 90 leté matky, která dlouhodobě trpěla bolestmi ramenních kloubů. Lékaři jí předepisovali pouze léky tlumící bolest. Po několika dnech používání CAYATHERMU bolest ustoupila a maminka klientky si navíc nemohla vynachválit zlepšení stavu pokožky v místech aplikace a jako bonus pak považovala nádhernou vůni preparátu.

Další klient trpící častým zablokováním krční páteře provázeným úpornými bolestmi. Po rozmasírování CAYATHERMEM a následném zabalení do potravinářské folie na cca 30 min. bolest pravidelně zmizí. Masáž jinými přípravky tuto účinnost zdaleka nevykazovala. Takto bych mohla jmenovat mnoho dalších konkrétních případů, kdy tento preparát úžasně zafungoval (např. záněty šlach, naraženiny zápěstí, vyvrtnuté kotníky apod.).

Ve své praxi se mi velmi osvědčilo použití třezalkového macerátu na zklidnění pleti po aplikaci CAYATHERMU, který díky svému složení může zvlášť u citlivějších klientů pokožku mírně podráždit. Navíc podporuje účinnost již použitých preparátů pro svou schopnost pronikat do hlubších tkání.

Další klientka má velmi citlivou pleť a trpí různými druhy dermatitid, obzvláště po koupeli bývala její pokožka velmi podrážděná. Doporučila jsem jí při sprchování používat výhradně HY-INTIMU. Klientce se používání HY-INTIMY tak zalíbilo, že ji používá nejen při očistě těla, ale i jako odličovací olej. Snad ani nemusím dodávat, že se její pokožka velmi zklidnila a koupel se po letech stala příjemným zážitkem.

DONOSOL – jiná klientka trpí leta vasomotorickou rýmou, a musí používat kortikoidní sprej. Po aplikaci těchto sprejů se sliznice značně vysušuje a tvoří se strupy. Po pravidelném používání DONOSOLU je sliznice klidná a vláčná, klientka si zároveň pochvaluje příjemnou vůni preparátu. Její 8 letý syn na podzim a na jaře trpíval opakovanými záněty nosohltanu. Při preventivním používání DONOSOLU tyto obtíže téměř zmizely.

PROAPINOL – při kosmetickém ošetřování pleti se mi klientka mezi řečí zmínila, že její syn přinesl ze školy vši. Vyzkoušela opakovaně několik přípravků z lékárny a vši stále přežívaly. Doporučila jsem jí preparát PROAPINOL a vysvětlila aplikaci pomocí medu. Během 2 dnů mi nadšeně telefonovala, že nad nimi zvítězili.

Velmi dobré zkušenosti mám i s používáním Mycího oleje na vlasy. První zkušenosti byly osobní – po častém barvení byly moje vlasy velmi suché a lámavé. Po relativně krátkém čase se kvalita vlasů tak zlepšila, že si toho začali všímat i lidé z mého okolí. Proto jsem mycí olej doporučila i své klientce, která trpí seborrhoickou dermatitidou. Svěřila se mi s úporným svěděním vlasové pokožky a poprosila mě, jestli bych jí nemohla doporučit nějaký krém na zklidnění. Vysvětlila jsem jí, že pouze krém jí nepomůže, že krokem č. 1 musí být používání správného mycího preparátu. Klientka se nejprve výměny léta používaného šamponu za mycí olej obávala, ale díky stále se zhoršujícím problémům byla nakonec ochotná zkusit vše. Po nějaké době používání mycího oleje se stav její pokožky natolik zlepšil, že nebylo vůbec potřeba použít nic jiného. V současnosti klientka žádné problémy nemá. Ráda bych také dodala, že ne všem klientům vyhovovaly mycí oleje na vlasy z běžné řady. Těmto klientům jsem doporučila ještě vyzkoušet Mycí olej na srst z řady AromaFauna. Byli s ním velmi spokojení a dosud si ho u mě objednávají místo klasického mycího oleje.

Protože hodně mých klientek, které si na sobě vyzkoušely účinky přírodní kosmetiky, má doma zvířátka, rády tento komfort poskytnou i jim. Ví, že mám sama doma několik psů a koček a osobní zkušenosti s používáním Vaší kosmetiky pro zvířátka, a radí se se mnou i v případě problému svých mazlíčků. Na mytí využívají mycí oleje, pupálkový olej na srst, přírodní antiparazitika apod. Např. Fauna Spot je velmi oblíbený nejen pro preventivní účinky proti parazitům, ale i pro svoji krásnou vůni. Klientky ho nazývají parfém pro psy.

Takhle bych mohla pokračovat dále, ale to by asi nestačila kapacita Vašeho milého časopisu plného rad a informací.

Děkuji za Vaše skvělé preparáty pro nás i pro naše zvířátka!

Renáta Šťastná,
776 365 157, r.stastna@atlas.
cz, www.aromastudio.eu

Úvodní slovo Karla Hadka

Letošní jaro na sebe nechalo čekat proklatě dlouho. Jako by laškovalo s globálním oteplováním. Ani dnes, kdy píši tyto řádky, to ještě není to pravé ořechové. Nějaký ten celsiův stupínek navíc by jistě každý z nás rád uvítal.

Novinky: APILINE

Kdysi, když jsem cestovával vlakem do školy, chytil jsem v něm blechu. Kousala potvora. I když byla zanedlouho po neúprosné honičce zlikvidována, byl to zážitek na celý život. Do dnešního dne, když slyším slovo blecha, začne mě svědět celé tělo a začínám se drbat.

Novinky: ATOPINAL

Jak již sám název napovídá, preparát byl vyvinut pro účely ošetřování suché, případně i podrážděné pokožky atopiků.

Novinky: ATOSAN-LECI

Lecitinové preparáty s logem KH se těší stále větší oblibě těch, kdož hledají vysoce účinné preparáty, ať již pro pěstění krásy, či regeneraci pokožky. Lecitin je velice zajímavá surovina, ať již jako potravina, či jako složka pro výrobu kosmetiky.

Novinky: LECIO-MAJO

V době svých začátků jsem dostal zajímavý požadavek od jedné zákaznice. Vyrobit krém na ruce, který by se nechal použít vždy po umytí a neumastil by ruce.

Novinky: LECISON

V době, kdy píši tyto řádky, se spíše těším na jaro, než aby moje mozkové závity zaměstnávalo sluníčko, teplo a opalování. Tedy pokud pominu své permanentní touhy… V době, kdy vyjde druhé letošní číslo Aromky, doufám, že bude nejen jaro v plném proudu, ale i sezóna opalování nám bude podstatně blíže.

Novinky: SEBOÖL

Některé kosmetické problémy mají velice podobné kožní projevy, ale rozdílná pojmenování. Jedním z takových problémů může být pokožka s nadměrnou produkcí kožních tuků. Velice často se pak stává, že na ní dochází i k zánětlivým procesům.

Novinky: SEBOSAN

Seborhoická dermatitida (taktéž seborhea) patří k problémům, které dovedou potrápit. O tom konec konců svědčí i dotazy, o kterých bych mohl říci, že přichází stále častěji.

Novinky: SHEA-VITA

Shea Butter, neboli bambucké máslo, patří k velice zajímavým kosmetickým surovinám, které díky složení lze používat k ošetření pokožky i bez dalšího zpracování.

Hadkovské zamyšlení: Jak na sennou rýmu?

Zhoršující se ekologie, „vědecká“ strava s látkami, které v ní nemají co pohledávat, a mnohé další negativní vlivy každodenního života se podepisují i na skutečnosti, že v populaci permanentně přibývá různých zdravotních problémů. Mezi ně patří i sezónně podmíněné pylové alergie.

Slovo odborníka: Dobromyslový olej

Tento velice účinný olej je také často nazýván oregánový. Toto jeho označení je odvozeno od latinského názvu rostlinky Origanum vulgare.

Slovo odborníka: Kosmetické zázraky, nebo zase bajky?

Poslední dobou dostáváme stále častěji dotazy ohledně nových kosmetických výrobků s obsahem kyseliny hyaluronové, či dokonce botoxu. Vzhledem k tomu, že tyto také kosmetické přípravky mají nejen častou, ale i zcela „pravdivou“ reklamu v televizi, nemůže tomu být jinak, než že se jedná o novodobý kosmetický zázrak, po kterém každý omládne a bude se cítit lépe na těle i na duši.

Zkušenosti a rady: Atopinal a zkušenost

Předem bych chtěla moc poděkovat panu Hadkovi a pí. Švorcové za vstřícnost, ochotu a pomoc s mým problémem. Začalo to na kurzu Aromaterapie KH v Praze.

Zkušenosti a rady: Dobrý den paní Švorcová,

po delší odmlce Vám píši slíbený průběh „odčervování“ celé rodiny.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

vlastně jsem již chtěla ulehnout k tolik potřebnému spánku… Ale už si několik dní slibuji, že objednám pro děti nosní olejíček, pro sebe krémíček, sprchový olejíček, nějaký éterický olejíček a prostě vše, co nám dochází nebo již došlo.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku,

jsem již pět týdnů po porodu a musím se s Vámi podělit o úžasné účinky dětského FENYKLOVÉHO olejíčku!!!

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

stala jsem se Vaší zákaznicí asi před rokem, a to kvůli svému synovi, kterému se objevila na pažích a v obličeji taková hrubá krupička. Nebolí, nesvědí, jen to nevypadá hezky.

Zkušenosti a rady: Příroda neléčí, ale uzdravuje

Toto „klišé“ slyšíme či čteme velmi často, ale ráda bych se podělila o svoji zkušenost s přírodními oleji pana Hadka.

Zkušenosti a rady: Vážení,

chtěla bych touto cestou sdělit, že pan Hadek je génius. Zní to přemrštěně, ale již 20 let studuji alternativní medicínu, avšak v mém životě byly zlomové pouze 2 přípravky, oba od p. Hadka.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku, vážená paní Švorcová,

jsem absolventka Vašich kurzů a několik let pracuji ve svém Aromastudiu v Praze 7 při kosmetickém ošetření i masážích výhradně s Vaší kosmetikou. Tuto kosmetiku rovněž nabízím svým klientům pro domácí použití. Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti své i svých klientů alespoň s některými z Vašich skvělých preparátů.

Zkušenosti a rady: Thymicon – pomocník v domácnosti

Jak vlastně vzniká čistota? Každý z nás na danou otázku odpoví zcela jistě jinak. Pro někoho může být představa čistoty stále úzce spojena se štiplavým zápachem chlóru. U čtenářů časopisu Aromaterapie a uživatelů produktů značky Karel Hadek, je zcela jistě čistota spojena s vůní ORANGE-SANITOLU - speciálního čističe z pomerančového oleje.

Zkušenosti a rady: Vibrační terapie

O působení účinných látek éterických olejů ve fyzické úrovni – na pleť, na změny prokrvení, na různé mikroby – se toho ví relativně dost. Na těchto účincích je postaveno jejich použití při určité diagnóze nebo obtížích. Méně probádanou oblastí je působení éterických olejů na energetické tělo člověka.

Zkušenosti a rady: Centrum pro mne v Pardubicích

Rádi bychom vám představili novou pobočku CENTRA PRO MNE v Pardubicích, o kterou jsme rozšířili naše dosavadní služby ze Seče a Heřmanova Městce.

Zkušenosti a rady: ALBIDERM

Milí Hádkovci, již dlouho si říkám, že Vám musím napsat, jakou mám radost, že Váš preparát Albiderm mě zbavil pigmentových skvrn v obličeji.

Zkušenosti a rady: SAMEA

Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti s práškem na nádobí.

Zkušenosti a rady: Pár otázek v Baby clubu Nekky Zlín

S firmou Aromaterapie Karel Hadek náš Baby club Nekky spolupracuje víc jak deset let. Za tak dlouhou dobu, se základní nabídka, tvořená především NOSNÍM OLEJEM BABY a HY-INTIMOU, rozrostla o další druhy preparátů a to především díky kvalitě těchto výrobků, ale i díky spokojeným zákaznicím.

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie a homeopatie

Zdravím všechny příznivce aromaterapie a ty, kteří důvěřují moudrosti přírody a využívají jejích možností při prevenci, ošetřování či léčení nemocí. O přínosu aromaterapie v tomto směru já osobně nemám pochyb.

Koutek pro maminky: Intimiss – opruzenino zmiz!

Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s používáním přípravku INTIMISS na opruzeniny u mé dcery.

AromaFlora: Připravujeme

V dnešní době, kdy se snažíme žít co nejzdravěji, minimalizovat kontakt se syntetickými sloučeninami v jídle či kosmetice, používáme přírodní kosmetiku pro lidi i zvířecí kamarády. Zapomínáme však na naše zelené fotosyntetizující poklady, které nám produkují všechny oleje, potraviny, kyslík, nebo jsou jen zkrášlením jinak šedivého světa a připomínkou krásné rozkvetlé a voňavé přírody.

AromaFauna: Anální žlázy

Mezi časté dotazy od milovníků zvířat patří dotaz: „Máte něco na ošetřování análních žláz? Náš pes má zánět, veterinář nám je vymačká, ale chodíme na čištění čím dál častěji a je nám doporučena operace. “